Recenzia WPForms: Najlepšie doplnok prémiového kontaktného formulára?

Recenzia WPForms: Najlepšie doplnok prémiového kontaktného formulára

Každý web musí návštevníkom ponúknuť spôsob, ako sa s nimi skontaktovať. Kontaktný formulár má tendenciu byť najlepším riešením – je rýchly, intuitívny na používanie a vy budete mať na svojich stránkach návštevníkov..

Ako taká neoddeliteľná súčasť úspešných webových stránok nie je prekvapujúce, že používatelia WordPress majú k dispozícii množstvo doplnkov pre vysoko kvalitný kontaktný formulár. V marci 2016 sa do arény pripojil ďalší konkurent: WPForms.

WPForms

Pokiaľ ide o rodokmeň doplnku, iba málo z nich môže súťažiť. WPForms bol založený na vysokej profilovej spolupráci Syeda Balkhiho a Jareda Atchisona – Syeda je najznámejšou značkou, ktorá stojí za tým WPBeginner, OptinMonster a MonsterInsights.

S veľkou konkurenciou v kontaktných formách priestor – zaberajú obe zadarmo (Kontaktný formulár 7) a prémiového (gravitačné formy) konca spektra – potrebujeme však ďalší doplnok pre kontaktné formuláre?

WPForms sľubuje, že bude všetko doplnkom kontaktných formulárov mali by byť: silný a šialene použiteľný. Ale splnia WPForms očakávania alebo sú sľuby jej vývojárov široké? Dnes sme preskúmali profesionálnu verziu WPForms, aby sme to zistili.

stanovenie ceny

Predtým, ako začneme, poďme však hovoriť peniaze. WPForms ponúka štyri cenové plány:

 • základné ($ 39 / rok) – Len hlavný doplnok. Môže byť použitý na jednej webovej stránke.
 • Plus (99 dolárov ročne) – Základný doplnok plus kolekcia doplnkov autorespondera. Platí na troch stránkach.
 • Pro ($ 199 / rok) – Základný doplnok a celý rad doplnkov vrátane integrácie platobných brán a podmienenej logiky. Použite ho až na 20 webových stránkach.
 • Elita (299 dolárov) – Neobmedzená celoživotná licencia na hlavný doplnok a kompletnú sadu doplnkov.

V tejto recenzii budeme testovať funkcie hlavného doplnku izolovane, aby ste videli, čo základné licencia je schopná. Taktiež sa osobitne pozrieme na to, čo môže WPForms urobiť s nainštalovanými doplnkami.

Používanie WPForms

Začnime s touto kontrolou tým, že ukážeme, aké ľahké je zostaviť základný formulár pomocou jednoduchého doplnku. Po zakúpení licencie je prvým krokom stiahnutie základného doplnku z webovej stránky WPForms – súbor je pomenovaný wpforms.zip.

Nainštalujte doplnok tak, že prejdete na plugins > Pridať nové > Odovzdať doplnok a potom prehliadaním a výberom wpforms.zip file. cvaknutie Nainštalovať teraz > Aktivujte doplnok.

Inštalácia WPForms

Ak chcete použiť svoj nový lesklý doplnok, urobte si cestu WPForms > Pridať nové. Tým sa otvorí zákazkové rozhranie WPForms.

Rozhranie WPForms

Ak viete, ako sa obísť okolo informačného panela WordPress, môže to spočiatku spôsobiť určité obavy. Nemusíte sa však obávať, pretože používateľské rozhranie WPForms je čisté a ľahko použiteľné.

Šablóny WPForms

Doplnok sa dodáva s kolekciou šiestich šablón, s ktorými môžete pracovať.

 • Jednoduchý kontaktný formulár
 • Vyžiadajte si cenovú ponuku
 • Formulár návrhu
 • Formulár na registráciu bulletinu – pre Plus používateľov a viac.
 • Fakturačný / objednávkový formulár – pre pre používateľov a viac.
 • Formulár pre príspevky – pre pre používateľov a viac.

