Kas yra „WordPress“ vartotojo vaidmenys: viskas, ką reikia žinoti

„WordPress“ vartotojo vaidmenys: viskas, ką reikia žinoti

Ar žinojai, kad kitiems žmonėms gali suteikti prieigą valdyti savo svetainę? Naudodamiesi „WordPress“ vartotojo vaidmenimis galite saugiai ir lengvai bendradarbiauti su žmonėmis, priskirti skirtingus prieigos lygius savo svetainei ir turiniui, esančiam.

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip veikia „WordPress“ vartotojo vaidmenys ir kaip juos konfigūruoti jūsų svetainėje.

„WordPress“ vartotojo vaidmenys

Taigi – kas yra „WordPress“ vartotojo vaidmenys ir kam jie naudojami? Kaip rodo pavadinimas, tai yra įmontuota vartotojo valdymo funkcija jūsų „WordPress“ svetainėje. Galite apibrėžti veiksmus, kuriuos vartotojai gali ir ko negali atlikti, ir sugrupuoti juos pagal vaidmenis. Taigi, tam tikras vaidmuo gali būti priskirtas su konkrečiomis svetainės valdymo privilegijomis.

„WordPress“ pateikia šešis numatytuosius vartotojo vaidmenys kad suteiktumėte daugiau galių savo svetainės valdymui. Pažinkime juos geriau.

Super administratorius

Aukščiausiojo administratoriaus vaidmuo egzistuoja tik tada, kai „WordPress“ daugialypė svetainė funkcija įjungta. Jie yra atsakingi už visų svetainių administratorių ir daugelio svetainių tinklo priežiūrą.

Jie gali valdyti ir pakeisti viską – pradedant svetainių kūrimu ir naikinimu, baigiant turinio, temų, papildinių ir profilių valdymu.

Kai įgalinamas vyriausiojo administratoriaus vaidmuo, įprastos administratoriaus teisės sumažėja. Jie nebegali įdiegti temų ir papildinių, bet gali pasirinkti juos įjungti arba išjungti.

Administratorius

Administratoriai turi visas galimybes ne tik valdyti jūsų svetainės operacijas, bet ir priskirti kitus vaidmenis.

Jie gali kurti, ištrinti, peržiūrėti, redaguoti ir paskelbti turinį, valdyti papildinius ir temas, netgi redaguoti kodą. Šis vaidmuo taip pat turi teisę pritaikyti kitus vartotojo vaidmenis.

Galite būti savo svetainės administratorius arba paskirti ką nors kitą. Tačiau būkite atsargūs, jei norite šią užduotį priskirti kitiems. Labai svarbu pasirinkti žmogų, kuriuo pasitikite.

Redaktorius

Redaktoriai turi visišką prieigą valdyti visą jūsų svetainės turinį ir jo atributus.

Jie gali kurti, ištrinti, peržiūrėti ir paskelbti savo, kaip ir kitų autorių, įrašus. Redaktoriai taip pat gali tvarkyti komentarus, skelbti kategorijas ir nuorodas. Šį vaidmenį atliekantys vartotojai paprastai prižiūri autorius ir bendraautorius.

Autorius

Skirtingai nuo redaktorių, kurie gali visiškai valdyti visą turinio skiltį, autoriai gali visiškai kontroliuoti tik savo žinutes. Jie turi įgaliojimus kurti, redaguoti, naikinti ir skelbti savo žinutes. Be to, jie gali redaguoti savo vartotojo profilį.

Pagalbininkas

Panašiai kaip ir autoriai, bendraautoriai gali kurti ir redaguoti savo įrašus ir profilius. Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų yra tas, kad bendraautoriai negali skelbti savo pranešimų.

Abonentas

Šis vaidmuo gali tik skaityti pranešimus ir valdyti jų asmeninį profilį.

Iš esmės visi lankytojai gali skaityti pranešimus, nebūdami priskiriami abonentams. Tačiau galite paskatinti vartotojus tapti prenumeratoriais, siūlydami prieigą prie specialaus turinio, kurį gali peržiūrėti tik jie.

Ką reikia atlikti prieš nustatant vartotojo vaidmenis

Yra keletas gerųjų praktikų, kurių turėtumėte laikytis nusprendę nustatyti vartotojo vaidmenis.

