GoDaddy WordPress Hosting Recenzie a sprievodca

GoDaddy WordPress Managed Hosting Recenzie

Naposledy som vykonal hĺbkovú analýzu na službe Cloudways, teraz je na rade služba GoDaddy WordPress Managed Hosting a jej komparácia s konkurenciou. V tomto článku vám ukážem podrobnosti o službe GoDaddy vrátane dobrých a zlých.

GoDaddy má službu pre každého, či už ide o jedného používateľa blogu, agentúru pre vývojárov, časopis alebo tvorcu aplikácií, zdá sa, že má všetko pokryté, ale nenechajte sa unášať tým, že si myslíte, že je všetko slnečné žiarenie. To nieje. Dnes vám ukážem výhody a nevýhody ich ponuky pre trh WordPress.

Hostingové plány GoDaddy WordPress

Plány WordPress sú rozdelené do 4 typov, Základné, Deluxe, Ultimate a Developer pričom plán pre vývojárov je jediný s limitom 5 domén. Na prvý pohľad sa zdá, že všetky plány sú mimoriadne cenovo dostupné a skutočne sú – najmä s našimi špeciálnymi Hosting WordPress 1 USD promo. Nezabudnite vziať do úvahy, že propagačná zľava sa vzťahuje iba na zmluvy na 36 mesiacov. Čím kratší termín vyberiete, tým nižšia bude zľava, ktorú dostanete.

Plány sa zdajú byť celkom jednoduché, ale podrobnejšie sa budem venovať neskôr. Plán, ktorý mám na kontrolu, je Deluxe, ktorý vám umožní urobiť Webové stránky s jedným kliknutím ako pekný bonus a má primeraný úložný priestor na to, čo stojí. Budem poznamenať, že e-mailové účty nie sú (vôbec) zahrnuté v plánoch programu WordPress, ale môžete ich pridať profesionálne e-mailové účty od GoDaddy za príplatok (plány začínajú na $ 2,99 / mesiac).

Po prvé – pokúsim sa importovať svoju referenčnú stránku, ktorú ste videli pri mojej predchádzajúcej recenzii hostiteľa služby Cloudways.

Rozhranie je také ľahké ako koláč. Je také ľahké urobiť chybu.

Keď zadáte prihlasovacie údaje na web, GoDaddy bude pokračovať a nainštaluje špeciálny doplnok, ktorý sa postará o skutočnú migráciu, proces prebieha tak ľahko, že sa cítim v pokušení odporučiť túto službu každému, kto nerozumie o hosťovaní a chcú len migrovať stránky bez toho, aby ste museli platiť jednu hodinu technickej podpory.

Po dokončení migrácie vás pozdraví tento krásny konštrukčný panel.

Panel GoDaddy WordPress je prekrásny, dávam im, že sa nedá poprieť, je ľahko čitateľný, ľahko sa s ním pracuje a je veľmi užívateľsky prívetivý. Hlavným výkonom webových stránok je príjemná analýza stavu vašich stránok v reálnom čase. Tečie a je ľahké porozumieť, podrobnosti plánu sú ľahko viditeľné v pravom hornom rohu a je tu pekné horné okno, ktoré zobrazuje stav aktuálnych aktualizácií..

Pridané funkcie hostenia GoDaddy

Ak ste svoje stránky práve naimportovali, môžete ich klonovať alebo skopírovať, aby ste ich mohli prepracovať na iný s pohodlnou funkciou klonovania.

Svoje stránky môžete tiež zaistiť pomocou pridaného GoDaddy SSL možnosti.

Nezdalo sa, že by GoDaddy chytil aktuálnu vlnu certifikáty zadarmo ktoré sú ponúkané prostredníctvom služieb Comodo a Poďme šifrovať niekoľko hostingových služieb. GoDaddy namiesto toho uprednostňuje propagáciu svojich vlastných prémiových možností SSL, aj keď môžete ručne pridať certifikát SSL zadarmo. Po trochu výskumu som našiel tento príspevok na fóre tam, kde používatelia zistili, že je možné použiť šifrovanie s hostingom WordPress Managed GoDaddy, ale iba v prípade plánov, ktoré zahŕňajú prístup SSH (takže základní používatelia majú smolu).

To je zlá vec, pretože ovládací panel GoDaddy nedovolí vám ovládať svoju doménu, kúpiť si vlastný certifikát ani importovať ten, ktorý vlastníte. S certifikátmi musíte manipulovať prostredníctvom ich rozhrania za ich ceny, čo stačí povedať, že sú príliš vysoké na to, aby boli dobrou voľbou pre veľkú väčšinu nových používateľov WordPress..

