WPTouch: rýchly a jednoduchý spôsob, ako zabezpečiť, aby bol váš web WordPress mobilný

Existuje niekoľko spôsobov, ako zvládnuť mobilných návštevníkov. Jedným zo spôsobov je použitie responzívneho dizajnu, ktorý používa rovnaké HTML ako dizajn vašej pracovnej plochy, ale mení spôsob zobrazenia stránky pomocou CSS. Túto metódu uprednostňujú vyhľadávacie nástroje, ako je Google, pretože zaisťuje, že na jednu stránku je iba jedna adresa URL.

Alternatívnou metódou je vytvorenie mobilnej aplikácie pre vašich návštevníkov. To vám umožní prispôsobiť spôsob, akým sa váš obsah zobrazuje návštevníkom. Znamená to však, že návštevníci váš obsah nepozerajú pomocou rovnakej adresy URL ako na stolných počítačoch..

Dnes by som chcel hovoriť o doplnku WordPress WPtouch. Doplnok zisťuje, kedy mobilní návštevníci prezerajú stránku, a zobrazuje im štýlovú, užívateľsky príjemnú mobilnú tému.

Prekvapením mnohých ľudí o WPtouch je to, že ponúka rovnaké rozhranie, aké by ste očakávali od špecializovanej mobilnej aplikácie; Doplnok však mobilným návštevníkom jednoducho zobrazuje vlastnú tému. Preto ponúka vylepšené užívateľské prostredie spojené s vyhradenými mobilnými aplikáciami a výhody SEO spojené s pravidelnými responzívnymi návrhmi.

Doplnok tiež dáva návštevníkom možnosť zakázať WPtouch a zobraziť vzhľad vašej webovej stránky na pracovnej ploche na svojom smartfóne. Toto je užitočná funkcia, pretože mnoho smartfónov má obrazovky s priemerom 5 palcov alebo väčším, takže návštevníci môžu uprednostniť zobrazenie normálneho dizajnu.

WPtouch funguje skvele hneď po vybalení z krabice, doplnok vám však dáva obrovskú kontrolu nad tým, ako váš mobilný dizajn vyzerá. Pozrime sa hlbšie na to, čo môže doplnok urobiť.

Základné nastavenia

Názov mobilného dizajnu sa predvolene nastaví na názov vášho webu, dá vám však možnosť ho zmeniť. K dispozícii je tiež režim ukážky pre správcov a pole na pridanie služby Google Analytics a iného vlastného kódu.

Kompatibilita základných nastavení WPtouch

Doplnok vám umožňuje zakázať stylingové skratky, keď sa používa mobilný dizajn. Toto je užitočné, ak používate akékoľvek krátke kódy, ktoré nevyzerajú dobre s menšími rozmermi mobilnej témy.

Môžete tiež vypnúť WPtouch pre konkrétne URL a definovať, na ktorých zariadeniach sa bude WPtouch používať. Veľká väčšina používateľov je už definovaná vrátane zariadení so systémom iOS, Android, Blackberry a webOS.

Základné nastavenia WPtouch

Témy a rozšírenia

WPtouch je k dispozícii na stiahnutie zadarmo, prémiová verzia je však k dispozícii od 49 dolárov. Bezplatná verzia je zabalená s dizajnom s názvom Bauhaus. Súčasťou WPtouch Pro sú štyri ďalšie vzory.

Témy WPtouch

WPtouch Pro tiež poskytuje tri rozšírenia, ktoré vylepšujú funkčnosť doplnku. To zahŕňa modul ukladania do vyrovnávacej pamäte, modul, ktorý zmenšuje veľkosť obrázkov pre mobilných používateľov, a modul, ktorý umožňuje zobrazovať špecifický obsah mobilným používateľom..

Rozšírenia WPtouch

Nastavenie motívu

Nastavenia, ktoré sa používajú na vašej hlavnej webovej stránke, napríklad počet zobrazených blogových príspevkov, sa dajú zmeniť aj pre váš mobilný dizajn. Môžete tiež zvoliť, či sa majú zobraziť kategórie, podrobnosti o autorovi a komentáre.

