Į ką reikia atkreipti dėmesį įdarbinant laisvai samdomą rašytoją savo „WordPress“ tinklaraštyje

Aukščiausios kokybės laisvai samdomų rašytojų straipsniai jūsų tinklaraščiui gali duoti daug naudos. Kruopščiai ištirti ir gerai parašyti straipsniai padeda padidinti srautą į jūsų svetainę ir sukurti susidomėjusių skaitytojų bendruomenę. Rašytojų samdymas yra įprasta „WordPress“ tinklalapio kūrimo kaina, o kai kas nors dar parašo savo pranešimus, jūsų laikas bus laisvesnis, todėl galėsite sutelkti savo jėgas į kitas verslo sritis. Tačiau kaip surasti ir išlaikyti sėkmingą ir patikimą freelancerį?

Šiame straipsnyje aptarsime, kur galite rasti laisvai samdomą rašytoją ir į ką turėtumėte atkreipti dėmesį įdarbinant. Svarbu, kad tada pagalvokime, kokias sąvokas turėtumėte aptarti su laisvai samdomu vertintoju, prieš jiems pradedant rašyti jums.

Kur rasti laisvai samdomą rašytoją

Yra keletas būdų, kaip susirasti laisvai samdomą rašytoją, ir ten yra daugybė rašytojų, kurie laukia, kol bus rasti. Vis dėlto svarbiausia yra ieškoti teisingoje vietoje, taigi galų gale esate aukščiausios kokybės rašytojas, tinkantis jūsų nišai.

Įdėkite skelbimą
aukštyn kojom

Vienas iš būdų susirasti laisvai samdomą rašytoją yra patalpinti skelbimą tokioje matomoje svetainėje kaip Upwork, ŽmonėsPerHour, arba „Pro Blogger“. Šiose svetainėse yra daugybė laisvai samdomų vertėjų, kurie reguliariai naršo savo puslapius ir ieško koncertų. Atsižvelgiant į tai, ko ieškote, vienoje iš šių svetainių galite rasti žmogų, turintį reikiamus įgūdžius.

Tačiau laisvai samdomo darbuotojo reklamavimas gali būti ilgas procesas. Atsakydami į jūsų skelbimą kandidatai jus užpuls. Tarp kandidatų gali būti kažkas labai tinkamo jūsų tinklaraščiui. Taip pat bus daug netinkamų atsakymų, kai žmonės bandys laimę rašymo srityje, kurioje jie neturi patirties. Dažnai geriausių rašytojų nustatymas gali pareikalauti daug laiko..

Ieškokite rašytojų

autoriaus dėžutė

Rašytojų ieškojimas kartais gali būti geresnis būdas rasti aukštos kokybės laisvai samdomų vertėjų. Pažiūrėkite į savo nišos tinklaraščius, kad pamatytumėte, kas juos rašo. Peržiūrėkite autoriaus bio langelius straipsnio pabaigoje, nes juose paprastai yra nuoroda į rašytojo svetainę.

„Google“ paieška yra dar vienas būdas rasti laisvai samdomą rašytoją. Ieškodami laisvai samdomų rašytojų savo srityje, gali būti rašančių rašytojų svetainių, kuriose galite naršyti.

Į ką reikia atkreipti dėmesį įdarbinant laisvai samdomą rašytoją

Rinkdamiesi laisvai samdomą rašytoją, pirmiausia visada žiūrėkite į jo svetainę, kad sužinotumėte, ką jie daro ir ką siūlo. Jei, susidarę pirmuosius įspūdžius, jie suderinami su jūsų tinklaraščiu ir jo poreikiais, tuomet galite tęsti kitus patikrinimus.

Portfelio puslapis

portfelio puslapis

Įdarbindami laisvai samdomą rašytoją, jūs idealiai norite, kad būtų kažkas, turintis patirties jūsų srityje. Tačiau jei to padaryti neįmanoma, turite patikrinti, ar jie bent jau parašo jūsų ieškomą standartą.

A portfelio puslapis rašytojo svetainėje rodo jų darbų pasirinkimą. Jame turėtų būti rodomi darbai iš skirtingų svetainių ir, jei įmanoma, iš skirtingų žanrų. Čia galėsite įvertinti jų stilių ir kokybę, o tai padės nuspręsti, ar šis rašytojas tinka jūsų svetainei.

Jei įmanoma, prieš susisiekdami su jais visada pabandykite pažiūrėti į rašytojo aplanko puslapį. Tai padės sutaupyti tiek jūsų, tiek jų laiko, jei paaiškės, kad nenorite jų darbo.

Perskaitykite atsiliepimus

atsiliepimų puslapis

Daugelyje rašytojų svetainių bus atsiliepimų puslapis. Tai padės jums suprasti, ką rašytojas mėgsta dirbti, jei jie yra patikimi, punktualūs ir tikslūs su savo sukurtu darbu.

Tačiau jei rašytojo svetainėje nėra daug atsiliepimų, jos atidėkite. Atsiliepimų galima nepastebėti, jei darbas portfelio puslapyje yra aukštos kokybės.

Patikrinkite kainą ir prieinamumą

Visi laisvai samdomi darbuotojai turės „ballpark“ kainą, už kurią rašo. Citata bus kiekvienam straipsniui ar žodžiui, atsižvelgiant į tai, ko jūs paprašote ar ko jie nori. Visada klauskite jų įkainių pradiniame el. Laiške, kad nešvaistytumėte laiko. Jie gali būti nuostabūs rašytojai, bet jei negalite sau leisti jų kainų, tada nebėra prasmės eiti toliau.

