Ako odstrániť nefunkčné odkazy z vášho webu WordPress navždy

Existuje niekoľko vecí, ktoré sú pre správcu webu horšie ako chyba 404 nenájdená (máme však celého sprievodcu, ako opraviť chyby 404)..

Mala by to byť vaša najhoršia nočná mora – poslať návštevníka kamkoľvek, ktorý neexistuje. Hovorím to mali by buďte úmyselne najhoršou nočnou morou, pretože mnohí blogeri príliš nerozmýšľajú o nefunkčných odkazoch a o tom, ako efektívne môžu ľudí odtrhnúť od webových stránok..

Keď sa zobrazí chyba 404, zvážte svoje vlastné správanie: ako to ovplyvní vaše vnímanie stránky, na ktorej sa nachádzate? Aká je pravdepodobnosť, že sa pokúsite kopať pri hľadaní toho, čo ste boli čaká vidieť? Pravdepodobne sa jednoducho pohnete ďalej? Záujem návštevníka o váš web je často chúlostivou záležitosťou. Je neodpustiteľné napĺňať tento vzťah ponúkaním prerušeného odkazu..

Aj keď môžete pracovať na vytvorení zaujímavej a jedinečnej 404 chybovej stránky, pokiaľ ide o mňa, najlepšou liečbou je prevencia. S ohľadom na to vám v tomto príspevku chcem predstaviť vynikajúci bezplatný doplnok, ktorý vám pomôže úplne odstrániť 404 chybových stránok z vášho webu..

Predstavujeme program Broken Link Checker

Kontrola prerušeného odkazu

Možno ste už o tomto doplnku počuli – v skutočnosti som ho konkrétne uviedol ako súčasť mojej funkcie v periodickej tabuľke doplnkov WordPress. Je to mimoriadne populárny doplnok, ktorý má dobrý dôvod: môže vám pomôcť urobiť 404 chybových hlásení na vašom webe minulosťou.

Funkčnosť nástroja Kontrola prerušených odkazov je jednoduchá, ale mimoriadne účinná: prehľadá a otestuje každý odkaz na vašom webe, aby sa ubezpečil, že každý z nich správne vyrieši definovanú adresu URL. Ak sa v doplnku vyskytne problém (napríklad chyba 404), pridá ho do zoznamu nefunkčných odkazov, s ktorými môžete potom zodpovedajúcim spôsobom pracovať..

Malo by sa spomenúť, že program Broken Link Checker nedávno získal príležitostnú slabú recenziu a niektorí ľudia sa sťažujú, že to jednoducho nefunguje. S doplnkom som nemal žiadne problémy a väčšina recenzií je stále prevažne pozitívna. Mnoho ľudí má tendenciu zanechávať negatívne recenzie kvôli problému s ich vlastným jedinečným nastavením WordPress a nie samotným doplnkom, takže tieto recenzie vždy beriem so špinou soli. Je možné, že na svojom webe dôjde ku konfliktu s konkrétnym doplnkom, ak ho použijete Kontrola prerušeného odkazu, ale verím, že to stojí za potenciálne „riziko“.

Ako používať Broken Link Checker

Proces použitia nástroja Broken Link Checker je veľmi jednoduchý.

Doplnok vynakladá všetku ťažkú ​​prácu tým, že na vašom webe vyhľadáva nefunkčné odkazy na pozadí. Po jeho dokončení sa zobrazia všetky prerušené odkazy, ktoré sa v rámci WordPress našli.

Existujú dva spôsoby, ako môžete rýchlo skontrolovať, či program Broken Link Checker nenašiel nejaké nefunkčné odkazy:

Prostredníctvom informačného panela WordPress

Prostredníctvom informačného panela WordPress alebo …

Cez bočný panel

… prostredníctvom bočného panela.

Ako vidíte, oznámenia sú intuitívne a ľahko rozpoznateľné – ak sa na vašom webe objaví nefunkčný odkaz, rýchlo o ňom budete vedieť..