Posuvník témy môže zobraziť vaše najnovšie príspevky v blogu, príspevky so špecifickou značkou alebo príspevky z konkrétnej kategórie (napr. Správy). Môžete tiež vybrať presné príspevky a stránky, ktoré sa majú zobraziť, pomocou príspevku a ID stránky.

Nastavenia témy WPtouch

Písmo motívov a farby motívov sa dajú ľahko zmeniť v sekcii brandingu. Môžete tiež nahrať logo svojej webovej stránky, zobraziť odkazy na sociálne médiá a vytvoriť si vlastnú pätu HTML.

WPtouch Branding Settings

WPtouch vám tiež umožňuje zmeniť ikony, ktoré sa zobrazia používateľom systému Android a iOS, keď si vytvoria záložku pre váš web.

Ikony záložiek tém WPtouch

ponuky

Doplnok využíva systém ponúk WordPress. Prispôsobenie hornej ponuky je preto ľahké. Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť novú ponuku a potom ju priradiť v oblasti nastavení.

Ponuky WPtouch

Ku každej položke ponuky môžu byť priradené ikony. Všetko, čo musíte urobiť, je presunúť ikonu, ktorú chcete presunúť, na príslušnú položku ponuky.

WPtouch Nastavenie ponuky

Súčasťou doplnku je dvanásť sad ikon. Všetky sady sú súčasťou bezplatnej verzie doplnku, takže na zmenu používaných ikon nemusíte inovovať. K dispozícii je tiež možnosť nahrať vlastné ikony.

Ikony ponuky WPtouch

Mobilný dizajn

Ak by mobilný dizajn nebol dobrý, všetky možnosti konfigurácie na svete by neznamenali nič. Našťastie to tak nie je. Ako som už spomenul na začiatku, dizajn má vzhľad a dojem, ktorý by ste normálne spájali s vyhradenými mobilnými aplikáciami. Profesionálny dizajn vyzerá skvele a obsah sa ľahko naviguje.

Mobilný dizajn WPtouch

Návštevníci môžu prejsť na ďalšie príspevky a publikovať komentáre, ako by to urobili v súvislosti s dizajnom pracovnej plochy.

Mobilný dizajn WPtouch

Prehľad

WPtouch je jeden z mojich obľúbených doplnkov WordPress. Je to zďaleka najjednoduchší a najlacnejší spôsob, ako vytvoriť verziu svojho webu pre mobilné zariadenia. Vďaka tomu je vynikajúcou voľbou pre tých z vás, ktorí už nepoužívajú responzívnu tému.

Aj tí z vás, ktorí majú responzívny dizajn, môžu chcieť prejsť na inú funkciu. Vývojári tvrdia, že ich mobilný dizajn sa načíta dvakrát až trikrát rýchlejšie ako naj responzívnejší dizajn. Ja som to netestoval sám, hoci to dáva zmysel, že minimálny dizajn by sa rýchlejšie načítal.

Bezplatná verzia doplnku obsahuje všetko, čo potrebujete, môžete však zvážiť použitie programu WPtouch Pro, aby ste mohli využívať výhody rozšírení. Doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte najmä vyzerá, že by mohol výrazne zlepšiť čas načítania, pretože bude preformátovať obrázky za behu, aby ich optimalizoval pre rôzne zariadenia. Prémiová verzia doplnku vám tiež poskytne prístup k jednému z podporovaných systémov predaja lístkov.

Odporúčam vám dať bezplatná verzia WPtouch skúste ako prvý. Ak sa vám páči, čo robí, môžete skontrolovať, či sa oplatí upgradovať.

Dúfam, že sa vám táto recenzia páčila. Ak áno, odporúčame vám prihlásiť sa na odber aktualizácií WPExplorer WPExplorer o našich najnovších článkoch ��

Kevin