DesktopServer Review: Ľahko spustite lokálne inštalácie WordPress

Každý vývojár programu WordPress má vlastné úložisko nástrojov, doplnkov a procesov, ktoré uľahčujú jeho život a šetria ich čas pri vývoji alebo správe stránok. Ten, ktorý budete znova a znova počuť, je DesktopServer. Stručne povedané, DesktopServer vytvára prostredie webového servera vo vašom lokálnom počítači a umožňuje vám rýchlo a ľahko roztočiť weby WordPress, ktoré sa spúšťajú lokálne. Bol vytvorený serverom ServerPress a je k dispozícii pre počítače Mac aj PC v bezplatnej a prémiovej verzii.

Získajte Desktop Server →

Pred DesktopServerom by ste museli nainštalovať MAMP, WAMP alebo XAMPP a sami ho nakonfigurovať pre každú novú stránku, ktorú chcete spustiť (upraviť hostiteľský súbor, vytvoriť databázu atď.). Obzvlášť pre vývojárov, ktorí nie sú vývojármi, nie je to veľmi užívateľsky prívetivý proces, najmä ak chcete prevádzkovať viac stránok. Dokonca aj pre vývojárov, ktorí nemajú problém s porty, databázami a podobne, je DesktopServer preferovaný, pretože proces je tak oveľa rýchlejší. DS môže vytvoriť nový web pomocou niekoľkých kliknutí myšou a pár sekúnd. Nainštaluje všetky potrebné súbory WordPress a vytvorí databázu pre vás. Ale to je miesto, kde začína úžasné.

Prečo spúšťať WordPress lokálne?

desktop-server-miestna stránok

Pre tých, ktorí nie sú vývojármi, má miestna verzia vášho webu karanténu – bezpečnú oblasť, kde si s ňou môžete hrať. Môžete vyskúšať doplnky, meniť témy atď. Bez toho, aby ste narušili svoje živé stránky. Môžete vyskúšať najnovšiu inováciu programu WordPress a presvedčivo zistiť, či to nespôsobí na vašich stránkach zmätok. Už sa nemusíte báť tlačidla Update, pretože budete pripravení na to, čo sa bude diať!

Pre vývojárov vám miestne prostredie umožňuje napísať a otestovať váš vlastný kód pred jeho odoslaním na pracovný alebo živý server. Môžete tiež vykonať prácu bez nutnosti pripojenia k internetu.

Druhou výhodou je miestne zálohovanie všetkých stránok, na ktorých ste pracovali. Toto je užitočné, keď sa klient vráti s problémom alebo novou úlohou – máte pripravené vývojové a testovacie prostredie. Keďže tieto stránky nie sú zverejnené na internete, nemusíte sa obávať ich údržby a aktualizácie z bezpečnostných dôvodov.

plány

desktop-server-modrotlač

Je pravdepodobné, že máte nejaké obľúbené doplnky alebo konfigurácie, ktoré chcete používať na takmer všetkých stránkach WordPress, ktoré vytvárate. Funkcia plánovania DesktopServera vám umožňuje vytvoriť túto základnú konfiguráciu, takže keď vytvoríte nový web, už má všetky doplnky, ktoré chcete, pripravené, čo vám ušetrí čas.

Importovanie existujúcej stránky

Mnohokrát nevyrábate web úplne od nuly – pracujete s webom, ktorý už je na internete a chcete ho uviesť do miestneho prostredia, aby ste si s ním mohli zahrať alebo urobiť nejaké úpravy bez kódovania „kovboja“. ‘. Existuje mnoho doplnkov, ako napríklad Duplicator, BackWPUp a ďalšie, ktoré môžete spustiť na svojom živom webe a vytvoriť súbor ZIP celého webu vrátane databázy. Funkcia importu DesktopServeru je kompatibilná s mnohými z nich, a tak vám umožňuje jednoducho priniesť existujúcu stránku do miestneho nastavenia a okamžite na nej pracovať..

desktop-server-quick-deployPriame nasadenie

Po vytvorení nového spiffy nového miestneho webu ho musíte vrátiť späť na server. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť, vrátane použitia doplnkov a / alebo manuálnej práce. Prémiová verzia systému DS je však vybavená funkciou priameho nasadenia, ktorá tento proces zjednodušuje. To je zvlášť dobré pre osoby, ktoré nie sú vývojármi.

Podporte Awesome People

Tím programu DesktopServer je priamo úžasný. Stephen Carnam, vývojár desktopového servera, je známy tým, že volal ľuďom osobne, aby im pomohol s problémami (viem, pretože keď som bol nový používateľ, zavolal ma, aby som o víkende o nič menej) a poskytoval úžasnú podporu. Títo chalani sú aktívnymi členmi komunity WordPress a jednoducho rockujú. Nielenže získate skvelý produkt, ale podporujete aj úžasný tím.

To nie je všetko

Nezaoberal som sa tu podrobne všetkými funkciami, ale aby som vám dal predstavu o tom, čo ešte môže DesktopServer urobiť – môžete tiež: vytvoriť kópiu ktoréhokoľvek z vašich existujúcich miestnych serverov kliknutím na tlačidlo, zdieľať miestny web cez LAN na testovanie na mobilných zariadeniach, integrujte DesktopServer s funkciami živého náhľadu Dreamweaveru a Coda2.

Vyskúšajte to zadarmo

DesktopServer prichádza v bezplatných aj prémiových variantoch. Bezplatná verzia nemá všetky funkcie, ale bude pre niektorých používateľov primeraná. Vývojári alebo ľudia spravujúci viac webov pravdepodobne budú chcieť získať prémiovú verziu (v súčasnosti je cena 99,95 dolárov)..

Stiahnite si Desktop Server →

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me