Visas „WordPress“ vaiko temos vadovas

„WordPress“ vaiko temos. Iš pradžių jie gali atrodyti (ir atrodyti) bauginantys, tačiau kai tik išmoksite „WordPress“ vaiko temų bruožus ir trūkumus (taip pat ir grožį), jums bus smagu. Šiame įraše padalinsime „WordPress“ vaiko temą į įvairias jos dalis. Kitaip tariant, mes išmoksime:

  • Kas yra „WordPress“ vaiko tema
  • „WordPress“ vaiko temų nuopelnai
  • „WordPress“ vaiko temų trūkumai
  • Kaip sukurti „WordPress“ vaiko temą
  • „WordPress“ vaiko temos šaltiniai

Kas yra „WordPress“ vaiko tema?

Taigi, kas yra „WordPress“ vaiko tema?

„WordPress“ vaiko tema iš esmės yra „WordPress“ tema, kuri „pasiskolina“ šabloninius failus ir funkcijas iš kitos „WordPress“ temos, vadinamos pagrindine tema. Kol kas nieko netaškyk, viską išsamiai paaiškinsiu, ką pažadu.

A tėvų tema yra tipiška „WordPress“ tema, tokia kaip mūsų geriausiai parduodama „Total WordPress“ tema, numatytoji „Dvidešimt keturiolika“ tema arba ta, kurią naudojate savo svetainėje.

Paprasčiausia „WordPress“ vaiko tema yra tiesiog aplankas, kuriame yra specialus failas „style.css“. Nesijaudinkite, kad viskas paaiškės, kai paaiškinsiu. Vienas iš klausimų, kurie šiuo metu tikriausiai kyla jums per galvą, yra: Kodėl verta naudoti vaiko temą, kai tėvo temų yra daugybė?

Atsakymas yra gana paprastas. Daugelis tėvų temų atnaujinamos dabar. Taigi, jei pasirinksite pagrindinę temą ir pritaikysite kodą (ir stilių), kitą kartą atnaujinę temą, prarasite visus šiuos pakeitimus. Čia įeina „WordPress“ vaiko temos. „WordPress“ vaiko tema suteikia jums galią tinkinti savo pagrindinę temą, nerizikuojant prarasti pakeitimų, kai atnaujinsite. Žinoma, galite nuspręsti atsisakyti atnaujinimų, jei neprieštaraujate, kad jūsų svetainė būtų rodoma įsilaužėlių.

Judama toliau …

Prieš keletą pastraipų minėjau, kad vaikų temos „skolinasi“ šabloninius failus ir funkcionalumą iš tėvų temų. Kaip tai vyksta? Pagalvokite apie vaikų temas kaip šešėlis temos; jie imituoja savo tėvų temas. Viskas panašu į tai, kad sukuriate pagrindinės temos kopiją, nieko faktiškai nekopijuodami. Skamba kaip magija, tiesa?

Paspauskite užšalimo mygtuką. Kaip sukurti pagrindinės temos kopiją, faktiškai nieko nenukopijavus? Vaikų temų supratimo paslaptis slypi specialiame faile „style.css“, kurį jau minėjome anksčiau. Tiesą sakant, paslaptis yra viena eilutė, randama stiliaus.css viduje. Kurios eilutės klausiate? Apie tai akimirksniu daugiau. Kadangi vėliau šiame įraše sukursime vaiko temą, tiesiog supažindinsiu su keliomis pagrindinėmis sąvokomis, kad atskleisčiau liniją, apie kurią kalbu, ir galėčiau geriau suprasti vaiko temas..