Tieto šablóny sú užitočnou funkciou, pretože vám poskytujú vopred zostavený formulár na prácu, ktorý sa môže ukázať ako šetrič v reálnom čase. Napríklad, ak potrebujete iba základný kontaktný formulár, môžete kliknúť na ikonu Jednoduchý kontaktný formulár voľba.

Jednoduchý kontaktný formulár WPForms

K dispozícii sú iba základné polia: meno, e-mail a správa. Ak je to všetko, čo potrebujete, váš formulár je pripravený na vloženie okamžite – trvalo celkom 15 sekúnd.

Samozrejme, sú tu aj Prázdny formulár , ktorá vám umožní zostaviť formulár od nuly. Na účely tejto kontroly sa chystáme vyskúšať celú škálu funkcií doplnku, počnúc funkciou vytvárania formulárov pomocou presúvania myšou. Na to potrebujeme prázdne plátno, takže kliknite Prázdny formulár.

Polia WPForms

WPForms podporuje 22 polí s rôznou zložitosťou a rozdelených do troch kategórií: štandardné polia, fantázie a platobné polia – niektoré z týchto polí však musia byť integrované s prémiovými doplnkami, hoci.

WPForms Blank Form

Tu je niekoľko najdôležitejších oblastí:

 • Jednoriadkový text – základné textové pole pre krátke odpovede.
 • Text odseku – poskytuje ďalší priestor na napísanie celej správy.
 • rozbaľovací – vyberte možnosť z rozbaľovacieho zoznamu.
 • zaškrtávacie políčka – vyberte viac možností.
 • Viacero možností – skontrolujte výber z rádiových skriniek.
 • heslo – Vyberte si heslo.
 • Nahranie súboru – odošlite súbor prostredníctvom kontaktného formulára.
 • Zlom strany – zmení z jednostránkového kontaktného formulára na viacstránkový formulár.

Pomocou funkcie drag-and-drop doplnku môžete pridať ľubovoľný počet polí. Môžete tiež použiť na zmenu poradia polí.

Každé pole obsahuje širokú škálu možností – tieto možnosti sú špecifické pre pole, ktoré upravujete. Stačí kliknúť na názov poľa a zobrazí sa panel možností, ktorý sa zobrazuje v ľavej časti obrazovky.

Nastavenia WPForms

Panel možností je rozdelený na dve časti. Štandardné možnosti umožňujú určiť štítok pre každé pole (nad textom), popis (vysvetliť, čo znamená pole a zobrazí sa pod textom) a tiež to, či je návštevník povinný vyplniť pole..

Ďalej v sekcii možností môžete kliknutím otvoriť Pokročilé nastavenia. To vám umožní nakonfigurovať veľkosť poľa a všetky predvolené hodnoty / zástupný text. Táto sekcia vám tiež umožňuje pracovať s kúzlami CSS na prispôsobení dizajnu formulára.

Nastavenia formulára

Predtým, ako bude možné formulár použiť, je potrebné vykonať niekoľko ďalších nastavení, ktoré môžete nakonfigurovať – ​​urobíte to tak, že prejdete na stránku nastavenie panel.

Nastavenia formulára WPForms

Nastavenia sú rozdelené do troch častí s kartami a všetky sú veľmi intuitívne.

 • všeobecný – pomenujte svoj formulár s menom a popisom, vyberte text tlačidla na odoslanie a povolte honeypotu anti-spamu, aby sa znížilo množstvo odoslaných spamov.
 • oznámenia – uveďte, na ktorú e-mailovú adresu sa zasielajú príspevky.
 • potvrdenie – zadajte krátku potvrdzujúcu správu alebo presmerujte návštevníkov na vyhradenú adresu URL po úspešnom odoslaní.

Po dokončení nezabudnite kliknúť na ikonu Uložiť v pravom hornom rohu obrazovky. Váš formulár je teraz dobrý!

Vloženie formulára

WPForms umožňuje neuveriteľne ľahké pridať formulár na akýkoľvek príspevok, stránku alebo vlastný typ príspevku. K dispozícii sú tri možnosti.

