Ako nastaviť Google Site Kit vo WordPress

Ako nastaviť Google Site Kit vo WordPress

Google Site Kit je úplne nový doplnok SEO / analytics pre WordPress vyvinutý spoločnosťou Google. Google Site Kit vám umožňuje prepojiť a monitorovať vaše stránky v rámci online marketingových služieb Google vrátane: Search Console, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights, Google AdSense, Google Optimize a Správcu značiek Google.

Najlepšia časť? To všetko môžete urobiť priamo z vášho webu WordPress.

V tomto návode vám ukážeme, ako nainštalovať a nakonfigurovať súpravu Google Site Kit vo WordPress a ako spojiť dve najobľúbenejšie služby Google s dashboardom WordPress – t. J. Google Search Console a Google Analytics. Ukážeme vám tiež, ako aktivovať funkciu PageSpeed ​​Insights v súprave Google Site Kit.

Prehľad súpravy Google Site Kit vo WordPress

snímka obrazovky hlavného panela súpravy google google kit

Jednou z najužitočnejších funkcií zo súpravy Google Site Kit je jej schopnosť zobrazovať údaje o vašich stránkach na adrese (a) prehľad alebo súhrnná úroveň, ako aj (b) v bode a individuálna úroveň pre príspevok a stránky.

snímka obrazovky štatistík úrovne stránky google google kit 1

Táto funkcia je veľmi užitočná pri získavaní prehľadov na úrovni postov a stránok vo viacerých službách Google priamo na hlavnom paneli WordPress, čím vám šetrí veľa nových kariet, kliknutí a čo je najdôležitejšie, čas. Snímka vyššie je vynikajúcim príkladom tejto funkcie.

Predpoklad pre výučbu

Predpokladáme, že ste už na svojom webe WordPress nakonfigurovali Search Console a Google Analytics. Ak nie, odporúčame vám pred inštaláciou súpravy Google Site Kit najprv nastaviť službu Google Analytics aj Search Console.

Tu je dôvod:

 • Radi si myslíme, že je doplnok Google Site Kit primárny práca je pripojte (alebo prepojte) svoju stránku WordPress do rôznych služieb Google (či už ide o Search Console alebo Analytics).
 • Zatiaľ čo Google Site Kit môcť nakonfigurujte nový účet pre svoj web WordPress vo všetkých jeho službách, myslíme si, že by ste sa ho mali zdržať.
 • Sme presvedčení, že nastavenie nástroja Search Console alebo Google Analytics manuálnym spôsobom vám poskytne veľa lepšie pochopenie každého nástroja a marketingovej analýzy vo všeobecnosti.

Začíname s tutoriálom!

Ako nainštalovať a konfigurovať doplnok Google Site Kit WordPress

štatistiky doplnkov súpravy google site kit wordpress.org

Spoločnosť Google oznámila Súprava stránok pre WordPress v aplikácii WordCamp USA 2018 ao rok neskôr vydali ukážku pre vývojárov v júni 2019. Rýchly posun vpred do roku 2020 je doplnok aktívny na viac ako 200 000+ lokalitách.

Ako nainštalovať doplnok Google Site Kit do WordPress

Inštalácia doplnku je celkom štandardný proces:

nainštalujte súpravu stránok Google

Krok 1: Prihláste sa do svojho hlavného panela WordPress a prejdite na stránku Doplnky → Pridať nový a do vyhľadávacieho poľa zadajte „Google Site Kit“. Nainštalujte a aktivujte doplnok.

spustite nastavenie súpravy stránok Google

Krok 2: Po aktivácii doplnku sa zobrazí výzva na začatie procesu nastavenia. Kliknite na Spustite inštaláciu začať proces nastavenia doplnku Google Site Kit.

