Ko niekas nepasakojo apie „WordPress“, kai jūs pradėjote

Ko niekas nepasakojo apie „WordPress“, kai jūs pradėjote

„WordPress“ populiarėja ir nemažai svetainių savininkų ją naudoja kaip savo turinio valdymo sistemą. Rašau šį įrašą norėdamas pasidalyti keliais patarimais su žmonėmis, kurie tik pradeda nuo „WordPress“ arba naudojasi juo trumpam, kad padėtų jiems išvengti daugelio bendrų klaidų. Pateiksiu keletą faktų, tikiuosi išsiaiškinti keletą klaidingų nuomonių ir pasiūlysiu keletą patarimų, kurie jums padės.

Faktai apie „WordPress“

Pirmiausia, čia yra keli faktai apie „WordPress“, kurie padės sustiprinti šios CMS nuostabumą.

„WordPress“ yra viena populiariausių TVS.

Pradėkime nuo šio neginčijamo fakto. „WordPress“ valdo 30% svetainių internete. Korporacijos, įžymybės, tinklaraščiai, kūrybingi menininkai, internetinės parduotuvės ir kiti naudoja „WordPress“ kaip savo svetainių platformą. Taigi galite pamatyti, kad „WordPress“ yra nepaprastai populiarus.

„WordPress“ yra nemokamas.

Tai faktas. Bet tai ne visa istorija. Programinę įrangą, kuri yra „WordPress“, galima nemokamai atsisiųsti. Tačiau yra ir kitų būtinų dalykų, tokių kaip priegloba, domeno vardas, temos ir papildiniai, kurie visi gali padidinti išlaidas.

Be to, jei nesate „pasidaryk pats“ tipas, turėsite sumokėti kūrėjui, kad jis pašalintų visas trikčių šalinimo problemas arba tinkintų „WordPress“, kad atitiktų jūsų poreikius. Jei norite aiškiau suprasti, kiek jums kainuos svetainės „WordPress“ kūrimas, peržiūrėkite šį įrašą.

Yra visko (beveik) papildinys.

Pagalvokite apie bet kurią savo svetainės funkciją. Tikėtina, kad ieškant tos funkcijos įskiepio gali būti pateikiamos kelios parinktys. Įskiepiai yra nuostabūs ir suteikia jums laisvės pridėti daugybę funkcijų į savo svetainę. Yra beveik 50000 nemokamų papildinių „WordPress“ papildinių katalogas.  Jei pasirinkote premium priedą, kad galėtumėte geriau palaikyti šiuos papildinius, žiūrėkite „CodeCanyon“.

Geras talpinimas yra nepaprastai svarbus.

Kai suprantate, visas priegloba yra dviejų tipų – bendrasis ir specialusis priegloba. Bendrai naudojamas priegloba yra tai, ką dažniausiai matote internete. Tai gana tinka mažoms svetainėms ar tinklaraščiams, kuriuose mažai lankytojų. Didesnėms svetainėms, kuriose tvarkomas didelis lankytojų srautas, dalijamasis priegloba to tiesiog nepadarys. Šios svetainės gali pasirinkti skirtas „WordPress“ valdomas prieglobos paslaugas ar bet kurias kitas prieglobos paslaugas, kurios gali skirti pakankamai išteklių svetainei tam skirtu pagrindu. Atminkite, kad kai kalbama apie prieglobą, ji gana mažėja ką moki, tą ir gauni.

Aukščiausios kokybės temos paprastai yra geriau palaikomos nei nemokamos.

Paprastai „premium“ temos yra geriau prižiūrimos, reguliariai atnaujinamos ir sulaukia didesnio autorių palaikymo. Daugelis pastaruoju metu išleistų geriau vertinamų „premium“ temų turi aiškų kodą, lanksčią struktūrą, kuria galite remtis, ir puikų funkcionalumą. Ir visa tai papildo geras dizainas. Bet kaip ir bet ką gyvenime, prieš pirkdami temą, būtinai pasidarykite savo tyrimus. Tokias prekyvietes, kaip „Themeforest“, „Creative Market“ ir „Mojo“, sudaro tūkstančiai individualių kūrėjų, todėl jūsų palaikymas ir atnaujinimai skiriasi priklausomai nuo produkto..

