Jetpack pre WordPress: Vynikajúci doplnok na doplnenie vašich stránok

Ak používate WordPress, pravdepodobne ste už počuli o Jetpack. Tento doplnok získal v posledných rokoch veľkú popularitu a v súčasnosti ho používa veľa používateľov WordPressu. Vzhľadom na rastúcu popularitu a veľkú používateľskú základňu sme prišli s podrobným návodom o tomto neuveriteľnom doplnku, pomocou ktorého môžete jasne vedieť, čo je Jetpack, čo je potrebné na jeho inštaláciu, aké funkcie má a ako sa to používa? Dúfajme, že tento tutoriál vám pomôže nielen výrazne vylepšiť používateľské prostredie na vašom webe, ale výrazne uľahčí aj život WordPress. Poďme začať!

Čo je Jetpack?

Jetpack, vyvinutý skvelými chlapcami na Automattic (Materská spoločnosť WordPress), je výkonný a viacúčelový doplnok. Tento doplnok pridáva do vášho hosteného webu WordPress.org širokú škálu užitočných funkcií, ktoré boli k dispozícii iba raz používateľom WordPress.com. Využitím sily úžasnej cloudovej infraštruktúry z lokality WordPress.com vám Jetpack prináša desiatky úžasných funkcií, pre ktoré by ste normálne potrebovali nainštalovať desiatky individuálnych doplnkov: kontaktné formuláre, fotogalérie a karusely, korektúry, sociálne zdieľanie, ďalšie widgety bočného panela, robustné štatistiky, optimalizácia obrázkov a ďalšie.

Čo je potrebné na inštaláciu Jetpack?

Ak chcete začať s Jetpackom, budete potrebovať:

 • Bezplatný účet WordPress.com.
 • Akákoľvek webová stránka s vlastným hosťovaním, na ktorej je spustená najnovšia verzia programu WordPress (odporúčaná verzia 3.1 alebo novšia).
 • Webový hostiteľ, ktorý používa PHP v5.2.4 alebo novší.
 • Verejne prístupná webová stránka s povolením XML-RPC.

Niektorí poskytovatelia hostingu automaticky nainštalujú Jetpack, aby vám ušetrili problémy. Niektoré z jeho funkcií (ktoré nevyžadujú pripojenie k WordPress.com) môžete použiť aj na testovanie WordPress lokálneho hostiteľa na testovanie tým, že povolíte režim vývoja..

Aké funkcie to má?

Aj keď Jetpack má v súčasnosti viac ako 30 príjemných funkcií, ale ľudia na Automattic skutočne pracujú na tom, aby k tomuto pôsobivému doplnku pridali ďalšie neuveriteľné funkcie. V tejto časti vás prevedieme najobľúbenejšími funkciami Jetpacku. Dúfam, že určite nájdete niečo užitočné, čo by ste chceli pridať na svoje stránky WordPress.

Zadarmo funkcie

Jetpack-for-WordPress-WordPress-Možnosti-wpexplorer

propagovať: Tento roztomilý modul vám umožňuje prepojiť vaše webové stránky s obľúbenými sieťami sociálnych médií a automaticky zdieľať nový obsah so svojimi priateľmi. Je ideálny pre bežných blogerov.

Sociálne odkazy: Tento modul je kanonickým zdrojom založeným na publicite, ktorý vám umožňuje určiť, kam by sa mali ikony sociálnych médií prepojiť.

Štatistika WordPress.com: Táto praktická funkcia vám poskytuje prehľadný prehľad o návštevnosti vašich stránok prostredníctvom jasného a atraktívneho rozhrania. Ľahko viete, koľko ľudí navštívilo váš web a ktoré stránky a príspevky sú najobľúbenejšie. Je to jedna z najlepších alternatív k službe Google Analytics.