Niekada nemėginkite per daug sumenkinti rašytojo įkainių. Nors jie gali sutikti su mažesne kaina, jūs nedarysite jų prioriteto. Kai pasirodys geriau apmokamas koncertas, būsite pirmasis klientas, kurį atsisakysite.

Visada klauskite ne tik apie kainą, bet ir apie rašytojo galimybes arba nurodykite, kokio susitarimo jūs ieškote. Daugelis rašytojų yra labai užimti, tačiau pirmenybė teikiama nuolatiniam darbui, o ne vienkartiniams straipsniams. Jei siūlote darbą kas mėnesį, tada rašytojas gali pakeisti savo tvarkaraštį, kad būtų vietos jums.

Ką aptarti su laisvai samdomu vertintoju prieš juos įdarbinant

Suradę laisvai samdomą darbuotoją, kuris, jūsų manymu, tinka jūsų svetainei, laikas aptarti priedus, kurie palengvina sklandžius darbo santykius.

Bendravimas
skype

Prieš tai aptarkite, kaip ketinate palaikyti ryšį su savo rašytoju. Ar norėtumėte mėnesinės „Skype“ datos? Ar jūsų įmonė naudoja „Slack“ ar „Trello“? Jei nė vienas iš jūsų neturite noro, užteks el. Pašto.
Gairės

Turėkite aiškias gaires, ko norite. Daugelis darbdavių sukuria stiliaus vadovą savo rašytojams, todėl aišku, ko tikimasi. Tai turėtų apimti specifiką, pvz., Antraščių tipus, atvaizdų dydžius ir pan. Tai padės padidinti galimybę gauti tai, ko norite, gatavame straipsnyje.

Galutiniai terminai

Kai kuriems darbdaviams patinka, kai straipsnis turi būti pateiktas iki nustatytos datos. Kiti tiesiog džiaugiasi, kad straipsniai bus įteikti iki mėnesio pabaigos. Jei turite konkretų tvarkaraštį, praneškite rašytojui ir susitarkite, kuris jums tinka.

Pataisymai

Iš anksto patikrinkite, ar jūsų rašytojas mielai taiso straipsnį, jei jame yra problemų. Daugelis rašytojų prireikus peržiūrės straipsnį. Tačiau jei reguliariai teikiate straipsnius, tada turite dar kartą įvertinti, ar jūsų rašytojas tikrai tinka jūsų tinklaraščiui, ar esate per daug įžvalgus..

Priedai

Jei yra kokių nors priedų, kuriuos norite, kad jūsų rašytojas atliktų, be rašymo, pradėkite tai aiškiai. Ar norite, kad jie atsakytų į komentarus jūsų tinklaraštyje, ar pasidalintų savo darbais socialinėje žiniasklaidoje? Daugelis rašytojų mielai tai padarys, tačiau apie tai reikėtų diskutuoti pradžioje, kad visi suprastų lūkesčius.

Vaizdo rašymas

Dauguma rašytojų renkasi turinį savo vardu. Įprasta praktika yra kiekvieno straipsnio autoriaus biografija, kurioje pateikiama asmeninė informacija ir nuoroda į jų svetainę. Jei norite, kad kažkas už jus rašytų pagal vaizdą, tada turite tai nurodyti, kai pirmą kartą susisiekiate su rašytoju. Jums gali tekti sumokėti daugiau už tai, kad kažkas parašytų jūsų vardu, todėl aptarkite tai anksti.

Mokėjimo metodas

Prieš pradėdami rašyti, visada patikrinkite mokėjimo metodą. Daugelis laisvai samdomų rašytojų naudojasi „PayPal“, taigi, jei naudojate kitą mokėjimo būdą, pirmiausia patikrinkite, ar ši parinktis yra tinkama. Atminkite, kad kai kurie laisvai samdomi rašytojai gyvena užsienyje ir neturės prieigos prie JAV banko sąskaitų.

Taip pat patikrinkite, kada jūsų rašytojas nori būti mokamas. Kai kurie mielai siunčia sąskaitą faktūrą mėnesio pabaigoje. Kiti norės, kad būtų mokama kas savaitę arba po kiekvieną straipsnį. Jei jie prašo sumokėti iš anksto, įsitikinkite, kad jums pirmiausia tinka susitarimas.

Klauskite testo straipsnio

Jei esate atsargus tipas, daugiau nei priimtina paprašyti rašytojo paruošti bandomąjį straipsnį. Tai yra vienkartinis straipsnis, skirtas patikrinti jų darbo kokybę. Jei esate patenkinti rezultatais, galite juos paskelbti, o tada dirbti su rašytoju būsimose žinutėse. Jei jus domina bandomojo straipsnio maršrutas, atminkite, kad visada turėtumėte pasiūlyti sumokėti rašytojui už testerį.

Baigiamosios mintys

Aukštos kokybės ir patikimas laisvai samdomas rašytojas vertas aukso. Taigi, kai tik vieną surasi, būtinai laikykis jų. Reguliariai susisiekite su jais, duokite jiems naudingų atsiliepimų ir laiku sumokėkite.

Ir atminkite, kad rašytojų įkainiai laikui bėgant didėja. Jei turite laisvai samdomą rašytoją, kurį norite išlaikyti, ir kurį laiką dirbate jums, nepamirškite pasiūlyti jiems atlyginimo.

Kokia jūsų darbo su laisvai samdomais rašytojais patirtis? Prašome pasidalinti komentaruose žemiau.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me