Sprievodca spustením hostiteľa WordPress

SiteGround je populárna webhostingová spoločnosť, ktorá tiež ponúka skvelý hosting WordPress. V tomto príspevku sa pozrieme na to, čo ponúka lokalita SiteGround a ukážeme vám, čo je pod kapotou ich špičkového plánu hostenia GoGeek..

Pozrite si plány hostenia WordPress

Čo hľadať v hostiteľovi WordPress

Páči sa nám WordPress a vieme, že to robíte, takže je dôležité nájsť hosting, ktorý vyhovuje vašim špecifickým potrebám WordPress. Či už ste začiatočník alebo profesionál, je potrebné zvážiť veľa vecí – dostupnosť, podpora, zálohy a ďalšie. Pri výbere hostiteľa programu WordPress je potrebné hľadať niekoľko kľúčových komponentov.

Hostingové náklady

Stanovovanie cien je pravdepodobne jedným z najväčších problémov väčšiny blogerov a firiem. Napriek tomu, čo možno budete chcieť, vaše možnosti hostenia budú pravdepodobne obmedzené vaším rozpočtom. Našťastie všetky úžasné webové stránky a plány hostenia programu WordGround sú super dostupné. Navyše, ak kliknete tu, aby ste si zobrazili plány hostingu SiteGround, môžete dostať hosting už od 3,95 dolárov mesačne – čo je 60% zľava z ich štandardnej ceny..

Inštalácia jedným kliknutím

Ak ste novým používateľom programu WordPress alebo iba začínate vytvárať webové stránky, je dobré nájsť hostenie, ktoré má jednoduchú inštaláciu WordPress jedným kliknutím, takže nemusíte robiť nič manuálne. SiteGround má úžasného sprievodcu nastavením, vďaka ktorému je inštalácia WordPress taká jednoduchá, že to môžete urobiť doslova len pár minút.

Automatické aktualizácie

S vydaním programu WordPress 3.7 prišli automatické aktualizácie z dôvodu údržby a zabezpečenia, ale väčšie aktualizácie si musíte pamätať, aby ste ich nainštalovali. Ak však nájdete hostiteľa, ktorý si bude pamätať, že to urobí za vás, nikdy vám neunikne žiadna aktualizácia. Funkcia SiteGround obsahuje automatické aktualizácie programu WordPress, takže vždy viete, že vaša inštalácia je aktuálna.

zálohy

Ak si nie ste istí vlastnými schopnosťami, je najlepšie nájsť hostiteľa, ktorý vám poskytne zálohy alebo body obnovenia. SiteGround napríklad zahŕňa bezplatné denné zálohy so všetkými ich plánmi hostenia – skvelá alternatíva k službám tretích strán alebo doplnkom, ako je napríklad Backup Buddy..

Podpora 24/7

Toto je veľká. Nikdy neviete, kedy by ste mohli naraziť na problém s vaším webhostingom, takže prístup k podpore, keď ju potrebujete, je kľúčový. Služba SiteGround ponúka nepretržitú podporu prostredníctvom telefónu, rozhovoru a lístkov, takže aj keď máte problémy so zlou bránou o 2:00, môžete požiadať o pomoc. Služba SiteGround má navyše špeciálne vyškolený personál, ktorý vám môže tiež pomôcť pri riešení konkrétnych problémov týkajúcich sa WordPress a doplnkov, s ktorými sa môžete stretnúť, takže viete, že dostávate presné odpovede na všetky svoje otázky..

Záruka dostupnosti

Mnoho hostiteľov, vrátane SiteGround, má 99,9% záruku dostupnosti. Znamená to, že na vašich stránkach by mala uplynúť iba 0,1% času (zvyčajne ide o údržbu servera), takže vás ani vašich čitateľov nepohodlie.

Počet návštev za mesiac

Pri výbere plánu od hostiteľa sa uistite, že ste vybrali ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám, najmä pokiaľ ide o prevádzku. SiteGround ponúka tri hlavné plány (StartUp, GrowBig a GoGeek), každý s rôznymi zamýšľanými úrovňami premávky (10 000, 25 000 a 100 000). Účelom je zabezpečiť, aby bol váš web rýchly, uistite sa, že si vyberiete plán, ktorý je pre vašu návštevnosť vhodný. Ak získate veľkú návštevnosť, ale zakúpite si plán, ktorý nebol navrhnutý na to, aby ste s ňou manipulovali, bude váš web pomalý, takže sa nemusíte snažiť šetriť svoj hosting!