Krásna matematika: Kombináciou jednoduchosti WordPress a sily značkovacieho jazyka LaTeX vám tento modul pomáha vyťažiť maximum z matematických blogovacích platforiem. Je vynikajúci pre matematické blogy.

kolotoč: S Carousel budete môcť transformovať akúkoľvek štandardnú galériu WordPress na nádherný zážitok z prehliadania obrázkov na celej obrazovke pomocou komentárov s metadátami fotografií (Exif).

komentár: Nahradením predvoleného formulára pre komentáre WordPress iným systémom komentárov umožňuje Jetpack Comments svojim čitateľom komentovať vaše príspevky pomocou svojich účtov Facebook, Twitter, Google+ alebo WordPress.com..

Kontaktný formulár: Skvelý spôsob, ako vložiť kontaktný formulár kamkoľvek na svoj web WordPress.

Vlastné CSS: Vlastný editor CSS vám umožňuje prispôsobiť vzhľad vašej témy bez toho, aby ste vytvorili podradenú tému, a nemusíte sa obávať straty prispôsobení v dôsledku aktualizácií témy..

Vylepšená distribúcia: Pomocou tejto neuveriteľnej funkcie môžete zdieľať verejný obsah svojho blogu s vyhľadávacími nástrojmi, poskytovateľmi informácií o trhu a inými službami v reálnom čase..

Ďalšie miniaplikácie bočného panela: Tento modul je sada ôsmich miniaplikácií, ktoré môžete pridať na svoj web WordPress. Nižšie je uvedený zoznam všetkých widgetov, ktoré je možné pridať:

 • Facebook Like Box
 • Widget galérie
 • Obrázok Widget
 • Zobraziť príspevky WordPress
 • Odoslať na server Readmill
 • Časová os Twitteru
 • Odkazy RSS
 • Gravatarský profil

Odporúčaný obsah: Pomocou tohto modulu môžete ukázať najdôležitejší obsah svojej stránky vo zvýraznenej oblasti na domovskej stránke svojho webu, aby ste svojim čitateľom poskytli dôveryhodnú skúsenosť s obsahom.

Gravatar Hovercards: Ak povolíte túto funkciu, v sekcii komentárov budete môcť zobraziť rozbaľovaciu vizitku profilov Gravatar svojich čitateľov..

Nekonečný zvitok: Podrobné pokyny na pridanie podpory nekonečného posúvania k vášmu motívu a používanie CSS na dokonalé splynutie nekonečného posúvania s dizajnom vášho webu..

JSON API: Táto funkcia vám umožní autorizovať aplikácie a služby na bezpečné nadviazanie spojenia s vaším blogom a umožní im využívať váš obsah novými spôsobmi..

páči: Tlačidlo Páči sa vašim čitateľom blogov, ktorí prejavujú svoju vďaku za príspevky, ktoré ste napísali. Je to tiež spôsob, ako autori môžu ľuďom po celom svete ukázať obľúbenosť svojho obsahu.

markdown: S Markdown môžete písať príspevky, stránky a komentáre v Markdown a potom ich všetky publikovať v HTML.

Upozornenia na mobilný tlač: Táto funkcia vám umožňuje dostávať oznámenia push o nedávnych komentároch na vašich zariadeniach so systémom Android alebo Apple a moderovať ich, keď ste na cestách..

Mobilná téma: Aktiváciou modulu Mobile Theme môžete optimalizovať svoje stránky WordPress pre mobilné zariadenia. Vaši návštevníci mobilných zariadení by tak mohli vaše stránky jednoducho prehľadať.

monitor: Keď povolíte túto funkciu, Jetpack odošle e-mail na váš účet WordPress.com, ak sa vaše stránky prepnú do režimu offline a keď sa znova zálohujú..

Omnisearch: Pomocou tohto jediného vyhľadávacieho poľa môžete na svojom webe vyhľadávať mnoho rôznych vecí aj od vybraných poskytovateľov.

Photon: Skvelý spôsob, ako zvýšiť rýchlosť svojich stránok načítaním obrázkov zo superrýchlej siete na doručovanie obsahu WordPress.com (CDN).