Klaidingos nuomonės apie „WordPress“

Kai pirmą kartą tyrinėjate „WordPress“, galite susidurti su keliomis klaidingomis nuomonėmis. Bet nesijaudinkite – mes esame tam, kad padėtume juos šiek tiek išvalyti ir patobulinti, kad galėtumėte geriau suprasti visą „WordPress“.

„WordPress“ paprasta.

Tiesa, „WordPress“ yra nesudėtinga. Bet tai nereiškia, kad atsisiunčiate „WordPress“, o tada sėdite atgal ir stebite, kaip jūsų svetainė stebuklingai formuojasi. Ne, jūs taip pat turite dirbti. „WordPress“ yra tai, kas lengva, kad vykdydami instrukcijas galite bet kada sukurti savo svetainę, skirtą plikomis juostomis. Nuo to laiko galite pasiimti „WordPress“ žinias ir patobulinti svetainę taip, kaip norite. Kadangi jis nemokamas, galite jį įdiegti vietoje ir sukurti daugybę bandymo svetainių bei laisvai išbandyti savo žinias.

Kaip vartotojas turite būti iniciatyvus ir susipažinęs su „WordPress“ veikimo būdu. Tai nėra labai sunku, atsižvelgiant į mokymo programų, kursų, mokymo vaizdo įrašų, internetinių transliacijų ir tinklaraščių skaičių, kurie gali padėti jums nuvykti į jūsų „WordPress“ kelionę. Vėliau galėsite išmokti tiek, kiek reikia norint paleisti savo svetainę ar nuvažiuoti visą atstumą, taip pat įgyti tam tikrų tobulėjimo įgūdžių. Tai visiškai priklauso nuo jūsų.

Atnaujinti „WordPress“ yra tik vienu paspaudimu.

Galbūt esate tai girdėję daugybę kartų – atnaujinti „WordPress“ yra taip paprasta, kaip vienu paspaudimu. Bet tai nėra taip paprasta. Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, yra patikrinti, kas yra keičiama, einant per pakeitimų žurnalą. Ir jei jums nereikia šios funkcijos, galite praleisti tą naujinimą. Vis dėlto geriausia atlikti visus saugos atnaujinimus įdiegiant „WordPress“.

Pagal numatytuosius nustatymus visi nedideli „WordPress“ branduolio atnaujinimai vykdomi automatiškai. Tačiau atlikę pagrindinius atnaujinimus, prietaisų skydelyje pamatysite pranešimą, kurį turėsite spustelėti norėdami atnaujinti. Kalbant apie temas ir papildinius, automatiniai atnaujinimai neleidžiami. Gavę pranešimus prietaisų skydelyje, turite pasirinkti atnaujinti.

Jei norite labiau valdyti, kas keičiama jūsų „WordPress“, galite atlikti paprastus „wp-config.php“ failo pakeitimus arba pridėti filtrų prie temų ir papildinių „function.php“ failų. Galite pasirinkti įjungti arba išjungti automatinius atnaujinimus kiekvienam atskirai. Peržiūrėkite šį trumpą „WordPress“ atnaujinimo vadovą, kad sužinotumėte daugiau apie naujinius.

„WordPress“ paprastai nurodo „WordPress.com“.

Dauguma naujokų patenka į šį, net nežinodami apie WordPress.org. „WordPress.org“ yra organizacija, siūlanti nemokamą atvirojo kodo programinę įrangą, kurią galite atsisiųsti ir įdiegti bet kurioje vietoje ir naudoti kurdami savo svetainę. „WordPress.com“ yra paslauga, naudojanti tą pačią programinę įrangą ir siūlanti serverio erdvę bei kitas jūsų tinklaraščio paslaugas (jei norite gauti daugiau informacijos, patikrinkite mūsų vadovą apie „WordPress.com“ ir „WordPress.org“ skirtumus)..