Bandwidth

Na novej stránke je 5 GB priestoru na hostenie vášho obsahu. Ale s rastom vašich webových stránok budete potrebovať viac. Plány programu SiteGround začínajú na 10 GB a potom sa zvyšujú. Opäť je dôležité rozhodnúť sa, ktorý plán obsahuje funkcie, ktoré potrebujete. Ak chcete svojim používateľom poskytnúť veľa obsahu na stiahnutie, budete potrebovať plán s oveľa väčším priestorom.

rýchlosť

Bez ohľadu na to, aký hostiteľ alebo plán si vyberiete, rýchlosť je pre každého používateľa WordPress obrovským problémom. Chcete hostiteľa s rýchlymi servermi. To znamená solídny hardvér a úžasné ukladanie do pamäte cache. SiteGround je o krok vpred v tejto oblasti a dokonca ponúka svoj vlastný doplnok SuperCacher, ktorý obsahuje 3 úrovne ukladania do vyrovnávacej pamäte. Pokladňa ich článku na uč sa viac, ale užívatelia WordPressu (ako ste vy) mali šťastie, pretože môžu naplno využiť tento úžasný doplnok a dynamické ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

zabezpečenia

Je dôležité, aby bol váš web bezpečný. Súčasťou tejto bitky je aj používanie bezpečného a zabezpečeného servera. K vašej bezpečnosti pridáva veľa funkcií hostingu (napríklad zálohy, aktualizácie softvéru, monitorovanie a ďalšie) – a server SiteGround ponúka všetkým svojim používateľom množstvo úrovní ochrany. Pozrite sa na ich video a pozrite si niektoré zo spôsobov, ako služba SiteGround svojim zákazníkom poskytuje pokoj.

Existujú aj ďalšie funkcie, ktoré môžete chcieť, napríklad bezplatné prevody / migrácie, e-mailové účty, prenosy údajov, viac dátových stredísk, bezpečnostné opatrenia (napríklad doplnky), ukladanie do vyrovnávacej pamäte atď. To všetko sa stalo, že poskytuje program SiteGround a všetko vyzerá skvelo. pretože ak ich potrebujete, ale považoval by som tieto bonusové funkcie, ktoré nie sú rozhodujúce pre to, čo tvorí dobrého hostiteľa (ale tvoria skvelého hostiteľa ��). Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo by ste mali hľadať pri zvažovaní hostiteľov, prečítajte si tieto príspevky od našich autorov:

  • Hosting WordPress: Ako si vybrať najlepší
  • Ako si vybrať správny hosting WordPress
  • Čo potrebujete vedieť o Managed WordPress Hosting

SiteGround Hosting WordPress

Je zrejmé, že SiteGround je skvelý hostiteľ. Ponúkajú všetky funkcie, ktoré sme pokryli a potom niektoré. Skutočne vynikajúcou funkciou spoločnosti SiteGround ako hostingovej spoločnosti je to, že našli sladké miesto medzi cenovo dostupným (ale obmedzujúcim) tradičným zdieľaným hostingom a drahším, spravovaným hostingom WordPress bohatým na funkcie. SiteGround našiel spôsob, ako ponúknuť svojim zákazníkom mnoho úžasných funkcií spravovaného hostiteľa programu WordPress (automatické aktualizácie, ukladanie do vyrovnávacej pamäte, bezpečnosť atď.) Pri súčasnom zachovaní cenovo prijateľného stanovovania cien..

Ak chcete získať lepšiu predstavu o tom, čo je zahrnuté v ich prémiových hostingových plánoch, pozrime sa na plán GoGeek programu SiteGround, pretože prichádza so všetkými úžasnými zvonmi a píšťalkami. Pri prvom prihlásení do používateľskej oblasti je k dispozícii veľa užitočných kariet pre všetko a všetko. Ak niekedy potrebujete informácie o DNS, IP alebo iné služby, kliknite na kartu Moje účty. Odtiaľ máte prístup k všetkým druhom doplnkových funkcií z programu SiteGround.

Na stránke Účet sa nachádza karta Inštalácie WordPress. Tu je uvedený zoznam vašich webových stránok spolu s niekoľkými užitočnými odkazmi. Existuje rýchly odkaz na správcovský panel vášho webu, ale čo je dôležitejšie, je tu aj odkaz na nástroj WordPress Toolkit SiteGround. Stačí kliknúť na toto tlačidlo a dostanete sa do svojho cPanel X, ktorý je plne nabitý rýchlymi možnosťami.

