VikAppointments: Zarezervujte si a naplánujte schôdzky ako šéf

VikAppointments: Zarezervujte si a naplánujte schôdzky ako šéf

Ak podnikáte v oblasti služieb, plánovanie a správa schôdzok manuálne je náročná a časovo náročná. Manuálna rezervácia schôdzok navyše znamená, že ste náchylní k ľudským chybám, ktoré vás môžu stáť podnikanie.

Čo robiť? Tento proces môžete zefektívniť pomocou doplnku, napríklad VikAppointments. VikAppointments je dokonalým riešením pre akékoľvek podnikanie v oblasti služieb, ktoré rezervuje schôdzky. Balené na okraj so všetkými funkciami, ktoré potrebujete na správu rezervácií ako profesionál; doplnok je jedným z najlepších doplnkov pre schôdzky pre program WordPress.

V dnešnom príspevku pokrývame funkcie, vďaka ktorým je VikAppointments fantastickým rezervačným doplnkom WordPress. Aby sme sladili obchod, inštalujeme PRE verziu a vyskúšajte doplnok. Týmto spôsobom presne viete, čo môžete očakávať, a môžete zasiahnuť zem.

Ako to znie? Ak to znie vynikajúco, stočte si rukávy a pustite sa do práce.

Čo je to VikAppointments?

služby vikappointments rezervujúce kalendár wordpress plugin

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

VikAppointments je výkonný systém riadenia stretnutí pôvodne vytvorený pre Joomla. Ale nemáme záujem o Joomlu. Pokrývame verziu WordPress, ktorá je mimochodom jedným z najpokročilejších doplnkov pre schôdzky pre WordPress.

Doplnok vám v prípade kliknutí umožní rezervovať si schôdzky a rýchlo ich spravovať na vašom webe WordPress. Okrem toho ponúka doplnok prispôsobené možnosti, ktoré sú ideálne pre rôzne podniky, ako sú lekári, právnici, lekárske centrá, kúpele a salóny..

Ale aj s funkciou milióna a jedna funkcia VikAppointments zostáva neuveriteľne ľahko konfigurovateľná a použiteľná. Na konci dňa vám tento doplnok pomôže ušetriť veľa času, ktorý môžete nasmerovať na rozvoj svojej firmy. Namiesto toho, aby ste strácali čas manuálnym plánovaním schôdzok, môžete sa zamerať výlučne na svojich klientov.

To mimochodom pokrývame niekoľko funkcií, vďaka ktorým je VikAppointments jedným z najlepších doplnkov WordPress na správu schôdzok na vašom webe..

Funkcie VikAppointments

Doplnok VikAppointments nesklame funkciami, a to pôsobivým zoznamom, ktorý je ohromený rovnako začiatočníkmi, ako aj vývojármi. V nasledujúcej časti upozorňujeme na niektoré funkcie dostupné vo VikAppointments. Nepotí to; keď testujeme doplnok, vidíme väčšinu funkcií v akcii.

Že z cesty, plugin VikAppointments sa môže pochváliť funkciami, ako sú:

 • Schopnosť vytvárať viac služieb s rôznym trvaním a sadzbami
 • Centrálny panel na správu zamestnancov
 • Bezproblémová rezervácia front-end
 • Mesačné alebo týždenné kalendáre ukazujúce dostupnosť pre každého zamestnanca alebo službu
 • Kupónový systém ponúka zľavy na rezervácie
 • Schopnosť vytvárať manuálne rezervácie na administračnom paneli WordPress
 • Vyhľadajte miniaplikáciu, ktorá potenciálnym zákazníkom pomáha pri hľadaní a rezervovaní stretnutí
 • Predĺžené pracovné dni s vlastnými zmenami
 • Predná doska pre zamestnancov
 • Miesta zamestnancov prostredníctvom Máp Google
 • Možnosť pridať nákupy pre balíky služieb
 • Systém košíka na plánovanie viacerých stretnutí naraz
 • Vlastné platobné brány
 • Upozornenia e-mailom, SMS a ICS
 • Viac miniaplikácií na vylepšenie vzhľadu vášho rezervačného systému na klientskom rozhraní
 • Integrovaný systém riadenia zákazníkov
 • A oveľa viac

Stručne povedané, doplnok VikAppointments ponúka dostatok funkcií na efektívne spravovanie schôdzok. S náčrtom funkcií, ktoré nás vedú, dovoľte nám nainštalovať a otestovať VikAppointments.

