Príručka pre začiatočníkov k galérii NextGEN pre WordPress

Sprievodca pre začiatočníkov, ktorý vám predstaví fotografie v galérii NextGEN

Či už ste fotograf alebo bloger s obrázkovým obsahom, fotogalérie môžu byť užitočným doplnkom vašich webových stránok. Vytvorenie galérie sa však na prvý pohľad môže zdať ohromujúce, najmä ak sa považujete za začiatočníka vo všetkých veciach WordPress.

Našťastie je tu doplnok galérie WordPress, ktorý sa ľahko používa, dokonca aj pre začiatočníkov. Hovorí sa tomu Galéria NextGEN, a umožňuje vám nahrávať, zdieľať a včleňovať vaše fotografie na váš web alebo blog.

V tomto príspevku vás zoznámime s galériou NextGEN a krok za krokom vás prevedieme vytvorením vašej prvej fotogalérie. Potom sa naučíte tri úžasné spôsoby, ako vám tento doplnok umožní prispôsobiť vaše galérie. Začnime!

Prečo by ste na svoj web chceli pridať fotogalériu

Galéria s fotografiami môže byť užitočná bez ohľadu na to, či ide o fotografiu, alebo nie, pretože umožňuje pridať na svoje webové stránky vysoko kvalitné obrázky. Pridanie fotogalérie môže priniesť úžitok takmer všetkým webom – vrátane záujmových blogov, obchodov s elektronickým obchodom a komunitných serverov..

Svoju galériu môžete použiť napríklad na:

  • Predávame originálne fotografie alebo umelecké diela.
  • Predveďte produkty elektronického obchodu čistým a prispôsobiteľným spôsobom.
  • Zdieľajte obrázky so svojimi priateľmi alebo sledovateľmi.

Ako vidíte, existuje veľa dôvodov na použitie fotogalérie na vašom webe. Vytváranie galérie je navyše rýchly a jednoduchý proces so správnym doplnkom.

Ako začať s galériou NextGEN

Doplnok Galérie NextGEN

NextGEN Gallery je doplnok galérie WordPress vyvinutý spoločnosťou Imagely, ktorý ponúka takmer všetko, čo potrebujete na zobrazenie svojich obrázkov jednoduchým, ale presvedčivým spôsobom. Skvelá vec, ktorá sa týka technológie NextGEN, je, že funguje rovnako dobre pre začiatočníkov aj profesionálov. To znamená, že doplnok je užívateľsky prívetivý a ľahko prispôsobiteľný, ale ponúka aj rozšírené možnosti, ktoré budú fotografi, umelci a ďalší profesionáli milovať.

Základné funkcie, ktoré ponúka NextGEN, sú bezplatné, vrátane dvoch typov zobrazenia galérie (slideshow a thumbnail) a dvoch štýlov albumov (kompaktný a rozšírený). Programy Plus alebo Pro však môžete kedykoľvek upgradovať. Každá prémiová verzia ponúka rozšírené funkcie galérie a albumu, ako aj plnú podporu vývojárov. Verzia Pro dokonca pridáva možnosti elektronického obchodu.

Najprv sa chcete uistiť, že ste si stiahli a nainštalovali doplnok. Môžete to urobiť tak, že prejdete na hlavný panel programu WordPress kliknutím na položku Pluginy> Pridať nový a pomocou vyhľadávacieho formulára v hornej časti vyhľadáte doplnok..

Po inštalácii a aktivácii NextGEN si môžete vytvoriť svoju prvú fotogalériu za pár minút. Na vašom konci WordPress uvidíte teraz Galéria v hlavnej ponuke. Prejdite do novej sekcie a potom kliknite na Pridať galériu / obrázky:

Stránka Vytvoriť galériu v galérii NextGEN

Odtiaľ vyberte Vytvorte novú galériu z Galéria rozbaľovacia ponuka v ľavom hornom rohu. Potom budete mať možnosť nahrávať obrázky z počítača, importovať ich z mediálnej knižnice WordPress alebo pridať celú zložku fotografií. Po pripojení všetkých obrázkov, ktoré chcete použiť, sa zobrazí kontextové okno s odkazom na vašu novú galériu:

Okno NextGEN Gallery, v ktorom sa uvádza, že je nahrávanie obrázkov dokončené

Kliknite na Spravovať galériu, a budete si môcť svoj výtvor prispôsobiť. Zahŕňa to výber ukážky obrázka, prepojenie galérie na stránku alebo vytvorenie novej stránky, na ktorej bude galéria umiestnená. Navyše môžete vytvárať alt tituly a text, pridávať značky k obrázkom, upravovať miniatúry a ďalšie!

3 jednoduché spôsoby prispôsobenia vašej galérie NextGEN

Ako sme už uviedli, spoločnosť NextGEN má čo ponúknuť, pokiaľ ide o prispôsobenie. Aj keď vám nedokážeme predstaviť všetko, čo môžete urobiť, aby ste prispôsobili svoju galériu, predstavíme vám tri najužitočnejšie a najpružnejšie možnosti..

1. Vyberte typ zobrazenia galérie

Typ zobrazenia vašej galérie určuje, ako sa obrázky vašej galérie zobrazujú na vašom webe. Najmä ak ste fotograf alebo výtvarný umelec, viete, že spôsob zobrazovania fotografií môže byť rovnako dôležitý ako ich zloženie. Z toho vyplýva, že výber rôznych typov zobrazení vám môže veľmi prospieť.

