5 pagrindiniai CDN naudojimo pranašumai jūsų „WordPress“ svetainėje

Vis daugiau žmonių dėl daugelio priežasčių dabar renkasi savo svetainės išteklius turinio pateikimo tinkle (CDN). Nors yra daug CDN naudojimo pranašumų, padarykite tu reikia ja naudotis? Šiame straipsnyje aptarsiu pagrindinius CDN naudojimo kartu su „WordPress“ svetaine pranašumus. Taip pat trumpai aptarsiu, kaip veikia CDN ir kodėl jis nebūtinai tinka kiekvienai svetainei. Vis dėlto pirmiausia svarbu suprasti, kas yra CDN ir kaip jis veikia, kad įvertintumėte pranašumus.

Kas tai?

„WordPress-cdn“

CDN iš esmės yra sujungtų talpyklų serverių, kuriuose saugomi struktūriniai svetainės komponentai – paprastai ištekliai, tokie kaip „JavaScript“ ir CSS failai, – taip pat statinis turinys, pavyzdžiui, vaizdai, sistema. Serveriai yra paskirstomi visame pasaulyje ir aptarnauja svetainių išteklius, atsižvelgiant į vartotojo geografinę vietą. Viena gerai žinoma CDN kompanija, Debesuota, naudoja 180 duomenų centrų visame pasaulyje, kad paspartintų turinio pristatymą jūsų vartotojams.

Iš esmės CDN teikia alternatyvius serverius, skirtus atsisiųsti saugomus svetainės išteklius. Kai vartotojas pateikia prašymą patekti į jūsų svetainės puslapį, CDN saugomus išteklius pateiks serveris, kuris yra arčiausiai vartotojo geografinės vietos. Tai reiškia, kad CDN tiekiamas turinys visuomet nukeliaus trumpiausią atstumą, kad pasiektų vartotoją, ir būtent čia CDN įgyja didžiausią pranašumą..

CDN pranašumai

CDN naudojimas turi daug privalumų, įskaitant:

1. Patobulintas greitis

Kaip matėme iš trumpo CDN veikimo aprašymo, neabejotinai geriausias CDN naudojimo jūsų „WordPress“ svetainėje pranašumas yra padidėjęs greitis. CDN teikia statinį turinį iš serverio mazgo, kuris yra arčiausiai vartotojo, prašančiojo. Dėl geresnio greičio galite tikėtis šiek tiek geresnės vartotojo patirties.

Kadangi didelę dalį tinklalapio įkėlimo laiko reikia pasiekti ir atsisiųsti statinius komponentus ir išteklius, tokius kaip atvaizdai, scenarijai ir stiliaus lentelės, nesunku suprasti, kodėl CDN yra pagrindinis jūsų svetainės našumo padidinimas..

Tačiau tai nereiškia, kad naudojant kompaktinį diską stebuklingai jūsų tinklalapiai bus įkeliami greičiau. Pvz., Jei jūsų svetainė turi klaidingą kodą, CDN gali nepadengti vėlesnio našumo. Be to, jūsų svetainės našumas, be kitų dalykų, taip pat priklauso nuo serverio konfigūracijos ir jūsų kompiuterio galimybių.

Esmė ta, kad CDN leidžia kai kuriuos jūsų svetainės išteklius įkelti greičiau, todėl šiek tiek padidėja puslapio įkėlimo greitis, o kai kuriems žmonėms vien ši nauda yra verta papildomų išlaidų, susijusių su vieno iš jų naudojimu..

2. Patobulintas svetainės Uptime

CDN sumažina jūsų kompiuterio apkrovą, todėl gaunamas pastovus greitis. Įprastame prieglobos scenarijuje, kai visi jūsų svetainės ištekliai yra pagrindiniame bendriniame ar privačiame serveryje, didelio srauto metu galite pastebėti nenuoseklų greitį ar visišką gedimą. Iš esmės viskas sulėtėja ir dėl padidėjusių apkrovų kartais gali visiškai sugesti.

Naudojant CDN, srauto srautai yra sklandžiai tvarkomi, nes tinklas yra optimizuotas, kad būtų galima valdyti didelį srautą ir padidina efektyvumą. Kitaip tariant, jei jūsų svetainė staiga išpopuliarėja, tikimybė sulaužyti yra menka.

Vėlgi, kaip ir tobulinant greitį, CDN naudojimas savo „WordPress“ svetainėje visiškai nepanaikina prastovos galimybės didžiulės srauto bangos metu. Jei dinaminiai failai yra saugomi pagrindiniame prieglobos serveryje, vis tiek galite gauti prastovų. Talpyklos kaupimas yra labai svarbus būdas sumažinti problemas, kylančias dėl padidėjusio eismo. Daugelis populiariausių „WordPress“ prieglobos paslaugų optimizuoja savo serverius talpykloje, taigi pridedant CDN viskas bus dar geriau.

3. Didesnis duomenų vientisumas

Jei esate panašus į daugumą svetainių savininkų, turbūt visada norėsite naudoti naujausias priemones, kad pateiktumėte turinį. Nuolatinis žiniatinklio išteklių atnaujinimas yra vienas iš būdų tai padaryti, o CDN padeda išsaugoti vientisumą kiekvieną kartą keičiant turtą. Pavyzdžiui, kai atnaujinate CSS arba „JavaScript“ failus kompaktiniame diske, pakeitimai iškart atsispindi įvairiuose tinklo serveriuose, tokiu būdu išsaugojant duomenų vientisumą ir nuoseklumą..

