Vizuálny skladateľ: Sprievodca vytváraním stránky drag & drop

WordPress je skvelý a možnosť prispôsobiť si webové stránky s spustením WordPress je iba čerešničkou na torte. Avšak nie všetci z nás kódujú guruy. Sakra, niektorí milovníci WordPress nevedia nič o HTML alebo CSS. To by vám však nemalo brániť v tom, aby ste si prispôsobili svoju tému WordPress. Tu prichádzajú tvorcovia stránok.

Tvorcovia drag & drop stránok sú široko dostupné ako doplnky a sú zabudované do mnohých populárnych tém. Umožňujú používateľom na všetkých úrovniach vykonávať zmeny vo všeobecnom rozložení témy a je veľmi jednoduché pridávať ďalšie rozmachy (ikony, stĺpce zručností, cenové tabuľky atď.). Konkrétne by sme vám chceli predstaviť náš nový obľúbený program WordPress na vytváranie stránok – Visual Composer.

Získajte vizuálneho skladateľa zadarmo! Doplnok Visual Composer je súčasťou bezplatného dokúpenia témy Total WordPress Theme a obsahuje niekoľko skvelých rozšírení pre doplnok určený na použitie s témou..

Čo je vizuálny skladateľ

Visual Composer je fantastický doplnok vyvinutý spoločnosťou WP Bakery, ktorý k téme WordPress pridáva vytvárač stránky drag & drop. Zaradili sme ju do našej témy Total Multipurpose WordPress Theme, môžete si ju však všimnúť takmer u každého nového najlepšieho predajcu na tému Themeforest. Poskytuje vám nástroje, ktoré potrebujete na vytvorenie komplexného rozloženia stránky bez toho, aby ste sa museli dotknúť jedného riadku kódu.

Ako funguje vizuálny skladateľ a čo môže robiť

Je to doplnok, takže stačí nainštalovať a aktivovať, aby ste mohli využívať všetky úžasné funkcie. Po aktivácii vám program Visual Composer poskytuje kontrolu nad rozložením vašich stránok. Stačí pridať novú stránku a uvidíte nové tlačidlá, vďaka ktorým môžete prepínať medzi klasickým režimom a režimom vytvárania, ako aj tlačidlom, ktoré vás zavedie do živého editora front-end.

visual-skladateľ-button

Odtiaľ sú možnosti obmedzené iba vašou (alebo vašou) predstavivosťou. Pomocou všetkých možností vizuálneho skladateľa môžete pridať riadky, stĺpce, tlačidlá, text, obrázky a ešte oveľa viac. Navyše existuje možnosť uložiť rozloženia ako šablóny, ktoré sa majú znova a znova použiť.

riadky

V nástroji na tvorbu sú zahrnuté prvky na vytváranie stránok. Tieto prvky môžete použiť ako doslovné stavebné kamene pre svoju stránku. najprv Pridajte riadok. Riadky umožňujú pridávať stĺpce jedným kliknutím. Stačí umiestniť kurzor myši na žltú kartu odseku v ľavom hornom rohu riadka a vybrať rozloženie. Riadok sa automaticky rozdelí do stĺpcov podľa rozloženia, ktoré vyberiete.

Celková-add-riadok

Prvky stránky

Celkové-add-elementy

Ďalším krokom je začatie pridávania funkcií stránky. Stačí kliknúť na ikonu Pridať prvok na otvorenie rozbaľovacej ponuky. Existuje mnoho možností na pridávanie textových polí, nadpisy, zdieľanie v sociálnych sieťach, obrázky a galérie, prepínanie alebo karty, akordeóny, nedávne príspevky (ktoré okrem blogových príspevkov fungujú aj s vlastnými typmi príspevkov vašej témy), tlačidlá a dokonca aj widgety bočného panela.

V závislosti od témy WordPress a kompatibilných doplnkov, ktoré používate s programom Visual Composer, uvidíte viac alebo menej prvkov stránky. Vyššie uvedený príklad je z našej témy Total Drag & Drop WordPress, takže sme vytvorili ďalších 30 prvkov nástroja na tvorbu stránok, ktoré sme vytvorili a štýlovali výlučne pre program Total. Patria sem vlastné oddeľovače, ikony, míľniky, karusely a ďalšie.

Kliknutím na ktorýkoľvek prvok otvoríte možnosti pre tento prvok. Nižšie je uvedený príklad „možností“ pre náš modul Icon Box v téme Celkom. Ako vidíte, každý modul môže mať veľa nastavení a dokonca aj niekoľko záložiek nastavení.

icon-box-settings

Tvorca tiež podporuje štyri úžasné doplnky tretích strán: Slider Layer, Revolution Slider, Gravity Forms a Contact Form 7. Ak máte niektorý z týchto doplnkov nainštalovaný, element stránky sa automaticky zobrazí ako motív. Ak sa rozhodnete vložiť prvok stránky pre jeden z týchto doplnkov, program Visual Composer zobrazí rozbaľovaciu ponuku príslušných posuvníkov / formulárov, ktoré ste vytvorili, alebo zobrazí vstupné pole, do ktorého môžete pridať svoje ID jazdca. Žiadne ďalšie kopírovacie a vkladacie kódy!

Chyť pusti

visual-skladateľ-editor

Kedykoľvek v procese navrhovania môžete myšou presunúť ľubovoľný riadok alebo prvok stránky a usporiadať ich. Môžete tiež duplikovať ľubovoľný riadok alebo prvok, vďaka čomu je pridávanie opakovaného obsahu rýchle a ľahké (skvelé pre podobné stĺpce, časté otázky, prepínače atď.).

