Kaip perkelti savo svetainę iš Joomla į WordPress

Kaip perkelti savo svetainę iš Joomla į WordPress

Ar turite svetainę, kurią norite perkelti iš „Joomla“ į „WordPress“? Mūsų nuomone, tai yra fantastiška idėja. „WordPress“ yra: Jei šiuo metu naudojate „Joomla“ kaip savo CMS, šiame straipsnyje bus tiksliai parodyta, kaip perkelti savo svetainę dviem skirtingais būdais..

Kai reikia pereiti iš vienos CMS į kitą, paprastai tai galima padaryti trimis būdais:

  1. Rankiniu būdu
  2. Naudodamiesi įrankiu ar paslauga (papildiniu, plėtiniu ar išorine programine įranga)
  3. Samdykite profesionalą

Tai, kad patekote į šį straipsnį, tikriausiai reiškia, kad jums įdomu, kaip tai padaryti patys, todėl mes taip pat galime pasirinkti 3 variantą nuo stalo (bet atsiminkite, kad jis yra, jei vėliau atsitrenksite į iškilimus, ir jei turite didelę ar sudėtingą svetainę, tai tikriausiai yra geriausias jūsų pasirinkimas). Pirmoji parinktis turėtų būti naudojama tik tuo atveju, jei esate patyręs kūrėjas. Vėlgi, faktas, kad jūs ieškote to, tikriausiai reiškia, kad nesate pasirengęs SQL ir PHP ekspertams, kad išspręstumėte šį procesą rankiniu būdu. Tai mums palieka gerą 2 numerį.

Šiame įraše mes svarstysime, kaip perkelti jūsų svetainę naudojant įrankį ar paslaugą, šiuo atveju nemokamą „FG Joomla“ papildinį „WordPress“..

„Joomla“ ir „WordPress“ skirtumai

Pirmiausia pažvelkime į keletą iššūkių, su kuriais galite susidurti, prieš pradėdami svarstyti, kaip perkelti jūsų svetainę iš „Joomla“ į „WordPress“. Ko gero, didžiausias žmonių susirūpinimas, pereinant iš vienos CMS į kitą, ypač naudojantis paslauga, yra tas, kad nors „Joomla“ ir „WordPress“ yra „turinio valdymo sistemos“, jos pradėjo kurti atsižvelgdamos į skirtingas tikslines rinkas. Dėl šios priežasties jie tapo visai kitokie.

Iš pradžių „Joomla“ buvo numatyta kaip CMS, o „WordPress“ pradėjo veikti tik kaip aiški ir lengvai naudojama tinklaraščių platforma. Tai reiškia, kad ne tik skiriasi administratoriaus sąsajos, bet ir tai, kaip skiriasi kiekvienos CMS struktūros svetainės turinys.

Komponentai ir valdikliai

„Joomla“ komponentai yra skirti visoms turinio formoms, nepriklausančioms straipsniui, įskaitant tokius dalykus kaip meniu, antraščių vaizdus ir panašius dalykus, kuriuos „WordPress“ tvarko gana skirtingai..

„WordPress“ valdikliams paprastai suteikiama viena ar daugiau pažymėtų sričių, kuriose galite pasirinkti juos rodyti, iki šiol beveik tas pats.

Temos vs šablonai

Čia nėra labai daug skirtumų. Šablonai ir temos parodo, kaip duomenų bazės turinys išvedamas ir išdėstomas lankytojams.

Antraštės, kontaktinės formos ir tt

Tai yra funkcijos, kurios yra standartiniame „Joomla“ ir neturi tiesioginio atitikmens pagrindinėje „WordPress“. Tačiau būkite tikri, kad yra įskiepių, kuriuos galima įdiegti ir kurie tvarko tokius dalykus.

Svarbiausių „FG Joomla“ „WordPress“ įskiepio funkcijų metu daugelis jų iš tikrųjų susiduria su šių dalykų pavertimu tinkamais „WordPress“ kolegomis (tačiau nemokamos papildinio versijos atveju kontaktinės formos informacija nėra eksportuojama – vis dėlto tai pakankamai lengva. sukurkite kontaktinę formą su papildiniu).

