10 WordPress SEO tipov, ako zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok

SEO prístupy, ktoré prinesú návštevnosť vašich webových stránok WordPress

Rozhodli ste sa spustiť blog a urobiť z neho skutočný menič hier. Aké sú prvé kroky, ktoré podniknete, aby sa stal populárnym a upútal pozornosť, ako si želáte? Vylepšenie vášho blogu pútavým dizajnom bude určite pracovať pre lepšiu príťažlivosť nových zákazníkov. Bude to však fungovať, keď už osoba na vašej stránke pristála. Ako ich však môžete prinútiť, aby vás skutočne našli na webe a ako udržať ich pozornosť chytenou svojimi údajmi? To je, keď správne SEO optimalizácia vašich online zdrojov príde do hry.

Web ponúka obrovské množstvo príručiek a návodov, ako optimalizovať obsah tak, aby sa vo vyhľadávaní radí vyššie. Ktoré z týchto pokynov sú skutočne účinné a budú dobre fungovať na vašom blogu WordPress? Rozhodli sme sa vymenovať 10 univerzálnych techník SEO, vďaka ktorým bude váš osobný alebo firemný blog žiariť na webe, bez ohľadu na to, s čím úzko súvisíte.

1. Rozhodnite sa pre responzívny dizajn

Poskytuje váš blog WordPress webovému publiku bezproblémové prehliadanie na všetkých súčasných zariadeniach? Ak chcete, aby bol váš blog plne citlivý, zaručuje to, že návštevníkom webu poskytne príjemné UX a tiež získa vyššie hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávania..

Rozhodnite sa pre responzívny dizajn

V jednej zo svojich najnovších aktualizácií algoritmu vyhľadávania spoločnosť Google uviedla, že návrhy prispôsobené pre mobily by vo výsledkoch mobilného vyhľadávania získali ďalšie hodnotenie. Ak teda chcete, aby bol váš web prístupnejší online komunite, uistite sa, že váš blog dokáže rovnako dobre fungovať v akomkoľvek webovom prostredí. Tipy spoločnosti Google pre webové stránky vhodné pre mobilné zariadenia vás povedie správnym smerom.

2. Urobte svoj obsah mocným a výkonným

Už nikdy nebudeme unavení z opakovania, že obsah je kráľ. Na základe kvality údajov zdieľaných na vašom blogu môžeme hovoriť o možnom budúcom úspechu a dopyte po vašom online zdroji. Vytvorte hodnotné údaje, ktoré sú relevantné pre tému vášho webového zdroja. Pri písaní majte na pamäti, kto je vašim cieľovým publikom a aké typy príspevkov sú najviac zdieľateľné a komentované.

3. Optimalizujte svoje tituly príspevkov

Pri práci na blogovom príspevku venujte osobitnú pozornosť jeho názvu. Dobre napísaný a pútavý nadpis je cestou k úspechu. Začnite s pracovným titulom. Urobte to špecifickým, presným, ale chytiacim a zaujímavým.

  • Použite vysvetlenia ako [interview], [podcast], [infographic] atď., Čo uľahčuje stanovenie jasných očakávaní. Čitatelia tak budú vedieť, čo presne uvidia po otvorení príspevku.
  • Drž to krátke. Neexistuje jedno univerzálne pravidlo pre najoptimálnejšiu dĺžku názvov príspevkov. Do veľkej miery to závisí od cieľa, ktorý sledujete. Ak chcete, aby sa názov vášho blogového príspevku vo výsledkoch vyhľadávania zobrazoval správne, ponechajte ho menej ako 70 znakov. Vyhľadávacie nástroje tak neznížia dĺžku názvu príspevku.
  • Použite číslo a štatistiky.
  • Príspevky s postupmi už dlho získavajú na popularite medzi používateľmi webu.
  • Nezabudnite pridať kľúčové slovo zameranie do názvu príspevku.

4. Make Permalinks krátke a jasné

Trvalé odkazy a štruktúra odkazov sú dôležité z hľadiska vyhľadávacích nástrojov. Zatiaľ čo názory sa líšia v súvislosti s najoptimálnejšou štruktúrou permalinks, spoločnosť Google jasne uvádza, že permalinky by mali byť čo najjednoduchšie a najinteligentnejšie ako človek, aby vyhľadávacie nástroje a vyhľadávania mohli ľahko naraziť na požadovaný obsah..

  • Optimálna dĺžka permalinku by mala byť maximálne 100 znakov.
  • Použite kľúčové slová k veci. Nepreplývajte im permalinky.
  • Jednotlivé slová oddeľujte spojovníkmi a vynechajte slová, ako sú „a“, „alebo“, „ale“, „na“ atď..
  • Nepoužívajte dynamické vlastnosti (ak je to možné).

