Patarimai, kaip tapti laisvai samdomu rašytoju – nuo vieno tinklaraštininko prie kito

„WordPress“ laisvai samdomų tinklaraščių sudarymo vadovas

Straipsnių rašymas „WordPress“ tinklaraštyje gali būti puikus būdas atsipalaiduoti, atsikratyti kasdieninės įtampos ir geras būdas valdyti stresą, tačiau kaip tai padaryti kaip darbą? O kas, jei tapsi laisvai samdomu rašytoju?

Būti laisvai samdomu darbuotoju nėra sodas, pilnas rožių, bet tai patirtis, kuri gali būti labai naudinga tiek jūsų pajamoms, tiek jūsų pasiekimo pojūčiui. Pabandykite paklausti interneto dizainerio, kaip malonu bendrauti su klientais, suprasite mano mintį. Šiame vadove pasidalinsiu su jumis savo asmenine patirtimi, idėjomis ir metodais, tikėdamasis, kad tai įkvėps jus tapti laisvai samdomais rašytojais.

Nuspręsk ką Tu Norite parašyti apie

Nuspręsti, ką turėtumėte rašyti, gali būti varginanti patirtis, jei nesate apibrėžtas tipo žmogus. Kaip pagrindinė taisyklė, turėtum parašyti apie tai, kas tau labiausiai patinka. Susitaikyti su mažesne tendencija ar tiesiog šokti į tendenciją nėra išeitis. Rašyti tinklaraščiui profesionaliai nėra kažkas, ko galima pasiekti švelniai dominantis – jums reikia aistros.

Žmonės norės perskaityti apie jūsų patirtį, kompetenciją ir nuomones, jei ji kilusi iš vietos, kurioje jus įkvepia tai padaryti. Priešingu atveju jūsų parašyti straipsniai atrodys nuobodūs ir tušti. Tinkle yra per daug turinio, kad galėtumėte prisidėti prie nuobodžių straipsnių. Kai rašai apie ką nors, turi būti aistra.

Nelaukite, kol tai įvyks

Planuojate ką nors parašyti tinklaraščiui? Negalima per daug planuoti ar pervertinti. Jei tapote laisvai samdomu rašytoju, straipsnių kūrimas gali būti skausmingai lėtas procesas, jei suplanuojate per daug. Mėgstamiausiame redaktoriuje atidarykite tuščią puslapį ir pradėkite rašyti. Paprastai man yra daug lengviau pirmiausia sutelkite dėmesį į platesnę idėją, tada pridėkite pagrindines temas / pavadinimus. Jei turite parašytas pagrindines temas, likęs straipsnis bus pateiktas daug greičiau ir lengviau.

Sukurkite savo tinklaraštį ir atnaujinkite

Jei norite pritraukti dėmesį, turite sukurti ir paleisti savo tinklaraštį. Pasirinkite tinklalapio prieinamą prieglobos paslaugą, kad galėtumėte pradėti tinklaraštį (viena puiki galimybė yra „Cloudways“, kurios kaina prasideda nuo 10 USD / mėn. – norėdami sužinoti daugiau, patikrinkite mano „Cloudways“ apžvalgą). Paskelbę pakankamai turinio, apsvarstykite galimybę sukurti savo atnaujinti internete.

Nors jūs galite naudotis nemokamomis paslaugomis, tokiomis kaip about.me, aš visada renkuosi savo domenus. Jūs galite susikurti savo gyvenimo aprašymą internete naudodamiesi lengvais įrankiais ir greitai. Domenui siūlau tiesiog naudoti savo vardą. Mano atveju, alexvojacek.com yra daugiau nei pakankamai.

Tapkite laisvai samdomu rašytoju: atnaujinkite

Naudokite tinkamus įrankius

Prieš gilindamiesi, atkreipkite dėmesį, kad aš dirbu „Windows 10“, todėl rekomenduojami įrankiai yra skirti „Windows“ vartotojams. Kai kurios jų taip pat pasiekiamos „iOS“, tačiau norėdami įsitikinti, turite patikrinti programų parduotuvę.