Taigi, atsižvelgdami į iškilusius rūpesčius, judėkime toliau!

Kaip perkelti „Joomla“ į „WordPress“ naudojant papildinį

Prieš iš tikrųjų pradedant bandyti perkelti savo svetainę, jums yra naudingiausia sukurti jos atsarginę kopiją. Pavyzdžiui, galite naudoti „Joomla“ Akeeba pratęsimas, arba sukurkite atsarginę savo svetainės atsarginę kopiją. Taip pat turėtumėte išbandyti vietos plėtros žingsnį. Peržiūrėkite mūsų vadovą, kaip vietoje įdiegti „WordPress“ ir sužinoti, kaip jį nustatyti. Arba tiesiog įdiekite „WordPress“ į naują aplanką, jei jau turite vietinę „Joomla“ sąranką.

Testuodami savo migraciją iš „Joomla“ į „WordPress“ vietoje, galėsite išsiaiškinti visas žinutes savo laiku ir turėdami savo vietinio serverio privatumą. Kai tik patobulinsite savo svetainės „WordPress“ versiją, galite naudoti šį vadovą, norėdami perkelti savo svetainę iš „localhost“ į tiesioginį serverį..

1. Įdiekite „WordPress“ į naują aplanką vietinės plėtros sąrankoje

Jei savo „Cpanel“ vietiniame „dev“ serveryje turite „Softaculous“ ar panašią programinę įrangą, galite tiesiog įdiegti „WordPress“ vienu paspaudimu.

Jei ne, atsisiųskite iš jų svetainės naujausią „WordPress“ versiją. Tada sukurkite naują aplanką savo www arba htdocs aplanke (priklauso nuo sąrankos), pavyzdžiui, joomlamove.

Įdiekite „WordPress“ vietoje

Tada atidarykite vietinį „phpMyadmin“ ir sukurkite naują duomenų bazę, taip pat patikrinkite savo vartotojo abonementus.

Dabar naršyklėje atidarykite „WordPress“ aplanką ir turėtumėte pamatyti diegimo ekraną, kuriame prašoma pasirinkti kalbą. Pasirinkite pasirinktą kalbą, tada užpildykite duomenų bazės informaciją.

Dabar tiesiog pasirinkite svetainės pavadinimą ir vartotojo vardą / slaptažodį, ir viskas. Dabar jūsų judančio bandymo svetainė yra nustatyta vietoje, todėl laikas pereiti prie kito žingsnio.

2. Įdiekite „FG Joomla“ į „WordPress“ papildinį savo vietinėje bandymo svetainėje

FG Joomla į WP yra nemokamas papildinys, sukurtas perkelti visą jūsų turinį iš vienos CMS į kitą. Kaip minėta, tai nemokama ir jums pasisekė, ją galite rasti „WordPress“ papildinių kataloge informacijos suvestinėje.

Pridėti naują įskiepį - „Joomla“ į „WordPress“

Norėdami įdiegti papildinio prisijungimą prie vietinės versijos „wp-login.php“ puslapyje ir atidaryti papildinių ekraną. Tiesiog įdiekite ir suaktyvinkite „FG Joomla to WordPress“ įskiepį.

Įdiekite „FG Joomla“ į „WordPress“ papildinį

3. Pradėkite „Joomla“ migraciją į „WordPress“

Norėdami naudoti papildinio galvutę virš Įrankiai> Importuoti skiltyje ir spustelėkite nuorodą „Vykdyti importuotoją“, esančią žemiau Joomla (FG) Antraštė.

Dabar naudokite funkciją „ištuštinti visą„ WordPress “turinį“.

Eikite į papildinio ekraną ir išvalykite visus „WordPress“ duomenis.

Kai būsite paraginti, atsargiai užpildykite savo svetainės URL ir visą susijusią duomenų bazės informaciją. Nepamirškite dar kartą patikrinti lentelės priešdėlio savo „PhpMyAdmin“. Viską užpildę, būtinai patikrinkite savo duomenų bazės ryšį.

