Kaip veikia „WordPress“ kaupimas?

 1. 1. Pradedantiesiems „WordPress“ vidinių funkcijų supratimo vadovas
 2. 2. Kas yra „WordPress“ kaupimas ir kodėl tai svarbu?
 3. 3. Dabar skaitau: Kaip veikia „WordPress“ kaupimas?
 4. 4. Kaip įdiegti ir nustatyti “WordPress” talpyklą naudojant WP Super talpyklą
 5. 5. Kaip nustatyti „WordPress“ talpyklą naudojant bendrą W3 talpyklą (W3TC)
 6. 6. „MaxCDN“ apžvalga: geriausias „WordPress“ kompaktinis diskas?

Sveiki atvykę į naują skyrių mūsų „WordPress“ talpyklų serijoje, kur sužinosime, kaip veikia „WordPress“ talpyklos kaupimas. Prieš pradėdami nagrinėti šią temą, įsitikinkite, kad atidžiai sekėte kiekvieną ankstesnę temą (iš šios serijos), nes šiame skyriuje naudojamos jų žinios. Pirmiausia pakalbėkime apie du pagrindinius talpyklos protokolų tipus, pagrįstus kliento-serverio modeliu:

 • Talpinimas kliento pusėje ir
 • Talpinimas serverio pusėje

Talpinimas kliento pusėje

Kliento-serverio modelis

Kliento-serverio modelis

Svetainėje yra daug netekstinių, statinių duomenų, tokių kaip vaizdai, CSS ir „Javascript“ failai. Kai jie bus atsisiųsti, jūsų naršyklė yra pakankamai protinga, kad nepersiųstumėte jų kiekvieną kartą, kai paspausite mygtuką F5. Tai tiesiog tiekia duomenis iš vietinės talpyklos, t. Y. Talpyklos duomenis, išsaugotus jūsų kompiuterio kietajame diske. Štai kodėl rekomenduojama kiekvieną kartą išvalyti naršyklės talpyklą – tai sutaupo daug vietos ir pagerina našumą..

Šis talpyklos duomenų pakartotinio panaudojimo procesas iš kliento kompiuterio (arba kliento pabaigos) yra žinomas kaip kliento talpyklos kaupimas ir beveik kiekviena šiuolaikinė svetainė jį naudoja, o kiekviena naršyklė palaiko. Talpinimas kliento pusėje padeda išvengti duomenų dubliavimo (t. Y. Atsisiųsti tuos pačius duomenis vėl ir vėl), taigi sutaupoma daug serverio išteklių, o svarbiausia – laikas!

Talpinimas serverio pusėje

Serveris

Į serverio talpyklą įtraukiami visi įvairūs talpyklos protokolai, naudojami pagal „WordPress“ talpyklą. Jie apima:

 • Puslapio kaupimas talpykloje
 • Duomenų bazės užklausų kaupimas talpykloje
 • Objektų kaupimas talpykloje
 • Opcinio kodo kaupimas talpykloje

„WordPress“ naudoja šiuos keturis pagrindinius serverio talpyklos protokolus. Pažvelkime į kiekvieną iš jų atskirai ir sužinokime, kaip talpyklos kaupimas kiekvienam iš jų gali sutaupyti daug brangaus skaičiavimo laiko ir taip pagreitinti jūsų svetainę.

Puslapio kaupimas

1381630448_HTML-2Puslapio talpyklos kaupimas yra paprasčiausias iš visų talpyklos kaupimo protokolų ir aš lažinuosi, kad jūs jau žinote apie tai. Tai paprasčiausiai reiškia dinamiškai sugeneruotų HTML failų išsaugojimą serverio standžiajame diske ar atmintyje (RAM) (paprastai žinomus kaip „talpyklą“) ir aptarnavimą juos iš talpyklos (ty pakartotinį panaudojimą anksčiau sugeneruotiems duomenims), kai tik pateikiama užklausa. . Tai taupo PHP kodo ir „MySQL“ duomenų bazės užklausų vykdymo išlaidas.

Duomenų bazės kaupimas

Duomenų bazėPirmas dalykas, kurį reikia žinoti apie duomenų bazes, yra tas, kad jie yra didžiuliai ir trūksta išteklių. Jie yra tiesiogine prasme kiekvienos įmonės širdis – ar tai būtų internete, ar kaip kitaip. Tas pats pasakytina apie „WordPress“. Duomenų bazės tikslas yra efektyviai saugoti, atnaujinti ir pateikti duomenis. Kadangi užklausos paprastai yra didžiulės, kiekviena užklausa užtrunka (paprastai tai yra keli šimtai mikrosekundžių). Geresnė techninė įranga, tuo greitesnis užklausos rezultatų generavimas. Pagalvok apie tai. Kadangi „WordPress“ labai priklauso nuo savo duomenų bazės, ji retkarčiais pateikia užklausą. Ir kai duomenys nekeičiami duomenų bazėje, užklausa išgauti tuos pačius duomenis yra panaši į tų pačių vaizdų pakartotinį atsisiuntimą vėl ir vėl – kaip aptarta skyrelyje „Client Side Caching“. Todėl prasminga išsaugoti užklausos rezultatus vietinėje saugykloje, ar ne? Šis duomenų bazės užklausų rezultatų išsaugojimas vietinėje saugykloje vadinamas duomenų bazės kaupimu talpykloje ir yra vienas iš pagrindinių veiksnių „WordPress“ talpykloje..

