Zálohujte WordPress do cloudu pomocou BackWPup – Komplexný sprievodca

Hovorili sme o dôležitosti zálohovania webových stránok v mojej nedávnej sérii príspevkov – Bežné chyby WordPress, ktorým sa treba vyhnúť. V skutočnosti je tento problém na prvom mieste zoznamu! Mnohí z nás sú však pod falošným dojmom, že zálohovanie stránky WordPress je ťažké alebo časovo náročné. V dnešnom príspevku sa pokúsime zvrátiť túto predstavu.

Dnes sa naučíme, ako nakonfigurovať bezplatný doplnok BackWPup na automaticky zálohujte svoje stránky WordPress do cloudu. Po dokončení tohto tutoriálu budete môcť naplánovať automatické zálohovanie do ľubovoľného cieľového miesta na odovzdanie spolu s množstvom možností konfigurácie. Nemusíte tráviť viac času konfiguráciou alebo údržbou záloh – všetko sa uskutoční automaticky.

Rozhodli sme sa používať Dropbox ako nášho poskytovateľa cloudových služieb, pretože je to jeden z najlepších poskytovateľov bezplatných cloudových úložísk v tomto odvetví. Ak uprednostňujete použitie poskytovateľa plateného cloudového úložiska, môžete skúsiť Amazon AWS. Ak nemáte Účet schránky, Odporúčam vám ho dnes získať. PS: Budeme potrebovať aj jeden, ktorý použijeme v našom tutoriále.

Ako nainštalovať doplnok BackWPup WordPress

nainštalujte doplnok backwpup do aplikácie wordpress

Inštalácia doplnku je prechádzka v parku. Jednoducho prejdite na:

 • Informačný panel WordPress> Doplnky> Pridať nový
 • V Vyhľadávacie pole doplnkov, typ “BackWPup“. Prvým výsledkom by mal byť doplnok, ktorý hľadáte.
 • Stačí kliknúť na Inštalácia a potom Aktivovať doplnok.

Hotový? Dobre. Teraz otvorte v prehliadači novú kartu a prihláste sa do svojho účtu Dropbox. Ak chcete, môžete kartu zavrieť. Náš účet Dropbox čoskoro prepojíme s doplnkom BackWPup.

Predsavzatia

backwpup-hero1

Najprv skontrolujeme niekoľko závislostí na strane servera, aby sme sa uistili, že operácia zálohovania prebieha hladko.

 • Nad správcovským panelom BackWPup nájdete pod Informačný panel WP> BackWPup> Dashboard.
 • Vyberte bod # 1 Skontrolujte inštaláciu.
 • Program BackWPup skontroluje, či v prostredí hostiteľského servera nie sú konflikty alebo nenaplnené závislosti.
 • Zhromaždené informácie sa zobrazia v informácie v záložke nastavenie panel programu BackWPup. (Túto kartu znova preskúmame neskôr, aby sme ju mohli vylepšiť.)
 • Vo väčšine prípadov sa neuvádzajú žiadne problémy.
 • Ak je to však problém je nájdené (napríklad, verzia CURL sa nenašla), mali by ste sa obrátiť na poskytovateľa hostingu a opraviť ho.
 • Keď to urobíte, pokračujte Uložiť zmeny.

Ako vytvoriť novú naplánovanú úlohu zálohovania v

backwpup-proc-01

Teraz vytvoríme novú naplánovanú zálohu pomocou programu BackWPup. Je to jednoduché, všetko, čo musíte urobiť, je vykonať podľa týchto jednoduchých krokov:

 • Zamierte na Informačný panel WP> BackWPup> Pridať novú úlohu
 • pod Názov úlohy, uveďte zmysluplné meno, s ktorým sa neskôr môžete stretnúť.
 • Použili sme First_Backup_Job_WPExplorer
 • Odísť Úlohy úlohy kartu, pretože nebudeme potrebovať nekontrolované funkcie
 • pod Vytvorenie záložného súboru, nastaviť Názov archívu na backwpup_trial1_% Y-% m-% d_% H% i-% s
 • Nakoniec v Cieľ práce kartu, začiarknite políčko Dropbox.
 • Nová karta s názvom Komu: Dropbox by sa mala objaviť v hornej ponuke. Vyberte ju.

Pripája sa Dropbox k doplnku BackWPup

Teraz sme v Komu: Dropbox kartu, ako je popísané v poslednom kroku. Ak ste to ešte neurobili, otvorte v prehliadači novú kartu a prihláste sa do svojho účtu Dropbox.

pripojenie-dropbpx-backwpup-1

Pod Komu: Dropbox tab, nasledované Prihlásenie> Prístup k aplikácii do Dropboxu, klikni na Získajte autorizačný kód aplikácie Dropbox gombík.

pripojenie-dropbpx-backwpup-2

Otvorí sa nová karta a požiada sa o povolenie. Kliknite na dovoliť a Dropbox vygeneruje obmedzený prístup kód pre vás. To znamená, že doplnok BackWPup bude mať prístup iba k Aplikácia / BackWPup v priečinku Dropbox. Toto je ideálne riešenie, pretože doplnok nebude potrebovať prístup k vášmu úplnému účtu Dropbox.

pripojenie-dropbpx-backwpup-3

Skopírujte a prilepte kód do Prístup k aplikácii do schránky Dropbox lúka.

connect-dropbpx-backwpup-4

Kliknite na Uložiť zmeny na testovanie integrácie.

connect-dropbpx-backwpup-5-Úspech

Po dokončení by ste mali dostať potvrdzujúcu správu s textom „overený“. Týmto sa uzatvára naša integrácia Dropboxu.

