Pradedantiesiems „WordPress“ vidinių funkcijų supratimo vadovas

 1. 1. Dabar skaitau: Pradedantiesiems „WordPress“ vidinių funkcijų supratimo vadovas
 2. 2. Kas yra „WordPress“ kaupimas ir kodėl tai svarbu?
 3. 3. Kaip veikia „WordPress“ kaupimas?
 4. 4. Kaip įdiegti ir nustatyti “WordPress” talpyklą naudojant WP Super talpyklą
 5. 5. Kaip nustatyti „WordPress“ talpyklą naudojant bendrą W3 talpyklą (W3TC)
 6. 6. „MaxCDN“ apžvalga: geriausias „WordPress“ kompaktinis diskas?

„WordPress“ įgauna skonį ir tampa geresnis dėl kiekvieno naujo išmokto dalyko. Mes visi jau kurį laiką naudojame „WordPress“ – tai viena iš priežasčių, kodėl jūs čia esate „WPExplorer“, skaitydami šį straipsnį! Kaip ir jūs, aš taip pat užsispyriau prie šio puikaus meistriškumo ir buvau sužavėta jos puikaus grožio. „WordPress“ ne tik suteikia mums galimybę per kelias minutes paskelbti dinamiškas, vizualiai patrauklias svetaines, bet ir naudoti ją kaip daugialypį turinio valdymo sprendimą (CMS)..

Kaip papildomą pastabą norėčiau paminėti, kad šis straipsnis yra skirtas „WordPress“ pradedančiajam. Daugelis iš jūsų gali žinoti, apie ką aš kalbu. Taigi nedvejodami skubiai perskaitykite ją ir pasidalykite savo nuomone komentarų skiltyje. Dėkoju!

Grįždami į kelią, pažvelkime į dalykus, kuriuos galime padaryti naudodami „WordPress“:

 • Žurnalo svetainė – TIME, GigaOM, TechCrunch, visi naudojasi WordPress.com VIP
 • Priimančios kelias svetaines po vienu stogu – „EduBlogs“ („WordPress MultiSite“)
 • Sukurti forumą („BuddyPress“)
 • Internetinis portfelis
 • Priimkite darbo portalą
 • E-komercijos parduotuvė (Woocommerce, Exchange, EDD, Cart66 ir kt.)
 • Nuotraukų dienoraštis arba fotografijos aplankas
 • Svetainė grupei, restoranui ir dar daugiau

Sąrašas tęsiasi. Šis straipsnis yra būsimos mūsų pranešimų serijos – „The WordPress Caching – galutinio vadovo“ pirmtakas. Prieš suprasdami „WordPress“ talpyklą, turime suprasti, kaip „WordPress“ veikia vidinėje erdvėje. Ne tik redaguoti ir ištrinti įrašus ir komentarus, bet ir tai, kaip keli tūkstančiai kodo eilučių susipina tarpusavyje ir sukuria gražias dinamiškas svetaines.

Vidinis „WordPress“ veikimas

Visi žinome, kaip dirbti su „WordPress“. Viskas prasideda nuo prisijungimo prie „WordPress“ administratoriaus informacijos suvestinės – tiesiai iš jūsų svetainės / wp-login.php, po to skelbiant, keičiant ar įkeliant naują turinį, diegiant papildinius, temas, kuriant atsargines kopijas ir pan..

Bet ar jūs pagalvojote, kaip veikia visas šis dalykas? Svetainės veikia HTML (kuri reiškia hiperteksto žymėjimo kalbą). Patikrinkite savo adreso juostą – visada rasite http: //sitename.tld. Kiti protokolai apima https, ftp, ssh ir kt.

Taigi suprantama, kad pagrindinis „WordPress“ tikslas yra dinamiškai generuoti HTML puslapius. Pagrindinis terminas, kurį reikia suprasti, yra „dinamiškai“. Sąvokos „HTML puslapis“, „internetinis puslapis“ ir „internetinis puslapis“ yra sinonimai. Pačiame pagrindiniame lygmenyje „WordPress“ naudoja PHP ir SQL duomenų bazę, kad saugotų visus savo duomenis. Mums nereikia daug rūpėti PHP ir kitomis „WordPress“ naudojamomis scenarijų kalbomis, nes tai yra pradedančiųjų vadovas ir jie yra išplėstinės temos.

