Kaip pradėti naudotis „WordPress: 2020“ vadovu

Kaip pradėti naudotis „WordPress“

Taigi jūs norite sukurti naują svetainę. Puikiai suprantate, kas bus jūsų svetainė, koks turinys joje bus, ar ką nors parduosite, sąrašas tęsiasi. Dabar pradėkite naudotis „WordPress“!

Atrodo, kad jūs visi esate pasiruošę pradėti, tiesa? Bet palaukite, o kaip jūsų platforma? Jei skaitote tai, tikriausiai pasirinkote arba ketinate pasirinkti „WordPress“. Bet galbūt jūs nežinote, nuo ko pradėti. O gal jums tiesiog reikia atnaujinimo, kaip tai veikia. Šis straipsnis padės palengvinti procesą, nes žingsnis po žingsnio paaiškins, kaip pradėti naudotis „WordPress“ svetaine.

Atkreipkite dėmesį: yra dideli skirtumai tarp „WordPress.com“ ir „WordPress.org“, šiame vadove mes dalinsimės patarimais konkrečiai .ORG.

1 žingsnis: raskite geriausią savo svetainės prieglobą

Prieš naudodamiesi „WordPress.org“, jums reikia prieglobos paslaugos. Galite nustatyti savo serverį ir įdiegti „WordPress“ savo kompiuteryje, tačiau kai tik pradedate, lengviau užsiprenumeruoti paslaugą, kurioje jau yra nustatyti serveriai ir kuri yra pasirengusi priimti „WordPress“ svetainę. Kai kurios paslaugos yra nemokamos, o kai kurios yra mokamos; rekomenduojame naudoti mokamą, nes jie suteiks aukštesnės kokybės paslaugas ir funkcijas.

Nežinote, kokį prieglobos tipą pasirinkti ar kurį pagrindinį kompiuterį pasirinkti? Mes visiškai suprantame (ir mes jau buvome ten anksčiau, „WPExplorer“ keletą kartų perjungė kompiuterius, prieš rasdami idealų variantą). Yra keletas skirtingų prieglobos tipų, kurie turi savo privalumus ir trūkumus. Galite perskaityti mūsų geriausios „WordPress“ prieglobos vadovą arba peržiūrėti patogią infografiką, kurioje pateikiamos geriausios prieglobos parinktys, kurias rekomenduojame naujiems „WordPress“ vartotojams..

„WordPress“ hostingo parinktys

Geriausias „WordPress“ priegloba

Bendras priegloba yra tai, nuo ko prasideda dauguma naujų „WordPress“ vartotojų. Tai lengva biudžetą tausojanti parinktis, turinti pakankamai išteklių naujos svetainės prieglobai. Dauguma bendrintų kompiuterių siūlo „WordPress“ įdiegimą vienu paspaudimu, pagrįstą saugyklos ir pralaidumo kiekį, o kartais ir keletą lengvatų (pvz., „Google Adwords“ kuponus ar net nemokamą domeno vardą). Mūsų manymu, geriausią bendro hostingo planą teikia „Bluehost“. Nuo 2,95 USD per mėnesį (su specialia nuoroda) tai puikus pasirinkimas tiems, kurie tik pradeda versijas su „WordPress“.

„BLUEHOST“ BENDRADARBIAVYTAS Į REKLAMA

Tvarko VPS (kuris žymi virtualius privačius serverius) yra žingsnis nuo pasidalinto prieglobos. Jūs vis dar naudojatės serveriu su kitais vartotojais, tačiau serveris yra padalintas į dalis, todėl kiekvienas turite savo mini serverį, kad būtų užtikrinta geresnė apsauga, privatumas ir svetainės veikimas. Be to, su valdė VPS, jums nereikia prižiūrėti serverio – prieglobos įmonė tvarko programinės įrangos naujinius ir koduoja „WordPress“ naujinius, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į savo svetainę. Mūsų pasirinkimas už geriausiai valdomą VPS yra smagratis. Jie siūlo fantastiškas paslaugas, tokias kaip nemokamas perkėlimas, įmontuotas talpyklos kaupimas, automatizuotos atsarginės kopijos ir dar daugiau – tai suteikia daug žvilgsnio už jūsų pinigus.