Prvé spustenie zálohovania

Teraz budeme pokračovať v spúšťaní úlohy zálohovania. Úlohu zálohovania môžete spustiť jedným zo štyroch spôsobov:

 1. Manuálne spustenie úlohy z ovládacieho panela WordPress
 2. Spustenie úlohy zo zadanej adresy URL
 3. Cez WordPress CLI
 4. Naplánovaním úlohy cez WordPress Cron

Prvé dve možnosti sa najlepšie hodia pre celé publikum. Manuálnu metódu použijeme na prvé spustenie úlohy zálohovania.

Tu je ukážka procesu zálohovania –

priebeh zálohovania backwpup cmd

A ten s úplnou zálohou –

backwpup-job-1.-run

Po dokončení by ste mali vidieť archív nahraný vo vašom účte Dropbox. Ak ju máte nainštalovanú ako ja, nájdete aj upozornenie na pracovnej ploche.

Plánovanie zálohovania WordPress

Plánovanie zálohovania sa musí robiť opatrne. Ak sa nachádzate na zdieľanom serveri hostingu a naplánujete si jednu alebo viac záloh, je pravdepodobné, že skončíte s príznakom nadmerného využívania zdrojov. Máme pripravenú malú tabuľku s diskusiou o tom, ako často by ste mali naplánovať zálohovanie. Poďme na kroky:

 • Ísť do Informačný panel WP> BackWPup> Jobs
 • Otvorte úlohu zálohovania, ktorú ste naposledy vytvorili, čo v našom prípade bolo First_Backup_Job_WPExplorer
 • Vyberte ikonu plán pútko
 • Prejdite na Plán úloh> Spustiť úlohu a vyberte ikonu s cronom WordPress voľba

Teraz nakonfigurujme plánovač. Použijeme základný typ plánovača a vyberte a denná záložná frekvencia začína o polnoci.

časovač plánovania backwpup

hit Uložiť zmeny úspešne aktualizovať plánovač. Akonáhle bude hotový, to je to, čo naše jobs panel by mal vyzerať –

naplánovaná úloha backwpup

Urobili ste to amigo! blahoželanie!

Týmto sa uzatvára náš základný tutoriál. Ak máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky alebo odporúčania, ako tento tutoriál vylepšiť, dajte mi výkrik na @Souravify alebo sa opýtajte v časti s komentármi nižšie.

Teraz, keď sme sa naučili, ako konfigurovať a plánovať automatické zálohy WordPress do cloudu, s vami rád zdieľam niekoľko tipov týkajúcich sa zálohovania..

Prehrávanie s nastavením BackWPup

V tejto sekcii rýchlo prejdem na rozšírené nastavenia doplnku BackWPup. Toto sú vynikajúce možnosti, ktoré tvorcovia zabudovaného doplnku pomôžu lepšie spravovať vaše zálohy.

Karta Úlohy

Pre začiatočníkov by som chcel prediskutovať možnosti, ktoré sú k dispozícii v jobs karta pod BackWPup> Nastavenia.

backwpup-Nastavenie-02

Tu vyladíte nastavenie, aby ste z doplnku získali maximum.

 • Znížte zaťaženie servera Táto možnosť je vynikajúca na moderovanie využívania zdrojov v zdieľaných hostiteľských prostrediach. Vďaka tomu budete môcť naplánovať denné zálohovanie bez príznakov nadmerného využívania zdrojov.
 • Maximálny čas vykonávania skriptu možnosť by sa mala ponechať na 0, pretože závisí od kapacity spracovania servera. Ak však zistíte, že zálohy nie sú úspešné, môžete ich na ladenie nastaviť na konečnú hodnotu..

Karta Sieť

backwpup-Nastavenie-04

sieť karta je ďalšie nastavenie, ktoré chcem diskutovať. Ak je oblasť administrácie vášho blogu, t. wp-admin priečinok je chránený Overenie HTTP pomocou .htaccess, potom by ste na tejto karte mali zadať prihlasovacie údaje. Napríklad kvapôčky Cloud WordPress spoločnosti DigitalOcean majú túto funkciu predvolene povolenú. Aby doplnok správne fungoval, musia byť zadané prihlasovacie údaje.

Čo je diferenciálne zálohovanie a prečo by som ich mal používať?

Ak zálohujete tú istú stránku znova a znova, a väčšina súborov zostanú nezmenené. Tieto súbory sa v skutočnosti ukážu ako veľké – tie, ktoré prispievajú k väčšine veľkosti zálohy. Zamyslite sa nad mediálnymi súbormi, ako sú obrázky a dokumenty. Po nahraní sa nezmenia. Nazývajú sa statický obsah.