PHP MySQL

Taigi, mes turime du subjektus. Vienas iš jų yra „PHP kodas“, kuris sudaro „WordPress Core“, ir „Duomenų bazė“, kuri sudaro „WordPress“ atmintį. Kiekvienas „WordPress“ diegimas turi vieną duomenų bazę. Ne daugiau ne maziau. Kiekviena įvesta ir ateityje padaryta informacija bus saugoma „WordPress“ duomenų bazėje. Pavyzdžiai:

 • Informacija apie vartotoją, pavyzdžiui, slaptažodis (užšifruotas MD5), el. Pašto adresas ir kt.
 • Visi įrašai, puslapiai, žymos, kategorijos ir jų ryšys
 • Individualizuotos žinučių rūšys
 • Paskelbkite patikslinimus, juodraščius ir sugadintus variantus
 • Komentarai – tiek patvirtinti, tiek nepatvirtinti ir šlamštas
 • Temos parinktys ir papildinių duomenys

Ką apie atsiųstus vaizdus, ​​dokumentus ir kitus failus? Ar jie per daug saugomi „WordPress“ duomenų bazėje? Ne. Jie saugomi aplanke pavadinimu „wp_content“. Apie tai plačiau.

„WordPress“ aplanko struktūra

„WordPress“ šakninis katalogas

Kaip „WordPress 3.6.1“, kiekviename „WordPress“ diegime yra trys pagrindiniai aplankai.

Bazinis aplankas

Tai yra „WordPress“ diegimo katalogas ir viskas (išskyrus „WordPress“ duomenų bazę čia yra). Mes jį vadinsime „šakniniu direktorija“. Jei žmonės naudoja „WordPress“ bendro naudojimo hostingo serveriuose, kuriuos maitina „cPanel“, šakninis katalogas greičiausiai yra „public_html“ katalogo turinys, jei naudojate „WordPress“ savo baziniame domene (ty site.com, o ne site.com/ aplankas).

„WordPress“ šakniniame kataloge yra tiksliai trys aplankai: wp_content, wp_includes ir wp_admin kartu su krūva kitų PHP failų, iš kurių reikšmingiausias yra „wp_config.php“. Redaguodami šį failą, galime pridėti krūvą pagrindinių „WordPress“ tinkinimo parinkčių, kurios nėra lengvai prieinamos „WordPress“ administratoriaus informacijos suvestinėje. Pvz., Mes galime neleisti skelbti versijų, nustatyti „WordPress“ naudojamos svetainės pavadinimą (naudinga keičiant domeną), įjungti priežiūros režimą ir tt. „Wp-config.php“ failas yra labai svarbus failas, kurio negalima sugadinti. Jame yra svarbi informacija, tokia kaip prieigos prie jūsų „WordPress“ duomenų bazės kredencialai. Jei kas nors gali patekti į jūsų duomenų bazę, jis / ji visiškai kontroliuoja jūsų svetainę.

wp_apima

wp_apima

Šiame aplanke yra visi kiti PHP failai ir klasės, reikalingi pagrindinėms „WordPress“ operacijoms. Vėlgi, nenorite redaguoti jokių šio katalogo failų.

wp_admin

Šiame aplanke yra įvairių „WordPress“ prietaisų skydelio failų. Jūs žinote, kad visos su „WordPress“ susijusios administravimo funkcijos ir funkcijos, tokios kaip įrašų rašymas, komentarų tvarkymas, įskiepių ir temų diegimas, yra atliekamos naudojant „WordPress“ prietaisų skydelį. Čia leidžiama patekti tik registruotiems vartotojams, o prieiga vėl ribojama atsižvelgiant į vartotojo vaidmenį. Administratoriui suteikiama visa prieiga, po to eina redaktorius, paskui bendraautoris ir galiausiai prenumeratorius. Paprastai „WordPress“ informacijos suvestinę galite pasiekti apsilankę http://wpexplorer.com/wp-admin.

wp_turinys

Aplanke „wp_content“ yra visi vartotojo įkelti duomenys ir vėl jis yra padalintas į tris pakatalogius:

 1. temos
 2. įskiepiai
 3. įkėlimai

„Temų“ kataloge yra visos temos, įdiegtos jūsų „WordPress“ svetainėje. Kiekviename „Wordpress.zip“ faile, kurį atsisiųsite iš „WordPress.org“, yra įdiegtos 2 temos – „WordPress 3.6.1“ yra dvidešimt dvylika ir dvidešimt trylika. Galite įdiegti tiek temų, kiek norite, bet vienu metu galite suaktyvinti tik vieną temą (nors yra keletas įskiepių, leidžiančių suaktyvinti daugiau). Be to, „temų“ katalogas niekada negali būti tuščias, nes norint naudoti „WordPress“ reikia bent vienos temos!