Tada užpildykite likusius nustatymus, kad atitiktų jūsų poreikius. Pavyzdžiui, pasirinkdami importuoti metažymenis kaip žymas. Taip pat rekomenduočiau neimportuoti matomų vaizdų su šia papildinio versija, nes per bandymus nepavyko importuoti teisingų vaizdų..

4. Laikas judėti

Dabar tiesiog spustelėkite Pradėti / tęsti importavimą ir leiskite papildiniui tai padaryti kaip stebuklingai. Tai gali užtrukti šiek tiek laiko, priklausomai nuo jūsų svetainės dydžio. Jei tai pavyks, turėtumėte gauti pranešimą „Importuoti baigta!“ pranešimas, kaip parodyta žemiau.

Pradėkite importuoti „+ FG Joomla“ į „WordPress“ papildinį

Jei savo turinyje yra vidinių nuorodų (kurias turėtumėte), būtinai slinkite žemyn po žurnale ir spustelėkite mygtuką modifikuoti vidines nuorodas.

Modifikuoti vidines nuorodas - „FG Joomla“ į „WordPress“ papildinį

5. Adresiniai vaizdai

Jei naudojate rodomų vaizdų funkciją „Joomla“, viskas čia pasidaro šiek tiek sudėtingesnė. Jei neišjungėte matomų vaizdų funkcijos, pažiūrėsite į rezultatus. Pamatysite, kad papildinys netyčia pirmąjį įrašo vaizdą būtų padaręs rodomu įrašo vaizdu, o ne faktiniu.

Bet visas kitas turinys yra nepažeistas, įskaitant vaizdus kitame įraše, ir visos vidinės nuorodos veikia (svarbiausia, kad nuolatinės nuorodos yra suformatuotos lygiai taip pat, todėl jums nereikės daryti jokių esamo turinio peradresavimų).

Jei „Joomla“ turite tik keletą straipsnių, kuriuose visas straipsnio vaizdas skiriasi nuo pirmojo paties straipsnio paveikslėlio, galbūt geriau panaikinti pažymėto paveikslėlio importavimo parinktį importavimo nustatymuose ir tada tiesiog rankiniu būdu atnaujinti įrašus nauja „WordPress“ versija.

Bet kai tai paveikia daugybę pranešimų, tai tampa gana sudėtinga užduotimi, kurią atliekant reikia perkelti daug duomenų, kurie yra tinkama tema išsamiam savo paties įrašui (jei norite pamatyti sprendimas, praneškite man komentaruose, aš jau supratau apie 30% kelio, prieš pradėdamas suvokti, koks yra šios užduoties sudėtingumas).

6. Perkelkite modulius į valdiklius

Štai dar vienas momentas, kai skirtumas tarp dviejų CMS apsunkina perėjimą iš „Joomla“ į „WordPress“: modulius ir valdiklius. geros naujienos yra tai, kad daugelis dažnai naudojamų šoninių juostų arba antraštės / poraštės srities funkcijų pagrįsti moduliai turi tikslius atitikmenis „WordPress“.

Blogos naujienos yra tai, kad paprastai jūs neturite tiek laisvės, kai reikia išdėstyti valdiklius, nei tai, ką jūs darote pateikdami įvairius modulius savo „Joomla“ svetainėje. Taigi migracija gali būti netobula.

Šoninė juosta / poraštė (antraštė)

Daugelyje temų yra valdiklių sričių šoninėje juostoje ir poraštėje. Jei tai yra vienintelės vietos, kuriose turite modulius, tai daro viską gana paprasta, nes yra daug panašių parinkčių. Štai kaip atrodo mūsų „Joomla“ svetainės modulio sritis:

„Joomla“ modulio sritis

Štai kaip atrodo „WordPress“ valdiklio sritis:

„WordPress“ valdiklio sritis

Galbūt jūs taip pat turite daug panašumų. Eiti į Išvaizda> Valdikliai ir pažiūrėkite, ar „WordPress“ yra tai, ko jums reikia.

Ar naudojote paieškos modulį Joomla? Tiesiog vilkite ir įmeskite paieškos valdiklį iš „WordPress“ į valdiklio sritį. Tą patį galite padaryti naudodamiesi naršymo meniu, vaizdais, naujausiais įrašais ar komentarais, tik paminėdami keletą.