Účty SiteGround

SiteGround Sada nástrojov WordPress

Sada nástrojov obsahuje tlačidlo rýchleho obnovenia hesla správcu WordPress, možnosť zabezpečenia zabezpečeného panela správcu WordPress obmedzením prístupu len na povolenie konkrétnych adries IP, opravenie povolení súborov (rýchly a ľahký spôsob resetovania, ak sa vyskytnú chyby povolení) , Zmeniť doménu webových stránok (alebo subdoménu), ak chcete preniesť svoje stránky, presunúť inštaláciu do / z nového priečinka, nakonfigurovať certifikát SSL (ak máte súkromný certifikát SSL) a odstrániť aplikáciu, ak sa z nejakého dôvodu rozhodnete úplne odstrániť Tvoja webová stránka. Všetky sú veľmi užitočné v konkrétnych situáciách, takže ich môžete, ale nemusíte používať v závislosti od úrovne vašich vývojových schopností.

SiteGround Sada nástrojov WordPress

SiteGround Extra Services

V časti Moje účty sa nachádza aj karta Extra služby. Tu môžete zobraziť a získať prístup k mnohým prémiovým funkciám, ktoré sú k dispozícii na serveri SiteGround.

SiteGround Extra Services

Prémiové zálohy
Obnovenie vášho webu je pri používaní SiteGround jednoduché. Denné zálohy sú súčasťou všetkých plánov zadarmo, ale GrowBig & GoGeek tiež obsahuje ľahko použiteľný nástroj na obnovenie zabudovaný. Stačí kliknúť na tlačidlo obnoviť a odoslať lístok na obnovenie stránky na predchádzajúcu zálohu. Oba plány zahŕňajú 30 uložených záloh vašich webových stránok a plán GoGeek obsahuje aj neobmedzené manuálne obnovovanie tímom podpory SIteGround..

Zálohy SiteGround

Štandardné AlphaSSL
Plány GrowBig a GoGeek spoločnosti SiteGround zahŕňajú na štandardný certifikát SSL jeden rok zadarmo. Je to vynikajúce, ak plánujete prijímať platby prostredníctvom kreditnej karty, pretože vám to umožňuje vytvoriť bezpečné spojenie medzi zákazníkom a serverom. Ak plánujete vytvorenie inštalácie na viacerých stránkach s rôznymi subdomiánmi, budete musieť použiť protokol WildCard SSL – ale služba SiteGround to tiež ponúka a aktualizácia je rovnako jednoduchá ako kliknutie na tlačidlo.

SiteGround AlphasSSL

HackerAlert Malware
Vo WPExplorer máme veľké zabezpečenie a sme pevne presvedčení, že na svoj web nikdy nemôžete pridať dostatok úrovní ochrany. Hacker Alert spoločnosti SiteGround je prémiovým upgrade, ale stojí za to cenu za 1 dolár mesačne. Táto funkcia prehľadáva váš web na prítomnosť škodlivého softvéru a dáva vám e-mailovú adresu, ak niečo nájde (a dokonca vám poskytuje tipy, ako vyčistiť webovú stránku). V spojení s inými bezpečnostnými technikami WordPress je služba HackerAlert skvelou službou, ktorú treba zvážiť.

Vyhradená adresa IP
Aj keď na karte Extra Services môžete upgradovať na vyhradenú adresu IP. Aj keď to nie je nevyhnutný krok pre väčšinu blogov alebo firemných webov, mali by ste zvážiť získanie jedného, ​​ak plánujete používať SSL alebo pristupovať na svoje stránky cez FTP..

CloudFlare Plus
Takmer všetky plány SiteGround zahŕňajú CloudFlare zapečené priamo v. Je to skvelé, pretože CloudFlare môže skutočne zrýchliť vašu stránku WordPress. Používajú celosvetové dátové centrá na doručovanie statických súborov (ako sú obrázky alebo iný obsah) pomocou dátového centra najbližšie ku každému z vašich čitateľov. V niektorých prípadoch to môže urýchliť vaše stránky až o 50% a ušetriť až 60% vašej šírky pásma. Inovovaním na CloudFlare Plus získate aj hodinové štatistiky, podporu SSL, dve úrovne kompresie obrázkov, optimalizovanú veľkosť obrázkov a ďalšie.

Doplnok SuperCacher

Ak si vyberiete plán hostenia programu WordGround GoGeek WordPress, získate prístup aj ku všetkým 3 úrovniam výkonného doplnku SuperCacher (statický, memcached a dynamický). Doplnok sa nainštaluje automaticky, keď ako softvér svojej webovej stránky vyberiete WordPress. Tento šikovný doplnok zrýchľuje vaše webové stránky ukladaním statického obsahu do pamäte cache, výsledkov dotazov v databáze a dynamických kópií vašich webových stránok. Upravte nastavenia vyrovnávacej pamäte kliknutím na položku ponuky SuperCacher na hlavnom paneli WordPress.