Príspevok e-mailom: Využitím tejto vynikajúcej funkcie môžete rýchlo a ľahko publikovať obsah do svojho blogu e-mailom pomocou ľubovoľného e-mailového klienta.

zdieľanie: Zdieľanie Jetpack umožňuje vašim čitateľom jednoduchým kliknutím ľahko zdieľať váš obsah vo svojich obľúbených sieťach.

Vkladanie krátkych kódov: Táto funkcia umožňuje vkladať rôzne typy médií z webu na vaše stránky bez kódovania. Môžete napríklad vložiť videá zo služieb YouTube a Vimeo, prezentácie zo služby SlideShare a tweety zo služby Twitter.

Odkazy WP.me: Pomocou tejto funkcie môžete získať odkazy na doménu wp.me pre svoje príspevky a stránky. Týmto spôsobom budete mať viac priestoru na písanie na sociálnych sieťach.

Pravopis a gramatika: Povolenie tohto modulu zlepší vaše písanie. Jetpack používa službu korektúry po termíne na kontrolu pravopisu, gramatiky, zneužitia slov a štýlu.

odbery: Tento modul umožňuje vašim návštevníkom prihlásiť sa na odber vašich najnovších blogových príspevkov a komentárov a dostávať upozornenia prostredníctvom e-mailu.

Kachľové galérie: V galérii dlaždíc budete môcť zobraziť svoje galérie obrázkov v 3 rôznych štýloch: kruhová mriežka, štvorcová mozaika a obdĺžniková mozaika..

Upozornenia na paneli s nástrojmi: Skvelý panel s nástrojmi, ktorý vás upozorní na všetky aktivity na vašom webe, priamo z lišty Správca a na vašom mobilnom zariadení.

Jednotné prihlásenie Jetpack: Aktivácia tohto modulu vám umožní zaregistrovať sa a prihlásiť sa na svoju hostiteľskú stránku WordPress.org pomocou rovnakých prihlasovacích údajov pre WordPress.com..

Viditeľnosť miniaplikácie: Tento modul vám umožní ovládať, na ktorých stránkach by sa mali vaše widgety zobrazovať a na ktorých stránkach by mali byť skryté.

Integrácia Google: Najlepší spôsob, ako integrovať služby Google – napríklad profil Google+, Dokumenty Google, Mapy Google, Kalendáre Google atď. – na vašu stránku WordPress aktivovanú spoločnosťou Jetpack..

Súvisiace príspevky: Po aktivácii tejto funkcie sa v dolnej časti vašich príspevkov zobrazí časť súvisiacich príspevkov.

Funkcie založené na predplatnom

Predplatné Jetpacku

VaultPress: Pomocou tejto funkcie môžete získať službu zálohovania a zabezpečenia v reálnom čase pre vaše stránky WordPress.

VideoPress: Tento modul vám umožní a uľahčí nahrávanie a vkladanie videí na vaše stránky.

Ako používať Jetpack?

Aby ste využili úžasné vlastnosti tohto výkonného doplnku, stačí vykonať štyri jednoduché kroky. Uisťujeme vás, že všetky tieto kroky sa dajú ľahko zvládnuť a nevyžadujú si znalosť kódovania. To znamená, že aj nováčik, ktorý prvýkrát používa WordPress, môže nainštalovať a spravovať Jetpack bez akýchkoľvek problémov. Poďme na to a začneme.

Prvý krok: Zaregistrujte sa na web WordPress.com

Prvým a najdôležitejším krokom na integráciu výkonných funkcií stránky WordPress.com do vášho webu je zaregistrovanie sa na tejto platforme. Ak už máte účet WordPress.com, pretože ste si v ňom vytvorili blog alebo nastavili Akismet pre svoje stránky, môžete tento krok preskočiť. Ak tak neurobíte, prihláste sa na web WordPress.com.

Po prihlásení nájdete na domovskej stránke WordPress.com oranžové tlačidlo „Začíname“, ako je to znázornené na nasledujúcom obrázku..