Naudodamiesi „WordPress.org“, jūs naudojate visišką laisvę valdyti savo svetainę ir užsidirbti iš jos. Kai kuriate svetainę naudodami „WordPress“ pasirinktame serveryje, jūs esate šios svetainės savininkas ir su ja galite padaryti beveik viską. Priešingai, jūs mažai kontroliuojate tinklaraštį „WordPress.com“. Prieš kurdami savo svetainę, svarbu žinoti, ko norite, – WordPress.org teikiamą laisvę arba „WordPress.com“ patogumą. Perkėlus ilgai veikiantį tinklaraštį iš „WordPress.com“ į „WordPress.org“, gali pasidaryti nepatogu.

„WordPress“ nėra skirtas mažesniems įrenginiams.

Praeitais metais, srautas iš mobiliųjų telefonų viršijo srautą iš tradicinių stalinių kompiuterių. Jei jūsų svetainė nepasiekiama iš mobiliųjų telefonų, prarasite didelę dalį srauto. „WordPress“ greitai reagavo į tendenciją ir per pastaruosius kelerius metus „WordPress“ temos tobulėjo, kad puikiai prisitaikytų prie bet kokio ekrano dydžio. Puikus pavyzdys yra mūsų bendra „drag and drop“ „WordPress“ tema, pasižyminti greitai reaguojančiu dizainu, įprastu daugeliui gerai užkoduotų temų..

„WordPress“ nėra saugus.

Tai labiau gąsdina nei tikroji tiesa. „WordPress“ yra ne mažiau ar mažiau jautri saugumo grėsmei nei bet kuri kita CMS. Atsižvelgiant į tai, kad nė viena programinė įranga nėra aiškiai apibūdinta, „WordPress“ yra viena geriausių, kalbant apie saugumą. Faktas yra tas, kad „WordPress“ internete yra tiek plačiau, kad tampa įsilaužėlių pasirinkto tikslo. Nepamirškite, „WordPress“ yra atvirojo kodo programinė įranga, turinti didelę aktyvią bendruomenę, kuri nuolat praneša apie klaidas ir beveik nedelsdama jas ištaiso..

„WordPress“ yra skirta tik tinklaraščiams.

Tai buvo tiesa daugiau nei prieš dešimtmetį, kai Matas Mullenwegas suprato kaip asmeninę leidybos platformą. Tačiau „WordPress“ šiandien pritaikė daugybę svetainių ir šiandien garsenybės, muzikos namai, technologijų tinklaraščiai, naujienų centrai, mados žurnalai, dizaino studijos, portfeliai ir internetinės parduotuvės turi savo svetaines „WordPress“. Be to, yra šimtai „WordPress“ temų, kurios patenkina kiekvieną nišą. Tai palengvina svetainių kūrimą keliose kategorijose.

Per daug papildinių gali sulėtinti jūsų svetainės veikimą.

Paimkite tai su grūdo druskos. Klausimas čia yra daugiau apie jūsų įdiegtų papildinių kokybę. Kol įskiepiai yra šifruojami, reguliariai atnaujinami ir jiems užtenka vietos serveryje, galite įdiegti kaip kelis papildinius nepakenkdami svetainės našumui. Tačiau turėtumėte praleisti papildinį, kuris prideda per daug HTTP užklausų, padidina duomenų bazės užklausas arba sunaudoja per daug apdorojimo galios. Vienas papildinys su netinkamu kodu gali sumažinti jūsų svetainę. Papildiniai taip pat gali būti kenkėjiškos programinės įrangos įėjimo taškas. Taigi svarbu patikrinti aktyvinamų priedų kokybę ir išbandyti juos prieš suaktyvinant juos tiesioginėje svetainėje.

Keletas pagrindinių „WordPress“ patarimų

Dabar, kai žinote šiek tiek apie tai, ko tikėtis iš „WordPress“, čia yra keli pagrindiniai patarimai, kaip išlaikyti teisingą kelią naudojant „WordPress“..