SiteGround SuperCacher

WordPress Staging

SiteGround tiež ponúka bezplatné stagingové stránky svojim zákazníkom GoGeek. Je to skvelý nástroj, ktorý môžete použiť, ak vyvíjate webovú stránku pre niekoho iného, ​​pretože svoju tému môžete vyladiť a pridať obsah ešte predtým, ako sa začne vysielať. Keď budete pripravení, stačí kliknúť na jedno tlačidlo a presunúť svoju inscenáciu na svoje živé stránky (a automaticky zálohovať vaše živé stránky v prípade, že sa chcete vrátiť späť).

Výber plánu hostingu WordPress na stránkach

Videli ste teda, aké funkcie obsahuje funkcia SiteGround, ale ako si vyberiete plán, ktorý je pre vás najvhodnejší? SiteGround ponúka tri ľahko použiteľné hostingové plány – StartUp, GrowBig a GoGeek. A príliš sa o to nestarajte. Ak si vyberiete plán a neskôr zistíte, že potrebujete viac energie, SiteGround uľahčuje aktualizáciu účtu pomocou niekoľkých kliknutí na tlačidlo..

Plánovanie hostingu WordPress

Začiatok

Ak ste novým používateľom programu WordPress alebo ak plánujete hosťovanie osobného blogu (alebo iného malého webu), potom je pre vás vhodný program StartUp programu SiteGround. Tento plán je navrhnutý pre webové stránky s nižšou návštevnosťou a umožňuje hosťovať jednu webovú stránku, ktorá získa približne 10 000 prístupov za mesiac. Je to ideálne na začatie.

GrowBig

Ako sa vaše stránky rozrastajú, aktualizujte plán GrowBig. Tento program SiteGround, ktorý je vhodný na mierny prenos, vám umožňuje hosťovať neobmedzený počet webových stránok, takže môžete hostiť svoju vlastnú sieť webov (pokiaľ je prevádzka len okolo 25 000 za mesiac) alebo iba jeden populárny. Navyše, keď inovujete, získate ďalšie funkcie vrátane WordPress SuperCacher, základné zálohy a výplne, podporu priority a zdvojnásobenie webového priestoru..

GoGeek

Ak sa vaše stránky stále zväčšujú (pretože ste v pohode) alebo ak hľadáte solídny hosting pre svoje firemné webové stránky, program GoGeek je vynikajúcou možnosťou. Vďaka prémiovým funkciám vrátane postupovania jedným kliknutím, integrácii githubu SG Git, prémiového zálohovania, neobmedzeného obnovovania profesionálnych webových stránok a bezplatného súladu s PCI pre internetové obchody je tento hostingový plán od spoločnosti SiteGround jedným z najlepších plánov, ktoré ponúkajú..

Teraz, keď ste sa zoznámili s tým, čo ponúka SiteGround, pozrime sa, ako s nimi skutočne nastaviť váš hosting. Takže choďte na SiteGround a vyberte si hostingový plán WordPress, potom prejdite k nášmu sprievodcovi nastavením.

Začíname s programom SiteGround WordPress Hosting

Skôr než začnete uvažovať o téme WordPress alebo o ktoromkoľvek z vašich príspevkov, musíte si kúpiť plán hostenia a zvoliť názov domény. Našťastie pre vás každý hostingový plán programu WordPress od spoločnosti SiteGround obsahuje bezplatné doménové meno. Nielen to vám ušetrí nejaké peniaze, ale to tiež urýchli nastavenie vášho webu, pretože nemusíte smerovať názov vašej domény z iného servera. Vyberte si jeden z plánov, o ktorých sme hovorili vyššie, a začnime!

Sprievodca nastavením SiteGround

Moja rada je, že využijete sprievodcu nastavením SiteGround – zjednoduší sa tým nastavenie vášho webu WordPress a bez bolesti hlavy. Najprv sa musíte prihlásiť do svojej používateľskej oblasti SiteGround, mala by sa objaviť výzva podobná tej, ktorá je uvedená nižšie. Vyberte iba možnosť, ktorá sa týka vašej situácie; v tomto návode vás prevedieme nastavením nového webu.

Sprievodca nastavením SiteGround

POZNÁMKA: Ak by ste radšej šli touto cestou, existuje možnosť manuálnej inštalácie, ale keďže je to zložitejšie, nebudeme sa touto témou zaoberať.

Ďalej si vyberiete typ webových stránok, ktoré vytvárate, ako aj softvér, ktorý chcete používať. Samozrejme, že ste vybrali WordPress pre ten druhý, pretože je to koniec koncov najlepší CMS.

