Įvadas į „WordPress“ HTTP / 2

Įvadas į „WordPress“ HTTP / 2

HTTP / 2 yra vienas reikšmingiausių etapų, kurį reikia įdiegti šiuolaikiniame žiniatinklyje. Šiame straipsnyje pabrėžiama dabartinė HTTP būklė ir pristatomi pagrindiniai HTTP / 2 pranašumai (ir kai kurios netechninės sąvokos). Taip pat išmoksime, kaip įdiegti HTTP / 2 „WordPress“ 2018 m.

Trumpa HTTP istorija

HTTP reiškia „Hiperteksto perdavimo protokolą“, kurį Tim Berners Lee sukūrė 1991 metais. Tim yra žmogus, kuriam turime padėkoti už žiniatinklį. HTTP yra labiausiai paplitęs ir plačiausiai naudojamas taikymo protokolus internete. Bet tai ne vienintelis.

Palaikykite sekundę. Aš išryškinau frazę taikymo protokolus. Kodėl taip yra? Matote, internetas iš tikrųjų yra keturių hierarchinių protokolų sluoksnių kompozicija. Kiekvienas sluoksnis susideda iš daugybės protokolų ir yra atsakingas už: pagrindinė funkcija.

Truputį pasidomėjus, interneto protokolo (IP) rinkinyje yra keturi sluoksniai:

  1. Taikymo sluoksnis
  2. Transporto sluoksnis
  3. Interneto sluoksnis
  4. Nuorodos sluoksnis
Interneto programų lygmens protokolai

Interneto protokolo sluoksniai. Šaltinis: Vikipedija

Per daug nesigilinant į detales, paskutiniai trys sluoksniai (t. Y. Transporto, interneto ir nuorodų sluoksniai) yra atsakingi už patikimo keitimosi duomenimis ryšio užmezgimą..

Viršutinis sluoksnis vadinamas Taikymo sluoksnis, kuris tarnauja visiems programos internete.

  • Tinklalapių peržiūra yra interneto programa, kurią įgalina HTTP protokolas.
  • El. Paštas yra dar viena interneto programa, kurią įgalina POP arba IMAP protokolas.

Yra keli protokolai taikymo sluoksnyje internete, kuriančiame tokius dalykus kaip „YouTube“ tiesioginiai vaizdo įrašai ir Klanų susidūrimas galima.

Gimimas HTTP / 2

HTTP / 2 „WordPress“ pradžiams

HTTP yra bendra kalba tarp klientų ir serverių, įgalinanti šiuolaikinį internetą. Nuo paprastų pradžios, kaip vieno raktinio žodžio ir dokumento kelio, jis tapo pasirinktu protokolu ne tik naršyklėms, bet ir praktiškai kiekvienai prie interneto prijungtai programinei ir aparatinei programai..

Dėl to kyla klausimas – kaip dažnai mes atnaujiname šią lemiamą programinės įrangos dalį? Na, kaip paaiškėja – ne labai dažnai

Tiesą sakant, paskutinį kartą HTTP protokolas buvo atnaujintas 1997 m. – dešimt metų iki pirmojo „iPhone“ paleidimo! Tai buvo HTTP versija 1.1 ir po 20 metų, ji iki šiol yra plačiausiai naudojama HTTP versija!

Viskas, kas vyksta internete – pradedant kačių vaizdo įrašų transliacija, baigiant tiesioginiais vaizdo pokalbiais iš Tarptautinės kosminės stoties ir trilijonų internetinių operacijų – nutinka naudojant technologiją, kurios daugiau nebuvo atnaujinta. du dešimtmečiai. Bėgant metams mes padarėme didžiulę pažangą kurdami naujas interneto programas. Tačiau visa tai padarėme kurdami apeiti nuo HTTP / 1.1 apribojimų

Aš nenoriu pasakyti, kad HTTP / 1.1 yra blogas. Bet gali būtinai naudokite atnaujinimą. Štai kodėl 2015 m Interneto inžinerijos darbo grupė sukuriant geresnį HTTP protokolą.

Rezultatas buvo naujas protokolas, sklandžiai dirbantis su visa medžiaga, veikiančia per HTTP / 1.1, kartu padarant keletą rimtų pagrindinės technologijos patobulinimų. Šis naujas protokolas vadinosi HTTP / 2.

Kas pasikeitė per HTTP / 2?

Daugybė dalykų iš tikrųjų. Bet mes neketiname jų čia aprašyti. Gana įsitikinsiu, kad tada jums bus nuobodu, ir dar labiau įsitikinęs, kad aš nepajėgiu paaiškinti dalykų ne geidžiu. Tačiau kai kalbame apie „WordPress“ HTTP / 2, čia yra keli pagrindiniai punktai.