Čo keby ste mohli zálohovať iba súbory, ktoré robiť zmeniť? Takéto súbory obsahujú nové alebo aktualizované témy a doplnky a samozrejme databázu WordPress. Našťastie majú vývojári inteligentné riešenie rozdielové zálohovanie.

Stručne povedané – šetrí to miesto

To znamená zálohovanie iba tie súbory, ktoré boli zmenené od posledného zálohovania. Hlavnou výhodou je, že veľkosť zálohy je významne znížený. Zmierte sa s tým – priestor nie je neobmedzený, tak prečo optimalizovať svoje ukladacie potreby?

Diferenciálne zálohovanie je k dispozícii v prémiovej verzii doplnku – BackWPup Pro, ktorá začína na 75 USD za jednu webovú licenciu. Na MarketPress si môžete pozrieť zaujímavé bezplatné porovnanie verzií s profilom, aby ste zistili, či naozaj potrebujete upgradovať (ale nebojte sa – pre väčšinu blogerov by vám bezplatná verzia mala byť v poriadku).

Vyskúšajte BackWPup dnes

S viac ako 1,6 miliónom stiahnutí bezplatnej verzie v úložisku WordPress a 60 000 prémiových predplatiteľov je BackWPup jedným z najlepších zálohovacích doplnkov WordPress na trhu. Pokúsiť sa!

Získajte BackWPup

Ako často by som mal zálohovať svoje stránky WordPress?

Mnohí z nás sa pýtajú, alebo skôr, mali by opýtať sa. V ideálnom prípade by frekvencia zálohovania mala závisieť od troch faktorov:

 • Frekvencia publikovania
 • Miera premávky na vašom webe dohliada
 • Počet uverejnených komentárov
 • Hostingové prostredie

Ak si neželáte prečítať nasledujúce tri odseky, rýchlo prejdite tabuľkou, ktorú som pre vás pripravil.

Denné zálohovanie

Ak publikujete 3 a viac príspevkov týždenne, dohliadate na mesačnú návštevnosť 10 000+ mesačných návštevníkov a vynakladáte stály prúd komentárov, mali by ste naplánovať denná zálohovanie. To isté by malo mať aj čokoľvek iné. Aby ste ušetrili miesto, môžete naplánovať aj dennú diferenciálnu zálohu a týždennú úplnú zálohu.

Týždenné a dvojtýždenné zálohovanie

Ak publikujete 1-2 príspevky týždenne, dohliadajte na mesačnú návštevnosť okolo 5 000 návštevníkov, mali by ste zvážiť a týždenné zálohovanie. Ak to priestor dovolí, urobte si úplnú zálohu, alebo môžete skúsiť experimentovať s diferenciálnou zálohou každé dva týždne. Ak zverejňujete približne 1 – 2 príspevky mesačne, môžete zvoliť dvojtýždennú zálohu,

Mesačné zálohovanie

Tento plán zálohovania je ideálny pre webovú stránku portfólia / produktu, kde je množstvo vygenerovaného nového obsahu dosť nízke, t. J. Obsah má väčšinou statický charakter. Je bezpečné predpokladať, že na vstupnej stránke vášho produktu nepovolíte komentáre. Tak prečo si vziať zálohu každý deň? Mesačné zálohy sú pre tieto prípady najvhodnejšie. Tiež by som odporučil vziať úplnú zálohu namiesto diferenciálnej.

 Príspevky za týždeň Mesačná prevádzka Komentáre Hostingové prostredie Frekvencia zálohy
3 alebo viac 10 000 alebo viac 10+ denne Cloud, VPS alebo Managed WordPress Hosting Denné (rozdielové zálohovanie) a týdne (úplné zálohovanie)
1-2 Až 5 000 10 za týždeň Cloud alebo VPS alebo zdieľaný hosting Týždenný alebo dvojtýždenný (rozdielový a plný záloha)
1 – 2 mesačne Menej ako 1 000 1 – 2 za mesiac Zdieľaný hosting mesačník

Upozorňujeme, že táto tabuľka slúži len na referenčné účely. Dôrazne odporúčame nájsť plán zálohovania, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám. Ak zistíte, že vám došiel priestor, prečítajte si nasledujúci riadok! ��

PS: Zálohy staršie ako tri mesiace môžete bezpečne odstrániť.

Nad tebou …

účasť publika

Účasť publika je úžasná vec a rád by som sa poďakoval každý z vás, ktorí venujú čas a úsilie uverejneniu komentára. Diskusia o „zálohovaní webových stránok“ je niečo všetko webmasteri sa môžu týkať. A mnoho z nich má svoj vlastný príbeh. Radi by sme to počuli tvoj príbeh!

Ak takú nemáte, tu je niekoľko otázok, ktoré vám pomôžu vyraziť – Skúsili ste BackWPup? Aká je uprednostňovaná služba zálohovania? Používate platenú? Ako často vy backup? Dajte nám vedieť vaše myšlienky!