Recenzia kompresie WP: jednoduchá a rýchla optimalizácia obrazu pre WordPress

Obrázky sú neoddeliteľnou súčasťou každého blogu a pomocou WordPress sa ku každému obrázku, ktorý odovzdáme, pridá až 5 miniatúr, spravuje a komprimuje tento obrázok, sa stalo niečo skutočne dôležité, najmä ak chceme udržať výkonnosť stránok..

Kompresia obrázkov WordPress po nahraní sa stala trochu štandardnou technikou pri zrýchľovaní WordPress. Až doteraz sme mali na výber niekoľko možností. Buď pomocou špeciálnych nástrojov v systéme Linux alebo inštaláciou doplnku na WordPress a pomocou nášho servera na vykonanie tejto úlohy. Pre správcov systému a ľudí s veľkým množstvom prostriedkov na CPU to nebolo žiaduce, ale čo „typický“ používateľ WordPress? Niekto, kto si práve kúpil nový plán hostenia a nemá k dispozícii neobmedzené prostriedky na procesor? Tu prichádza do hry program WP Compress.

Zoznámte sa s WP Compress

WP Compress je výkonný doplnok na optimalizáciu obrázkov pre WordPress ktoré môže ktorýkoľvek vlastník webových stránok použiť na zmenšenie veľkosti obrázka a zlepšenie doby načítania stránky. Aplikácia WP Compress zmierňuje úlohu komprimovania obrázkov za chodu pomocou cloudu, takže môžete komprimovať obrázky bez toho, aby ste museli využívať zdroje z vášho vlastného plánu hostenia (udržiavanie rýchlosti vašich webových stránok).

Program WP Compress však neznižuje iba veľkosť súborov. K dispozícii sú tiež užitočné možnosti, ako zmeniť veľkosť svojich obrázkov pri komprimácii, aby sa dosiahlo ešte väčšie zníženie, inteligentné nastavenia kompresie (predvoľby od bezstratových po ultra), automatické kompresie Otto na pozadí a neobmedzené zálohovanie do cloudu (takže v prípade potreby môžete obrázok kedykoľvek „vrátiť späť“) , Vďaka tejto plus špičkovej podpore je WP Compress vynikajúcou možnosťou kompresie obrázka pre ľubovoľnú webovú stránku. A od ich aktualizácie verzie 4 ponúka WP Compress tiež CDN, adaptívne obrázky, lenivé načítanie, správy s bielym označením pre plány agentúr a ďalšie.

Čo to stojí?

Program WP Compress je zadarmo pre vašich prvých 100 obrázkov. Vďaka tomu je pre blogerov skvelá voľba, pretože tým nenaruší banku. Ale pre weby s veľkým množstvom obrázkov ponúka program WP Compress množstvo mesačných prémiových plánov na kompresiu ľubovoľného počtu obrázkov.

Mesačné plány komprimácie WP

Mesačné plány začínajú na 5 dolároch za 500 obrázkov mesačne, až do 25 dolárov mesačne na 10 000 obrazov mesačne. Títo Plány ponúkajú veľa optimalizácií pre väčšinu lokalít, od blogov po weby na zdieľanie fotografií alebo veľké korporácie.

Lepší spôsob kompresie obrázkov

Plány životnosti kompresie WP

Lepším (trúfam si povedať najlepší) spôsob, ako skomprimovať vaše obrázky, je využiť a WP Kompresia celoživotného členstva. Keď uchopíte špeciálnu doživotnú platbu, zaplatíte jednu nízku cenu za doslovnú životnosť kompresnej sily obrazu. Takže namiesto toho, aby ste platili mesačne, môžete zaplatiť životom len 149 dolárov, aby ste získali kompresiu obrázkov (alebo viac) za rok., navždy. Čo nie je milovať?

Ako funguje WP Compress?

WP Compress je doplnok viazaný na službu. Doplnok je možné nainštalovať na ľubovoľný blog WordPress – nájdete ho na hlavnom paneli, ak na to prejdete Doplnky> Pridať nové a hľadať WP Compress). Alebo to môžete chytiť priamo z úložiska WordPress.org:

Získajte program WP Compress

Potom stačí prepojiť svoj web WordPress s účtom WP Compress Cloud API, aby sa overila inštalácia doplnku a ste pripravení ísť.!