Ako nainštalovať VikAppointments

Inštalácia doplnku VikAppointments je veľmi jednoduchá, pretože je k dispozícii na stiahnutie zadarmo na WordPress.org. Aby ste si však mohli vychutnať prvotriedne funkcie, musíte si kúpiť PRE licenciu na zhruba 108 dolárov na oficiálnej webovej stránke spoločnosti VikAppointments. Licencia je platná jeden rok a kým obnovenia nie sú povinné, na prijímanie aktualizácií potrebujete aktívnu licenciu.

Teraz nainštalujme a nakonfigurujeme VikAppointments, aby sme mohli začať plánovať a spravovať schôdzky na našom testovacom serveri.

V ponuke správcu WordPress prejdite na plugins a kliknite na tlačidlo OK Pridať nové ako zdôrazňujeme na obrázku nižšie.

ako nainštalovať nový doplnok

Ak tak urobíte, vedie vás k Pridať doplnky na ktorom môžete nainštalovať doplnok z počítača alebo z oficiálneho úložiska WordPress. Do vyhľadávacieho poľa pre kľúčové slová napíšte „VikAppointments“ a po nájdení doplnku stlačte Nainštalovať teraz ako podrobne znázorňujeme na nasledujúcom obrázku.

inštalácia doplnku vikappointments

Potom kliknite na ikonu Aktivovať gombík, ako je znázornené nižšie, aby sa loptička rozbehla.

aktivácia vikappointments wordpress plugin

Teraz sa niekde dostávame. Všetko, čo musíte urobiť, je nakonfigurovať doplnok, ktorý je jednoduchý, takže sa pustíme do práce.

Ako nakonfigurovať udalosti VikAppointments

Po aktivácii doplnku sa pridá krásny VikAppointments položka do ponuky správcu WordPress. Ak chcete nastaviť svoj rezervačný systém, kliknite na ikonu VikAppointments položka ponuky, ako je uvedené nižšie.

nastavenie doplnku wordpress vikappointments

Položka ponuky vás vedie k atraktívnemu informačnému panelu VikAppointments, ktorý je uvedený nižšie.

dashboard vikappointments

Aktivácia licencie PRO

Na výučbu používame verziu PRO, takže najprv musím aktivovať licenciu. Kliknite na Inovujte na PRO, ako vidíme nižšie.

aktualizácia na verziu vikappointments

Na ďalšej stránke sa posuňte do dolnej časti stránky, vložte licenčný kľúč a stlačte kláves Overenie a inštalácia, ako je uvedené nižšie. Ak nemáte licenčný kľúč, kliknite na ikonu Získajte licenčný kľúč gombík.

pridanie pro licenčného kľúča do vikappointments

Doplnok sa automaticky naštartuje a inovuje na profesionálnu verziu. Ďalej kliknite na ikonu Aktualizácia bola dokončená, pokračujte kliknutím tu ako je znázornené nižšie.

Teraz je profesionálna verzia uzamknutá a pripravená. Btw, nižšie uvádzame, ako sa po inovácii na profesionálnu verziu stará dashboard administrátora spoločnosti VikAppointments.

Prístrojová doska vikappointments admin

Nič moc tu vidieť, tak čo teraz? Aj tak je to v poriadku, pretože si zatiaľ nezasielame schôdzky. Pridajme niektorých zamestnancov, služby a simulujeme živý rezervačný web.

Vytváranie skupín vo stretnutiach VikApments

skupiny vo VikAppointments sú podobné kategóriám v blogových príspevkoch. Skupiny vám pomôžu kategorizovať zamestnancov a služby, čo vám umožní usporiadať veci, najmä ak máte veľa zamestnancov alebo služieb. Zároveň nie je povinné pridávať skupiny do termínov VikApments.