Sudaryti CV gali būti labai lengva, jei naudosite tinkamus įrankius. Nors galėtumėte naudoti vieną iš šių nuostabių „WordPress“ atnaujinimo temų, dar vienas puikus būdas pradėti savo gyvenimo aprašymą yra nemokamas svetainių kūrėjas, pvz., „Mobirise“, „Wix“ ir kt. Šis patogus įrankis leis jums greitai sukurti svetainę, tiesiog pridedant modulius, paveikslėlius ir tekstą. Kai būsite pasiruošę savo svetainei, tai bus taip paprasta, kaip nukopijuoti failus į naują prieglobos sąskaitą, ir jūsų svetainė turėtų būti iškart matoma. „Mobirise“ yra HTML svetainių kūrėjas, veikiantis visiškai be kodų, taigi jokių ankstesnių žinių nereikia. Be failų perkėlimo į prieglobą ir HTML kūrimo priemonės, nereikės kurti ir duomenų bazių!

Dirbdami su straipsniais, tapę laisvai samdomais rašytojais, turėsite naudoti keletą įrankių. Jei jums patinka rašyti neprisijungus, „Word“ bus geriausias jūsų draugas. Jei naudojate „Windows“, būtinai pridėkite Vienas užrašas į savo mėgstamą programų rinkinį. Šis patogus įrankis leis jums lengvai išsaugoti turinį ir sinchronizuoti jį su debesiu. Tai labai naudinga, kai turite naujų idėjų, apie kurias reikia rašyti, ir nepakanka laiko sukurti tikrą dokumentą. „OneNote“ sinchronizuojama su visais jūsų įrenginiais, todėl tai yra paprastas būdas padaryti greitas pastabas, kurios vėliau gali virsti visais straipsniais.

Tapkite laisvai samdomu rašytoju: įrankiai

Jei patys taisote visus savo straipsnius, pravartu turėti pagrindinių žinių „Photoshop“. Šis įrankis leidžia lengvai manipuliuoti paveikslėliais. Jei nesate prisijungę prie „Adobe“, visada galite eiti nemokamu keliu GIMP.

Jei jums reikia tik patobulinti, sumažinti ar supjaustyti paveikslėlius, internete yra daugybė nemokamų parinkčių. Puikus pasirinkimas yra „PicsArt“ nuotraukų redaktorius – kurios suteikia prieigą prie daugiau nei 100 milijonų nuotraukų, lipdukų, meemų ir dar daugiau. Arba įkelkite savo atvaizdus ir naudokite jų patobulintą redaktorių, kad pakeistumėte ekspoziciją, ištrintumėte foną, pridėtumėte efektų – iš esmės viską, ką galite padaryti su „Photoshop“ (o tada ir kai kuriais!).

Arba taip pat galite naudoti ką nors paprasto, pvz., „Faststone Image Viewer“ arba Internetinis „Canva“ nuotraukų redaktorius (tai nereikalauja nieko įdiegti). Stebuklas, kad tokia galinga programine įranga gali laisvai naudotis. Išnaudokite visas galimybes.

Naudojant savo paveikslėlius kiekviename tinklaraščio įraše gali kilti problemų, jei jūsų temos nėra techninės ar apčiuopiamos. Geras pasirinkimas yra naudoti nemokamas honoraro mokesčio nuotraukas iš tokių svetainių kaip neskleisti.

Jei jums reikia padaryti savo darbo ekrano kopijas tiesiai iš darbalaukio, tiesiog pridėkite tokią programą kaip Snipaste iš „Microsoft Store“ (beje, yra ir darbalaukio versija).

Naudokitės savo socialine žiniasklaida

„Facebook“ puikiai tinka susisiekti su draugais, tačiau jei darbas yra tai, ko ieškote, nerasite jo ten. Linkedinas yra puikus socialinis tinklas ieškant darbo. Išnaudokite visas galimybes, pridėdami jungčių ir padidindami savo tinklą. Nebijokite publikuoti savo straipsnių tinkle ir prisistatykite kontaktams, kurie gali jus sudominti.