Paieškos valdiklis - „WordPress“

Tada yra moduliai, kurių „WordPress“ nėra integruoto valdiklio, tačiau norėdami prieiti galite įdiegti papildinius. Pavyzdžiui, yra „populiariausių straipsnių“ modulis, kurį naudoju savo „Joomla“ svetainėje. Galiu įdiegti atitinkamą papildinį, kuris siūlo tas pačias funkcijas.

Eikite į Papildiniai> Pridėti naują, ir ieškokite „populiariausių įrašų“. Turite keletą skirtingų variantų, bet leidžiame su jais „WordPress“ populiarūs įrašai, šiame pavyzdyje.

„WordPress“ populiarių pranešimų papildinys

Įdiekite ir suaktyvinkite papildinį. Dabar grįžkite į Išvaizda> Valdikliai, ir slinkite į apačią, ir turėtumėte pamatyti „WordPress“ populiarių pranešimų valdiklį.

„WordPress“ populiarių pranešimų valdiklis

Galite pakartoti šį procesą naudodami kitus „Joomla“ modulius, kurie nėra lengvai pasiekiami pagrindiniame „WordPress“ kaip valdiklius, nes dauguma jų turi atitinkamą nemokamą papildinį..

Kitos sritys (logotipai, antraštės, ETC)

Taigi yra modulis, į kurį norėtumėte įstoti, pavyzdžiui, logotipas ar antraštės vaizdas, kuris netaikomas priskirtose valdiklių vietose. Jei tai antraštės vaizdas arba logotipas su naujausiomis temomis, galite tiesiog naudoti „WordPress“ tinkinimo priemonę, kad pridėtumėte ją.

Eikite į Išvaizda> Tinkinti ir pažiūrėkite, kokios yra pasirinktos temos parinktys (logotipas paprastai yra parinktis „Svetainės tapatumas“, „Antraštė“ ar panašioje skiltyje)

„WordPress“ tinkinimo priemonė

Tačiau dažniausiai čia yra ribotos daugumos temų parinktys, ir net jei tokių turite, jos gali pasiūlyti bet kokių parinkčių, kad turinį pateiktumėte tiksliai norimoje vietoje..

Jei turite sudėtingą „Joomla“ svetainę, kurioje yra daug judančių dalių, gali būti gera idėja pažvelgti į „WordPress“ temas su įtrauktais puslapių kūrėjais (pvz., „Total WordPress“ tema), leidžiančiomis lengvai sudėti turinio blokus ten, kur esate. norite, nereikia rašyti vienos eilutės kodo. Arba išbandykite vieną iš geriausių „drag and drop“ puslapių kūrėjų, naudodamiesi dabartine tema (tiesiog žinokite, jei tema nebuvo įtraukta į papildinį arba jei joje nėra aiškiai nurodytas suderinamumas, galite susisiekti su temos autoriumi tiesiog būkite tikri, kad naudojant papildinį nebus jokių problemų).

Kontaktinės formos / reklamjuostes

Kalbant apie „Joomla“ kontaktines formas, reklamjuostes ir kitus komponentus, greičiausiai turėsite pasikliauti panašia taktika, kaip ir žiūrimiausiame straipsnyje, įdiekite papildinį, kuris prideda norimas „WordPress“ funkcijas..

Jei norite sukurti ir tvarkyti kontaktų formas, vargu ar galite padaryti geriau nei Susisiekite su 7 formos papildiniu.

„Concact“ formos papildinys - „WordPress“

Atlikite tuos pačius veiksmus, aprašytus aukščiau, įdiekite ir suaktyvinkite. Tai prideda naują meniu elementą prie jūsų administratoriaus prietaisų skydelio pavadinimu „Kontaktas“, kur einate tvarkyti kontaktų formas. Dabar galite rankiniu būdu perkelti informaciją iš „Joomla“ kontaktinių formų:

Perkelkite kontaktus iš „Joomla“ į „WordPress“

Į naujas kontaktų formas, kurias sukuriate naudodami „Contact 7“ papildinį.

