Zálohujte, obnovujte a prenášajte stránky WordPress pomocou WPvivid

Zálohujte, obnovujte a prenášajte stránky WordPress pomocou WPvivid

Ak ste niekedy prerušili svoju stránku WordPress (a kto nie je aspoň raz?), Určite poznáte hodnotu plánu zvukovej zálohy. Dôkladná stratégia zálohovania je nevyhnutnou preventívnou súčasťou každej dobrej bezpečnostnej stratégie WordPress. Najmä vtedy, keď si uvedomíte, že na WordPress za minútu existuje viac ako 90 000 útokov hackerov.

Včasné kliknutie na tlačidlo obnovenia vám môže ušetriť zbytočný stres a stratu reputácie a výnosov z značky, ktoré sú súčasťou offline alebo nepoužiteľnej webovej stránky. Ale možno to nie je dôvod, prečo ste tu; možno práve hľadáte doplnok na prenos WordPress na migráciu svojich stránok.

Ak hľadáte úžasný doplnok pre zálohovanie alebo migráciu, radi vás nasmerujeme WPvivid, predmetom tohto preskúmania. Na niekoľkých riadkoch zdôrazňujeme, prečo je program WPvivid úžasným doplnkom na zálohovanie a prenos WordPress. Nainštalujeme aj doplnok, aby sme vám poskytli jasnejšiu predstavu o tom, čo môžete očakávať.

Ak to znie dobre, začnime s naším pohľadom na WPvivid a funkciami, vďaka ktorým sa doplnok odlišuje od davu. Potom otestujeme doplnok, aby ste mohli zasiahnuť zem. Užite si a vypočujte si svoje myšlienky v sekcii komentárov na konci.

Čo je to WPvivid?

WPvivid

Bez bitia okolo Bush je WPvivid bezplatný a na funkcie bohatý doplnok pre zálohovanie a migráciu pre WordPress. Pozoruhodní konkurenti spoločnosti WPvivid pozostávajú okrem iného z doplnkov / riešení, ako sú napríklad Duplicator, BackupBuddy, VaultPress a blogVault..

Tento doplnok je vyvinutý a udržiavaný spoločnosťou WPvivid, ktorá sa špecializuje na vytváranie úžasných doplnkov WordPress. V čase písania tohto doplnku je k dispozícii iba bezplatná verzia dostupná na WordPress.org. Program WPvivid vám pomáha zálohovať vaše stránky, v prípade potreby obnoviť zálohu a prenášať súbory z vašich stránok do a z rôznych prostredí.

Tento doplnok sa ľahko nastavuje a používa, mali by ste byť v prevádzke za menej ako 10 minút. Teraz sa pozrime na funkcie, vďaka ktorým je WPvivid vynikajúcim spoločníkom v oblasti zálohovania a migrácie pre všetkých používateľov WordPress.

Funkcie WPvivid

funkcie záložného doplnku wpvivid

Určite nechcete, aby na vás zlyhalo vaše obľúbené riešenie zálohy, najmä keď to skutočne potrebujete. Ako taký si zaslúžite plnohodnotný a univerzálny doplnok WordPress, napríklad WPvivid.

Doplnok sa dodáva s funkciami, ako napríklad:

Jednoduchá migrácia stránok

Doplnok vám umožňuje prenášať vaše stránky WordPress jediným kliknutím. Podporuje viac typov migrácií vrátane prostredia dev na nový server, prostredia dev do novej domény alebo živého servera na inú.

Okrem toho môžete svoje stránky migrovať do podadresára, z a.com na b.com, z a.com na a.com/directory a z a.com na b.com/directory. Doplnok vám umožňuje prenášať iba celú stránku, súbory alebo databázu. Celý migračný proces je rovnako jednoduchý ako A, B, C.

Jednoduché zálohovanie a obnovenie jedným kliknutím

Vytváranie záloh pomocou programu WPvivid je hračka. Zálohy si môžete vytvoriť ručne. Zálohy môžete okrem iného odovzdávať na weby vzdialeného úložiska, ako sú Dropbox, Microsoft OneDrive, SFTP, FTP a Disk Google. Ak nemáte čas na manuálne vytváranie záloh, môžete ľahko nastaviť automatické zálohy, ktoré sa spúšťajú pravidelne.

V čase potreby môžete ľahko obnoviť svoje stránky WordPress zo zálohy jediným kliknutím. Medzi ďalšie funkcie patrí možnosť prispôsobenia obsahu zálohy, schopnosť filtrovať veľké súbory, protokolové súbory, podpora veľkých databázových súborov, responzívny dizajn, rozdelenie zálohy a zámok zálohovania, aby sa zálohy okrem iného automaticky mazali..

