Kodėl „nginx“ yra geriausias „WordPress Hosting“ draugas

Ankstesniame straipsnyje aš tyrinėjau, kodėl „PHP7“ yra būdas pasirinkti „WordPress“, o šiandienos straipsnyje tai yra žiniatinklio serverio eilė.

Didelė gerosios prieglobos patirties dalis yra tai, kaip sukonfigūruojamas žiniatinklio serverio rinkinys. Greitas krūvos turėjimas yra labai svarbus norint užtikrinti gerą „WordPress“ našumą ir didelę vartotojo patirtį. Aš jau aptariau, kodėl PHP7 yra toks geras būdas automatiškai pagerinti „WordPress“ našumą, bet ką jau kalbėti apie tikrąją žiniatinklio serverį?

Šiandien paaiškinsiu: kas yra žiniatinklio serveris, kokie yra patys populiariausi ir kodėl „nginx“ yra toks velniškai geras!

Tinklo serveris

Vienas iš svarbiausių prieglobos aspektų yra tikrasis Tinklapio serveris. Žiniatinklio serveris yra atsakingas už statinio turinio, pvz., HTML, pateikimą ir klientui siuntimą (tai reiškia tiesiai į jūsų naršyklę). Taigi žiniatinklio serveris taip pat bus atsakingas už visos informacijos, gaunamos per PHP procesorių, apdorojimą ir jos konvertavimą į bitus, kurie keliauja per tinklą į jūsų naršyklę. Žiniatinklio serverio rietuvė veikia su kliento / serverio modelis kur žiniatinklio serveris veikia kaip serveris (turinio teikėjas), o klientas (jūs) – tas, kuris to reikalauja.

Dažniausios žiniatinklio serveriai yra „Apache“, IIS iš „Microsoft“ ir, žinoma nginx.

Žiniatinklio serveris gali tvarkyti tiek statinį, tiek dinaminį turinį, kuris siunčiamas klientui, su šiek tiek skirtumais. Serverio dalis įkeliama į atmintį vadinamoje darbininkas procesą ir jis yra atsakingas už prašomo turinio pateikimą. „Apache“ ir „nginx“ tvarko statinį ir dinaminį turinį. Nors „Apache“ gali dirbti tiek viename, tiek kitame darbuotojo procese, „nginx“ ne, nes tam reikalingas išorinis procesorius.

Kodėl „Apache“ ir „nginx“ yra tokie populiarūs? Atsakymas paprastas, nes jie yra atvirojo kodo ir nemokami. Kartu jie sudaro beveik 50% viso pasaulio srauto, o ne lengvas žygdarbis!

Kas yra Apache?

Apache HTTP serverį sukūrė Robertas McCoolas 1995 m., Jis vis dar tobulinamas „Apache Software Foundation“. Ši žiniatinklio serveris buvo populiariausias pasirinkimas nuo 1996 m. Jis yra labai modulinio dizaino, turi daugybę dokumentų ir yra toks populiarus, kad yra visų pagrindinių žiniatinklio prieglobos valdymo skydų pagrindas. Jis netgi įtrauktas į „cPanel“, labiausiai naudojamas valdymo pultas pasaulyje.

Žinoma, jis yra lankstus, tai yra pasiteisinimas, kad didžioji dauguma juo besinaudojančių žmonių sugalvos, kai to paprašys, ir paprastai tai yra tiesa. Tai taip pat labai išplečiama ir kadangi ji gali dinamiškai įkelti modulius (kažkas „nginx“ vis dar veikia), jį galima lengvai sukonfigūruoti.

„Apache“ pats su tuo pačiu darbuotoju gali valdyti statinį ir dinaminį turinį, todėl jis puikiai tinka jo lankstumui, tačiau (ir visada yra, bet jis) tai daro sąskaita spektaklis.

„Apache“ buvo žinomas kaip šiek tiek lėtas, tačiau niekas negalėjo parodyti šios tiesos, kai „nginx“ išpopuliarėjo. Spektaklio skirtumas tarp jų yra kažkas negalima nepastebėti. Vien tik šiuo klausimu dauguma pagrindinių bendrovių pereina prie „nginx“. Nors „Apache“ vis dar yra populiarus, ateityje viskas tikrai pasikeis, nes įsitvirtins technologijos ir vis daugiau programinės įrangos, anksčiau dirbusios tik „apache“, pradėjo įtraukti „nginx“..