Norėdami sukurti vaiko temą, „WordPress“ temų kataloge turite sukurti aplanką (vaiko temai). Aplanką galite pavadinti bet kuriuo (arba pagal savo temą). Tada turite sukurti style.css su tokiu kodu:

/ *
Temos pavadinimas: jūsų vaiko temos pavadinimas (pvz., Bendra vaiko tema)
Temos URI: http://www.example.com (jūsų vaiko temos URL)
Aprašymas: Trumpas jūsų vaiko temos aprašymas
Autorius: Čia yra jūsų vardas
Šablonas: pagrindinio temos katalogo pavadinimas (pvz., Iš viso dvidešimt keturiolika ir tt)
Versija: 1.0.0
* /

Turite išsaugoti šį „style.css“ savo vaiko temos aplanke. Dabar grįžkite į šeštąją (6-ąją) eilutę aukščiau esančiame kode. Pamatysi:

Šablonas: pagrindinio temos katalogo pavadinimas (pvz., Iš viso dvidešimt keturiolika ir tt)

Ši eilutė nurodo jūsų vaiko temą, iš kurios tėvų temos skolintis funkcijas ir šabloninius failus. Ši paprasta eilutė susieja jūsų vaiko temą su pagrindine tema ir veikia kaip kanalas, per kurį vaiko tema gauna šablono failus ir pagrindinės temos funkcijas. Tai reiškia, kad jūsų „WordPress“ platformoje turite būti įdiegta pagrindinė tema.

Pakanka pasakyti, kad be šios eilutės neturite vaikų temos. Jums tereikia aplanko ir tipiško stiliaus.css failo.

Apibendrinant galima pasakyti, kad šablono eilutė paveldi (dažniausiai) jūsų tėvų temą, kai suaktyvinote vaiko temą. Visiems jūsų vaiko temos pakeitimams nebus padarytas poveikis, jei / kai atnaujinsite pagrindinę temą. Kaip tau patinka toks paaiškinimas? Ar sekate ar nepakankamai aišku? Jei esate su manimi, pereikime prie „WordPress“ vaikų temų pranašumų ir trūkumų.

Kokie yra vaiko temos naudojimo pranašumai?

Vaikų temos naudojimas turi daug pranašumų ir visiems, norintiems nustatyti ir suaktyvinti vaikišką temą, rekomenduojame visiems, naudojantiems temą, kuri nebuvo pritaikyta jų svetainei. Mes išvardinome kelis pagrindinius vaiko temos naudojimo pranašumus ir kodėl turėtumėte tai atidžiai apsvarstyti.

Sėkmė

Saugūs atnaujinimai

„WordPress“ vaikų temos paprasčiausiai pasiskolina pagrindinės temos funkcijas, šablonus ir stilius. Tai leidžia tinkinti savo svetainę neliečiant pagrindinės temos. Todėl, kai kūrėjai atnaujina jūsų pagrindinę temą, galite saugiai atnaujinti savo svetainę neprarasdami pasirinktinių pakeitimų.

Vaikų temos lengvai plečiamos

WP vaikų temos suteikia daug lankstumo. Galite sukurti naujus šabloninius failus, kurie nebuvo pagrindinės temos dalis. Galite pridėti naujų funkcijų, stilių ir dar daugiau. Be to, yra daugybė komercinių ir nemokamų teminių rėmų su išplėstinėmis parinktimis, kad galėtumėte pradėti.

Vaikų temos yra saugios

Kiekvienas kūrėjas yra žmogus ir mes visi žinome, kad klysti yra žmogiška. Visi daro klaidų ir visi pamiršta. Tai reiškia, kad būsite sriuboje, jei pamiršite ką nors užkoduoti naudodamiesi tėvų tema. Su vaiko temomis viskas šiek tiek skiriasi. Jei pamiršite kurį nors kodą, „WordPress“ automatiškai įkels alternatyvą (arba originalą) iš pagrindinės temos. Žinoma, tai tiesa tik tuo atveju, jei kodas yra pagrindinėje temoje.

Kokie yra neigiami vaiko temos naudojimo būdai?

Nors paprastai vaikų temos yra nuostabios ir visiems, kurie naudojasi „WordPress“, rekomenduojame suaktyvinti vaiko temą savo svetainėje, jei ateityje planuojate atlikti kokius nors galimus pataisymus, tai yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte atsiminti..

