Je Akismet stále najlepším doplnkom pre spam pre WordPress?

Porovnanie doplnkov AntiSpam WordPress

Spameri (ľudskí a automatizovaní) milujú WordPress rovnako ako blogeri, takže povedzme, že potrebujete blokovanie spamu, je podhodnotenie. Akismet už dlho vládol ako najlepší blokátor spamu pre WordPress, ale je tento doplnok stále najlepším uchádzačom v oblasti služieb blokovania spamu.?

To je presne to, o čom sa v tomto príspevku rozhodneme porovnaním Akismetu s jeho súpermi a zistením, či sa hromadí a nakoniec vyjde na vrchol. Poďme sa ponoriť!

Akismet: Blokátor spamu s dlhými vládnucimi poznámkami

Nikto nemá rád prijímanie spamových e-mailových správ alebo čítanie spamových komentárov online. Všetci vieme, že nevyžiadaná pošta je nepríjemnosť, ale je to nepríjemnosť dostatočným dôvodom na jej zablokovanie? Naozaj potrebujeme blokovať spam na našich webových stránkach?

Jednoduchá odpoveď je dôrazná „Áno!“, A to nielen preto, že spam dráždi. Ak napríklad hackeri vytvoria na vašom webe nové používateľské účty a na vaše stránky pridajú spamové hypertextové odkazy, spoločnosť Google by vás mohla penalizovať. Spam komentár patrí tiež do tejto kategórie. Ak je vaša webová stránka indexovaná a zistí sa, že obsahuje spam, môže sa vyhodnotiť negatívne a negatívne hodnotenie vašej webovej stránky môže spôsobiť jej odstránené z výsledkov vyhľadávania Google.

Ak chcete, aby bol váš web prístupný, je jednoducho dobré sledovať váš web a odstraňovať škodlivé útoky. To je miesto, kde blokujú spam ako Akismet.

Akismet bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2005 tvorcami WordPressu. Ak je aktivovaná, filtruje spam z webovej stránky na základe informácií získaných zo všetkých webových stránok, na ktorých je doplnok aktivovaný. Spam sa filtruje z kontaktných formulárov a sekcií komentárov.

Ako nainštalovať a nakonfigurovať doplnok Akismet

Našťastie pre vás je Akismet veľmi ľahko nastaviteľný a použiteľný. Akismet je ponúkaný pomocou cenového modelu freemium, takže samotný doplnok je voľne k dispozícii na stiahnutie a použitie s možnosťou rozšírenia na prémiový plán pre ďalšie funkcie. V každom prípade musíte najprv nainštalovať doplnok.

Nainštalujte Akismet

Jednoducho sa prihláste do inštalácie WordPress a prejdite na Doplnky> Pridať nové. Akismet by mal byť jedným z prvých odporúčaných doplnkov, stačí kliknúť na ikonu Nainštalovať teraz a potom Aktivovať gombík.

Nastaviť účet Akismet

Keď je doplnok aktívny, mala by sa v hornej časti obrazovky zobraziť oznamovacia lišta Nastavte si účet Akismet. Začnite kliknutím na veľké modré tlačidlo.

Prihláste sa do účtu Akismet pomocou účtu WordPress.com

Tým sa dostanete na hlavnú Akismet webové stránky, na ktorých sa zobrazí výzva na prihlásenie pomocou účtu WordPress.com (alebo si vytvorte nový účet, ak ho nemáte). Po schválení Akismetu budete mať možnosť vybrať si plán:

 • Akismet Basic, zadarmo: Zahŕňa ochranu proti komentárovým spamom pre vaše osobné webové stránky podporujúce WordPress
 • Akismet Plus, $ 5 / mesiac: Ochrana proti spamu plus pokročilé štatistiky, podpora komerčných webových stránok (napríklad firemného webu) a prioritná podpora
 • Akismet Enterprise, 50 dolárov / mesiac: Rovnaké skvelé funkcie ako Plus, ale pre veľké webové stránky s vysokou návštevnosťou.

Akismet API Key

Keď vyberiete plán, dostanete sa k pokladni a potom na potvrdzovaciu obrazovku s vlastným kľúčom API Akismet.