Galéria NextGEN ponúka rôzne možnosti, vrátane miniatúry, prezentácie, muriva a mozaiky. Typ zobrazenia galérie, ktorý chcete použiť, môžete nastaviť dvoma spôsobmi. Prvá modifikuje iba individuálnu galériu, zatiaľ čo druhá aplikuje jeden spoločný typ zobrazenia na všetky galérie naraz.

Ak chcete nastaviť typ zobrazenia pre jednotlivé galérie, musíte navštíviť stránku alebo uverejniť vloženú stránku. Pod nadpisom stránky a vedľa položky Pridať médiá, uvidíte možnosť nazvanú Galéria. Kliknite sem a vyberte galériu, ktorú chcete upraviť (alebo vytvorte novú galériu). Potom môžete vybrať typ zobrazenia a prispôsobiť ďalšie nastavenia zobrazenia (napríklad počet obrázkov na stránku):

Výber typu zobrazenia v galérii NextGEN

Ak chcete nastaviť typ zobrazenia pre všetky galérie naraz, prejdite na Galéria> Nastavenia galérie. Môžete si vybrať požadovaný typ zobrazenia a všetky galérie na vašom webe sa aktualizujú.

2. Pridajte obrazové vodoznaky

Zjednodušene povedané, vodoznaky sú malé vyblednuté odtlačky na kus fotografie alebo umeleckého diela, ktoré identifikujú umelca. Aj keď bol pôvodne navrhnutý pre tlačenú fotografiu, je to tiež užitočný nástroj pre vaše digitálne fotografie. Vodoznak umožňuje chrániť obrázky pred krádežou, pretože nikto iný nebude môcť odovzdať vaše fotografie ako svoje vlastné.

Ak chcete používať vodoznaky v sieti NextGEN, musíte ich najprv vytvoriť vytvorením stránky Galéria> Ďalšie možnosti> Vodoznaky. Tu môžete určiť typ vodoznaku (obrázok alebo text) a rozhodnúť sa, kde má byť umiestnený na obrázkoch galérie:

Nastavenia vodoznaku v galérii NextGEN

Ak chcete použiť vodoznak na jednotlivé obrázky (alebo na svoju galériu ako celok), prejdite na Galéria> Spravovať galérie. Vyberte galériu, do ktorej chcete pridať vodoznak, a potom zvoľte Nastavte vodoznak z rozbaľovacej ponuky:

Galéria NextGEN nastavuje vodoznak

Tu môžete použiť vodoznak na všetko fotografie, alebo len niekoľko z nich. Môžete sa napríklad rozhodnúť predať niekoľko fotografií vo svojej galérii. V takom prípade odporúčame vodoznaky na tieto obrázky, aby ste sa ochránili pred stratou zisku.

3. Zmeňte vzhľad vašej galérie na stránke

Ďalšou užitočnou funkciou, ktorú ponúka NextGEN Gallery, je možnosť zmeniť spôsob, akým sa galéria objaví na vašej stránke. To vám umožní hladko začleniť galérie do vášho webu bez prerušenia celkového toku.

Ak chcete zobraziť dostupné možnosti a podľa toho ich nastaviť, prejdite na stránku alebo príspevok, do ktorého chcete pridať svoju galériu. Kliknite na Pridať galériu nad obsahovým poľom a prejdite na stránku Prispôsobte nastavenia displeja rozbaľovacia ponuka pod Zobraziť galérie Záložka:

Prispôsobte nastavenia zobrazenia galérie v galérii NextGEN

Tieto možnosti vám umožňujú nastaviť počet obrázkov na stránku, povoliť stránkovanie, zvoliť farbu orámovania, pridať prekrývanie a kontrolu titulkov a ďalšie.

Môžete tiež prispôsobiť niekoľko všeobecnejších nastavení vrátane maximálnych rozmerov a spúšťačov zobrazenia Galéria> Nastavenia galérie. Tieto nastavenia sa použijú vo všetkých nových galériách (okrem tých, ktoré už sú súčasťou stránok a príspevkov), ale je možné ich prepísať zmenou nastavení pre jednotlivé galérie..

záver

Mnoho majiteľov stránok sa ocitá v situácii, keď potrebujú spôsob, ako ľahko zobraziť svoje fotografie a obrázky. našťastie, Imagely vytvoril doplnok galérie WordPress, ktorý vám môže pomôcť. Vďaka jeho ľahkému použitiu a množstvu možností prispôsobenia, Doplnok galérie NextGEN WordPress umožňuje bezproblémové nahrávanie, usporiadanie a zobrazenie fotografií.

Stiahnite si NextGEN   Inovujte na NextGEN Plus

V tomto príspevku sme vám ukázali, ako nastaviť svoju prvú galériu pomocou služby NextGEN. Okrem toho sme vám predstavili tri spôsoby, ako vám plugin umožňuje prispôsobiť vaše galérie. Ak chcete rýchlo zhrnúť, môžete:

  1. Vyberte si z rôznych typov zobrazenia galérie.
  2. Pridajte vodoznaky na obrázky.
  3. Zmeňte vzhľad svojich galérií na stránke.

Máte nejaké otázky o tom, ako môžete pomocou aplikácie NextGEN Gallery zobrazovať fotografie na svojich stránkach? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me