Ako hodnotiť vyššie vo vyhľadávačoch

WordPress sa narodil pripravený na SEO, ale po použití niekoľkých rôznych tém alebo úprave niektorých kódov na implementáciu vašej personalizácie by ste mohli rozbiť niektoré z funkcií, vďaka ktorým je WordPress miláčikom vyhľadávacích nástrojov..

Tieto funkcie, ktoré slúžia na prehľadávanie prehľadávačov vyhľadávacieho nástroja prostredníctvom vášho webu WordPress, zahŕňajú permalinky, ping a rozposielanie blogov. Funkcie slúžia na vyhľadávanie pavúkov vo vašich kategóriách, stránkach a príspevkoch, aby zhromaždili údaje potrebné na identifikáciu a hodnotenie vášho webu. Tri otázky hodiny sú:

 1. Ako si zachováte prístupnosť svojich webových stránok voči zamestnancom tohto sveta?
 2. Ako zabezpečíte, aby ste naďalej dosahovali prvé miesto pre svoje hlavné kľúčové slová?
 3. Ako vyliezete po rebríku na jednu, dve alebo viac priečok, pokiaľ ide o hodnotenie vyhľadávacích nástrojov?

Tu je návod.

Udržujte svoj kód čistý

kód
Pavúky vyhľadávacieho nástroja neprečítajú váš webový obsah vizuálne, keď čítate stránku z fyzickej knihy. Navigujú a rozumejú vášmu webu pomocou vášho kódu. Ak je váš kód bezchybný (alebo čistý), vaša práca je napoly dokončená. Na druhú stranu, ak je váš web WordPress korigovaný nefunkčnými odkazmi a napísaným kódom, roboti Google budú veľmi rozzúrení a budú vás (a vaše hodnotenie) fackovať tvárou v tvár.

Existuje jednoduchý proces známy ako overenie webovej stránky, čo vám pomôže zistiť, či je váš kód čistý. K tomu pridáva validácia použitie nástrojov na zabezpečenie kvality známych ako validátory, ktoré kontrolujú, či vaše stránky WordPress spĺňajú normy stanovené World Wide Web Consortium alebo organizácia W3C. Medzi tieto validátory patria:

 • jednorožec, čo je jednotný validátor W3C
 • Validátor MarkUp, ktorý sa označuje aj ako HTML Validator a jeho hlavnou funkciou je kontrola webových stránok vo formátoch XHTML, SVG, MathML a HTML..
 • Potom je tu Kontrola odkazov, ktoré vám pomôžu spojiť všetky nefunkčné odkazy;
 • A Validátor CSS ktorý kontroluje vaše CSS (kaskádové šablóny štýlov).

W3C má tiež Log Validator, čo je kombináciou nástroja MarkUp Validator, Link Checker a CSS Validator. Okrem toho majú a Kontrola MobileOk pre vaše mobilné stránky. Potrebujete iba adresu URL (názov domény) a do niekoľkých minút budete mať úplný prehľad. Ak sa však rozhodnete používať protokol Log Validator, budete si ho musieť stiahnuť.

Vždy som si predstavoval, že dobré umiestnenie v Google bolo niečo, čo by som mohol zaseknúť pod mojimi listami, ale rýchla kontrola pomocou týchto nástrojov odhalila veľa problémov s mojím kódom. Stále ich opravujem, takže nestrácajte čas; hneď k tomu.

Obsah je kráľ

inline-frontend-WordPress-editori

Toto malo byť na prvom mieste, ale nechcel som sa zdať príliš klišé. Pravdepodobne ste už počuli frázu „obsah je kráľ“ mnohokrát a možno ste dokonca prisahali, že zabijete ďalšiu osobu, ktorá ju bude používať, ale čo viete; obsah je skutočne kráľom. Ako sme už spomenuli pred niekoľkými riadkami, vyhľadávacie nástroje vaše stránky WordPress „nevidia“ tak, ako to robíte vy, pavúky môžu vašu lokalitu iba indexovo prehľadávať alebo „čítať“. Indexovo prehľadávajú váš kód, ale čo je dôležitejšie, čítajú váš obsah.

Vyhľadávacie nástroje ako Google majú špeciálne skripty nazývané tiež roboty nazývané algoritmy, ktoré čítajú obsah na vašich stránkach, aby vám poskytli požadované hodnotenie. Tieto pavúky zhromažďujú všetky informácie, ktoré potrebujú z vašich slov, vášho webového obsahu a z materiálu na vašej webovej stránke WordPress, ktorý žartuje, vychováva, vysvetľuje, informuje a zdieľa. Počíta sa každé jedno slovo, takže sa uistite, že máte kvalitný webový obsah a dosiahnete dobré skóre.