Tačiau atnaujinus duomenų bazę (pavyzdžiui, kai pranešimas atnaujinamas ar paskelbiamas arba pateikiamas komentaras), labai svarbu ištrinti anksčiau išsaugotą duomenų bazės talpyklą ir vėl išsaugoti duomenų bazės užklausos rezultatus. Tai nėra nereikalinga, nes padeda pašalinti nesusijusius ar klaidingus duomenų bazės užklausų rezultatus.

Objektų kaupimas talpykloje

Opcode„WordPress“ turi vidinę talpyklos sistemą, apimančią keletą posistemių (t. Y. Talpyklos API, objekto talpyklą ir pereinamąją API). „WordPress“ šerdis leidžia įskiepiams valdyti šią talpyklos sistemą, kad būtų sumažintas duomenų bazės skambučių skaičius. Tai gana sudėtinga tema ir ne visai aktuali kasdieniam vartotojui.

Opcinio kodo kaupimas talpykloje

PHP kodasPanašiai kaip duomenų bazės talpyklos kaupimas, kai siekiama sumažinti duomenų bazės užklausų skaičių, opcode talpyklos kaupimas reiškia kompiliuoto PHP kodo išsaugojimą tarp kiekvienos užklausos. Pažvelgę ​​į bet kurį PHP failą pamatysite, kad kodas iš tikrųjų yra kompiliatoriaus naudojamų instrukcijų sąrašas. PHP yra į objektą orientuota programavimo kalba, kuri turi savo privalumų iš pat pradžių! Kad PHP kodas būtų vykdomas, PHP kompiliatorius pirmiausia turi sudaryti kodą ir sugeneruoti vykdomąjį kodą, kurį reikia atlikti žiniatinklio serveriui. „PHP“ kompiliatoriaus išėjimo talpyklos kaupimas kelioms vykdomoms byloms yra opcode spartinimo talpykloje esmė. Tai vėlgi yra vidiniai dalykai – dalykai, dėl kurių neturėtumėte jaudintis!

Vietinė saugykla – pirminė ir antrinė

Vietinė parduotuvė

Suprantama, kad norint įdiegti bet kurios formos serverių talpyklą, duomenys turi būti saugomi vietinėje saugykloje. Terminas „vietinis saugojimas“ gali reikšti bet kurį iš dviejų dalykų. Vienas iš jų yra serverio kietasis diskas, o kitas yra pagrindinė serverio atmintis, t. Y. RAM.

RAM, reiškianti „Random Access Memory“, yra nepastoviosios atminties forma ir yra didesnio laipsnio nei kietieji diskai, o tai yra nestabili antrinė atminties forma. Jis taip pat yra brangesnis. Žinoma, jūs visi tai žinote.

Kur išsaugote talpykloje saugomus duomenis, yra didžiulis skirtumas. Jei jis yra kietajame diske, tada jis tikrai yra lėtesnis nei tada, kai jis saugomas RAM. Vėlgi svarbu HDD sparta. Standieji serverio diskai svyruoja nuo 7200 aps / min iki 15 000 aps / min ir gali turėti skirtingą RAID lygį – RAID 0 yra greičiausias ir nesaugiausias, o RAID 4 yra tinkamas balansas. Jūs taip pat turite SSD. Taigi talpykloje laikomų duomenų vieta daro didelę įtaką greičiui.

Žmonėms, kurie naudojasi bendrojo prieglobos serveriais, nelieka kito pasirinkimo, kaip išsaugoti jį kietajame diske. Žmonėms, turintiems asmeninį serverį ar VPS, turite papildomą galimybę išsaugoti talpyklą savo pagrindinėje atmintyje, o tai vėlgi reikia padaryti labai atsargiai – netinkama konfigūracija gali sukelti nestabilumą (pritrūksta RAM ir pan.) ir dažnas serverio gedimas.

Išvada

Dabar, kai jūs gerai suprantate įvairius „WordPress“ talpyklos protokolus, leiskite mums atvykti į mūsų pranešimų serijos pagrindinį dalyką – Kaip įdiegti „WordPress“ talpyklą.

Jei turite klausimų ar pasiūlymų patobulinti šį skyrių, nedvejodami klauskite ir pasidalykite jais – mielai išgirstume jūsų mintis!