5. Pridajte interné prepojenie medzi svojimi blogovými príspevkami

Je pravdepodobné, že väčšinu publika, ktorá sa dostane na váš webový zdroj, budú tvoriť prví návštevníci, ktorí o témach, ktoré boli predtým zvýraznené na vašom webe, nevedia vôbec nič. Interné prepojenia medzi príspevkami môžu zlepšiť navigáciu na rozdeľovačoch vašich stránok. Pri pridávaní rýchlych odkazov na relevantné publikácie navrhujete ďalšie články, ktoré vášmu publiku nevyhovujú, keď čítajú váš príspevok. V dôsledku toho sa zvýši miera zapojenia používateľov a priemerná doba, ktorú ľudia strávia na vašom blogu.

6. Optimalizujte názvy súborov obrázkov

V službe Google sa hodnotia nielen texty, ale aj obrázky. Ak teda chcete zvýšiť angažovanosť používateľov, zvážte aj pridanie dobrého mena pre obrazové súbory. Mohli ste si všimnúť, že Google na svojich stránkach s výsledkami vyhľadávania odhaľuje texty aj obrázky a odhaľuje relevantné obrázky, ktoré sa pridávajú do tela blogu. Keď človek klikne na obrázok v službe Google, prejde na stránku, kde bol obrázok uverejnený.

Optimalizujte názvy súborov obrázkov

Namiesto zachovania predvolených názvov súborov vytvorených digitálnym fotoaparátom použite v názve súboru popisné slová a frázy. Nezabudnite tiež použiť značku alt a značku názvu pre každý obrázok. Pokúste sa nájsť aj tohto dokonalého sprievodcu optimalizáciou obrázkov, ktorý vám poskytne ešte viac formátovania obrázkov a tipov na SEO.

7. Používajte sociálne médiá

Dnes má každý profil sociálnych médií. Prečo teda nezdieľať svoje publikácie na Facebooku, Twitteri alebo Google+? Marketing sociálnych médií je skvelý spôsob, ako generovať nový prenos. Nechajte svojich sledovateľov sociálnych médií sledovať vaše aktualizácie, ale nepropagujte iba seba. Zdieľajte články z iných blogov a stránok, ktoré vás baví. Vytvorte kombináciu propagačného obsahu so vzdelávacími príspevkami a zábavnými údajmi. Nech váš profil sociálnych médií znie pre publikum užitočným.

8. Vymieňajte spätné odkazy

Bez ohľadu na to, s ktorým odvetvím súvisia vaše stránky, vždy existuje faktor, ktorý určuje webová komunita častejšie ako neznáme názvy. Vaše odvetvie zahŕňa aj také, ktoré určujú trendy. Môžu to byť autoritné webové stránky alebo iné blogy. Spojte sa s nimi a vymieňajte si odkazy na stránky / témy, ktoré sú relevantné pre tie, ktoré zvýrazníte na svojom vlastnom webovom portáli..

9. Vytvorte súbor Sitemap

Váš zdroj WordPress môže obsahovať veľa stránok. Aby mohol byť indexovaný spoločnosťou Google, musí vyhľadávací nástroj poznať štruktúru vašich stránok. Vytvorením súboru Sitemap zvládnete túto úlohu dokonale dobre.

WordPress obsahuje množstvo doplnkov, ktoré môžete použiť na správnu SEO optimalizáciu svojich stránok. Jeden z nich je Súbory Google XML Sitemap. Toto je bezplatný doplnok WordPress, ktorý automaticky generuje súbor Sitemap vašich stránok, aby spoločnosť Google mohla indexovať váš blog efektívnejšie.

10. Používajte témy priateľské k SEO

Existujú tisíce hotových tém WordPress pre blogy, z ktorých si môžete vybrať, a to bezplatne aj za prémiu. Sú výkonné a priateľské k mobilným telefónom a sú optimalizované pre rýchly a bezchybný výkon v súčasných vyhľadávacích nástrojoch. Napríklad motívy blogu WordPress z TemplateMonster vám ušetria veľa času na správnu optimalizáciu vašich stránok a obsahu, čím sa zvýši pravdepodobnosť, že vaše projekty budú viditeľnejšie na webe..

Pomocou vyššie uvedených tipov môžete svoj obsah lepšie nájsť na webe. Experimentujte s rôznymi technikami správnej optimalizácie údajov, zapojte publikum prostredníctvom vyhľadávacieho nástroja a prinútite ich, aby sa dostali na váš blog WordPress, aby nikdy nezostali na konkurenčnej stránke..


záver:

Toto samozrejme nie je všetko, jedná sa iba o 10 tipov. Ak chcete podrobnejšieho sprievodcu, môžete si prečítať náš príspevok na tému „Najlepšie postupy SEO pre WordPress“, ktorý obsahuje omnoho viac informácií, ktoré vám pomôžu začať a vylepšovať SEO. A ak máte nejaké ďalšie tipy, zanechajte komentár!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me