Okrem toho pridajme jednu skupinu pre našich päť služieb, ktoré slúžia na ilustráciu ako právne poradenstvo, obchodné poradenstvo, životný koučing, zubné zdravie a kúpele. Skupinu nazveme „Platené služby.”

cvaknutie Zvládanie a potom skupiny, ako podrobne uvádzame nižšie.

pridanie novej skupiny služieb do doplnku vikappointments

Ďalej kliknite na ikonu Nový , ako vidíme na obrázku nižšie.

pridanie nových skupín služieb

stranou: Všimnite si tiež, Zobraziť skupiny zamestnancov napravo od obrazovky. Kliknutím na tlačidlo môžete vytvárať, upravovať a prezerať skupiny zamestnancov.

Späť na vytvorenie skupiny služieb.

Kliknutím na ikonu Nový sa dostanete na nasledujúcu obrazovku.

Všetko, čo musíte urobiť na vyššie uvedenej stránke, je pridať názov a popis svojej servisnej skupiny. Ďalej kliknite na ikonu Uložiť a zavrieť, ako je uvedené nižšie.

So skupinou služieb na mieste môžeme teraz kategorizovať našich päť služieb Platené služby. Teraz pridajme niektorých zamestnancov a potom skutočné služby.

Pridávanie zamestnancov do stretnutí VikApments

Najprv pridávame zamestnancov, aby sme im neskôr mohli priradiť služby. Okrem toho musíte na pridanie online rezervácií pridať aspoň jedného zamestnanca.

Pamätajte, že zamestnanca môžete reprezentovať ako osobu, izbu, objekt alebo čokoľvek iné. Vo väčšine prípadov je však zamestnancom osoba, napr. zubár, masérka, právnik, tréner atď.

Späť na hlavnom paneli VikAppointments kliknite na Zvládanie a potom zamestnanci ako zdôrazňujeme nižšie.

pridávanie nových zamestnancov vo vikappointments

Ďalej kliknite na ikonu Nový , ako zdôrazňujeme na snímke obrazovky nižšie.

pridanie nového zamestnanca vo vikappointments

Potom pridajte podrobnosti o svojich zamestnancoch. Ďalej kliknite na ikonu Uložiť a zavrieť gombík.

Ak chcete pridať ďalších zamestnancov, opakujte, kým nezadáte všetkých zamestnancov do systému. Môžete dokonca klonovať zamestnancov ľahko, takže yay!

Na ilustráciu používam iba dvoch zamestnancov, ale môžete pridať ľubovoľný počet zamestnancov. Nezabudnite nastaviť posuny každého zamestnanca pod pracovné Dni karta sa nachádza na obrazovke vyššie.

Poďme rýchlo a teraz pridajme naše služby.

Pridávanie služieb vo VikAppointments

Na informačnom paneli VikAppointments vyberte Zvládanie a kliknite na tlačidlo OK služby, ako je znázornené na obrázku nižšie.

pridávanie služieb v vikappointments

Po tom, hit Nový , ako zvýrazňujeme nižšie.

pridanie nových služieb vikappointments

To by vás malo viesť priamo k internetu Nová služba obrazovka, kde môžeme vás sledovať Nae Nae môžete pridať všetky podrobnosti. Viac informácií nájdete na obrázku nižšie.

Tu je niekoľko poznámok k vyššie uvedenému obrázku (náš číslovaný zoznam zodpovedá vyššie označeným položkám).

 1. služba – Sem zadajte potrebné servisné údaje. Viete, názov služby, cena, kapacita atď. Btw, zadajte vyhľadávač priateľský (SEF) slug v prezývka lúka
 2. popis – Tu zadajte popis služby
 3. priradenie – Na tejto karte môžete priradiť služby rôznym zamestnancom
 4. metadáta – Karta je mimoriadne dôležitá pre SEO. Môžete pridať názov stránky, meta popisy a meta kľúčové slová.

Po pridaní služieb nezabudnite kliknúť na ikonu Uložiť a zavrieť Tlačidlo. Môžete kliknúť Uložiť, uložiť a nové, alebo Zrušiť v závislosti od toho, kde sa nacházíte.

Mimochodom, v našom systéme mám teraz päť služieb, ktoré vyzerajú takto:

stránka pre správu služieb vikappointments

Nie je to zlé, však? Upozorňujeme, že služby som už priradil rôznym zamestnancom, ale na obrázku vyššie to nevidíte. Ak máte otázky týkajúce sa toho, čo som urobil, som vám k dispozícii na zodpovedanie akýchkoľvek otázok v priebehu nasledujúcich 24 hodín, takže sa nemusíte zdržovať.