Ką apie „Nginx“?

Nginx kilusi iš motinos Rusijos. 2002 m. Programuotojas Igoris Sysoevas pradėjo dirbti su „nginx“, nes buvo labai susirūpinęs dėl C10K problemos. Ką? Paprasčiau tariant, optimizuojant tinklo lizdai vienu metu aptarnauti daug klientų, o tai buvo pagrindinis „Apache“ trūkumas ir tikras iššūkis šiuolaikiniam žiniatinkliui. Pirminė „nginx“ laida buvo paskelbta viešai 2004 m., Remiantis įvykiais pagrįsta architektūra.

Net pats Sysoevas negalėjo pamatyti, kiek daug nginx pavyks. Laikui bėgant, „nginx“ greičio pranašumai ir mažas išteklių panaudojimas tapo akivaizdūs. „Nginx“ yra puikus būdas aprūpinti statiniu turiniu, tačiau negaliu tvarkyti dinaminis turinys. Tai taip pat pasirodė naudinga, nes dinaminis turinys nebuvo įpareigotas to paties darbuotojo, todėl jis galėjo veikti daug greičiau.

„Nginx“ puikiai teikia spartesnį turinį kur kas didesniame kiekyje jungčių nei „Apache“ ir šiuo metu yra pasirinkimas prieglobos paslaugų, kurios nori pasiūlyti kuo geresnį našumą. Tai yra įvykių nulemta architektūra ir asinchroninis pobūdis yra pagrindiniai jo veikimo taškai.

Iš pradžių „nginx“ turėjo vieną pagrindinį trūkumą, tai yra dokumentai. Tai prasidėjo grubiai dėl to, kad programuotojas buvo rusas ir kaip jis dokumentavo savo funkcijas. Tačiau laikui bėgant ir vis daugiau žmonių naudojasi „nginx“, dokumentacija nepaprastai pagerėjo.

Kitas „nginx“ trūkumas yra tai, kad trūksta modulinės konstrukcijos, o tai reiškia negali apdoroti taisyklių realiuoju laiku kaip „Apache“ daro su .htaccess failu ir taip pat negali įkelti modulių realiu laiku. Tai yra dalykas, su kuriuo „nginx“ jau dirba, tačiau vis tiek reikės laiko, kad atitiktų „Apache“ lankstumą.

Nepaisant to, trūkumus greitai užgožia puikus pasirodymas. Tai savaime leido „nginx“ tapti populiariu pasirinkimu, orientuotu į našumą, ir tai yra paslaugos, plačiai naudojamos kaip Garai, kartas nuo karto įrodydamas, kad jis visais būdais gali būti aukštesnis nei Apache.

Kodėl „Nginx“ yra tinkamiausias pasirinkimas „WordPress“ prieglobai?

Yra keli punktai, kuriuose „nginx“ yra kur kas geresnis nei „Apache“, skirtas „WordPress“ svetainių prieglobai. Pabandysiu tai apibendrinti į šį sąrašą.

Lengva įdiegti

„Nginx“ yra pilnas paketas, reikalingas labai nedaug išorinių modulių, o didžiąją laiko dalį „Linux“ reikia tik vienos eilutės, kad jis būtų įgalintas.

„apt-get install nginx“

yum įdiegti „nginx“

Viskas, ko reikia, kad „nginx“ būtų aktyvi kaip paslauga. Likusi dalis yra konfigūracijoje.

Gali veikti kaip „Apache“ ar bet kurio kito žiniatinklio serverio tarpininkas

„Nginx“ gali suteikti greitą bet kurios „Apache“ serverio konfigūracijos našumo padidėjimą, paleisdama kaip tarpinį serverį, niekaip nepaveikdama serverio funkcionalumo..