Po kliknutí na tlačidlo „Začíname“ sa zobrazí výzva na zadanie e-mailovej adresy na vytvorenie účtu (nemajte obavy – najskôr môžete začať bezplatnými 100 obrázkami a inovovať neskôr). Ak sa zaregistrujete pomocou programu WP Compress, vygeneruje sa jedinečný kľúč rozhrania API, ktorý vám bude zaslaný e-mailom. Po prijatí kľúča API je to hlavná obrazovka.

V predvolenom nastavení je deaktivovaných niekoľko možností a bezplatný plán vám umožňuje testovať službu, ale nezabudnite, že je obmedzená na 1 000 obrázkov bez zahrnutých vylepšení. Po spotrebovaní všetkých vašich kreditov sa zobrazí upozornenie na inováciu. Pomôcka – je to úžasný čas na registráciu doživotného plánu, pretože začína na 29 USD (alebo odporučiť priateľa).

Prémiové funkcie komprimácie WP

Pri tomto preskúmaní budem analyzovať, ako sa služba správa pomocou Gold Membership. Toto predplatné je rýchlejšie ako normálna rýchlosť a všetky vylepšenia sú povolené, vrátane užitočných Otto funkčnosť (tiež známe ako Otto The Image Optimizing Owl). Ide o elegantnú službu, ktorá umožňuje doplnku automaticky komprimovať obrázky v rôznych časoch počas dňa, takže získate vyššiu rýchlosť nahrávania obrázkov a kompresie na pozadí bez toho, aby ste museli využívať zdroje svojho servera..

úroveň optimalizácie možno nastaviť od krajný na inteligentný celú cestu dole Lossless. Podľa mojej skúsenosti, Ultra ide príliš ďaleko s kompresiou, takže vaše obrázky vyzerajú trochu rozmazane, najmä ak sú tie najlepšie. inteligentný úroveň je miesto, kde sa väčšina ľudí bude cítiť dobre a bezstratové odstránia iba nepodstatné časti obrazu bez toho, aby museli vykonať nejakú stratovú kompresiu. povolenie zachovať údaje EXIF bude takmer negovať bezstratovú kompresiu a spravidla sa neodporúča, pretože väčšina blogov ich ani tak nepotrebuje.

Použitie WP Compress na optimalizáciu našej mediálnej knižnice

Pri tomto teste som sa rozhodol nainštalovať doplnok na môj blog WordPress, ktorý obsahuje najmenej 2 milióny obrázkov a je to veľmi aktívny blog s viac ako 8 rokmi online. Dalo by sa povedať, že je to trochu extrémne, ale mať systém práce na blogu, ktorý veľkosť bude znamenať dobrú správu pre všetkých ostatných.

Program WP Compress pridal do mediálnej knižnice pekné tlačidlo, ktoré vám umožní urobiť manuálna kompresia, čo je užitočné, ak máte Otto zakázané, pretože na pozadí nebude vykonaná žiadna optimalizácia. Ak je povolená funkcia Otto, nemusíte obrázky komprimovať manuálne, pretože sa komprimujú niekoľkokrát počas dňa, čím sa kompresia stáva automatizovaným procesom..

Proces kompresie môže byť pomalý, ak rovnako ako ja máte veľmi aktívny blog. Doplnok sa musí spojiť s cloudom a odosielať / prijímať informácie o každom obrázku. Ak po kompresii chcete, aby sa vám pôvodný obrázok vrátil, nepotiete sa – doplnok obsahuje obnoviť funkčnosť zabudovaná. Je to užitočné, keď sa vám nepáči, ako sa konkrétny obrázok skomprimoval a chcete sa vrátiť späť.

Program WP Compress vám tiež umožňuje označiť obrázky preskočiť kompresiu – užitočný doplnok pre prípady, keď si chcete zachovať obrázky s vysokou kvalitou / rozlíšením, ale ak chcete ušetriť miesto, skomprimujte všetko ostatné. Nezabudnite, že ak máte na svojom hosťovaní veľa skutočného úložného priestoru, neznamená to, že získate rýchly web. Ak chcete mať rýchly web, je nevyhnutné zmenšiť veľkosť obrázkov. Bez ohľadu na rýchlosť alebo úložný priestor, ktorý máte, obrázky sa musia pohybovať sieťou a nie každý má super rýchle pripojenie (preto vám odporúčame použiť aj bezplatnú cdn)..