Optimalizácia pre vyhľadávače, písanie pre ľudské bytosti

 1. Ako by ste hľadali svoju obľúbenú značku kávy na internete?
 2. Ako hľadáte svoj obľúbený pár Nikes?

Napíšte svoj webový obsah s vyhľadávačom, ktorý má na mysli aj zákazníka. Ako nájdu informácie online? Nestačí mať skvelý produkt; ľudia musia nájsť váš produkt. Pri písaní webového obsahu zvážte kľúčové slová / frázy, ktoré by vaše cieľové publikum použilo na nájdenie vašich informácií. Tieto kľúčové slová vo svojom webovom obsahu rovnomerne posypte. Nepreháňajte to, zamerajte sa na asi desať (10) kľúčových slov na 500 slov, čo je štandardné odporúčanie spoločnosti Google.

Ak teda predávate víno typu cabernet, nehovorte iba o tom, že predávate „víno typu cabernet“, povedzte niečo konkrétnejšie, niečo, čo by zákazník, ktorý je pripravený na kúpu, použil, niečo ako „suché Cabernet Sauvignon z Francúzska“ alebo niečo v okolí že. Samozrejme musíte mať vo svojom inventári tento konkrétny druh vína ��

Obsah je na prvom mieste vždy

Pavúky vyhľadávacích nástrojov na vašom webe netrávia toľko času, ako by ste si mysleli alebo dokonca chceli. Z väčšej časti tieto prehľadávače jednoducho preorajú váš web zhromažďovaním obsahu, pričom ignorujú CSS a vašu nadľudskú schopnosť upravovať prvky HTML. Necítite sa však zle, s tým môžete urobiť niečo málo.

Pre začiatočníkov si môžete vybrať dobrú tému WordPress, ktorá umiestni obsah do blízkosti hornej časti stránky, pričom bočné lišty a päty zostanú dole. Dôvodom je, že väčšina vyhľadávacích nástrojov nebude skenovať za prvú tretinu stránky. Na internete je príliš veľa stránok na indexovanie a tretina stránky stačí na to, aby ste povedali, o čom je webová stránka.

Použite kľúčové slová v názvoch a odkazoch

Vyhľadávacie nástroje sa nestarajú o estetiku – možno máte najkrajší web, aký kedy svet videl, ale to vám nezaručí prvé miesto v sieti Google. Vyhľadávacie nástroje hodnotia vašu stránku pomocou slov vo vašom obsahu.

Použite kľúčové slová v názvoch

Tieto slová a ich rôzne kombinácie prechádzajú triedičom, kde dostávajú kredity. Porovnaním slov na svojich webových stránkach so slovami vo vašich odkazoch a názvoch vám vyhľadávací nástroj poskytne lepšie hodnotenie. Preto sa snažte použiť kľúčové slová vo svojom obsahu, názvoch a odkazoch.

Obrázok SEO

Webové stránky bez obrázkov sú … dobre … nudné. Web s nadmerným počtom obrázkov je mizerný, pretože obrázky môžu brániť dobrému obsahu. Dosiahnutie správnej rovnováhy je vždy to najlepšie, čo musíte urobiť. Povedzme však, že vaše stránky sú navrhnuté väčšinou s obrázkami a odkazmi a neobsahujú veľa textu. Ako optimalizujete svoj „obrazový obsah“ tak, aby sa vo vyhľadávačoch dobre umiestnil? Obrázok by mal mať vždy atribút „alt“ (niekedy nazývaný noobs ako „tag“), ktorý vyzerá takto:

”your_keyword”

Odkaz bude mať atribút názvu:

text ukotvenia pomocou kľúčového slova

Vyhľadávacie nástroje vyhľadávajú atribúty alt a title, takže dobré popisy a kľúčové slová v týchto atribútoch poskytnú pavúkom viac obsahu na prehľad. V programe WordPress sa kód zriedka zobrazuje pri vytváraní nových príspevkov alebo stránok, ale pri pridávaní médií alebo odkazov môžete pridať atribúty názvu a alt. Pozri obrázok nižšie.

pridá-title-attribute-to-odkazy-wpexplorer

Vytváranie odkazov

Vyhľadávacie nástroje vás budú naďalej uprednostňovať za predpokladu, že sa na vaše webové stránky budú naďalej odkazovať ďalšie webové stránky. Zdá sa, že byť autoritou vo svojom odbore má svoje výhody vrátane vyššieho poradia vo vyhľadávačoch, pretože každý bude chcieť odkazovať na vaše materiály.