Yra mokymosi kreivė

Vaikų temos pirmiausia yra skirtos išplėsti ar pritaikyti pagrindinės temos funkcionalumą, o tai reiškia, kad jei nesate kūrėjas, daug ką negalėsite padaryti su savo vaiko tema ir norėsite išmokti šiek tiek kodavimo. visas jūsų vaiko temos galimybes. Taigi, jei esate naujokas, jums reikia laiko išmokti tėvų temų ir „WordPress“ veikimo (taip pat šiek tiek kodo), kad galėtumėte visiškai išnaudoti vaikų temų galimybes. Vis dėlto jūs turite uždirbti juosteles. Galų gale, jūs niekuo metu nekoduosite kaip profesionalai!

Daiktai nutrūksta ar yra užmiršti

Jei savo svetainę sukūrėte pagal pagrindinę temą, jums gali tekti pataisyti keletą dalykų (pvz., Meniu, valdiklius ir (arba) temos parinktis), kai pereisite prie vaiko temos. Kai kurios temos išsaugo nustatymus duomenų bazėje, remdamiesi temos pavadinimu, todėl, kai perjungiate į vaiko temą, gali atrodyti, kad praradote visus savo tėvo temos nustatymus (tinkinimo priemonės nustatymai), tačiau nesijaudinkite, kad jie yra saugūs duomenų bazėje, bet jūs tokiu atveju turite grįžti į savo tėvus, kad galėtumėte nukopijuoti savo nustatymus ir juos perkelti. Mūsų bendroje temoje pateikiame naudingą importavimo / eksporto skydą tiesiai į prietaisų skydelį, kad galėtumėte nukopijuoti temos tinkinimo priemonės nustatymus prieš pereidami prie vaiko temos ir perkelti jas per.

Be to, jei jūs naudojate vaiko temą, norėdami suteikti papildomą savo svetainės funkciją, o ne naudodami papildinį, jei kada nors pakeisite pagrindinę temą, gali tekti perkelti kai kuriuos šiuos patarimus į naują vaiko temą, pervardyti dabartinę vaiko temą arba perkelti įtraukia į pasirinktinį papildinį.

Kaip sukurti „WordPress“ vaiko temą?

Noriu manyti, kad esate iniciatyvūs ir sukūrėte aplanką ir „specialų“ failą style.css jūsų vaiko temai. Jei ką tik praleidote šią dalį (arba nekantriai laukėte šios skilties), atidarykite „WordPress“ temų katalogą naudodamiesi FTP / SFTP (… / wp-content / themes) ir sukurkite aplanką, kuriame laikysite savo vaiko temą..

Pastaba: Temų katalogą galite pasiekti naudodamiesi „cPanel“ failų tvarkykle. Arba galite naudoti FTP klientą, pvz., „FileZilla“ jei turite įgalintas FTP paskyras.

Tada atidarykite mėgstamą teksto rengyklę (mano Užrašų knygelė++) ir sukurkite failą style.css su šia informacija:

/ *
Temos pavadinimas: jūsų vaiko temos pavadinimas (pvz., Bendra vaiko tema)
Temos URI: http://www.example.com (jūsų vaiko temos URL)
Aprašymas: Trumpas jūsų vaiko temos aprašymas
Autorius: Čia yra jūsų vardas
Šablonas: pagrindinio temos katalogo pavadinimas (pvz., Iš viso dvidešimt keturiolika ir tt)
Versija: 1.0.0
* /

Tai tas pats kodas, kurį naudojome anksčiau.