Takže okrem toho, že si musíte kúpiť veľmi drahý certifikát pre SSL, je služba väčšinou spravovateľná, však? No, pre noví používatelia WordPress Áno. Pre pokročilých používateľov by ste sa však mýlili, pretože po importovaní webových stránok neexistuje spôsob, ako upraviť aktuálnu doménu, pokiaľ si nenakúpite vlastnú doménu od spoločnosti GoDaddy.!

Ako vidíte z snímok obrazovky, po migrácii vášho webu bude GoDaddy používať vlastné doplnky na jeho údržbu a web bude mať modifikáciu domény. sivý aby ste tomu zabránili v spravovaní wordpressu.

Ako vidíte, môže to spôsobiť skutočný problém, pretože služba je veľmi cenovo dostupná, ale váš web je viazaný na služby GoDaddy ako sú domény a certifikáty SSL. V tejto chvíli som chcel vytvoriť novú webovú stránku s mojou vlastnou doménou a potom nahrať zálohu, pretože funkcia importu zablokuje ďalšie úpravy mojej webovej stránky, pokiaľ nezaplatím viac.

Inštalácia webovej stránky WordPress od nuly

Inštalácia webovej stránky je od začiatku veľmi ľahké a GoDaddy vás upozorní, že musíte aktualizovať svoje DNS manuálne. Je to skvelé, okrem toho, že nahlásená IP je nesprávna. Po nainštalovaní lokality bude hlásená adresa IP v hlavnom paneli odlišná, namiesto toho postupujte podľa tejto adresy IP.

Je vám ponúknutá možnosť nainštalovať webovú stránku do severoamerického dátového centra alebo európskeho.

Pred vytvorením webovej stránky si GoDaddy vyžiada nové poverenia.

Bolo to skutočne sľubné. Celý proces bol super jednoduchý a ja som veril, že inštalácia webovej stránky od nuly by mohla negovať to, čo chýba v importovanej funkcii, ale bohužiaľ … znova som sa mýlil.

Po vytvorení stránky sme späť na začiatok. Hlavný panel.

Prvá vec, ktorú si všimnete, je, že nič nenasvedčuje tomu, že by ste mohli zmeniť súbory v novo vytvorenom WordPress. Neexistuje žiadna funkcia importu, žiadna funkcia obnovenia a čo je najdôležitejšie žiadny správca súborov.

Aj keď je to úplne v poriadku pre nových používateľov alebo blogy WordPress, mohlo by to byť zlá správa pre pokročilých používateľov WordPress, ktorí chcú prispôsobiť svoju inštaláciu WordPress. Snažil som sa manuálne pripojiť cez FTP, ale neexistuje žiadny – GoDaddy WordPress hosting podporuje iba SFTP funkcie na nahrávanie vašich vlastných súborov. Aj keď to na prvý pohľad môže znieť trochu nepohodlne, pretože SFTP môže byť pomalšie ako bežné FTP, pre pripojenie k vášmu webu WordPress je to bezpečnejšie (podľa názoru WPExplorer lepšie)..

Obnovenie databázy nebolo ťažké, pretože som mal prístup k phpmyadminu a funkcia importu fungovala dobre. Keď som sa však pokúsil odstrániť a nahrať svoje vlastné súbory WordPress, vyskytla sa mi nasledujúca chyba.

V jadre WP Core sú niektoré súbory, ktoré sa nemusia odstrániť – čo je skvelé pre nových používateľov WordPress. Toto je vstavaná funkcia, aby ste si boli istí, že webový server WordPress nezavrhnete náhodou. Chcel by som vám však pripomenúť, že toto je náš účet WordPress a ku SFTP som sa dostal prostredníctvom poverení, ktoré už boli uvedené v paneli. Skutočnosť, že zariadenie GoDaddy uzamkne určité súbory WordPress od používateľov, môže byť pre vážnych vývojárov problematické.

To znamená, že nebudete môcť obnoviť osobné záložné kópie vašej inštalácie WordPress (spolu s kontrolou svojich vlastných domén a certifikátov), ​​a to je smutná správa.

Počas celého procesu porovnávania GoDaddy som musel importovať moju referenčnú stránku a jednoducho použite dočasnú http adresu, ktorú poskytuje GoDaddy. Prečo? Pretože neexistuje spôsob, ako importovať svoju vlastnú webovú stránku pomocou vlastnej domény, okrem importu z iného hostiteľa a odovzdania kontroly nad doménou spoločnosti GoDaddy..