Pripojte Akismet API

Skopírujte tento 12-ciferný kľúč, vráťte sa späť na informačný panel WordPress a vložte ho do svojho kľúča, aby ste dokončili prepojenie svojho účtu Akismet s vašou webovou stránkou..

Filtrovanie spamu Akismet

Posledným krokom je výber úrovne prísnosti pre filtrovanie spamu. Môžete nechať Akismet na jeho predvolenom nastavení, aby automaticky vkladal sporné komentáre do priečinka so spamom, alebo zvyšovať oprávnenie, aby vám umožnil Akismet odstrániť správy za vás..

Monitorovanie spamu pomocou Akismetu

Po nainštalovaní Akismetu sa doplnok automaticky začne odfiltrovať z komentárov NSFW. V základnom pláne môžete zobraziť štandardné štatistiky spamu, ale ak ste vykonali inováciu na plán Plus alebo Enterprise, budete mať prístup k užitočnejším štatistikám stránok.

Štatistika stránok Akismet: Graf

Akismet: Denné, mesačné a historické údaje (v závislosti od vášho plánu)

Štatistika stránok Akismet: Tabuľka

Akismet: Mesačné štatistické údaje

Stačí sa prihlásiť do svojho účtu Akismet a kliknúť na časť Aktívne stránky. Odtiaľto môžete kliknúť na každý web, ktorý ste prepojili s účtom Akismet, a zobraziť jednotlivé štatistiky.

Štatistiky poskytujú jednoduchý spôsob, ako identifikovať problémové adresy IP, ktoré potom môžete zablokovať v prístupe na svoje stránky WordPress pod Nastavenia> Diskusia> Čierna listina komentárov. Tieto údaje však môžete použiť aj na sledovanie bežných úrovní spamu, aby ste si mohli všimnúť útok spamu z míle ďaleko a podniknúť kroky skôr, ako dôjde k zlyhaniu stránok (potenciálne)..

Akismet vs Najlepšie WordPress Spam Prevention Pluginy

akismet anti-spam plugin

Webová služba spoločnosti Akismet zabraňuje vlastníkom stránok, aby sami museli moderovať spamové komentáre. Niektorí vlastníci webových stránok však nahlásili falošné poplachy – čo znamená, že boli zablokované aj komentáre bez spamu a tie, ktoré sú spamové (falošné poplachy sa však dajú overiť pomocou podrobných štatistík údajov dostupných v štatistikách stránok pre používateľov Plus a Enterprise)..

Ak ste pri oplotení o tom, či aktivovať Akismet alebo nie, existujú niektoré doplnky, ktoré tvrdia, že podnikajú antispamové služby o krok ďalej. Tu je niekoľko antispamových doplnkov WordPress, ktoré ponúkajú ďalšie funkcie proti nevyžiadanej pošte, ktoré môžu lepšie slúžiť potrebám vašich webových stránok.

Zastavte prevenciu proti spamu spammerom

zastaviť spamerov

Tento doplnok používa jednu z troch konfigurácií captcha na potvrdenie, či bol pokus o odmietnutie prihlásenia alebo komentár skutočne odoslaný človekom bez spamu. Uvádza sa, že dobre spolupracuje s gravitačnými formami. Zastavte spammerov chráni váš web pred:

 • Sledovanie spamu
 • Kontaktný formulár spam
 • Komentovať spam
 • Registrácia spam
 • Pokusy o prihlásenie

Bolo hlásených niekoľko upozornení. Platní používatelia sa niekedy nemôžu prihlásiť do svojej vlastnej databázy WordPress. Tento doplnok nebude fungovať ani na serveri proxy alebo u hostiteľskej spoločnosti, ktorá nevyužíva funkcie PHP.

Anti-Spam od CleanTalk

ochrana proti spamu

Anti-Spam od CleanTalk je blokátor spamu založený na cloudu. Doplnok je bezplatný, ale jeho cloudová služba CleanTalk vyžaduje platený účet. Po 7-dňovej bezplatnej skúšobnej verzii sa môžete rozhodnúť, či chcete v tejto službe pokračovať.