Teraz, keď mám zavedené skupiny, zamestnancov a služby, zobrazme na klientskom rozhraní formulár, aby si potenciálni zákazníci mohli okamžite rezervovať schôdzky.

VikApointings in Front-End

Keďže pre nás prichádzajú skupiny, zamestnanci a služby, môžeme začať rezervovať schôdzky? Áno, môžme!

Všetko, čo musíme urobiť, je vytvoriť a pridať rezervačný kód na jednoduchej stránke. Ako to však urobíme?

Spustite informačný panel VikAppointments a kliknite na ikonu shortcodes , ako zvýrazňujeme nižšie.

Tlačidlo vikappointments shortcodes

Ďalej stlačte Nový , ako je znázornené na nasledujúcom obrázku.

pridanie nového skráteného kódu do vikappointments

Ako príklad vytvoríme skrátený kód pre naše obchodné poradenské služby. Potom zobrazíme podrobnosti o službe, aby mohli záujemcovia začať rezerváciu.

Pridajte svoj (1) názov skráteného kódu, (2) zvoľte Podrobnosti o službe z rozbaľovacej ponuky a (3) vyberte svoju službu (naša spoločnosť poskytuje obchodné poradenstvo), ako je to znázornené na obrázku nižšie.

vytvoriť nový skrátený kód

Nezabudnite kliknúť na ikonu Uložiť a zavrieť gombík.

Iné typy krátkodobých kódov VikAppointments

VikAppointments sa dodáva s rôznymi typmi krátkych kódov vrátane:

 • Zobraziť všetky objednávky – Pridajte skrátený kód na stránku, aby prihlásení užívatelia mohli zobraziť všetky svoje objednávky
 • potvrdenie – Skrátený kód zobrazuje formulár pokladnice, ak je v košíku položka
 • Oblasť zamestnancov – Tu môžu zamestnanci vidieť svoj front-end riadiaci panel. Môžu spravovať svoje profily, pracovné dni, pridelené služby a miesta
 • Podrobnosti o zamestnancovi – Skrátený kód umožňuje zobraziť podrobnosti o vybranom zamestnancovi
 • Zoznam zamestnancov – Umožňuje vám zobraziť zoznam zamestnancov, ktorých si môžu klienti rezervovať
 • Zobraziť objednávku – Skrátený kód zobrazuje súhrn všetkých vybraných objednávok
 • balíčky – Zobrazuje všetky balíčky, ktoré je možné zakúpiť, zoskupené podľa kategórie
 • Podrobnosti o službe – Skrátený kód zobrazuje stránku s podrobnosťami o každej vybranej službe (TIP: ide o skrátený kód, ktorý používame na zobrazenie našej služby podnikového poradenstva).
 • Zoznam služieb – Najkritickejší skrátený kód podľa vývojárov. Skrátený kód zobrazuje zoznam všetkých služieb, ktoré si klienti môžu rezervovať

Ako pridať VikAppointments Shortcode na stránku WordPress

Pridanie skráteného kódu, ktorý ste vytvorili na svoju webovú stránku WordPress, je také jednoduché ako A, B, C. Najprv prejdite na Stránky> Pridať nové ako je uvedené v tabuľke nižšie.

pridanie novej stránky v

Pomenujte svoju stránku a kliknite na ikonu plus (+) a vyberte ikonu Krátky kód VikAppointments blok, ako je znázornené nižšie.

vytvorenie novej stránky služieb prostredníctvom krátkych kódov

Potom vyberte skratku, ktorú ste vytvorili skôr, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

vyberte skratku vikappointments v gutenbergu

Ak používate klasický editor, môžete pridať krátky kód kliknutím na ikonu Zoznam skratiek spoločnosti VikAppointments , ako je znázornené na obrázku nižšie.

pridanie vikappointments v klasickom editore

Potom kliknite na ikonu publikovať Tlačidlo. Tu je to, čo som dostal:

Nie je to zlé, však? Stránka je dodávaná s funkčným Rezervovať Tlačidlo. Teraz je všetko, čo klient musí urobiť, vybrať dátum a čas a zasiahnuť Rezervovať gombík.