Jetpack Začíname

Po kliknutí na toto tlačidlo sa presmerujete na stránku registrácie, kde musíte vyplniť svoju e-mailovú adresu, používateľské meno, heslo a adresu blogu. Zadajte adresu blogu spolu s ďalšími informáciami, iba ak chcete na blogu WordPress.com vytvoriť blog. V opačnom prípade vám odporúčame prihlásiť sa iba na používateľské meno.

Používateľské meno WordPress

Po vyplnení všetkých požadovaných informácií na registračnej stránke môžete svoj účet WordPress.com ľahko aktivovať kliknutím na „Vytvoriť blog“ (ak ste zadali adresu blogu) alebo Zaregistrujte sa (ak ste sa rozhodli prihlásiť) iba na možnosť používateľského mena). Nezabudnite, že v posledných krokoch budete musieť zadať používateľské meno a heslo, ktoré ste tu zadali.

Krok dva: Nainštalujte a aktivujte Jetpack

Môžete to však urobiť stiahnutím súboru zippack Jetpack z oficiálnej webovej stránky Jetpack a jeho nahráním na svoj web. Inštalácia Jetpacku pomocou zabudovaného inštalátora doplnkov na paneli WordPress je však omnoho jednoduchšia.

Ak chcete nainštalovať Jetpack pomocou druhej metódy, musíte sa prihlásiť na informačný panel svojho webu WordPress. Potom prejdite do časti Doplnky -> Pridať nové. Vyhľadajte výraz „Jetpack“ a najnovšiu verziu Jetpack nájdete v hornej časti zoznamu výsledkov. Nainštalujte doplnok kliknutím na odkaz „Inštalovať teraz“.

Nainštalujte Jetpack

Ak je inštalácia úspešná, kliknutím na odkaz „Aktivovať doplnok“ aktivujte doplnok.

Aktivujte Jetpack

Krok 3: Autorizujte web WordPress.com

Po aktivácii Jetpack sa v hornej časti stránky zobrazí modrý banner so zeleným tlačidlom na pravej strane so žiadosťou o pripojenie k WordPress.com..

Pripojte sa k WordPress

Kliknite na zelené tlačidlo a budete presmerovaní na novú obrazovku, ktorá vás požiada o zadanie používateľského mena a hesla WordPress.com, aby ste mohli autorizáciu pripojenia Jetpack. Táto obrazovka vám navyše ponúka možnosť rýchlo vytvoriť účet WordPress.com pomocou „Potrebujete účet?“ odkaz, ak ste ho ešte nevytvorili.

Prihlásenie do Jetpacku

Sem zadajte svoje používateľské meno a heslo a potom kliknite na tlačidlo „Autorizovať Jetpack“.

Krok 4: Naučte sa a nakonfigurujte moduly

Ak je autorizácia úspešná, budete presmerovaní na stránku nastavení Jetpack a v hornej časti stránky sa zobrazí banner, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Domovská stránka Jetpacku

Stránka s nastaveniami pre vás môže vyzerať ako „balík doplnkov“, ale v skutočnosti to tak nie je. Každá „karta“ na tejto stránke predstavuje modul. Viac informácií o každom module získate kliknutím na tlačidlo „Dozvedieť sa viac“ na každej karte.

Väčšina modulov je však automaticky aktivovaná spoločnosťou Jetpack, ale niektoré z nich sa predvolene neaktivujú. Môžete ich manuálne aktivovať na stránke nastavení. Po aktivácii sa na karte zobrazí tlačidlo „Konfigurovať“, pomocou ktorého môžete spravovať všetky nastavenia aktivovaného modulu.

záver

Gratulujem! Teraz máte nainštalovaný Jetpack a akonáhle nakonfigurujete všetky svoje možnosti, budete pripravení ísť! Ktoré funkcie si najviac vyskúšate? Alebo, ak už Jetpack používate, dajte nám vedieť, čo si myslíte o tomto doplnku WordPress all-in-one!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me