Ako nainštalovať program WPvivid

Teraz, keď poznáte funkcie, ktoré môžete očakávať, nainštalujte bezplatný doplnok a pozrite sa, čo ponúka.

Prihláste sa do svojho administračného panela WordPress a prejdite na Doplnky> Pridať nové. Na ďalšej obrazovke zadajte do vyhľadávacieho poľa pre kľúčové slová „WPvivid“ a po nájdení doplnku stlačte Nainštalovať teraz ako zvýrazňujeme nižšie.

inštalácia záložného doplnku wpvivid do administračného panela WordPress

Potom, čo zasiahla Aktivovať tlačidlo, aby sa loptička hádzala. Ak ste dokonalý začiatočník a neviete, ako aktivovať doplnok, pozrite si obrázok nižšie.

aktivácia záložného doplnku wpvivid

Po aktivácii doplnku budete presmerovaný na správcovský panel WPvivid zobrazený na nasledujúcom snímke obrazovky.

Informačný panel WPvivid Admin

hlavný panel wpvivid admin

Na obrazovke vyššie môžete ľahko vytvoriť manuálne zálohy výberom možností zálohovania a zasiahnutím Zálohujte teraz Tlačidlo. Zálohy sa ukladajú do priečinka wp-content / wpvividbackups priečinok v predvolenom nastavení. Plán zálohovania môžete zobraziť aj v prípade, že aktivujete automatické zálohovanie. Okrem toho môžete vytvárať zálohy, ktoré vytvoríte pomocou doplnku WPvivid Backup.

Okrem toho si môžete pozrieť návody, ktoré vám pomôžu vytvoriť manuálne zálohy, ako aj obnoviť a migrovať vaše stránky. Teraz sa ponorte na kartu ostatných nastavení.

Plánovanie záloh WPvivid

Jednou z najúčinnejších funkcií WPvivid sú automatické zálohy, ktoré vám ušetria veľa času. Ak chcete vytvoriť plán zálohovania, kliknite na ikonu plán kartu, ako sme podrobne na obrázku nižšie.

rozvrh zálohy wpvivid

Na obrazovke vyššie môžete povoliť plán zálohovania jediným kliknutím zaškrtnutím Povoliť plán zálohovania checkbox. Okrem toho si môžete zvoliť frekvenciu plánovania zálohovania, tj 12 hodín, denne, týždenne atď. Ďalej si môžete vybrať, čo chcete automaticky zálohovať, tj celú webovú stránku (databáza + súbory), súbory alebo iba databázu , Ďalej si môžete vybrať, či chcete svoje automatické zálohy uložiť na server alebo poslať súbory na vzdialené miesta na ukladanie údajov.

WPvivid Auto-Migration

Funkcia automatickej migrácie vám pomôže migrovať váš web WordPress do novej domény. Je to perfektný nástroj na presunutie lokality WordPress z prostredia dev na živé servery alebo zo starého servera na nové. Ak chcete získať prístup k tejto funkcii, stlačte Auto-Migration kartu, ako je znázornené nižšie.

funkcia automatickej migrácie wpvivid

Poznámka: Ak chcete migrovať svoje stránky WordPress, musíte najprv nainštalovať záložný doplnok WPvivid na obe domény (weby). Po tom, navštívte cieľové miesto a vytvorte migračný kľúč kliknutím na ikonu generovať tlačidlo v kľúč karta zobrazená nižšie.

generovanie kľúča migrácie doplnku wpvivid backup

Kľúč použijete v Auto-Migration kartu pôvodnej webovej stránky. Postup je veľmi jednoduchý, neočakávame, že sa stretnete s problémami. Navyše sú tu jasné pokyny, ktoré vám presne ukážu, čo máte robiť, takže sa nemusíte báť.

WPvivid Remote Storage

Ak máte na webovom serveri priestorové obmedzenia a / alebo by ste chceli ukladať svoje zálohy na weboch vzdialeného úložiska, určite sa vám bude páčiť funkcia vzdialeného úložiska WPvivid. Ak chcete využiť túto funkciu, kliknite na ikonu Vzdialené úložisko ako zvýrazňujeme nižšie.

karta vzdialeného úložiska wpvivid

Záložný doplnok WPvivid v čase zápisu podporuje FTP, SFTP, Disk Google, Dropbox, Microsoft OneDrive, Amazon S3 a DigitalOcean Spaces. Integrácia každej možnosti vzdialeného úložiska je otázkou a kliknite. Ako predvolené vzdialené úložisko môžete dokonca nastaviť ktorúkoľvek z vyššie uvedených možností.