Gali dirbti tiesiogiai su „microache“ ar net „fastcgi“ talpykle

„Nginx“ yra puikus dėka jame įmontuotos mikrotarpinės talpyklos ir netgi gali dirbti su „fastcgi“ talpykle, kad pagreitintų našumą 10 kartų. „Nginx“ taip pat gali žymiai padidinti našumą dirbant su „fastcgi“ talpykla ir net nereikės išorinio. talpyklos mechanizmas, pavyzdžiui, atmintinė.

Tai nepaprastai greita teikiant turinį

„Nginx“ greitai veikia, kai dirbama su statiniu turiniu, ir tokiems tikslams ją labai lengva sukonfigūruoti. Viena kodo eilutė gali leisti pasiekti dažniausiai naudojamus failus, pvz., Statinį turinį, ir pagerinti jo našumą. Be to, jei žinote, kaip sukonfigūruoti „HttpProxyModule“, galite pasiekti net tą patį dinaminio turinio našumo lygį nepažeisdami žiniatinklio serverio funkcijos..

Beveik 4 kartus daugiau jungčių nei Apache

Jei ketinate surengti labai didelę paklausą turinčią svetainę, kurioje apsilanko tūkstančiai tūkstančių apsilankymų per dieną, jums būtų gerai žinoti, kad „nginx“ gali apdoroti net keturis kartus daugiau tuo pačiu metu naudojamų jungčių, nei „Apache“, o tai reiškia 2 dalykus:

  • Jūsų svetainė apskritai bus spartesnė
  • Norėdami tai padaryti, jums reikės mažiau išteklių nei „Apache“.

Taip yra dėl įvykių nulemto „nginx“ pobūdžio ir jis bus atsakingas už kitą naudą.

Labai lengvas

„Nginx“ yra taip gerai sukurtas, kad yra neįtikėtinai lengvas išteklių naudojimas. Tai reiškia, kad jis naudos mažiau procesoriaus laiko apdoroti kiekvieną prisijungimo užklausą ir tai padarys naudodamas daug mažiau atminties. Tai leis jums priglobti didesnes svetaines naudojant tą patį serverį, kurio anksčiau to nepavyko padaryti „Apache“.

Jos sėkmės paslaptis slypi pačiame variklyje. „Nginx“ veikia kaip įvykių suaktyvinta internetinė serveris, tai reiškia, kad jis klausys darbuotojo „įvykių“ ir reaguos tik tada, kai to prireiks. įpareigojimas argumentas „nginx“ viduje leidžia paslaugai sukurti ir pašalinti klausytojus pagal pareikalavimą. Tai padeda sumažinti atminties naudojimą ir padidinti efektyvumą. „Apache“ bandė įtraukti įvykio režimą į „mpm-event“ darbuotoją, tačiau apgailėtinai nepavyko suderinti „nginx“ greičio, nes „Apache“ nebuvo sukurtas kaip į įvykį orientuota žiniatinklio serveris.

Tai gali padaryti apkrovos balansas

„Nginx“ galima sukonfigūruoti atsižvelgiant į apkrovos balansą, taigi dar labiau padidindami tuo pačiu metu vykstančių jungčių greitį, paskirstydami apkrovą tarp kelių serverių, todėl tai idealiai tinka projektams, kuriuose yra labai didelė vienalaikių jungčių apkrova.

Ką tai reiškia??

Tai reiškia, kad nginx yra idealus skirtas „WordPress“ beveik visais būdais. Tai reiškia, kad naudosite jo naudojimo pranašumus beveik iškart po diegimo. Jei esate sistemos administratorius, diegti „nginx“ nereikia. Jei, atvirkščiai, norite sukurti projektą ar priglobti savo svetainę ir norite ją priglobti kitur, yra tikimybė, kad jei jūsų priegloba naudos „nginx“, ji veiks greičiau.

Aukštos kokybės hostingo kompanijos, tokios kaip „WP Engine“ ir „smagratis“, jau veikia „nginx“. Bet jei jūs ketinate vykti su kita prieglobos įmone, atlikite savo tyrimus arba paprašykite palaikymo technologijos, jei žiniatinklio serverio kaminėje yra „nginx“. Aš galiu jums garantuoti, kad jei paslauga bus kokybiška, ji turės „nginx“ į kažkokią krūvos dalį.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me