Formulár vloženia WPForms

Prvým je kliknúť na ikonu vložiť v hornej časti používateľského rozhrania WPForms. Zobrazí sa lightbox obsahujúci skrátený kód WPForms. Skopírujte to a potom ho vložte do vizuálneho editora WordPress na príslušnom príspevku / stránke.

Textový editor WPForms

Ak zabudnete kopírovať skrátený kód, nejde o problém – druhá možnosť umožňuje vložiť formulár priamo z textového editora WordPress. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na ikonu Pridať formulár tlačidlo priamo vedľa Pridať médiá.

Zobrazí sa tiež malý lightbox, z ktorého môžete vybrať príslušný formulár – môžete tiež zvoliť, či chcete zobraziť názov a popis formulára. Až budete spokojní, kliknite na tlačidlo OK Pridať formulár, a doplnok pridá do vášho obsahu relevantný skrátený kód.

Widget WPForms

Poslednou možnosťou je použitie vyhradeného widgetu WPForms – vzhľad > Miniaplikácie. Jednoducho pretiahnite miniaplikáciu WPForms do príslušnej oblasti miniaplikácií, potom si môžete vybrať formulár, ktorý chcete zobraziť z rozbaľovacieho zoznamu.

Doplnky WPForms

Ak chcete získať prístup k úplnej sade funkcií WPForms, musíte aktualizovať svoju licenciu. Týmto sa odomknú doplnky, ktoré rozširujú funkčnosť hlavného doplnku – odomknuté doplnky závisia od typu vašej licencie.

To prevádza WPForms z ľahko použiteľného doplnku kontaktného formulára do úplne iného zvieraťa – môžete vytvárať formuláre pre množstvo chytrých a inovatívnych účelov..

WPForms sa doteraz môže pochváliť zbierkou siedmich doplnkov. Sú rozdelené do štyroch kategórií:

 • Doplnky s automatickou odpoveďou (Aweber, MailChimp a GetResponse) – rozšírte svoj e-mailový zoznam vytvorením štýlových formulárov na prihlásenie.
 • Doplnky k pokladni (PayPal Standard a Stripe) – zostavenie plne funkčných formulárov pokladnice.
 • Podmienené logické doplnky – zobraziť / skryť polia na základe predchádzajúcich odpovedí používateľa.
 • Doplnok registrácie používateľa – vytvorte vlastné registračné formuláre pre svoju webovú stránku WordPress.

Súbory zip pre každý doplnok si môžete stiahnuť v časti na stiahnutie svojho účtu WPForms. Avšak ich nahrávanie po jednom je únavné; našťastie existuje ľahší spôsob, ako ich nainštalovať.

Licenčný kľúč WPForms

Najprv musíme aktivovať našu licenciu, aby spoločnosť WPForms vedela, aké doplnky sú pre nás dostupné. Ak to chcete urobiť, choďte na WPForms > nastavenie, vložte svoj licenčný kľúč do prázdneho poľa a stlačte Uložiť.

WPForms Inštalácia doplnkov

Teraz môžete navigovať WPForms > addony. Budete mať možnosť zobraziť doplnky, ktoré máte k dispozícii, a tie, ktoré chcete nainštalovať, môžete nainštalovať kliknutím na ikonu Nainštalujte doplnok Tlačidlá. O niekoľko sekúnd neskôr môžete doplnky aktivovať a potom ich môžete používať.

Doplnky s automatickou odpoveďou

Pestovanie e-mailového zoznamu sa už dlho považuje za svätý grál internetového marketingu. Preto majú najúspešnejší webmasteri nainštalovaný doplnok pre opt-in formulár – tu nájdete niektoré z najlepších.

WPForms si však môže zostaviť svoje vlastné formuláre prihlásenia, čím vám ušetrí náklady na vyhradený doplnok. K dispozícii sú tri doplnky, ktoré vám umožňujú integrovať tri z najpopulárnejších služieb e-mailového marketingu – Aweber, MailChimp a GetResponse. K dispozícii je tiež špeciálna šablóna, ktorá sa môže použiť na rozšírenie vášho zoznamu e-mailov – na maximalizáciu konverzií pozostáva iba z nevyhnutných polí: meno a e-mailová adresa.