Sukurkite atsarginę savo svetainės kopiją

Prieš atlikdami pakeitimus, pirmiausia turite pasidaryti atsarginę savo „WordPress“ svetainės atsarginę kopiją. Galite ne tik atkurti duomenų bazę iš prieglobos serverio, bet ir prireikus įkelti atsarginę failą iš vietinio disko. Galite tai patikrinti „HostWiki“ įrašas kaip tai padaryti tinkamai.

Jei perėjimas prie kelių vartotojo vaidmenų sukelia kokių nors problemų ar saugumo grėsmių, galite lengvai atkurti ankstesnę savo svetainės būseną.

Paskirkite tinkamus vaidmenis

Prieš paskirdami vaidmenis, turite atsižvelgti į vartotojo teises. Pasirinkite, ką vartotojai gali ir ko negali.

Paklauskite savęs: „Ar pasitikite vartotojais?“, „Ar jie rašys, peržiūrės, redaguos, publikuos ar prižiūrės jūsų„ WordPress “svetainę?“, „Ar jie galės visiškai valdyti ar iš dalies valdyti jūsų„ WordPress “svetainę?“ Ir kt. Tada galite pradėti leisti vaidmenis.

Tai darant, kontroliuoti darbo eigą ir kiekvieno vartotojo vaidmenį tampa lengva. Be to, būsite tikri, kad žinosite, kad jūsų svetainė veikia ir tvarkoma teisingose ​​rankose.

Geriausia vartotojo vaidmenų konfigūravimo praktika

Yra trys būdai, kaip valdyti „WordPress“ vartotojo vaidmenis.

Pridėti vartotojus iš „WordPress“ informacijos suvestinės

Pridėti naują vartotoją prie „WordPress“

Atlikite šiuos veiksmus, jei norite pridėti, redaguoti ir ištrinti vartotojus iš informacijos suvestinės:

 1. Prisijungę prie informacijos suvestinės administratoriaus srities, pasirinkite Vartotojai ir pasirinkite parinktį Pridėti naują.
 2. Užpildykite formą naujojo vartotojo asmenine informacija, slaptažodžio konfigūracija ir paskirtu vaidmeniu. Tada spustelėkite mygtuką Pridėti naują vartotoją, kad jį išsaugotumėte.
 3. Pridėję vartotoją, galite jį redaguoti arba ištrinti, išskleidžiamajame meniu pasirinkdami Visi vartotojai.

Redaguoti arba ištrinti „WordPress“ vartotoją

Norėdami geriau valdyti vartotojo vaidmenis, turėsite naudoti vieną iš kitų dviejų būdų.

Rankiniu būdu modifikuokite savo šablono failo kodą

Jei norite turėti daugiau parinkčių konfigūruodami vartotojo vaidmenis, atsakymas yra „WordPress“ svetainės šablono failo keitimas ir derinimas. Modifikuokite vaidmenis įterpdami kodo funkcijas į savo funkciją .php failą.

„WordPress“ siūlo penkias kodo funkcijas, skirtas pritaikyti vartotojo vaidmenis ir jų galimybes:

 • add_role () – pridėti vaidmenį
 • remove_role () – pašalinti vaidmenį
 • add_cap () – pridėti gebėjimą tam tikram vaidmeniui
 • remove_cap () – pašalinti sugebėjimą iš tam tikro vaidmens
 • get_role () – norėdami gauti įžvalgų apie tam tikro vaidmens galimybes.

Rašydami tikrąją komandą turėsite papildomai užpildyti:

 • vaidmuo – vaidmens pavadinimas
 • rodomas pavadinimas – koks bus vaidmens vardas „WordPress“ prietaisų skydelyje
 • galimybes – privilegijos, kurias vaidmuo turės. Jei norite pridėti kelias galimybes, turėsite naudoti masyvą.

Kaip pavyzdį pridėkime vaidmenį, pavadintą Leidėjas, kuris gali skelbti įrašus ir puslapius:

add_role („leidėjas“, __ (
'Leidėjas'),
masyvas (
'public_posts' => tiesa,
'skelbti puslapius' => tiesa,
)
);

Apsilankykite oficialiame „WordPress“ kodekas norėdami pamatyti galimus galimybių sąrašus.

Pridėti „WordPress“ vaidmenį rankiniu būdu

Norėdami pradėti naudoti kodą, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Sukūrę kodo fragmentą, eikite į savo administratoriaus sritį ir atidarykite meniu Išvaizda.
 2. Išskleidžiamajame meniu spustelėkite Temų rengyklė, pasirinkite temą, kurią norite redaguoti, ir atidarykite failą function.php.
 3. Įklijuokite kodo fragmentą failo apačioje.
 4. Galiausiai spustelėkite Atnaujinti failą.