To je dôvod, prečo WordPress prichádza kompletný s blogrolls, trackbacks a pingbacks, takže môžete odkazovať na ostatných, keď na vás odkazujú. Je to o tom, kto na vás odkazuje; nespadajú preto do spamu a iných webových stránok s nízkou kvalitou. Ak chcete skontrolovať počet odkazov, ktoré vaše webové stránky obsahujú, do odkazu Google zadajte odkaz: www.yoursite.com. Čím viac odkazov na vaše stránky, tým lepšie, takže odkazujú na iné vysoko kvalitné webové stránky pomocou:

 • Podanie do adresára
 • Pridanie adresy URL do príspevkov na fóre
 • Hosťujúce blogovanie (zatiaľ môj obľúbený spôsob)

Komentovanie na iných blogoch už nepodporuje vytváranie odkazov, pretože moderné redakčné systémy (systémy na správu obsahu) používajú atribúty rel = „nofollow“ na odmietnutie šťavy z komentárov. Komentujte ďalšie blogy, ale nezabudnite do diskusie niečo pridať. Niektorým ľuďom by sa mohol zobraziť váš dobrý komentár a rozhodnúť sa preklikať, čo je vždy dobrá vec.

Pri zadávaní adresárov môžete svoje stránky odoslať do adresárov, ako je napríklad projekt Open Directory Project (DMoz.org), alebo odoslať články s vašou adresou URL do mnohých adresárov článkov tam. Vyhľadajte „adresáre článkov“ v Google. Uistite sa, že odosielate len do adresárov článkov, ktoré sú v súlade s pokynmi spoločnosti Google pre SEO, alebo budete šokovaní, keď vydajú ďalšiu aktualizáciu algoritmu..

Doplnky SEO

Existuje veľa doplnkov SEO pre WordPress, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše hodnotenie bez prílišných problémov. Keďže sa však tento článok nesnaží uviesť ich na zozname, uvediem iba dva z najpopulárnejších príkladov.

Všetko v jednom balíčku SEO

all-in-one-seo-pack-wpexplorer

Tento doplnok je neuveriteľné riešenie SEO, ktoré automaticky optimalizuje vaše stránky WordPress pre lepšie umiestnenie vo vyhľadávačoch. Doplnok má niekoľko jedinečných funkcií, ktoré zahŕňajú pokročilé kanonické adresy URL, podporu služby Google Analytics, súbory XML Sitemap, SEO pre vlastné typy príspevkov, integráciu SEO pre webové stránky elektronického obchodu WordPress a kompatibilitu s mnohými ďalšími doplnkami, medzi inými. Doplnok sa ľahko používa a funguje okamžite po inštalácii (nie je potrebná žiadna technická konfigurácia).

WordPress SEO od Yoast

wordpress-seo-by-Yoast-wpexplorer

Podľa vývojárov tento doplnok „ide o kúsok ďalej, aby sa postaral o všetky technické optimalizácie …“ WordPress SEO od Yoast má niektoré pôsobivé vlastnosti vrátane ukážky úryvkov, aby zistil, ako sa vaša stránka / príspevok objaví vo výsledkoch vyhľadávania, analýza stránky, Súbory XML, optimalizácia RSS a sociálne integrácie, aby som spomenul aspoň niektoré.

Ďalšie čítanie

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja pre WordPress je široké pole, ktoré potrebuje viac ako jeden príspevok na pokrytie, ale tu je viac zdrojov, ak si chcete prečítať dopredu:

 1. Príručka služby Blogger pre SEO
 2. WordPress SEO – Definitívny sprievodca vyšším hodnotením pre váš blog
 3. WordPress SEO Video od Joost de Valk z Yoast
 4. Sprievodca pre začiatočníkov k optimalizácii vyhľadávacích nástrojov

záver

WordPress sa ľahko inštaluje a používa, ale väčšina začiatočníkov WordPress sa nepripravuje na náročnú úlohu marketingu alebo generovania prenosu. Vstupuje do SEO a váš deň je uložený. Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja je jednoduchý spôsob, ako zvýšiť svoju ekologickú návštevnosť za predpokladu, že ste pripravení na čas. Okrem toho nemusíte niekomu platiť za to, že máte obmedzený rozpočet. Vynikajúce výsledky môžete dosiahnuť sami, ale ak vám chýba čas alebo neviete, čo sa týka SEO, najmite odborníka. Poznáte nejaké ďalšie metódy SEO, ktoré som v článku nespomenul? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me