Program WP Compress umožňuje spracovávať naraz až 2 obrázky. Čokoľvek bude potrebné a budete musieť počkať, pretože kým sa jeden z týchto obrázkov nedokončí, nebudú sa vytvárať žiadne ďalšie pripojenia k cloudu. Z tohto dôvodu odporúčame povoliť funkciu Otto a preskočiť kompresiu iba označením obrázkov. Je to oveľa rýchlejšie (a ľahšie) ako manuálne komprimovanie každého obrázka.

inteligentný

Predvolená predvolená hodnota pre kompresiu je inteligentný. Vyskúšal som niekoľko obrázkov pomocou funkcie Inteligentné a proces ušetrí veľa miesta. V priemere sa obrázky zmenšujú asi o 38 až 44%, ale artefakty kompresie sú viditeľné, najmä ak máte dobré oko. Ak ste rovnako ako ja dizajnérom, všimnete si artefakty kompresie z blízka, ale váš priemerný čitateľ blogu pravdepodobne nebude mať veľký rozdiel..

Preskúmaním výsledného obrázka a porovnaním veľkostí som zistil, že program WP Compress znižuje kvalitu JPEG približne na 77. Z tohto dôvodu môžu byť viditeľné menšie artefakty. Všeobecne akceptovaným pravidlom je, že 85 je viac ako dosť, nič menej ako to, čo začne zavádzať viditeľné artefakty. Samozrejme nič nebráni tomu, aby spoločnosť WP Compress v budúcnosti pridávala ďalšie možnosti, aby lepšie vyhovovala vyšším úrovniam kompresie.

Lossless

Lossless v predvolenom nastavení som najpohodlnejší. Nikdy som nepoužil úroveň kompresie, ktorá by mohla znížiť kvalitu obrázkov, a každý návrhár, ktorý miluje prezentáciu, urobí to isté. Bezstratová predvoľba odstráni všetky EXIF ​​údaje a všeobecne umožní spoločnosti WP Compress prúžok približne 15 až 34% veľkosti.

Porovnaním kompresie WP s optimalizáciou obrazu EWWW som zistil, že pri použití metódy Lossless dosiahnu rovnaké výsledky, takže obidve možnosti sú dobré, ak sa chcete jednoducho zbaviť nepotrebných údajov..

výkon

Pokiaľ ide o výkon, program WP Compress na mojom blogu zaviedol niektoré problémy s oneskorením. Nezabudnite, že toto je veľmi veľký blog s viac ako 2 miliónmi obrázkov. Počiatočné testovanie malo veľmi veľkú latenciu a zistil som, že otvorenie blogových príspevkov a mediálnej knižnice trvalo viac ako 9 sekúnd..

Tím podpory WP Compress bol veľmi nápomocný pri diagnostikovaní tohto problému a podarilo sa mu znížiť túto latenciu z 9 na 3 sekundy, čo svedčí o úrovni záväzku voči ich produktu. Od zakázania doplnku po jeho aktiváciu je latencia od najnovšej verzie nasledovná:

  • Od 1,5 do 3 s otvárajte blogové príspevky
  • Od 1 do 2 s odovzdanie obrázka
  • Približne 6 s na kompresiu jedného obrázka v príručke

Najprv budete mať samozrejme veľa komprimácie, ale na jednom ste zachytení väčšina blogov, ktoré pravdepodobne nahrávajú menej ako 100 obrázkov za deň (a to je veľkorysé), a ak máte zapnuté automatické komprimácie Otto, nemali by ste všimnite si veľké oneskorenie.

Samozrejme, ak prevádzkujete veľmi výkonný server (napríklad baňa s 24 vláknami a 48 GB RAM, spustenie pod nginx a PHP 7.2 cez Plesk Onyx s množstvom zdrojov, ktoré máte k dispozícii, ako je bezplatný doplnok využívajúci vlastné zdroje, môže byť rýchlejší.) Napríklad sa programu WP Compress podarilo získať dobré časy, ale zvyčajne bol 1-2 sekundy za EWWW na mojom vlastnom serveri.