4. Nėra geografinių kliūčių

Dabar gyvename mobilumo ir interneto, paremto programomis, pasaulyje. Vartotojai nori gauti paslaugas kelyje, nepriklausomai nuo to, kur jie yra bet kuriuo metu pasaulyje. Čia naudingas CDN. Dėl visame pasaulyje platinamų CDN serverių vartotojai visame pasaulyje gali pamatyti jūsų svetainę taip, tarsi jie būtų šalia jūsų pagrindinio kompiuterio..

Nepaisant to, verta paminėti, kad paslaugų teikėjo aprėptis galiausiai lemia jūsų pasiekiamumą. Jei taikote pagal tam tikros geografinės vietovės vartotojus, pasiteiraukite įvairių paslaugų teikėjų aprėpties žemėlapių, kad nustatytumėte, kur galite gauti didžiausią pranašumą, kad pasiektumėte kuo daugiau vartotojų. Atminkite, kad CDN teikėjai ne visuose regionuose veikia taip pat. Kai kurie regionai turi aiškų pranašumą, atsižvelgiant į jų tinklo sąranką.

5. Pigiau ir greičiau

Nors CDN galite naudoti už 0 USD (yra keletas nemokamų paslaugų teikėjų), mokamos paslaugos, žinoma, yra kelias, jei rimtai žiūrite į našumo naudą. Taigi, kaip mokama CDN paslauga taupo jūsų laiką ir pinigus?

Pirmiausia, sąrankos nereikia, ypač „WordPress“ svetainėms. Beveik visi CDN teikėjai siūlo pasirinktinį „WordPress“ sąrankos papildinį. Be to, „WordPress“ kataloge yra daugybė papildinių, skirtų jūsų svetainės CDN nustatyti. Nepirksite papildomos aparatūros, kad galėtumėte naudoti CDN.

Antra, kadangi CDN pagerina jūsų svetainės našumą, sutaupysite pinigų pirkdami papildomus skaičiavimo išteklius, ypač RAM ir CPU.

Kada CDN nieko nepakeis?

cdn-vietos

Matėme, kad CDN yra būtinas būdas eiti, jei norite patobulinti greitį, prieinamumą, bendrą patobulintą vartotojo patirtį ir pasiekiamumą visame pasaulyje. Tačiau yra situacijų, kai CDN gali nepadaryti skirtumo ar net pabloginti situaciją.

Pvz., Jei CDN teikėjas neturi serverio mazgų tam tikroje geografinėje vietovėje, galite pastebėti, kad jūsų svetainės ištekliai įkeliami ilgiau tos srities vartotojams, nei tuo atveju, jei turėtumėte resursus, esančius tos vietos serveryje. Tokiu atveju CDN naudojimas gali nesuteikti jokios naudos.

Dėl šios priežasties prieš užsiregistruodami turite atlikti išsamius namų darbus su potencialiu CDN teikėju. Norite užtikrinti, kad jie būtų tinkamai aprėpti visose vietose, kur gyvena dauguma jūsų tikslinių vartotojų.

Išvada: turėtumėte naudoti kompaktinį diską

Apskritai, CDN suteikia daug naudos jūsų svetainei. Pasiskirstęs pralaidumu keliuose serverio mazguose, CDN gali padėti sumažinti jūsų pagrindinio kompiuterio apkrovą. Tai savaime nepašalina jūsų serverio našumo problemų, tačiau gali nuveikti ilgą kelią, kad vartotojams būtų užtikrinta sklandi naršymo jūsų svetainėje patirtis..

Nepaisant to, atminkite, kad CDN nėra būtinybė ir daugeliu atvejų jūsų svetainė vis tiek gali veikti gerai, nenaudodama jos. Vis dėlto yra tikimybė, kad turbūt su juo viskas pavyks geriau. Jei naudojate „WordPress“ svetainę, kurioje yra labai daug žmonių, esate didžiausias našumo pranašumas, kurį siūlo CDN, ir tikrai turėtumėte tai įvertinti kaip savo optimizavimo priemonių dalį..

Prieš rinkdamiesi CDN teikėją, būtinai atlikite namų darbus, nes ir jūsų teikiama nauda priklausys ir nuo jūsų pasirinkto teikėjo. Nežinote, kur pradėti ieškoti? Jūsų prieglobos paslaugų teikėjas jau gali siūlyti talpyklos kaupimą (mes naudojame „WPEngine“ čia, „WPExplorer“, ir jie viskuo pasirūpina už mus). Bet jei jūsų kompiuteris nesiūlo talpyklos išsaugojimo paslaugos, peržiūrėkite mūsų straipsnį apie nemokamas CDN paslaugas. Yra daugybė puikių pasirinkimo variantų.

Norėčiau išgirsti jus dabar. Ar naudojate CDN, ar ketinate jį naudoti? Kokia yra pagrindinė priežastis, kodėl jūs naudojatės ja ir kokią naudą jūs supratote??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me