Smagračio VPS „WordPress“ talpinimas

Ir paskutinis prieglobos variantas yra Tvarko „WordPress“ priegloba, kai prieglobos įmonė visiškai valdo jūsų serverį už jus. Tvarkytas priegloba siūlo daugiau funkcijų ir svetainių išteklių, nei bendrai naudojama, o daugelis valdomų prieglobos programų siūlo išplėstinius prieglobos planus, kad, verslui augant, galėtumėte pradėti mažą ir atnaujinti serverį. „WP Engine“ valdytą prieglobą mes naudojome daugelį metų ir esame nepaprastai patenkinti mūsų prieglobos kokybe bei puikia jų palaikymo komandos paslauga. Jie siūlo puikų asmeninį planą naujiems tinklaraštininkams, taip pat nuostabius premium ir įmonės lygio planus didelio srauto svetainėms.

WP variklio valdoma „WordPress“ priegloba

2 veiksmas: Pasirinkite domeno vardą

Tikriausiai jau turite pasirinkę savo svetainės pavadinimą arba trumpą vardų sąrašą. Tai puiku! Jei to neturite, yra daugybė straipsnių, kurie gali padėti įgyvendinti idėjas. Tiesiog atminkite, kad jūsų domeno vardas turėtų atspindėti jūsų svetainės tikslą ir būti pakankamai įdomus, kad pritrauktų lankytojus.

Kita pavadinimo dalis, kuriai skiriama šiek tiek mažiau dėmesio, yra domeno vardas. Technine prasme domeno vardas yra URL dalis, identifikuojanti IP adresus (kurie identifikuoja tinklo kompiuterius ar įrenginius) ir tinklalapius. Paprasčiau tariant, tai yra jūsų interneto adresas. Kiekvienas domeno vardas turi priesagą, pvz., .Com arba .org. Už metinį mokestį galite užregistruoti bet kokį jums dar nepatikimą domeno vardą. Kai kurie kompiuteriai pirmaisiais metais suteiks nemokamą domeno registraciją. Vykdydami registracijos procesą, pagrindiniai kompiuteriai taip pat automatiškai patikrins, ar domeną galite naudoti. Bet jūs visada galite įsigyti domeno vardą tiesiogiai iš registratoriaus, pvz., „NameCheap“ ar „GoDaddy“.

Kai atsiskaitysite dėl domeno vardo, vykdykite savo prieglobos įmonės instrukcijas, kad užbaigtumėte sąrankos procesą. Tikriausiai turėsite nurodyti savo domeno vardą savo šeimininkui. Tiesiog patikrinkite jų internetinius dokumentus arba atlikite greitą „Google“ paiešką, kad rastumėte konkrečias instrukcijas. Dabar prasideda tikrasis darbas!

Kiti veiksmai nebūtinai turi vykti tam tikra tvarka. Dabar galite pasiekti savo prietaisų skydelį ir atkreipti dėmesį į tai, kas jums atrodo svarbiausia.

Sveiki atvykę į „WordPress“

Šiuo metu gali būti naudinga peržiūrėti savo svetainę ir peržiūrėti administratoriaus parinktis. Tokiu būdu jūs žinote, su kuo turite dirbti.

3 veiksmas: tinkinkite savo svetainės dizainą

„WordPress“ pagal nutylėjimą nustato tam tikrą temą, kurią galite naudoti kaip esamą, tinkinti ar pakeisti į naują temą.

Nemokama temos

„WordPress“ turi keletą iš anksto įdiegtų temų. Norėdami pamatyti nemokamų „WordPress“ temų katalogas, spustelėkite Išvaizda> Temos. Jei spustelėsite Pridėti naują mygtuką pamatysite nemokamų „WordPress“ temų iš „WordPress.org“ katalogo sąrašą su išsamia informacija apie temas ir parinktį peržiūrėti arba įdiegti jas.