Panašiai „įskiepiai“ yra naudojami saugoti visus papildinius, įdiegtus jūsų „WordPress“ svetainėje. Skirtingai nuo „temų“ katalogo, šis katalogas gali būti tuščias, nes jūs galite puikiai paleisti „WordPress“ svetainę nenaudodami jokių papildinių. Jūs galite laisvai suaktyvinti kuo daugiau įskiepių, tačiau gera įdiegti tik būtinus papildinius. Peržiūrėkite Kyla straipsnį apie įvairius šiandien pasiekiamus „WordPress“ papildinius.

Visi vaizdai (ir kiti daugialypės terpės failai), kuriuos įkėlėte nuo tada, kai atidarėte savo svetainę, kartu su visais būsimais įkėlimais bus saugomi „įkėlimų“ kataloge, suskirstyti į kategorijas pagal metus, mėnesį ir dieną. Šis aplankas gali būti laikomas visų netekstinių duomenų – vaizdų, PDF, vaizdo įrašų, MP3 ir kt. – duomenų baze, todėl gera saugumo praktika yra apriboti visuomenės prieigą prie šių aplankų. Tai galima pasiekti modifikuojant .htaccess failą, esantį aplanke wp_content. Todėl darykite atsarginę kopiją; nukopijavę tik „WordPress“ diegimo aplanką, tai nepadarys apgaulės. Turite nukopijuoti ir duomenų bazę, ir visą „WordPress“ diegimo katalogo turinį!

„WordPress“ užklausos anatomija

Arba kaip man patinka tai vadinti,

Kas nutinka, kai kas nors peržiūri jūsų tinklaraštį?

Kai kas nors lankosi jūsų „WordPress“ svetainėje, „WordPress“ dinamiškai sugeneruoja HTML kodą (derinti su CSS ir JS) ir pateikia jį lankytojui. Po URL nematysite plėtinio .html (kaip jau matėte kai kuriose senose svetainėse), nes šis turinys generuojamas dinamiškai. Šie punktai yra veiksmų, kurie atliekami pateikus prašymą tinklalapyje, apibendrinimas:

 1. Lankytojo naršyklė pateikia užklausą dėl tinklalapio
 2. „WordPress“ branduolys (gali būti laikomas „WordPress“ smegenimis) iškviečia reikiamus PHP scenarijus, pradedant nuo index.php
 3. Tada WP branduolys susisiekia su savo duomenų baze ir nuskaito duomenis (pranešimus / puslapius ir pan.)
 4. Tada jis sujungia pateiktus duomenis, duomenis iš šiuo metu aktyvių papildinių ir šiuo metu aktyvią temą bei generuoja HTML kodą „skrydžio metu“ arba „dinamiškai“.
 5. Tada jis dinamiškai sugeneruotą HTML kodą pateikia lankytojo naršyklei

Panašiai, kai pranešimas skelbiamas ar išsaugomas, pateikiamas komentaras arba atliekama paieška, „WordPress“ branduolys atlieka reikiamas vidines operacijas ir išsaugo jas savo duomenų bazėje, kad galėtų jas naudoti ateityje, ir apie tai praneša „WordPress“ administratoriui. Jūs (administratorius) matote juos kaip naują komentarą, laukiantį, kad jis bus prižiūrimas, arba „x“ komentarų skaičių jūsų šlamšto eilėje ir pan..

HTML užklausa

Dabar pakartoti visus šiuos veiksmus kaskart, kai kas nors prašo tinklalapio (pranešimo, puslapio, archyvo puslapio ir bet ko), yra daug laiko ir išteklių reikalaujantis darbas. Puiku, kai jūsų svetainėje lankosi 10 žmonių. Bet padidinkite tai 100, 1000 ar milijonu, tada prasideda tikroji bėda. Tik superkompiuteriai sugebėtų atlikti tą pačią daugelį operacijų. Ir dauguma „WordPress“ svetainių yra priglobtos bendro naudojimo žiniatinklio prieglobos serveriuose, kuriuose yra gal 1/1000tūkst superkompiuterių galios.

Taigi ką mes dabar darome? Įveskite „WordPress“ talpyklą. Mes čia to nenagrinėsime, todėl prašome sekti kitą serijos dalį – įvadą į „WordPress“ talpyklos kaupimą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me