Įkelkite failą „style.css“ į vaiko temos aplanką. Šiuo metu failas „style.css“ yra tuščias (išskyrus aukščiau pateiktas eilutes, kurios stiliaus atžvilgiu nieko nedaro), todėl nesitikėkite, kad jūsų vaiko tema atrodys panašiai kaip jūsų pagrindinė tema. Vis dėlto, norėdami įveikti šią kliūtį, galite importuoti savo pagrindinės temos „style.css“, sukurdami naują tuščią function.php failą vaiko temos aplanke ir pridėdami šį PHP kodą:

funkcija total_child_enqueue_parent_theme_style () {

// Dinamiškai gaukite pradinio stiliaus lapo versijos numerį (leidžia naršyklėms iš naujo talpinti jūsų stiliaus lentelę, kai atnaujinate temą)
$ theme = wp_get_theme ('Iš viso');
$ versija = $ tema-> gauti ('Versija');

// Įkelkite stiliaus lentelę
wp_enqueue_style ('tėvų stilius', get_template_directory_uri (). '/ style.css', masyvas (), $ versija);

}
add_action ('wp_enqueue_scripts', 'total_child_enqueue_parent_theme_style');

Būtinai pakeiskite ten, kur parašyta „Iš viso“, kad būtų jūsų pagrindinės temos pavadinimas. Tai leis jūsų vaiko temai dinamiškai atnaujinti versijos numerį, pridėtą prie pirminio „style.css“, taigi, atnaujinus pagrindinę temą, jei pagrindinėje temoje buvo kokių nors „style.css“ failo pakeitimų, ji leis naršyklei ir jūsų CDN ( jei naudojate vieną) iš naujo išsaugokite stiliaus lentelę talpykloje ir neleiskite, kad peržiūrint jūsų svetainę iškiltų CSS problemų.

Jūsų vaiko temos pritaikymas

vaiko temos pritaikymai

Dabar ateis linksma dalis. Greičiausiai sukūrėte savo vaiko temą, kad galėtumėte pritaikyti, todėl pasinerkite!

  • Norėdami tinkinti vaiko temą, tiesiog pridėkite savo stilius prie jūsų sukurto failo style.css. Jie nepaisys atitinkamų stilių, nustatytų pagrindinėje temoje.
  • Norėdami redaguoti šabloninius failus, pirmiausia nukopijuokite juos į vaiko temą, tada redaguokite juos iš ten. Tačiau ne visus failus galite nukopijuoti į vaiko temą ir modifikuoti, galite kopijuoti tik per šabloninius failus. Taigi, jei temoje yra tam tikri failai, kuriuose yra įtraukimai, įtraukimai, funkcijos ar kiti aplankai, kuriuose yra pasirinktinės klasės ir funkcijos, gali būti, kad negalėsite jų nukopijuoti ir modifikuoti. Tokiais atvejais galbūt norėsite ieškoti filtrų ar veiksmų kabliukų, kad pakeistumėte numatytąsias tėvų temos funkcijas.
  • Norėdami pridėti daugiau funkcijų, prie vaiko temos galite pridėti pasirinktinių šablonų failų
  • Norėdami pridėti pasirinktines funkcijas ir naudoti pagrindinę temą arba „WordPress“ filtrus, naudokite vaiko temos „function.php“ failą. Nepridėkite naujų funkcijų prie pradinės temos funkcijos.php failo!

„WordPress“ pirmiausia įkels jūsų vaiko temos šabloninius failus ir stilius, tačiau, jei kažko trūksta, jis įkels atitinkamus pagrindinės temos failus. Taip, vaikų temos yra atsarginės, tačiau lažinuosi, kad jau sakėme.

Štai ir viskas.


Susitvarkyti daiktus …

Vaikų temos yra labai galingos, kiek tai įmanoma pritaikyti ir išplėsti. Be to, jie suteikia gerą mokymosi pagrindą visiems, norintiems išmokti „WordPress“ temų kūrimo. Juos kurti nesudėtinga ir smagu, todėl suteikiama daugybė galimybių paversti „WordPress“ svetainę bet kokiu būdu.

Kurkite ir linksminkitės, nepalikite savo nuomonės toliau su mumis toliau pateiktuose komentaruose. Mes mėgstame ir vertiname jūsų atsiliepimus ��