Pridėti naują „WordPress“ temą

Taip pat galite pasirinkti įdiegti trečiosios šalies sukurtą temą. Daugelis gerbiamų svetainių siūlo nemokamas „WordPress“ temas – įtrauktas „WPExplorer“. Diegimas šiek tiek skiriasi, nes turėsite atsisiųsti temą. Dažnai tai yra .zip su temos pavadinimu. Norėdami įdiegti, tiesiog eikite į temų katalogą ir spustelėkite Įkelti temą.

Įkeliama „WordPress“ tema

Kitas ekranas turėtų paraginti naršyti temą kompiuteryje. Pasirinkite savo temos failą (.zip, kurį minėjome) ir spustelėkite, kad įdiegtumėte. Liko tik spustelėti suaktyvinti, kad galėtumėte naudoti savo naują temą savo svetainėje.

Aukščiausios temos

Nors nemokamos temos yra puikus būdas pradėti, premium (ar už jas mokama) temos yra aukso standartas. Trečiųjų šalių „premium“ temos siūlo daugiau įvairovės ir dažnai apima daug daugiau funkcijų nei temos, kurias rasite nemokamame temų kataloge.

Pvz., „Total WordPress“ tema apima lengvai naudojamą vaizdinių puslapių kūrimo priemonę, įmontuotas jūsų aplanko parinktis, tinkinamą tinklaraštį, pasirinktinius šriftus, neribotas spalvų parinktis ir daugybę kitų. Bet svarbiausia, kad joje yra lengvas demonstracinis importuotojas, kurį galite naudoti norėdami importuoti bet kurį iš temos tiesioginių demonstracijų. Taigi vos keliais paspaudimais galite pradėti kurti savo svetainės dizainą.

Bendra reaguojanti daugiafunkcinė „WordPress“ tema

Informacija ir atsisiuntimasPeržiūrėti demonstracinę versiją

Bet tai tik vienas pasirinkimas. Yra daugybė „premium“ tematikos prekyviečių, kuriose galite įsigyti naujos savo svetainės temos. „Themeforest“ yra tinkama vieta pradėti ieškoti „premium“ temos, joje yra daugiau nei 11 000 temų. Arba galite naršyti daugybę temų kolekcijų, kurias sukūrėme čia, „WPExplorer“.

Suradę, nusipirkę ir atsisiųsdami norimą temą, turėsite ją įdiegti (kaip ir nemokamų temų skiltyje). Eikite į Temos> Pridėti naują įkelti, įdiegti ir suaktyvinti. Jei jūsų papildomoje temoje buvo kokių nors susietų papildinių, galite pamatyti papildomų raginimų ar pranešimų, kad įdiegtumėte rekomenduojamus papildinius.

Temų tinkinimo priemonė

Kitos jūsų išvaizdos dalys, kurias norėsite pritaikyti, yra valdikliai, meniu (-ai), antraštė ir fonas. Juos visus galima pakeisti naudojant temos tinkinimo priemonė kurį galite rasti Išvaizda (šiek tiek žemiau temų parinkties). Spustelėkite jį, kad atidarytumėte meilės „WordPress“ tinkinimo įrankį:

„WordPress“ temos tinkinimo priemonė

„WordPress“ iš anksto įkelta su daugybe valdiklių, iš kurių keli yra suaktyvinti ir rodomi jūsų svetainės šoninėje juostoje. Galite pertvarkyti juos pagal poreikį, o jei norite daugiau, visada galite įdiegti papildinį, kad pridėtumėte naujų.

Pridėkite „WordPress“ valdiklius

Jūsų tema gali palaikyti skirtingas ar kelias meniu vietas (pagrindinę, viršutinę juostą, poraštę ir kt.). Jei jo nėra, galima įdiegti meniu papildinius. Tikriausiai nereikės per daug jaudintis dėl to, kol nenustatysite kelių puslapių.

4 veiksmas: pridėkite papildinius, kad gautumėte daugiau funkcijų

Priklausomai nuo to, kaip naudojate savo svetainę, ir nuo temos funkcijų, greičiausiai turėsite įdiegti ir suaktyvinti įvairius papildinius. Tai papildo jūsų svetainės galimybes.