Perkelkite kontaktus iš „Joomla“ į „WordPress“ - „WordPress“ kontaktai

Tai turėtų būti! Jei turite kitų „Joomla“ skyrių, kuriuos galite perkelti kaip el. Prekybos skyrių, tiesiog pasižiūrėkite į galimus „WordPress“ papildinius. Pavyzdžiui, galite išbandyti „WooCommerce“. Tai lengva naudoti papildinys, todėl pridėti keletą produktų nebus problemų.

Premijos papildinys: CMS2CMS Joomla į WordPress

CMS2CMS: Automatizuota „Joomla“ perkėlimas į „WordPress“

Ieškote alternatyvaus papildinio, kad galėtumėte perkelti visą turinį iš esamos „Joomla“ svetainės į „WordPress“? Kartais malonu turėti variantų. CMS2CMS sukurtas automatizuotas „Joomla“ į „WordPress“ duomenų perkėlimo papildinys yra geras antrasis.

Naudodami šį papildinį, perkeldami savo „Joomla“ svetainės duomenis į „WordPress“, galite žengti tik 6 žingsnius. Šitie yra:

  • Atsisiųskite papildinį ir įdiekite / suaktyvinkite jį savo naujojoje „WordPress“ svetainėje
  • Sukurkite CMS2CMS paskyrą
  • Nurodykite esamą „Joomla“ svetainės URL adresą
  • Atsisiųskite „Connection Bridge“ ZIP failą (scenarijus, sukurtas esamoms ir naujoms svetainėms sujungti), tada ištraukite „CMS2CMS“ aplanką, esantį ZIP failo viduje.
  • Įkelkite ištrauktą aplanką į esamos „Joomla“ svetainės (kur yra indeksas.php failas) šakninį aplanką per FTP kliento programinę įrangą
  • Kai viskas bus nustatyta, spustelėkite Patvirtinti ryšį

Kodėl „Automated Joomla to WordPress“ duomenų perkėlimo papildinys vertas jūsų dėmesio? Paprasta. Pirmiausia galite atlikti nemokamą demonstracinį perkėlimą, kad galėtumėte peržiūrėti perkėlimo rezultatus prieš prisiregistruodami naudotis paslauga (tai yra aukščiausios kokybės paslaugų pagrindu sukurtas papildinys, kuris apmokestinamas atsižvelgiant į jūsų svetainės dydį). Be to, galite pasirinkti, kuriuos turinio elementus ir kur juos norite perkelti.

Šis papildinys yra patogus būdas išvengti rankinės turinio migracijos iš „Joomla“. Galite perkelti savo svetainę į „WordPress“ per kelias minutes (atsižvelgiant į jūsų svetainės dydį)..

Išvada

CMS perkėlimas iš „Joomla“ į „WordPress“ gali būti sudėtinga užduotis, tačiau ji nebūtinai turi būti didžiulė. Pabandyti tai padaryti rankiniu būdu, neturint beveik jokios plėtros patirties, tikriausiai, nėra puiki idėja, tačiau naudodamiesi papildiniu, pvz., „FG Joomla“, „WordPress“, turėtumėte sugebėti valdyti. Atlyginimai tunelio gale yra tikrai verti. Kadangi „WordPress“ rinkos dalis nuolat auga, o „Joomla“ mažėja, sunku jausti, kad „WordPress“ nėra geresnis pasirinkimas ilguoju laikotarpiu..

Tikimės, kad šis vadovas padėjo jums padėti perkelti jūsų svetainę iš „Joomla“ į „WordPress“. Šie veiksmai turėtų būti naudojami daugelyje tinklaraščių ir mažesnių svetainių, tačiau jei turite sudėtingą ar pasirinktinę „Joomla“ svetainės sąranką, vis tiek galbūt norėsite pasikonsultuoti su specialistu..

Jei šiuo metu perkeliate savo svetainę į „WordPress“ arba turite klausimų apie „Joomla“ į „WordPress“ perkėlimo procesą, praneškite mums toliau pateiktuose komentaruose..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me