Affiliate WP – najlepší plugin pre affiliate marketing pre WordPress

Affiliate WP je úplne nový doplnok pre affiliate marketing, ktorý vám pomôže zvýšiť návštevnosť a zvýšiť predaj z vášho webu. Tento doplnok vyvinuli Pippin Williamson z Pippins Plugins a Andrew Munro z Sumobi. Pippin je známy pre svoj veľmi populárny doplnok Easy Digital Downloads, doplnok, ktorý Andrew vyvíja tiež pre službu Add Ons.

V tomto článku by som vám chcel ukázať, ako Affiliate WP funguje a čo môže urobiť pre vás a vaše webové stránky.

Používanie pridruženého WP

Affiliate WP bol navrhnutý tak, aby pracoval s populárnymi doplnkami pre členstvo a eCommerce WordPress. Affiliate WP v súčasnosti podporuje nasledujúce doplnky pre členstvo a eCommerce:

Na stránke s nastaveniami doplnku musíte otvoriť oblasť integrácie a povoliť príslušný doplnok, ktorý chcete integrovať.

Pridruženia WP

V oblasti nastavení je celkom sedem stránok: Prehľad, Pridružené spoločnosti, Sprostredkovanie, Návštevy, Prehľady, Nástroje a Nastavenia.

Affiliate WP Menu

Na stránke s prehľadom sa zobrazuje súhrn platených a neplatených sprostredkovaní a zárobkov. Zobrazuje tiež posledné sprostredkovania, nedávne návštevy sprostredkovania a najnovšie pridružené spoločnosti, ktoré sa majú zaregistrovať.

Obrazovka prehľadu pridruženého WP

Pridávanie nových pridružených spoločností je priame. Môžete to urobiť ručne cez administrátorskú oblasť. Všetko, čo musíte urobiť, je definovať používateľa, mieru jeho provízie a ich platobnú e-mailovú adresu. Užívateľ musí už vo vašej databáze existovať, aby ste ich mohli pridať ako pridružený subjekt týmto spôsobom. Ak ešte nemáte účet na vašom webe, budete to musieť urobiť manuálne v časti Používatelia v programe WordPress.

Pridanie nového pridruženého partnera

Ak je služba Affiliate WP aktivovaná, vytvorí na vašom webe novú stránku s názvom „Pridružená oblasť“A vyplní stránku krátkym kódom [affiliate_area]. Ak je registrácia pridruženého subjektu povolená, oblasť pridruženého podniku zobrazí stránku registrácie nových pridružených spoločností. Ako vidíte, požaduje rovnaké informácie, aké by vyžadoval štandardný registračný formulár WordPress.

Zaregistrujte nový účet pridruženej spoločnosti

Registrácie pridružených spoločností môžu byť povolené v oblasti rôznych nastavení pridruženého WP. Doplnok vám umožňuje dostávať upozornenia o všetkých nových aplikáciách e-mailom a pozastaviť ich, kým ich ručne neschválite. Na tejto stránke sa nachádzajú aj ďalšie nastavenia týkajúce sa odporúčaní.

Rôzne nastavenia pridruženého WP

V pridruženej oblasti sú uvedené všetky platené a nezaplatené odporúčania a zárobky, návštevy a konverzie. Je uvedený aj konverzný pomer pridruženého podniku.

Pridružená oblasť

Pridružené spoločnosti môžu byť informované vždy, keď predložia nové odporúčanie. Affiliate WP umožňuje pridruženým spoločnostiam získať províziu sprostredkovaním návštevníkov ktorejkoľvek časti vašich webových stránok. Jediné, čo musíte urobiť, je zadať URL a potom kliknúť na tlačidlo „Generovať URL“. Toto by malo povzbudiť pridružené spoločnosti, aby odkazovali na viac oblastí svojho webu.

Možnosti sprostredkovania pridruženej oblasti

V oblasti správcu môžete vidieť zoznam všetkých pridružených spoločností. Uvádza sa v nich ich zárobok, ich provízia, počet odporúčaní a návštevy, ktoré vygenerovali. Údaje je možné zoradiť podľa ľubovoľného stĺpca, čo uľahčuje rýchle zobrazenie pridružených spoločností s najlepšou výkonnosťou a najhoršou výkonnosťou.

Zoznam pridružených spoločností

Všetky sprostredkovania sa zobrazia v zozname na stránke sprostredkovaní. Výsledky môžete filtrovať a zobrazovať platené, nezaplatené, čakajúce a zamietnuté odporúčania. Dáta je možné filtrovať aj podľa dátumu. Sprostredkovania sa môžu moderovať prostredníctvom stĺpca akcií. Môžete odmietnuť odporúčania, označiť ich ako zaplatené a prijať platbu.

Pridružené odporúčania WP

Stránka Návštevy predstavuje praktický spôsob, ako zistiť, odkiaľ pochádza vaša návštevnosť. Zobrazuje stránku, na ktorú návštevník prišiel, a referenčnú adresu URL. Ukazuje tiež pridruženého partnera, ktorý odporučil návštevníka. Zobrazí sa čas a dátum, ID sprostredkovania a IP. Existuje tiež stĺpec, ktorý zdôrazňuje, či návšteva vygenerovala sprostredkovanie (t. J. Predaj).