Norėdami įdiegti nemokamus papildinius, apsilankykite įskiepių katalogas spustelėdami Papildiniai> Pridėti naują naršydami papildinį, arba galite įdiegti papildinius, kuriuos įsigijote iš kitų svetainių, spustelėdami Įkelkite papildinį mygtuką.

Jei jus domina, čia yra trys pagrindiniai papildiniai, kuriuos naudojame ir rekomenduojame čia „WPExplorer“.

„VaultPress“

„VaultPress“, skirta „WordPress“

Gaukite „VaultPress“ atsargines kopijas

Nors dauguma gerų hostingo kompanijų siūlo savo kasdienines atsargines kopijas kaip savo planų dalį, mes labai rekomenduojame savarankiškai kurti atsarginę „WordPress“ atsarginę kopiją, kad būtumėte saugūs. Mes naudojame ir mėgstame „VaultPress“, nes jis yra įperkamas (jis iš tikrųjų yra „JetPack premium“ planų dalis), lengvai naudojamas (tiesiog įdiekite ir susiekite su „WordPress.org“ paskyra) ir užtrunka visą visos jūsų svetainės atsarginę kopiją – įskaitant laikmeną.

Akismet

„Akismet WordPress“ apsaugos nuo šlamšto papildinys

Gaukite „WordPress“ Akismet

Kaip ir „VaultPress“, „Akismet“ yra „premium JetPack“ prenumeratų dalis ir mes manome, kad tai geriausias „WordPress“ šlamšto papildinys. „Akismet“ padeda išfiltruoti šlamšto komentarus, naudodamas savo algoritmą ir komentarus, apie kuriuos praneša „Akismet“ vartotojai. Tokiu būdu galite praleisti mažiau laiko stebėdami savo komentarus ir daugiau laiko skirti savo SEO ir turiniui.

Mielių SEO

Yoast SEO papildinys

Gaukite SEO SEO

Bet kuriam svetainės savininkui yra labai svarbus geras SEO įskiepis. Yra keletas populiarių papildinių, tačiau mes naudojame ir mėgstame „Yoast“ SEO. Šis papildinys apima viską, ko jums tikrai reikia norint patobulinti SEO. Įskaitant, bet neapsiribojant, svetainių schemas, numatytuosius pavadinimus / ištraukas, duonos riekę, RSS informacijos santrauką, atvirų diagramų metažymas ir puslapio SEO įrankius (raktiniams žodžiams, skaitomumui ir t. T.).

Be to, jei norite pritaikyti savo svetainės dizainą, taip pat siūlome naudoti tiesioginį CSS redaktorių, pvz., CSS Hero ar geltoną pieštuką, jei jūsų temoje nėra pakankamai stiliaus parinkčių. Norėdami gauti daugiau naudingų papildinių, patikrinkite mūsų papildinių kolekcijas, kad rastumėte puikius žemėlapių, rezervacijų, bendro naudojimo, vertimų ir dar daugiau papildinius..

5 veiksmas: sukurkite pagrindinius puslapius

Kiekviena svetainė turėtų turėti bent porą puslapių, nebent ji būtų sukurta kaip vieno puslapio svetainė. Pavyzdžiui, apie puslapį ir kontaktų puslapis. Mes taip pat rekomenduojame tinklaraščio puslapį, kuriame pateikiamos jūsų naujienos ar įrašai. Bet, atsižvelgiant į jūsų svetainės paskirtį, greičiausiai norėsite ir kitų puslapių. Tai gali būti aplankas ar galerija, skirta parodyti jūsų darbus. Jei turite produktų, kuriuos norite parduoti, norėtumėte parduotuvės puslapio. Atminkite, kad jums gali prireikti ar norite įdiegti papildinius, kad galėtumėte pridėti ir pritaikyti šių tipų puslapius.