Ale pre priemerného blogera alebo webmastera, ktorý používa hostingový plán od spoločnosti Bluehost alebo Flywheel alebo akejkoľvek inej hostiteľskej spoločnosti so stanoveným množstvom zdrojov, sa situácia obráti hore nohami úplne. Program WP Compress bude konzistentne poskytovať lepšie kompresné časy ako možnosti, ako je napríklad optimalizátor obrazu EWWW, a to bez použitia miestnych zdrojov..

Otto Spasiteľa

Hneď po prečítaní posledného riadku si môžete myslieť, prečo používať program WP Compress vôbec, ak môžem nainštalovať optimalizátor obrázkov EWWW zadarmo? Nie je to také jednoduché. Je veľmi dôležitý vedľajší účinok každodenného používania EWWW.

WordPress v predvolenom nastavení komprimuje obrázky nepretržite, keď pridáte kompresný doplnok, ako je EWWW, a ktorý pridáva do každého odovzdávania obrázkov ďalšiu latenciu spolu so zvýšeným využitím CPU. Takže pre každý odovzdaný obrázok používate na hosťovanie ďalšie zdroje na kompresiu týchto obrázkov. Z tohto dôvodu by mohlo vzniknúť niekoľko problémov. Niektoré vedľajšie účinky zahŕňajú: pomalší čas nahrávania, možné chyby HTTP počas nahrávania, časové limity, ak nemáte správne nakonfigurované PHP a tak ďalej.

Toto nie je prípad, keď používate program WP Compress ako taký nemá skomprimujte obrázky. Doplnok ponúka dva režimy kompresie, či už manuálne z knižnice médií alebo povolením Otto. Neskoršia možnosť komprimuje obrázky niekoľko minút po ich nahraní na svoj blog a niekoľkokrát počas dňa. Je to oveľa lepšia alternatíva ako robiť za chodu, pretože vynechávate prakticky všetky možné vedľajšie účinky a v procese využívate nulové miestne zdroje..

Zabalenie

Program WP Compress je vynikajúcim riešením pre tých, ktorí chcú okamžite použiť službu kompresie obrázkov a nemajú miestne zdroje ani odborné znalosti na implementáciu riešenia. Pre laikov (a blogerov všeobecne), ktorí používajú program WP Compress, nie je potrebné myslieť. Je to rýchle, ľahké a jednoducho to funguje. Otto je jedným z najlepších atribútov služby, pretože umožňuje konfigurovať kompresiu a zabudnúť na ňu. Pre odborníkov alebo grafikov s vlastnými plánmi VPS a vysoko výkonnými programami môže byť EWWW Image Optimizer stále lepšou voľbou..

Ušetrite 30% na plánoch kompresie WP

Stále sa nepredávajú na serveri WP Compress? Čo keby sme vám povedali s kódom WPEXPLORER môžete ušetriť 30% na každom pláne, balení alebo doplnku. Využite výhody tejto úžasnej ponuky a začnite pracovať na optimalizácii obrázkov ešte dnes!

Ušetrite 30% pri WP Compress

Ale bez ohľadu na vaše odborné znalosti, WP Compress je solídna služba, ktorá odstraňuje obmedzenia, ktoré sa vyžadujú na kompresiu snímok pomocou výkonu hostiteľa. Navyše možnosť obnovenia obrazu, funkcie Otto a možnosť označovania / preskočenia kompresií vytvárajú dobrý celkový dojem. Tím je odhodlaný vylepšiť a optimalizovať doplnok ešte viac a technická podpora je priateľská a užitočná.

Pre veľmi veľké weby môžete očakávať pridanú latenciu, ale pre bežné blogy sa vôbec neprejaví žiadna malá latencia a výhody cloudovej služby, ktorá automaticky komprimuje všetky vaše obrázky, sú jednoducho fantastické, cena je tiež približne správna.

Máte nejaké otázky týkajúce sa WP Compress? Alebo optimalizácia obrazu všeobecne? Nechajte svoje myšlienky nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me