Pridružené návštevy WP

Stránka s prehľadmi môže generovať prehľady odporúčaní a návštev. Dôležité údaje sa zobrazujú v hornej časti prehľadu a pod ním je zobrazený graf. Dáta je možné filtrovať pre celý rad časových radov, napríklad dnes, včera, tento mesiac, minulý mesiac a tento rok. Môžete tiež definovať vlastnú časovú os.

Správy pridruženého WP

Všetky informácie o odporúčaniach je možné exportovať do súboru CSV. Údaje je možné filtrovať podľa konkrétnych pridružených spoločností a konkrétnych dátumov. Môžete tiež obmedziť údaje na sprostredkovania, ktoré sú platené, nezaplatené, čakajúce alebo zamietnuté. Nastavenia doplnkov je možné importovať a exportovať aj cez túto oblasť. Ďalšia karta vám umožňuje prepočítať štatistické údaje o určitej pridruženej spoločnosti, zatiaľ čo posledná karta vám umožňuje migrovať údaje z databázy Pobočky Pro Doplnok WordPress.

Pridružené nástroje WP

Už som spomínal kartu integrácie a rôznych. Jednou z oblastí nastavení, o ktorej som zatiaľ nehovoril, sú všeobecné nastavenia. Táto stránka umožňuje zadať licenčné číslo. Vaše licenčné číslo nie je potrebné pre fungovanie doplnku, je však potrebné dostávať automatické aktualizácie doplnkov a integrovanú podporu.

Stránky, ktoré sa používajú pre vašu pridruženú oblasť a zmluvné podmienky, je možné definovať aj vo všeobecných nastaveniach. Môžete tiež definovať premennú, ktorá sa používa pre adresy URL sprostredkovania a predvolenú sadzbu provízie. V tejto oblasti sú definované aj nastavenia meny.

Všeobecné nastavenia pridruženého WP

Pridať položky

Držitelia licencií pre vývojárov majú prístup ku všetkým pridruženým WP Add Ons. The Add Ons Adaptívne platby PayPal a Denníky návštevníckych krajín sú momentálne v štádiu prípravy, avšak momentálne je jedinou možnosťou pridania pridaných úrovní pridružených sadzieb.

Ako už názov napovedá, Tiered Affiliate Rates vám umožňuje automaticky zvyšovať sadzby provízií, ktoré pridružené spoločnosti dostávajú, keď pre vás generujú väčší predaj. Napríklad by ste mohli zvýšiť sadzby provízií z 20% na 25%, keď vygenerovali päťdesiat predajov, a zvýšiť ich na 30%, akonáhle vygenerujú sto predajov.

Spoločnosti tento druh systému často používajú na ocenenie pridružených spoločností s najvyššou výdělkom.

Sadzby pridruženého partnera WP

stanovenie ceny

Affiliate WP má štruktúru spravodlivých cien, ktorá je veľmi konkurencieschopná. Osobná licencia sa predáva za 49 dolárov a umožňuje vám používať program Affiliate WP na jednej webovej stránke. Licencia na podnikanie stojí 99 dolárov a umožňuje použitie doplnku na troch webových stránkach. Licencia pre vývojárov sa predáva za 199 dolárov a umožňuje vám používať doplnok na neobmedzenom počte webových stránok. Táto licencia vám tiež udeľuje použitie všetkých pridružených WP Add Ons.

Ceny pridruženého WP

Všetky licencie sa dodávajú s aktualizáciou a podporou na jeden rok. Licencie môžu byť obnovené so 40% zľavou z pôvodnej ceny a ich politika vrátenia vám umožňuje požiadať o plnú náhradu do 30 dní od nákupu, ak nie ste spokojní s tým, čo môže doplnok urobiť..

Prehľad

Affiliate WP je skvelý spôsob, ako integrovať pridružené funkcie do vášho webu, ak zarobíte peniaze prostredníctvom internetového obchodu alebo webovej stránky členstva. Doplnok funguje natívne so všetkými pluginmi pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress a je pripravený na preklad, takže nepredpokladám žiadny doplnok ani tému, ktoré by s ním boli v rozpore. Podporuje tiež neobmedzený počet pridružených spoločností a k dispozícii je rozsiahla dokumentácia, ktorá vám pomôže pri používaní doplnku.

Po nainštalovaní doplnku môžete začať propagovať svoj pridružený program a vytvoriť armádu pridružených spoločností, ktorá bude propagovať vaše produkty a služby za vás..

Testoval som doplnok asi tak hodinu a bol ohromený tým, čo dokáže. Pippin má originálnu vášeň pre WordPress a usilovne pracuje na vývoji praktických riešení WordPress, ako sú Easy Digital Downloads, Better Recent Posts Widget Pro a Easy Content Types. Odhodlanie, ktoré preukázal svojim ostatným doplnkom, je dobrým znakom toho, že Pippin a Andrew v priebehu budúceho roka pridajú do affiliate WP ďalšie funkcie..

Ak sa chcete dozvedieť viac o doplnku, navštívte stránku Affiliate WP.

Vďaka,
Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me