Výkonnosť hosťovania GoDaddy

Poďme hovoriť o výkone. Celé kolo 10 skúšok ukazuje, že výkon je spravodlivý od Dallasu, krku a krku s tým, čo mám v teste Cloudways od Dallasu.

Z Austrálie je výkon veľmi dobrý.

Úplný test na GTMetrix ukazuje, že výkon by mohol byť lepší, aj keď v prednej časti cache.

Jedna vec, ktorú treba brať do úvahy, je, že GoDaddy už používa vyrovnávací mechanizmus poskytovaný vlastnými doplnkami, ktoré sú nainštalované na importovať čas takže výsledky sú už uložené do vyrovnávacej pamäte. Stačí povedať, že ukladanie do pamäte cache nie je také dobré, ak je to výsledok.

Čo sa mi páčilo

Páčilo sa mi, ovládací panel, páčilo sa mi, ako tečie a ako je rozhranie v štýle. Je to super intuitívne a ľahko sledovať a je zaručené, že perfektne sa hodí pre nováčikov WordPress. Karta Výkon je pekným prírastkom a proces importu je taký jednoduchý, že si prajem, aby iné služby urobili to isté. Zálohovanie a predstavovanie je tiež pekným bonusom.

Čo sa mi nepáčilo

GoDaddy vám neumožňuje upravovať základné súbory programu WordPress, to znamená, že žiadna inštalácia nie je nijako prispôsobená a žiadne vlastné odovzdania vašich stránok. Neexistuje spôsob, ako nastaviť vlastnú doménu a potom nahrať zálohu, to jednoducho nie je možné. Neexistujú tiež žiadne e-mailové účty, takže budete musieť minúť nejaké peniaze navyše, aby ste ich mohli pridať. Môžete vidieť, že služba je cenovo dostupná, ale celkové náklady, akonáhle započítate pridanú e-mailovú službu, zvýšia celkovú cenu na cenu konkurentov GoDaddy..

Skutočne však nemôžem vydržať, je skutočnosť, že svoje vlastné súbory nemôžete upravovať, akonáhle sú odovzdané v procese importovania GoDaddy, ani nemôžete nahrať svoju vlastnú inštaláciu. Vďaka tomu je GoDaddy zlé pre vývojárov alebo pokročilých používateľov WordPress.

Jediným spôsobom, ako importovať svoje stránky, je možnosť importu, ktorá automaticky uzamkne doménu. Po importovaní vašich stránok ste nútení kúpiť doménu prostredníctvom servera GoDaddy.

V neposlednom rade nemôžete ľahko používať funkcie SSL mimo systému GoDaddy. Preto je použitie bezplatných alebo vlastných certifikátov ťažké, ak nie nemožné. Ak používate GoDaddy, najlepšou stávkou je uhryznúť guľku a investovať do prémiového certifikátu SSL priamo od GoDaddy alebo sa vôbec zdržať používania SSL..

To je spravodlivé príliš veľa obmedzení aby sa GoDaddy uistil, že máte pravdu zaplatenie za tieto dodatočné služby, čo je úprimne povedané, v tomto dni a veku dosť chromé. Ak pôjdete do služby GoDaddy, strácate príliš veľkú kontrolu nad svojím projektom, čo je jednoducho neprijateľné.

Zabalenie

Celkovo bola služba WordPress GoDaddy prekvapujúca a ja by som jej len dal 2 z 5. Podľa môjho názoru jednoduchý a intuitívny panel a pekná karta výkonu nemôžu vyvážiť skutočnosť, že vám nedovolia importovať vlastné zálohy (alebo dokonca pristupovať k základným súborom WordPress), skutočnosť, že ste nútení migrovať alebo kúpte si doménu od goDaddy, aby ste mohli používať svoje stránky, chýbajúci správca súborov, chýbajúce e-mailové funkcie a bez možnosti bezplatných certifikátov.

Celá služba sa cíti trochu neobvykle, pretože sa zdá byť cenovo dostupná, ale v skutočnosti budete musieť investovať viac peňazí, aby ste získali všetky potrebné funkcie. Myslel som, že je to určite krok zo základného zdieľaného plánu hostenia, Službu GoDaddy WordPress by som väčšinou odporúčal novým používateľom WordPress, ktorí sa nezaujímajú o technickú stránku svojich webových stránok. a sú ochotní zaplatiť príplatok za pridané služby.

Ale čo myslíš? Už ste vyskúšali hosting WordPress od spoločnosti GoDaddy? Alebo možno chcete vedieť viac o tom, čo sme si mysleli o konkrétnej funkcii? Nechajte svoje myšlienky, pripomienky a otázky nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me