Nastavenia WPvivid

Ďalej je na nasledujúcom obrázku zobrazená karta nastavení WPvivid.

wpvivid nastavenia

Karta vyššie obsahuje množstvo možností na kontrolu záloh. Zahŕňa nastavenia ako:

  • Rozdeľte zálohu podľa veľkosti, čo sa vám hodí, ak váš hostiteľ obmedzí veľké súbory zip
  • Schopnosť vylúčiť súbory, ktoré sú väčšie ako zadaný limit
  • Schopnosť nastaviť časový limit spustenia skriptu PHP, aby sa predišlo chybám pri vypršaní času zálohy
  • Premenovanie záložného priečinka, ktorý je wpvividbackups predvolene
  • Zálohovanie archivácie
  • Odstránenie zastaraných záloh
  • E-mailové správy
  • Exportujte / importujte konfiguračné nastavenia WPvivid, aby ste mohli plugin rýchlo nastaviť na inej webovej stránke
  • Funkcia na čistenie nevyžiadaných položiek, ako sú zálohovacia vyrovnávacia pamäť, denníky a dočasné súbory

Informácie o webových stránkach WPvivid

Ak sa pri zálohovaní, obnove alebo migrácii vašich stránok vyskytnú chyby, chlapci z lokality WPvivid potrebujú informácie o vašom webe, aby mohli ľahko zistiť, čo sa stalo. Tieto informácie môžete zhromaždiť alebo im ich poslať priamo pomocou Informácie o webových stránkach WPvivid karta zobrazená nižšie.

wpvivid informácie o webových stránkach na účely ladenia

Pokiaľ ide o nastavenia, na karte vyššie nie je toho veľa. Stránka jednoducho obsahuje informácie o ladení, ktoré sú užitočné pri odstraňovaní chýb.

Protokoly WPvivid

wpvivid logy

A konečne máme Protokoly WPvivid karta uvedená vyššie. Karta zobrazuje všetky vaše protokolové súbory, ktoré sa hodia pri odstraňovaní chýb.

Podpora WPvivid

Ponúka WPvivid podporu, keď je doplnok v túto chvíľu bezplatný? Samozrejme áno! Môžete získať podporu z internetu fórum podpory doplnkov na WordPress.org, cvrlikání alebo prostredníctvom e-mail. Ak potrebujete viac informácií, môžete navštíviť internetovú stránku začať stránku. Všetky budúce aktualizácie získate zadarmo a v dielach je prémiová verzia.

Používatelia WPvivid hovoria …

Zálohovanie stránky WordPress od spoločnosti WPvivid je vynikajúci bezplatný záložný doplnok. Ľahko sa používa a konfiguruje. Je tiež perfektné, aby ste si mohli zvoliť toľko úložísk v cloude, ako sú napríklad Disk Google, Dropbox, Amazon S3 a mnoho ďalších. Nainštalujte si záložný server WordPress pomocou programu WPvivid, nakonfigurujte ho a váš web je automaticky bezpečne zálohovaný. Veľkým plusom je, že existuje funkcia Obnoviť (jediným kliknutím), ak by sa na vašom webe mohlo niečo pokaziť. Osobne odporúčam tento záložný doplnok, aby bola zaistená bezpečnosť vášho webu. – Peter Nilsson

… a …

Toto je jednoznačne to najlepšie, najúčinnejšie, ale najtenšie riešenie zálohovania! Funguje ako kúzlo s MainWP a je zadarmo. Svoje nastavenia môžete hromadne posielať a dokonca sa hromadne pripájať k službe Onedrive z MainWP. Úžasný. – Phalancs

… A 5-hviezdičkové recenzie neustále prichádzajú ��

záver

Zásuvný doplnok WPvivid je bezpochyby jedným z najlepších zálohovacích doplnkov pre WordPress. Dodáva sa so všetkými funkciami, ktoré potrebujete na zálohovanie, obnovenie a migráciu stránok WordPress ako profesionál. Okrem toho prichádza s príjemným používateľským rozhraním, vďaka ktorému je použitie doplnku hračkou. Jo, a môžete si ho zadarmo vziať z WordPress.org.

Získajte WPVivid

Použili ste už predtým program WPvivid? Ak áno, aký je váš názor? Ak nie, čo je váš obľúbený záložný doplnok a myslíte si, že môže konkurovať WPvivid?

Dajte nám vedieť svoje myšlienky a komentáre nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me