Integrácia automatickej odpovede WPForms

Svoj formulár môžete integrovať do svojich služieb automatickej odpovede prechodom na internet marketing tab. Vyberte požadovanú službu a potom kliknite na ikonu Pridať nové pripojenie voľba. Budete musieť pridať API / autorizačný kód svojej služby a potom je dobré ísť.

Formulár widgetu WPForms

Formuláre prihlásenia vyzerajú relatívne jednoducho, ale dobre sa prevádzajú v oblastiach miniaplikácií.

Doplnky k pokladni

Toto sú moje obľúbené doplnky, ktoré vám umožňujú speňažiť vaše webové stránky tak, že z formulárov urobia pokladnice pre eCommerce. Existujú dva doplnky platobnej brány – Stripe a PayPal Standard.

Formulár fakturácie WPForms

WPForms ponúka špeciálnu šablónu objednávkového formulára. K dispozícii sú tiež štyri polia pre pokročilé platby:

 • Jedna položka – priraďte peňažnú hodnotu k poľu, ktoré si návštevníci môžu vybrať.
 • Viacero položiek – do jedného poľa pridajte rôzne položky a potom zadajte ich hodnotu.
 • Celkom – zvyšuje hodnotu výberov návštevníkov.
 • Kreditná karta – umožňuje návštevníkom zadať údaje o svojej karte a uskutočniť platbu.

WPForms Payment Gateways

Platobné brány sa konfigurujú navigáciou na internet platby tab. Svoj formulár môžete synchronizovať s vybranou platobnou bránou zadaním svojej e-mailovej adresy PayPal alebo kódu Stripe API.

Doplnkový logický doplnok

Doplnok podmienenej logiky je ďalším mimoriadne užitočným rozšírením. Umožní vám prispôsobiť si formuláre na základe výberu návštevníka, aby ste predišli zbytočným poľom.

Napríklad v nadväznosti na doplnky pokladnice môžete návštevníkovi ponúknuť výber z pokladnice PayPal alebo kreditnej karty. Ak si návštevník zvolí „PayPal“, očividne nie je potrebné žiadať informácie o kreditnej karte.

Logická podmienka WPForms

Po nainštalovaní doplnku podmienenej logiky dostane každé pole v sekcii nastavení ďalší panel – podmieňovací spôsob. Ak začiarknete políčko, aby sa povolila podmienená logika, pole sa zobrazí iba ak sú splnené určité podmienky. Napríklad si môžete zvoliť, či chcete pole zobraziť alebo skryť, ak návštevník poskytne určitú odpoveď na jedno z predchádzajúcich polí.

Verdikt

Celkovo je WPForms vynikajúci doplnok, ktorý určite dodržiava sľuby vývojára týkajúce sa doplnku, ktorý sa ľahko používa so silnou sadou funkcií.

Na spodnom konci cenového spektra je hlavný doplnok dokonale prepracovaný pre tých, ktorí chcú pridať jednoduché formuláre na svoje webové stránky. Zakázané rozhranie je veľmi intuitívne a je krokom na mnohých jeho súperoch. K dispozícii je niekoľko šablón a dobrý výber základných a pokročilých polí, takže môžete mať nakonfigurovaný formulár a pracovať v priebehu niekoľkých minút.

S prémiovými licenciami sú k dispozícii pokročilejšie funkcie, a to sú pre mňa programy na odhaľovanie show. Tieto prémiové doplnky sa hladko integrujú do vašich formulárov a pridávajú výkonné a inovatívne funkcie, ktoré vám umožňujú vytvárať formuláre šité na mieru požiadavkám špecialistov – vrátane registračných formulárov, formulárov prihlásenia a vyplácania objednávok..

WPForms je nepochybne jedným z najlepších dostupných doplnkov pre kontaktné formuláre a je vysoko odporúčaný. Stiahnite si bezplatnú verziu Lite ak si chcete niektoré z jeho funkcií otestovať pred otvorením peňaženky!

Čo si myslíte o WPForms? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me