Namai

Pagrindinio puslapio šablonas

Jūsų pagrindinis puslapis yra pirmasis puslapis, kurį žmonės pamatys eidami į jūsų pagrindinį URL. Kai kuriose temose bus pagrindinio puslapio šablonas (kaip aukščiau esančioje ekrano kopijoje). Arba naudokite puslapių kūrimo priemonę, kad sukurtumėte ką nors tinkinto. Yra daugybė galingų „WordPress“ puslapio kūrimo priemonės papildinių.

Nesvarbu, ką pasirinksite, tik nepamirškite nustatyti pagrindinio puslapio, kurį sukūrėte po Nustatymai> Skaitymas skiltyje ir pasirinkę parinktį „Statinis puslapis“ (pastaba: jūsų tinklaraštis gali būti jūsų pagrindinis puslapis, o jei būtent tai norite naudoti kaip pagrindinį pagrindinį puslapį, palikite parinktį „Jūsų naujausi įrašai“). Norėdami gauti daugiau pagalbos, skaitykite mūsų vadovą, kaip sukurti pagrindinį puslapį.

Dienoraštis

Bendra daugiafunkcinė ir internetinių dienoraščių „WordPress“ tema: „Mason Demo“

Daugelis svetainių turės tinklaraštį – iš tikrųjų daugelis svetainių yra tik tinklaraštis! Priklausomai nuo jūsų temos, jums gali tekti kurti tinklaraščio puslapį, nes daugelis tinklaraščių tinklaraščių „WordPress“ temų jau yra sukonstruoti, kad galėtumėte tiesiog eiti į darbą pridėdami įrašų. Tačiau kai kuriuose yra tinkintas tinklaraščio puslapio šablonas, kurį galite naudoti apsilankę Puslapiai> Pridėti naują ir tada pasirinkdami „tinklaraščio“ šabloną iš meta dėžutės, esančios pagrindinio teksto rengyklės dešinėje arba apačioje. Išsaugoję puslapį taip pat turėsite jį apibrėžti kaip savo tinklaraštį skiltyje Nustatymai> Skaitymas > Statinis puslapis kaip „Skelbimų puslapis“ parinktis.

Apie

Apie mus Skyrius

Apie puslapius įmonėms yra puiku pasidalyti įmonės istorija, misijos teiginiais ir komandos nariais. Arba nepriklausomi tinklaraštininkai gali pasidalyti užrašais apie tai, kaip jie pradėjo darbą, savo pomėgius ir asmeninę istoriją. Nors ne kiekvienai svetainei jos reikia, į ją reikia atsižvelgti. Puslapis apie yra puikus būdas susisiekti su savo auditorija asmeniškesniu lygmeniu.

kontaktas

Susisiekite su „Frontend“

Beveik kiekviena svetainė turės kontaktinį puslapį. Sukurti kontaktų puslapį naudojant „WordPress“ yra gana paprasta, nes yra daugybė nesudėtingų papildinių, suderinamų su populiariomis temomis. Bent jau galite apsvarstyti galimybę naudoti vieną iš šių kontaktinės formos papildinių, norėdami pridėti paprastą formą prie poraštės ar šoninės juostos, arba žemėlapių papildinį, kad parodytumėte savo vietas..

Portfelis

Bendras „WordPress“ aplankas

Kai kurioms įmonėms prasminga parodyti savo darbus, būtent čia labai naudinga yra aplankas. Norėdami sukurti internetinį aplanką, galite pasirinkti temą arba pridėti papildinį, kuriame yra pasirinktinio aplanko tipo aplankas. Pasirinktiniai įrašų tipai pagrindiniame kairiajame „WordPress“ prietaisų skydelyje prideda naują lengvai randamą meniu elementą. Tai dažniausiai veikia lygiai taip pat, kaip pridedant tinklaraščio įrašą. Skirtumas tas, kad jie dažnai pasižymi pasirinktiniais stiliais ir pasirinktimis, būdingomis jų paskirčiai. Taigi į aplanką paprastai įeina galimybės kurti galerijas, įkelti vaizdo įrašus ar net garso įrašą, kad galėtumėte parodyti potencialiems klientams, kokia nuostabi esate.