Kai reikia, naudokite tik papildinius.

Nebūtina ieškoti papildinio, kai reikia pridėti funkciją. „WordPress“ turi daug įmontuotų funkcijų, kurias turėtumėte ištirti, kad patikrintumėte, ar ji atitinka jūsų poreikius. Jūsų tema taip pat gali būti įtraukta į kai kurias funkcijas. Paprastais kodais galima atlikti dar daugiau funkcijų. Peržiūrėkite šias parinktis prieš ieškodami papildinio.

Neaktyvūs papildiniai kelia pavojų saugumui.

Jei kurį laiką nenaudosite papildinio, geriau jį visiškai ištrinti iš „WordPress“, ne tik neaktyvuoti. Kol įskiepis yra jūsų „WordPress“, jis gali būti jautrus kenkėjiškajai programinei įrangai, net jei jis neaktyvus. Prasminga sekti savo papildinius ir ištrinti tuos, kurių jums tikrai nereikia.

Pažvelkite ne tik į turinį.

Tiesa, kad turinys yra pagrindinis bet kurios svetainės srauto generatorius, puikaus turinio kūrimas jūsų svetainei yra tik gera pradžia. Kaip jums pasakys bet kuris SEO ekspertas, priversti „Google“ lengvai jus rasti ir pakelti jus į paieškos rezultatų puslapio viršų yra nepaprastai sunkus darbas. Yoast SEO papildinys padės jums surasti jūsų žinutes paieškos sistemose. Pateikdami svetainių schemas „Google“, galite šiek tiek palengvinti paieškos variklių paiešką. Ženkite dar vieną žingsnį toliau ir prisiregistruokite naudodami „Google Analytics“, kad gautumėte įžvalgos apie tai, ką darote teisingai ir neteisingai, kai kalbate apie svetainės lankomumą. Taip pat galite naudoti „Google“ paieškos pultas padėti suprasti, kaip jūsų svetainė sąveikauja su „Google“ paieškos varikliu.

Visada atlikite norimus pakeitimus temose „Vaikai“.

Keiskite temos pakeitimus, nesidrovėkite numatytųjų temų. Visada dirbkite su vaiko tema atlikdami bet kokius norimus pakeitimus. Tokiu būdu, kai atnaujinsite numatytąją temą, visi tinkinimai nebus prarasti.

Jei to laukiate, sužinokite viską apie kabliukus, filtrus ir veiksmus.

Kai esate daugiau susipažinęs su „WordPress“, skirkite šiek tiek laiko sužinoti apie kabliukus, filtrus ir veiksmus. Tai gali padėti patogiau bendrauti su „WordPress“. Sužinokite daugiau apie tai čia.

Būk ramus, kai susidursi su problemomis.

Tam tikru ar kitu etapu greičiausiai susidursite su kai kuriomis „WordPress“ problemomis, tokiomis kaip duomenų bazės klaidos, baltas mirties ekranas ir panašiai. Atminkite, kad daugelis kitų „WordPress“ vartotojų prieš jus susidūrė su šiomis problemomis ir paskelbė sprendimus internete. Pagrindinius „WordPress“ trikčių šalinimo sprendimus galima lengvai rasti internete. Jums tiesiog reikia išlikti ramiam ir ieškoti tinkamų sprendimų jūsų konkrečiai situacijai.

Tai dar ne viskas

Yra daugiau pagrindinių taisyklių, į kurias turite atkreipti dėmesį, pavyzdžiui:

  • Svarbu atsarginė kopija ir saugumas.
  • Pradėkite kurti savo el. Pašto adresus nuo pirmosios dienos.
  • Naudokite kategorijas ir žymas pranešimams ir puslapiams nuo pat pradžių.
  • Naudokite faviconą.
  • Optimizuokite svetainę greičiui ir našumui.

Palikime tai kitam įrašui. Mokymasis naudojant „WordPress“ tikrai nesibaigia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me