Ako nastaviť a nakonfigurovať doplnok Google Site Kit vo WordPress

Ako prepojiť súpravu stránok Google a konzolu vyhľadávania 1

Krok 3: Keď kliknete na ikonu Spustite inštaláciu v predchádzajúcom kroku sa otvorí nová karta a načíta sa konfiguračná stránka súpravy Google Site Kit. Kliknite na Prihláste sa pomocou Google pokračovať.

Poznámka: Nezabudnite použiť účet Google, v ktorom sú prepojené všetky vlastnosti vašich stránok, ako je Search Console alebo Analytics. Ak použijete iný e-mail, Site Kit nebude schopný nájsť relevantné vlastnosti a vytvoriť nové pre váš web WordPress. Nakoniec budete mať nefunkčnú konfiguráciu s duplikátnymi údajmi.

Ako prepojiť súpravu google google kit a google analytics 1 google prihlásiť sa

Krok 4: Prihláste sa pomocou príslušného účtu Google. Ak si pozorne všimnete snímku obrazovky vyššie, uvidíte, že som na podpis podpísal svoj osobný e-mail (ktorý je hlavným účtom všetkých mojich vlastníctiev Google).

Ako prepojiť súpravu stránok google a povolenia konzoly vyhľadávania 3

Krok 5: Sada stránok požiada o rôzne povolenia na prístup k vašim pripojeným službám Google, ako je Search Console atď. Kliknite na dovoliť prejdete na ďalší krok.

Ako prepojiť Google Site Kit a vyhľadávaciu konzolu 4 úspech

Krok 6: Po úspešnej konfigurácii sa zobrazí obrazovka podobná obrazovke uvedenej vyššie. Potvrdzuje sa tým, že:

 • Ste správnym vlastníkom domény svojich stránok a vaša doména je nakonfigurovaná v službe Search Console.
 • Súprava stránok má prístup k vašim všeobecným údajom o účte Google a údaje služby Search Console. Nemá prístup k údajom z iných vlastníctiev, ako je napríklad Google Analytics atď. To znamená, že pre každé vlastníctvo, ktoré chcete prepojiť, budete musieť udeliť individuálne povolenia..

Kliknite na Choďte na môj informačný panel sa vrátite na hlavný panel WordPress.

Ako prepojiť súpravu stránok Google a prehľad konzoly vyhľadávania 5

Krok 7: V tejto fáze sú prepojené iba údaje konzoly Vyhľadávanie Google, ako je to znázornené na obrázku vyššie.

konzola na vyhľadávanie súpravy stránok Google

Krok 8: Podrobné údaje o svojich stránkach v službe Search Console si môžete prezrieť na stránke Sada lokalít → Search Console strana.

Ako nastaviť Google Analytics v Site Kit

V tejto časti vám ukážeme, ako prepojiť službu Google Analytics v súprave stránok.

Ako prepojiť súpravu google google kit a google analytics 0

Krok 1: Klikni na Pripojte službu ako je znázornené na obrázku vyššie.

Ako prepojiť súpravu google google kit a google analytics 1 google prihlásiť sa

Krok 2: Prihláste sa pomocou rovnakého účtu Google, aký ste použili v poslednom kroku.

Ako prepojiť súpravu stránok Google a povolenia služby Google Analytics 2

Krok 3: Kliknite na dovoliť na udelenie prístupu k súprave Site Analytics k vašim údajom Google Analytics.

Krok 4: Vrátite sa na hlavný panel WordPress. Uistite sa, že je vybratá správna vlastnosť služby Google Analytics a kliknite na Konfigurácia služby Analytics dokončite pripojenie.

Prístrojová doska google google kit analytický panel

Krok 5: Google Analytics je teraz prepojený so súpravou Google Site Kit. Ísť do Súprava stránok → Analytics na zobrazenie údajov služby Google Analytics na vašom webe na hlavnom paneli WordPress.

Ako nastaviť prehľad PageSpeed ​​Insights v súprave stránok

Ako uvidíme neskôr, ďalšie služby Google môžete prepojiť buď z dashboardu SIte Kit alebo z nastavení Site Kit.