Parduotuvė

Iš viso „Glitz & Glam WooCommerce“ parduotuvė

Galiausiai, ar norite parduoti savo prekes „Etsy“ tipo parduotuvėje, ar rekomenduoti prekes iš dukterinių parduotuvių savo svetainėje, galite sukurti internetinę parduotuvę naudodami „WordPress“. Tiksliau naudojant nemokamą „WooCommerce“ papildinį. Panašiai kaip aplankas, „WooCommerce“ (ir kitos el. Prekybos platformos, tokios kaip EDD ar „Shopify“) prideda pasirinktinį įrašo tipą. Tai apima pasirinktines jūsų produktų parinktis, tokias kaip skaitmeninis / fizinis elementas, produktų galerija, gaminio variantai, kuponai, pristatymas, mokesčiai ir dar daugiau.

6 veiksmas: turinio importavimas ir eksportas

Šios priemonės dažnai nepastebimos diskusijose apie darbo pradžią. Jei dar nesinaudojote „WordPress“, bet ne tinklaraščių tvarkymu ar svetainių valdymu, importavimas ir eksportas yra patogios priemonės, kurias turite ir kuriuos lengva padaryti. Norėdami perkelti turinį iš senos „WordPress“ svetainės, naudokite eksporto įrankį. Tai atsiųs jūsų svetainės turinio xml failą.

„WordPress“ eksporto įrankis

Norėdami atsinešti savo turinį iš kitos svetainės, naudokite importavimo įrankį. Jei perkate aukščiausios kokybės temą, tikriausiai buvo pateikti duomenų pavyzdžiai (.xml failo forma), kuriuos galite importuoti, kad padėtumėte pradėti. Rekomenduojame naudoti duomenų pavyzdžius, jei jums reikia pagalbos išsiaiškinti, kaip naudoti temą, arba jei norite importuoti tikslų demonstraciją (ypač kai naudojate tokias temas kaip „Total“, kuriose yra daugybė demonstracijų pavyzdžių)..

„WordPress“ importavimo įrankis

7 žingsnis: Daugiau informacijos, kaip pradėti naudotis „WordPress“

Šiame straipsnyje aptariamos svarbios darbo su „WordPress“ dalys. Tačiau, jei vis dar jaučiatės pasimetę, štai jums dar keli šaltiniai:

  • Nežinote, ką daro visi WP administratoriai? Peržiūrėkite mūsų straipsnį paaiškintame „WordPress“ prietaisų skydelyje
  • Vis dar pripratote prie lingo? Peržiūrėkite mūsų „WordPress“ žodyną pradedantiesiems (kur paaiškiname painius terminus)
  • Norėdami atsigręžti į niekingą girtuoklį kurdami svetainę, pažiūrėkite šis vadovas iš „WordPress“
  • Negalite pasirinkti temos? Čia yra geriausios „WordPress“ temos, skirtos infopreneurs (kuris yra išgalvotas žodis tinklaraštininkams)
  • Nemokamos temos patikros, kaip sukurti tinklaraštį, vadovas
  •  O jei norite užsidirbti pinigų iš savo tinklaraščio ir pradėti pardavinėti produktus, šis straipsnis apie tai, kaip tapti sėkmingu tinklaraštininku, yra puiki vieta pradėti

„WP Explorer“ yra daugybė kitų išteklių, kurie padės jums sužinoti daugiau apie „WordPress“ naudojimą. Naršykite mūsų tinklaraštyje ir kituose straipsniuose, kad susipažintumėte su juo!

Išvada

Nesvarbu, ar esate naujokas, turintis svetainę, ar tiesiog naujas „WordPress“, gali būti sunku pradėti pagaliau naudotis „WordPress“. Turėti vadovą ir kitus išteklius tokiose situacijose yra neįkainojama. Naudodami čia pateiktus įrankius, procesas gali būti sklandesnis. Turėsite savo svetainę greitai veikti!

Ką norite, kad būtumėte žinoję pirmą kartą paleidę savo „WordPress“ svetainę? Jei pradėtumėte dabar, kas padėtų jaustis užtikrintiau? Praneškite mums komentaruose!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me