Po vytvorení obľúbeného dizajnu ho môžete uložiť ako šablónu. Toto sa hodí pri vytváraní vlastného rozloženia stránky alebo bočného panela, ktorý chcete znovu použiť. Stačí kliknúť na ikonu šablóny kliknite na názov rozloženia a stlačte Uložiť. Keď použijete šablónu, automaticky sa do vašej stránky zaplní usporiadaním a prvkami, ktoré ste uložili.

Možnosti riadkov: Formátovanie, klonovanie a odstraňovanie riadkov

Do ľavého krajného rohu každého riadka sú pridané tri funkcie, ktoré môžu byť použité na klonovanie alebo duplikovanie celého riadku a celého jeho obsahu, pridanie nových modulov, úpravu stĺpcov atď. Jednoducho umiestnite kurzor myši na ľubovoľný riadok, ktorý potrebujete upraviť. prístup k týmto nastaveniam:

Celkové-vizuálne-skladateľ-row-settings

Opäť, v závislosti od témy, ktorú používate s programom Visual Composer, sa môžu dostupné možnosti formátovania líšiť. Zatiaľ čo niektorí vývojári motívov sa rozhodnú opustiť program Visual Composer tak, ako je, mnohí upravujú doplnok tak, aby vyhovoval potrebám alebo štýlu ich témy..

Frontend Editor

Výkonný vizuálny skladateľ teraz obsahuje editor frontend, ktorý uľahčuje začatie vytvárania vašich vlastných stránok a rozložení. Jedinou výzvou je, že nie všetky témy zatiaľ podporujú front-end editor. Nezabudnite dvakrát skontrolovať zoznam funkcií témy alebo priamo kontaktovať vývojára témy, aby ste zistili, či je editor frontendu Visual Composer kompatibilný s vaším motívom WordPress. náš Celková téma WordPress je 100% kompatibilná s editorom front-end takže ak aktuálna téma nie je, môžete zvážiť „inováciu“ na našu tému.

rozšírenie

Poslednou funkciou, na ktorú by som sa chcel dotknúť, je rozšíriteľnosť programu Visual Composer. Ak ste náhodou pokročilý vývojár kódov alebo tém, môžete do doplnku integrovať svoje vlastné krátke kódy. V skutočnosti sme pridali do našej vlastnej Symple Shortcodes Premium, aby sme používateľom Total poskytli ďalšie prvky vytvárania stránok. To dáva používateľom ešte viac možností pri vytváraní stránok!

Ak nie ste programátor, vyskúšajte CodeCanyon a rýchlo vyhľadajte doplnok Visual Composer. Existuje veľa skvelých prémiových doplnkov, ktoré pridávajú ďalšie funkcie do programu Visual Composer, a dokonca aj niektoré dobré bezplatné, ako je napríklad náš doplnok Symple Shortcodes..

Možnosti nastavenia vizuálneho skladateľa

Stále odkazujem na program Visual Composer ako na tvorbu stránok, ale funguje to skvele aj s príspevkami a vlastnými typmi príspevkov. Musíte iba povoliť túto možnosť. Prejdite na Nastavenia> Vizuálny skladateľ. Mali by ste vidieť obrazovku podobnú tejto:

Nastavenia vizuálneho skladateľa

Doplnok automaticky zobrazí rôzne typy obsahu zahrnuté vo vašej téme WordPress. Jednoducho vyberte, ktoré chcete použiť s nástrojom na tvorbu stránok Visual Composer. Príklad vyššie je z našej témy Total, a preto sú k dispozícii ďalšie možnosti pre portfólio, zamestnancov a referencie (všetky vlastné typy príspevkov), ako aj fóra, témy, odpovede a produkty (súvisiace s doplnkami bbPress a WooCommerce podporovanými programom Total)..

Akékoľvek doplnky s krátkym kódom môžete mapovať aj do Visual Composeru, ktorý ste už nainštalovali na svojom webe WordPress. Na stránke s nastaveniami kliknite v hornej časti na kartu Moje krátke kódy a kliknite na tlačidlo Map Shortcode. To by malo pridať vaše kódy tretej strany k vašim skladateľom. jednoduchý!

Pozri to v akcii

Ako som povedal, milujeme program Visual Composer natoľko, že sme ho zabudovali do našej najpredávanejšej témy Total WordPress (vrátane vášho nákupu zdarma). Prezrite si rôzne stránky na ktorejkoľvek z našich živých ukážok témy Total Total. Väčšina stránok, ktoré uvidíte v našich živých ukážkach, bola vytvorená pomocou programu Visual Composer! Pridávanie pozadia, nadpisov, textu, obrázkov, ikon atď. Je to všetko „koláč“.

Celkom-dem

Kompletná príručka použitia vizuálneho skladateľa

Ak už tento doplnok vlastníte a hľadáte návod, ako ho používať, prečítajte si nášho úplného sprievodcu používaním vizuálneho skladateľa, ktorý vás krok za krokom prevedie a ukáže vám, ako používať doplnok.

Kde ho nájdete

Program Visual Composer je k dispozícii na serveri CodeCanyon, ak ho chcete získať sami. Je tiež úplne integrovaná do nášho prémiového súčtu WordPress Theme Total (spolu s ďalšími dvoma prémiovými doplnkami v celkovej hodnote 67 dolárov – čo je viac, ako platíte za tému!).

Získajte celkom Získajte vizuálneho skladateľa

Dajte nám vedieť, čo si myslíte o doplnku nižšie. S programom Visual Composer sme skutočne ohromení a radi by sme počuli váš názor!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me