Ako prepojiť súpravu stránok Google a google analytics 4 stránky s úspechom

Môžete napríklad povoliť funkciu PageSpeed ​​Insights kliknutím na ikonu Pripojte službu na ovládacom paneli Site Kit.

 

snímka obrazovky hlavného panela súpravy google google kit

Po prepojení nástroja PageSpeed ​​Insights so súpravou Site Kit budete môcť zobraziť celkové údaje o výkonnosti svojej stránky WordPress zo stránky PageSpeed ​​priamo z ovládacieho panela Site Kit v programe WordPress..

Snímka vyššie je predvoleným panelom Site Kit s aktívnymi tromi službami vrátane Search Console, Analytics a PageSpeed ​​Insights. Mimochodom, toto je rovnaká snímka obrazovky, akú ste videli na začiatku tutoriálu.

Ako prepojiť jednotlivé služby Google v súprave stránok

Jednotlivé služby Google môžete prepojiť alebo odpojiť od súpravy Site Kit tak, že prejdete na nastavenia doplnku. Rovnako ako vo februári 2020, Site Kit podporuje šesť služieb Google vrátane:

 • Google Search Console
 • Google Analytics
 • Štatistiky PageSpeed
 • Google AdSense
 • Google Optimize
 • Správca značiek Google

nastavenie súpravy google google 1 pripojené služby

Svoje aktívne spojenia si môžete zobraziť pod Pripojené služby na stránke Kit → Nastavenia.

google kit kit 2 ďalšie dostupné služby

Ak chcete pripojiť viac nových služieb Google, prejdite na stránku Pripojte viac služieb a vyberte službu, ktorú chcete pripojiť.

google kit kit 3 nastavenia správcu

Nastavenia správcu poskytuje prehľad o stave doplnku Site Kit a možnosti obnovenia jeho nastavení.

Môžete sa tiež rozhodnúť zdieľať anonymné štatistiky používania doplnkov so spoločnosťou Google, aby ste vylepšili vývoj doplnku. Táto možnosť je predvolene vypnutá. Vybral som si údaje s vývojármi doplnku.

Ako zobraziť údaje o individuálnom príspevku alebo stránke v súprave Google Site Kit

Ako sme už videli, jednou z najužitočnejších funkcií súpravy Google Site Kit je jej schopnosť prezerať údaje z viacerých služieb Google (napríklad Analytics a PageSpeed ​​Insights) pre jednotlivé príspevky a stránky.

snímka obrazovky štatistík úrovne stránky google google kit 1

Ak chcete zobraziť tieto údaje, otvorte príspevok alebo stránku na novej karte, keď ste prihlásení do programu WordPress. Umiestnite kurzor myši na tlačidlo Site Kit a objaví sa nová karta s údajmi na úrovni stránky. Kliknutím na Viac podrobností získate prístup k podrobným údajom pre túto jednotlivú stránku.

štatistika úrovne stránky google google 1

Snímka obrazovky vyššie zobrazuje podrobné údaje o úrovni stránky pre danú stránku v troch službách Google vrátane služby Search Console, Analytics a PageSpeed ​​Insights..

Zabalenie

Všadeprítomnosť WordPressu a dominantné postavenie na trhu priniesli goliášom ako Google vydanie oficiálnych doplnkov pre redakčný systém. Dnes sa zameriavame na otvorenejšiu a inkluzívnejšiu integráciu rôznych služieb tretích strán v rámci WordPress, čo v konečnom dôsledku prospeje koncovému užívateľovi..

Google Site Kit je vynikajúcim príkladom tejto inkluzívnej integrácie. V budúcnosti by bolo skvelé vidieť hlbšiu integráciu s nástrojmi YouTube Analytics a Google Ads, pretože veľa firiem na internete investuje značné množstvo peňazí do reklám za marketing a propagáciu plateného obsahu..

Čo si myslíte o Google Site Kit? Používali by ste ju na svojich stránkach? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me