Akonáhle váš klient hity Rezervovať, doplnok ich dovedie na nasledujúcu stránku, kde si môžete prezrieť a potvrdiť rezerváciu.

Stránka so súhrnom objednávky objednávok vikappointments

Docela milé, nesúhlasíte? Ah, zabudol som odstrániť svoju e-mailovú adresu; doplnok vyplní formulár automaticky, ak ste si už rezervovali schôdzky.

Teraz, keď máme základy z cesty, preskúmajme palubnú dosku VikAppointments, kde nájdete ďalšie možnosti.

Ďalšie vlastnosti VikAppoinments

VikAppointments Help

Ak ste uviazli z nejakého dôvodu, môžete získať pomoc priamo na informačnom paneli VikAppointments. Kliknite na ikonu Pomoc , ako je znázornené na obrázku nižšie.

vikappointments help

Schôdzky Tab

karta schôdzky

 schôdzky Karta zobrazená na obrázku vyššie obsahuje niekoľko možností, ako je uvedené v zozname nižšie.

 • výhrady – Tu si môžete zobraziť všetky rezervácie
 • zákazníci – Na tejto stránke sa zobrazuje zoznam vašich zákazníkov
 • kupóny – Pretože, kto nemá rád dobre načasovanú zľavu?
 • kalendár, ktorý zobrazuje celý kalendárny rok a celkové zárobky z rezervácií

Karta Portál

Potom máte portál ako je to znázornené na obrázku nižšie.

karta portálu vo vikappointments

 portál Karta má niekoľko možností vrátane:

 • krajiny – Kde môžete pridávať, upravovať a odstraňovať krajiny
 • recenzia – Táto stránka vám umožňuje pridávať recenzie k vašim službám
 • odbery– Tu môžete vytvárať opakujúce sa odbery
 • Subscr. objednávky – Zobraziť všetky objednávky na odber, ktoré klienti nakupujú

Globálna tab

Globálna karta vikappointments

Ako vidíte na obrázku vyššie, globálnej Karta umožňuje spravovať niekoľko možností, a to:

 • Vlastné polia – Do objednávkových formulárov môžete pridať vlastné polia, aby ste mohli zhromažďovať všetky informácie, ktoré požadujete od svojich klientov
 • platby – Umožňuje vám aktivovať platobné brány
 • faktúry – Tu si môžete zobraziť všetky svoje faktúry
 • Správca médií – Táto možnosť vám umožňuje spravovať všetky mediálne súbory, ktoré odovzdáte pomocou doplnku VikAppointments

Karta Konfigurácia

 konfigurácia Karta vám pomôže spravovať niekoľko možností. Na karte máte:

 • zamestnanci – Spravujte možnosti a povolenia zamestnancov
 • Záverečné dni – Nastavte dni, počas ktorých zostane vaša firma zatvorená. Môže zahŕňať víkendy a sviatky
 • Rozhrania SMS API – Nakonfigurujte možnosti rozhrania SMS API, aby ste mohli posielať textové správy svojim klientom. Môžete dokonca odosielať automatické správy
 • CRON Jobs – Nastavenia pre úlohy VikAppointments CRON

Widgety VikAppointments

Doplnok VikAppointments sa dodáva s niekoľkými miniaplikáciami, ktoré vám uľahčia prácu. Ak chcete zobraziť a používať widgety, jednoducho prejdite na Vzhľad> Widgety, ako zdôrazňujeme na obrázku nižšie.

widgety vikappointments

A tu to máte; VikAppointments v plnej sláve.


Medzi vami a mnou je VikAppointments krásnym plánovačom stretnutí pre WordPress. Po nastavení doplnku preberie rezervácie na vašom webe, čo vám ušetrí veľa času a peňazí.

Doplnok sa ľahko používa; Raz alebo dvakrát som skontroloval dokumentáciu, aby som potvrdil pár vecí, ale bolo to tak. V žiadnom momente som neohýbal VikAppointments, aby som urobil ponuku.

Po vyskúšaní doplnku ste si istí, že nebudete hľadať ďalší rezervačný doplnok pre svoju firmu. Je plná všetkých funkcií, ktoré potrebujete na plánovanie a správu schôdzok na svojom webe.

Máte obavy, otázky alebo návrhy? Prosím, podeľte sa o komentáre.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me