Anti-Spam od CleanTalk okrem blokovania komentárov, registrácie, kontaktného formulára a e-mailového spamu chráni aj váš web pred spamom:

 • rezervácie
 • objednávky
 • Miniaplikácie
 • odbery
 • Doplnky pre informačné letáky

Tento doplnok je schopný analyzovať viacero aspektov vašich webových stránok bez toho, aby ich spomalil, pretože namiesto serverov používa cloud. Nielen čierne zoznamy e-mailových adries, ale aj domény a adresy IP prepojené na spamerov. K dispozícii je voliteľná funkcia brány firewall, ktorá zabraňuje spamovacím robotom v prístupe na váš webový server ich odoslaním na prázdnu stránku.

Zabezpečenie štítu a firewall

Zabezpečenie štítu a firewall

Zabezpečenie štítu a firewall blokuje nevyžiadané komentáre a ponúka bezpečnosť webových stránok proti škodlivým IP adresám. Tento doplnok maskuje vašu prihlasovaciu stránku a tvrdí, že blokuje všetky komentáre spambotov, zatiaľ čo zabraňuje ľudským spamovým komentárom. Škodlivé pokusy o prihlásenie sú odradené dvojfaktorovou autorizáciou.

Aj keď je možné firewall zakázať, tento doplnok je určený predovšetkým na zabezpečenie vašich webových stránok. Spamové adresy IP sú automaticky na čiernej listine a útoky hrubou silou sú blokované. Všetky funkcie doplnkov sú úplne prístupné zadarmo.

Ktorý doplnok pre spam je pre vás najlepší?

Blokátory spamu zabraňujú negatívnemu hodnoteniu vášho webu pomocou vyhľadávacích nástrojov. Odstraňujú tiež bolesti hlavy pri moderovaní spamových komentárov a zastavujú vytváranie nežiaducich nových používateľských účtov na vašom webe.

Otázkou však zostáva, ako zistíte, ktorý doplnok proti spamu je pre váš web najlepší? Tu je niekoľko otázok, ktoré si môžete položiť, aby ste zistili, ktorý doplnok je pre vaše potreby najlepší:

 1. Je tento doplnok kompatibilný s ostatnými doplnkami, ktoré sú aktívne na vašom webe?
 2. Potrebujete iba služby blokovania nevyžiadanej pošty alebo inkluzívnejšiu službu blokovania nevyžiadanej pošty?
 3. Hľadáte plne vybavený doplnok zadarmo alebo doplnok s vylepšenými funkciami s predplatným plánu?
 4. Máte záujem o cloudový alebo webový serverový systém?
 5. Hľadáte okrem blokovania spamu aj bezpečnosť webových stránok?
 6. Boli by vaši čitatelia obťažovaní vyplnením kódu captcha pred pridaním komentárov?

Vaše odpovede na tieto otázky vám môžu pomôcť určiť, ktoré funkcie ochrany pred nevyžiadanou poštou alebo ochrany stránok môžu najlepšie fungovať.

Ale aj po výbere je flexibilita nevyhnutnosťou. Doplnky niekedy navzájom nefungujú dobre. Budete musieť vyskúšať preferovaný doplnok na blokovanie spamu, aby ste zistili, či funguje s existujúcimi doplnkami.

záver

Pri prevádzkovaní webovej stránky je aktivácia blokovania spamu nevyhnutným doplnkom. Bez doplnku proti nevyžiadanej pošte by vaše webové stránky mohli predbiehať škodlivé útoky, ktoré by mohli spôsobiť, že sa hodnotenie vašej stránky prepadne a možno sa stane úplne nedetegovateľným, kým nevykonáte potrebné aktualizácie..

Potrebujete blokovanie spamu, ale je pre vás Akismet tou najlepšou voľbou? Ak chcete odpovedať na túto otázku, musíte posúdiť jedinečné potreby svojho webu a potom, namiesto toho, aby ste vychádzali z predpokladov, môžete použiť naše porovnania uvedené vyššie na výber správnej možnosti pre vás (aj keď si myslíme, že Akismet by skutočne mal byť vašou prvou voľbou).

Ako blokujete spam na svojej webovej stránke WordPress? Je Akismet stále riešením na blokovanie spamu? V časti s komentármi môžete zdieľať svoje myšlienky alebo dodatky k tomuto zoznamu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me