Būkite atsargūs su kodo fragmentu, nes jis gali sukelti problemų, jei parašytas be tinkamos sintaksės.

Naudokite vartotojo vaidmens papildinį

Patobulintas „Capability Manager“ papildinys

Nors rankiniu būdu tinkindami „WordPress“ vartotojo vaidmenis naudodamiesi kodu, galite daugiausiai valdyti, tačiau, jei neturite kodavimo įgūdžių, tai gali būti rizikinga. Arba galite tiesiog naudoti papildinį, pvz Patobulintas gebėjimų vadovas.

Papildinys ne tik leidžia konfigūruoti numatytuosius „WordPress“ vartotojo vaidmenis, bet ir prideda pasirinktinius vartotojo leidimus, atsižvelgiant į jūsų poreikius.

„Pajėgumų tvarkyklės patobulintų parinkčių“ skydas

Įdiegę ir suaktyvinę papildinį, galėsite tinkinti vartotojo vaidmenis iš „WordPress“ prietaisų skydelio. Spustelėkite Vartotojai meniu ir pasirinkite Pajėgumai. Tada pamatysite redaktorių, kuris leis jums nustatyti vaidmenį ir pridėti galimybes.

Patarimai, kaip efektyviai naudoti funkciją „Vartotojo vaidmenys“

Nors naudotojo vaidmenys yra nepaprastai naudingi bendradarbiaujant su keliais jūsų svetainės žmonėmis, iš esmės jis nėra toks saugus. Paprasta avarija, pavyzdžiui, slaptažodžio išsaugojimas viešame kompiuteryje, gali sukelti didelių problemų. Štai keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad apsaugotumėte savo svetainę:

 • Naudokite papildinius – tai leidžia lengvai valdyti vartotojo vaidmenis, kai reikia pakeitimų, ar net priversti vartotojus atsijungti naudojant saugos papildinį (pvz. Viskas viename WP).
 • Apribokite vartotojų, turinčių privilegijas, skaičių – išimtinę prieigą prie savo svetainės valdymo. Neskubėkite nuspręsti, kuriam vartotojui iš tikrųjų reikia kokių galimybių.
 • Panaikinkite įtartinus vartotojus – siekiant išvengti piktnaudžiavimo svetainėmis, žiaurios jėgos išpuolių ir kitų bandymų įsilaužti, geriausia pašalinti ilgai neaktyvius vartotojus arba tuos, kurie pakartotinai bando prisijungti nesėkmingai.

Jei pritaikysite šiuos patarimus, manome, kad jūsų svetainės naudotojų valdymas bus saugus ir patikimas.

Baigiamosios pastabos

Numatytieji „WordPress“ vartotojo vaidmenys yra gana naudingi norint išlaikyti jūsų svetainės veikimą. Galite priskirti iki šešių skirtingų vaidmenų, būtent:

 • Administratorius – visiškai valdyti svetainės priežiūrą ir turinį
 • Redaktorius – visapusiškai prižiūrėti autorius ir turinio valdymą
 • Autorius – yra atsakingas tik už savo pareigas
 • Pagalbininkas – gali kurti ir redaguoti tik jų įrašo turinį
 • Abonentas – moka skaityti tik žinutes
 • Super administratorius – visiškai valdo „WordPress“ kelių svetainių tinklą

Prieš oficialiai priskirdami galimybes, įsitikinkite, kad kuriate atsargines savo svetainės kopijas ir apsvarstėte tinkamus vaidmenis.

Galite pridėti, redaguoti ir ištrinti vartotojus iš savo informacijos suvestinės administratoriaus srities. Norėdami tai padaryti, eikite į savo „WordPress“ prietaisų skydelį → Vartotojai → Pridėti naują.

Be to, galite rankiniu būdu tinkinti vaidmenis modifikuodami savo temos funkciją „ph.php “.

Tačiau geresnis pasirinkimas gali būti vartotojo vaidmenų tinkinimas naudojant „WordPress“ papildinį. Mes rekomenduojame Patobulintas gebėjimų vadovas papildinys, kad keliais paspaudimais pridėtumėte, pašalintumėte, redaguotumėte ir tinkintumėte vartotojo vaidmenis.

Galiausiai nepamirškite visada apriboti vartotojo vaidmenų skaičiaus ir atskirti įtartinus vartotojus.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me