Aš asmeniškai nerekomenduoju užsisakyti darbo tinklų, tokių kaip „Fiverr“, nebent esate patenkinti, kad dirbate beveik nemokamai. Internetinės darbo vietos yra užpildytos konkurencija, todėl beveik neįmanoma nusipirkti gerų darbo vietų. 10 kartų geriau užmegzti savo ryšius ir surasti verslo savininkus, norinčius skelbti turinį kas savaitę. Peršokimas iš atsitiktinio darbo į atsitiktinį darbą yra sprendimas, kuris ilgainiui išeikvos jūsų energiją.

Tapk laisvai samdomu rašytoju: „LinkedIn“

Būkite aktyvūs savo nišos bendruomenėse

Aš žinau, kad minėjau, kad „Facebook“ blogai veikia darbus, tačiau vienas geriausių jo naudojimo būdų yra grupės. Nesvarbu, ar tai kūrėjų bendruomenė, fotografijos bendruomenė ar bet kuri tema, kuri jums atrodo įdomi. Prisijungimas prie grupių yra geras būdas susirasti ir pažinti auditoriją, kuriai priklauso turinys, kai tapsi laisvai samdomu rašytoju. Visada klauskite grupės ar bendruomenės vadovo, ar leidžiama skelbti išorinį turinį. Savo darbo paskelbimas „Facebook“ grupėse yra labai naudingas būdas išplėsti auditoriją, pasiekti ir potencialius klientus.

Tapk laisvai samdomu rašytoju: „Facebook“ grupės

Nebijokite kalbėti

Taigi, jūsų pirmoji užduotis yra paruošta ir jūs nežinote, ką pasakyti. Ar tai kada nors nutiko tau anksčiau? Nebijokite kalbėti. Jei straipsnis bus skirtas kai kurioms sunkioms temoms arba bijote, kad jis nenutiks gerai, nepasilikite. Pasakyk ką nors. Būk mandagus, bet neslėpk savo tikrųjų motyvacijų.

Žmonės nori skaityti sąžiningus straipsnius, net jei jie yra techniniai. Įmonės nepažeis, jei parašysite ką nors neigiamo, jei tik tai bus pagarbi ir gerai parašyta. Jūs atleidote baimę, kad žmonės nemėgs jūsų turinio. Visada bus žmonių, kurie domisi tuo, ką turi pasakyti.

Palaikykite sveiką aplinką

Po kurio laiko rašydami dienoraščius, netrukus sužinosite, kad jūsų darbas bus taisomas. Tai normalu. Jūs turite atleisti savo ego apsimesdami, kad jūsų darbas visada yra meno kūrinys. Nors taip gali būti, bet kuris rimtas tinklaraštis ar žurnalas turės redaktorių. Tie žmonės yra atsakingi už turinio keitimą, pritaikymą pagal žurnalo tikslą, o redaguoti yra visiškai normalu.

Tačiau neleiskite, kad redagavimo darbai būtų iššūkiai. Per didelis redagavimas gali pakeisti pagrindinį pranešimą jūsų straipsnyje. Paprastai, jei redaguojamas turinys yra iš esmės nepakeisdamas savo idėjos tada viskas gerai. Jei įtariate, kad konkretus redagavimas iš esmės keičia straipsnį, turite įsitikinti, kad apie tai pranešite redaktoriui.

Jei darbdaviui pranešama, kad pakeitimai per daug nuveikti, yra sveikas būdas išlaikyti sveiką aplinką, jei tai darote pagarbiai ir gerai mandagiai (būdami žiaurūs, visi tik supykę)..

Tapk laisvai samdomu rašytoju ir mėgaukis tuo!

Galite parašyti nuostabių ir ne tokių gerų straipsnių. To reikia tikėtis. Neverskite savęs rašyti šedevro kiekvieną kartą. Atminkite, kad norint tapti laisvai samdomu rašytoju reikės atsidavimo ir atsidavimo. Laikui bėgant jūsų straipsniai tobulės. Triukas yra tikrai patinka rašyti juos. Jei pavyks suderinti įsipareigojimą ir malonumą, turėsite geriausią iš abiejų pasaulių. Kas to nenorėtų?

Ar turite kitų klausimų, kaip tapti laisvai samdomu rašytoju? O gal esate laisvai samdomas vertėjas, turintis daugiau patarimų, kaip pasidalinti? Palikite komentarą – mielai norėtume jus išgirsti!