Predvoľby webových stránok SiteGround

A na základe toho, čo ste vybrali v predchádzajúcom kroku, sa zobrazí výzva na vytvorenie vašich prihlasovacích údajov. Vybrali sme WordPress (duh) a pridali naše informácie. Máte tiež možnosť vybrať si bezplatnú tému, ktorú poskytuje SiteGround. Toto je voliteľné. Ak nevidíte ten, ktorý sa vám páči, alebo ak ste už inde našli prémiovú tému WordPress, nemusíte si vybrať jeden.

Inštalácia softvéru SiteGround

To je všetko – váš účet je pripravený na použitie! Hurá! Sekcia „Čo ďalej“ je skvelým miestom, kde začať, ak máte záujem o vnútorné fungovanie vášho hostingu. Možno by ste sa mali pozrieť na prehliadku svojej zákazníckej oblasti, aby ste sa zoznámili s vaším účtom na stránkach SiteGround a na odkaz na vytvorenie e-mailových adries, ak ich budete používať..

Nastavenie SiteGround bolo dokončené

Nastavenie webovej stránky WordPress

Je čas sa pustiť do budovania vašich webových stránok a pridávania obsahu! Ak ste počas sprievodcu nastavením vybrali tému, zistíte, že už je nainštalovaná a aktívna. Ak však chcete odovzdať svoju vlastnú tému, je to skvelý čas.

Prejdite na stránku your-website.com/wp-admin a prihláste sa pomocou údajov, ktoré ste predtým vytvorili. Ťah-Dah! Vaše stránky sú už pripravené a pripravené na použitie. Ak ste sa rozhodli používať jedno z bezplatných motívov z lokality SiteGround, ste pripravení začať pridávať obsah, ale ak chcete odovzdať svoj vlastný motív, je to skvelý čas. Prejdite na položku Vzhľad> Témy> Pridať nový. Odtiaľto môžete vyhľadávať bezplatnú tému z lokality WordPress.org. Alebo kliknite na ikonu Nahrať motív a postupujte podľa pokynov na pridanie vlastnej témy WordPress. Máme tiež sprievodcu videom o zmene témy WordPress, ktorú môžete sledovať spolu.

Nainštalujte a aktivujte svoje nové tému WordPress

Po inštalácii a aktivácii motívu WordPress sa môže zobraziť výzva na inštaláciu ďalších funkcií. Napríklad téma Total WordPress odporúča nainštalovať zahrnuté prémiové doplnky (Layer Slider, Slider Revolution, Visual Composer), ako aj bezplatné doplnky (Contact Form 7, WooCommerce), aby ste mohli využívať všetky výkonné možnosti témy. Kliknutím nainštalujete doplnky alebo zrušíte upozornenie.

Celkom oznámenie témy

Teraz ste pripravení pridať svoj obsah. Väčšina prémiových tém WordPress obsahuje vzorové údaje, ktoré môžete nainštalovať, aby ste rýchlejšie nastavili svoje webové stránky. Ak chcete nahrať ukážkový súbor údajov, prejdite do časti Nástroje> Importovať a kliknite na možnosť WordPress. To vás požiada o inštaláciu programu WordPress Importer. Kliknutím nainštalujte program a potom kliknutím na odkaz aktivujte a spustite dovozcu. Vyhľadajte ukážkový dátový súbor (mal by to byť súbor vo formáte .xml), kliknutím ho nahrajte a potom priradte ukážkové príspevky jednému z vašich používateľov.

Ďalším krokom by bolo zmeniť nastavenia permalinku, pridať / uložiť ponuky, zmeniť widgety a urobiť ďalšie vylepšenia na vašom webe pomocou všetkých možností správcu Total WordPress Theme‘s pred zdieľaním vášho webu s ostatnými..

záver

Ak hľadáte kvalitný hosting WordPress s veľkou podporou, množstvom funkcií a jednoduchým nastavením, môže byť pre vás program SiteGround tým pravým. Prezrite si niektoré z ich plánov – nezabudnite použiť náš odkaz a ušetrite 50% + za hosting WordPress SiteGround. Ponúkajú skvelé plány, ktoré fungujú skvele pre všetkých používateľov, a vďaka sprievodcovi nastavením dokonca aj niekto, kto nikdy nepoužil WordPress, môže mať webové stránky spustené a spustené v žiadnom momente..

Použili ste hosting SiteGround? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie. Radi by sme sa dozvedeli, aké sú vaše skúsenosti s ich využívaním ako hostiteľa WordPress alebo všeobecného webového hostiteľa.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me