Padauginimas

HTTP / 1.1 serveryje ir kliente reikėjo užmegzti individualius ryšius, kad būtų galima prašyti išteklių. Leiskite man paaiškinti su šia gražia „UpWork“ iliustracija:

HTTP / 2, skirtas „WordPress“: dauginimasis

Multipleksavimo iliustracija „UpWork“

Svetainę sudaro HTML, CSS, „JavaScript“, vaizdai ir kiti failai. Šie failai bendrai vadinami ištekliais. Šiame pavyzdyje yra svetainė, sudaryta iš trijų išteklių – „JavaScript“ failo, CSS failo ir vaizdo failo.

Matome, kad HTTP / 1.1 versijoje naršyklei reikalingi trys TCP ryšiai su serveriu, norint reikalauti šių išteklių. Kodėl? Kadangi naudojant HTTP / 1.1, kiekvienas ryšys gali pateikti tik vieną užklausą. Didesnis jungčių skaičius paprastai lemia tai, kas geriausiai gali būti apibūdinta kaip „srauto kamščiai“ – o tai galiausiai lemia lėtą interneto svetainių naudojimą..

HTTP / 2 palaiko tankinimą

Multipleksavimas yra technologija, leidžianti serveriams siųsti kelis failus per vieną ryšį. Todėl, kai ta pati svetainė naudoja HTTP / 2, visi trys šaltiniai gali būti siunčiami vienu ryšiu. Taigi krovimo laikas ir tinklo išteklių sunaudojimas žymiai sumažėtų. Paprasčiau tariant, jūs galėtumėte padaryti daugiau su mažiau. Taigi „WordPress“ skirtas HTTP / 2 yra puikus būdas (potencialiai) pagreitinti jūsų „WordPress“ svetainę.

Domenų dalijimasis ir kiti patobulinimai

Prisimenate, kaip naujesnėms programoms reikia „būdų“, norint įveikti tam tikrus HTTP / 1.1 apribojimus? Domenų suskaidymas yra vienas iš šių būdų. Pažvelkime, kodėl reikia suskaidyti domeną.

Paprastai HTTP / 1.1 riboja maksimalų atvirų ryšių tarp serverio (domeno) ir kliento skaičių. Dauguma svetainių turi kelis išteklius, kuriuos reikia įkelti lygiagrečiai. Siekdamos, kad svetainės būtų įkeltos greičiau, svetainės pradėjo teikti savo išteklius iš kelių antrinių domenų. Tai vadinama domenų dalijimu.

HTTP / 2, skirtas „WordPress“: domenų dalijimasis

„UpWork“ domenų dalijimosi iliustracija

Dabar, kai naudojama HTTP / 2, nereikia dalintis domenu. Ne todėl, kad HTTP / 2 nenustato didžiausio atvirų ryšių skaičiaus. Bet todėl, kad HTTP / 2 palaiko multipleksavimą. Visus išteklius galima siųsti tiesiogiai vienu ryšiu!

Dėl multipleksavimo HTTP / 2, daug šių „būdų“ nebereikia. Jie apima CSS spritai, intarpiniai vaizdai CSS naudojant duomenų URI, ir CSS bei „JavaScript“ sujungimas. Įkišti Smashing MagazineŽodžiai:

HTTP užklausos yra pigios HTTP / 2 pasaulyje. Kur kas geriau organizuoti savo turtą pagal puslapius, kuriuose jie bus naudojami. Tada galite pateikti tik lankytojui reikalingą kodą. Atsisiųsdami daugybę mažų stiliaus lapelių, nesvarbu. Taip pat galite organizuoti pagal tai, kaip dažnai viskas keičiasi; Turtu, turinčiu ilgaamžiškumą, būtų galima ilgiau rūpintis.

Dvejetainių protokolų palaikymas

Mes žinome, kad kompiuteriai kalba 0 ir 1 sekundėmis, tiesa? Na, HTTP / 1.x nebuvo naudojamas kalbėjimui. HTTP1.x naudojamas teksto komandoms apdoroti, siekiant užbaigti užklausos-atsakymo ciklus.

HTTP / 2 palaiko konvertavimą iš teksto protokolo į dvejetainį protokolą. Tai leidžia serveriui ir klientui susikalbėti 0 ir 1, o ne faktiniu tekstu – tokiu būdu žymiai sumažinant laiką ir energiją, reikalingą tiems patiems užklausos-atsakymo ciklams atlikti..

HTTP / 2 serverio stumimas

Šią funkciją paaiškinti gali būti šiek tiek sudėtinga, tačiau aš stengsiuosi išlaikyti ją paprastą. Pagal klasikinį HTTP / 1.1 scenarijų serveris (arba svetainė) šaltinius klientui (naršyklei) siųs tik tada, kai klientas paprašys išteklių. Tai yra tipiškas atsakymo į užklausą scenarijus.

Tačiau HTTP / 2 įveda serverio stumimo sąvoką, kai pirmą kartą serveris gali nusiųsti išteklius (arba informaciją) klientui, nereikalaudamas kliento aiškiai paprašyti išteklių. Šis mechanizmas taupo užklausą-atsakymą atgal ir sumažina tinklo delsą.

Žiniatinklio kūrėjai gali kurti programas, kurios panaudoja „Server Push“ ir nusiųsti klientui papildomų išteklių / informacijos, numatant užklausas. Galutinis rezultatas? Greitesnės ir sklandesnės programos.

Antraštės suspaudimas

Keičiantis duomenimis tarp kliento ir serverio, HTTP / 2 naudoja tai, kas vadinama HPACK antraštės glaudinimu. Prieš išsiaiškindami, kodėl tai svarbu, laikas šiek tiek daugiau sužinoti apie protokolus.

Bet kurio protokolo (įskaitant HTTP) duomenų vienetą sudaro trys pagrindiniai komponentai – antraštė, naudingoji apkrova ir poraštė.

  1. Antraštė: Antraštėje yra informacijos apie duomenų bloką
  2. Naudingoji apkrova: Tai yra faktiniai duomenys, kurie yra perduodami iš serverio į klientą
  3. Poraštė: Tai yra tam tikras kontrolinis sąrašas, užtikrinantis, kad duomenų vienetas buvo sėkmingai pristatytas be jokių klaidų.

Antraštės glaudinimas yra gana paprastas būdas – serveris suspaudžia antraštės informaciją prieš tai perduodant jį klientui. Gavęs duomenų vienetą (arba paketą), klientas išspaudžia antraštę ir ją pateikia (arba naudoja) vartotojui (arba jo naudai)..

Šiandien daugialypės terpės svetainėse (tokiose kaip „Netflix“ ar „New York Times“) tapus įprasta, HTTP / 2 HPACK antraštės glaudinimas gali sutaupyti daug pralaidumo, kai duomenys perduodami iš serverio į klientą..

Patobulintas TLS

TLS reiškia „Transport Layer Security“, tai yra technologija, užkoduojanti ryšius tarp serverio ir klientų. Mes žinome, kad tai turi HTTPS. Tai technologija, kuri padeda užkirsti kelią įsilaužėliams pavogti mūsų kreditinės kortelės informaciją ir kitus asmeninius duomenis atliekant internetines operacijas.

HTTP / 2 nepriekaištingai veikia su esama TLS technologija ir suteikia daugybę pažangių funkcijų, tokių kaip mažiau TLS rankų paspaudimų, mažas išteklių sunaudojimas tiek kliento, tiek serverio pusėse ir patobulintos galimybės pakartotinai panaudoti esamas žiniatinklio sesijas, pašalinant tam tikras spragas, susijusias su HTTP / 1. .x.

Ar pasaulis pasirengęs HTTP / 2?

Na, tai priklauso. Dauguma šiuolaikinių naršyklių, įskaitant „Chrome“ ir „Firefox“, palaiko HTTP / 2 protokolą. Jei turite išteklių įdiegti HTTP / 2 protokolą – turėtumėte eiti į priekį ir tai padaryti.

Pagrindinių interneto naršyklių suderinamumo patikrinimas dėl HTTP / 2.

„CanIUse.com“ teikia naujausią HTTP / 2 suderinamumo patikrinimą pagrindinėse interneto naršyklėse

Kaip pradėti naudoti „WordPress“ naudojant HTTP / 2?

HTTP / 2, skirtas „WordPress“

Įdiegti HTTP / 2 „WordPress“ pagrindiniame kompiuteryje reikalauja daug techninių žinių. Jei esate kūrėjas ar tinklai, o serverių valdymas yra jūsų reikalas – pasistenkite.

Geros žinios yra tai, kad HTTP / 2 įdiegimas „WordPress“ yra lengvas gerų „WordPress“ prieglobos paslaugų teikėjų dėka. Piktnaudžiavimo pavyzdžiu, tiek „WPEngine“, tiek „Kinsta“ palaiko HTTP / 2 ir turi visus būtinus trūkumus, reikalingus užtikrinti, kad svetainės lankytojai, nepalaikantys naujojo protokolo, gautų patikimą, visiškai optimizuotą HTTP / 1.1 versijos versiją..

Interneto vartotojo požiūriu, jums nereikės nieko kito, kaip tik atsisiųsti naujausią naršyklės versiją. Jei svetainė suderinama su HTTP / 2, jūsų naršyklė automatiškai su ja susisieks naudodama naująjį protokolą. Tačiau HTTP / 2 yra visiškai suderinamas atgal, taigi svetainės, vis dar naudojančios seną HTTP, nebus paveiktos. Tai reiškia, kad galite tiesiog sėdėti ir mėgautis greitesniu svetainių įkėlimu.

„WordPress“ „HTTP / 2“ pakavimas

„WordPress“ HTTP / 2 yra labai reikalingas, revoliucinis vieno svarbiausių pasaulyje technologijų atnaujinimas. Tačiau tai užtruktų daug laiko, kol HTTP / 2 taps įprastine, pavyzdžiui, HTTPS svetainėmis. Nepaisant to, šio straipsnio tikslas yra supažindinti mūsų skaitytojus su šia nuostabia technologija, kuri galėtų pakeisti internetinio tinklo veidą..

Mintys apie „WordPress“ HTTP / 2? Klausimai? Praneškite mums žemiau esančiame komentarų skyriuje!