Na účely tohto príspevku používam svoj blog ako morča. Ako vidíte z vyššie uvedených snímok obrazovky, v súčasnosti mám na svojej stránke dva nefunkčné odkazy, ďalším krokom je ich kontrola. Môžete to urobiť buď kliknutím na „Nájdené 2 nefunkčné odkazy“ v miniaplikácii na hlavnom paneli alebo kliknutím na položku ponuky „Zlomené odkazy“ v časti náradie na bočnom paneli.

Zobrazí sa vám obrazovka, ako je táto:

Kontrola prerušeného odkazu

Ako vidíte, oba nefunkčné odkazy na mojej stránke sú dôsledkom chýb 404 nenájdených, ale doplnok nájde akýkoľvek odkaz, ktorý nerieši správne. Napríklad by sa v nej uviedla akákoľvek adresa URL, ktorá sa nenačíta v dôsledku nereaktívneho servera.

Vyššie uvedené zobrazenie je dosť samovysvetľujúce. Máte adresu URL prerušeného odkazu, za ktorým nasleduje jeho stav, použitý kotviaci text a nakoniec príspevok alebo stránka, na ktorej sa zobrazuje. Skutočnou krásou nástroja Broken Link Checker je však to, že vám umožňuje opraviť alebo odstrániť tieto odkazy za behu. Stačí umiestniť kurzor myši na nefunkčnú adresu URL a zobrazí sa vám zoznam možností:

Možnosti kontroly prerušeného odkazu

Opäť sú možnosti celkom samozrejmé: môžete upraviť adresu URL, odstrániť odkaz (pri zachovaní textu ukotvenia), označiť odkaz ako nefunkčný (ak sa napríklad vyriešil dočasný problém so serverom) alebo jednoducho zrušiť odkaz.

V uvedenom príklade viem, že odkaz je prerušený, pretože ukazuje na presmerovanie 301, ktoré som odvtedy odstránil. Preto musím upraviť adresu URL tak, aby smerovala na správne miesto:

Úprava adresy URL v nástroji Kontrola prerušených odkazov

Je to také jednoduché! Bez opustenia tejto obrazovky môžete vykonať všetky potrebné opatrenia na opravu nefunkčných odkazov. A s miniaplikáciou na hlavnom paneli WordPress nezostane žiadny prerušený odkaz na vašom webe dlho.

Odkazy, ktoré odmietnete, nájdete pod odkazom „Odmietnuté“ v hornej časti stránky:

Zrušené prerušené odkazy

Ako vidíte, vyššie uvedený obrázok ukazuje, aké ďalšie chybové hlásenia sa môžu zobraziť. Odkaz na Life Stoked je dobrým príkladom, pretože viem, že sa jedná o pravidelne aktualizovaný blog. Pri poslednom skenovaní nástroja Broken Link Checker sa musela vyskytnúť dočasná chyba servera, ktorá viedla k tomu, že bol označený ako prerušený odkaz. Ale pretože som vedel, že je to lepšie (a po kontrole som zistil, že je späť online), podarilo sa mi označiť odkaz ako „Nerušený“.

Niekedy je potrebné pozrieť sa na príspevok alebo stránku, v ktorej je uvedený odkaz, aby ste pochopili jeho kontext. Vyššie uvedený odkaz na dopravnú planetu je toho dobrým príkladom. Všetko, čo musím urobiť, je umiestniť kurzor myši na zdrojový odkaz a kliknúť na položku Zobraziť. Potom nájdem odkaz na stránke:

Kontrola prerušeného odkazu

Vidím, že odkaz vedie na konkrétny príspevok na fóre, ktorý už neexistuje. Z hľadiska používateľského zážitku je preto najlepšie:

  1. Zmeňte odkaz na domovskú stránku fóra Traffic Planet
  2. Pridajte k príspevku poznámku, v ktorej sa uvádza, že pomenovaná služba už nie je k dispozícii

Jedna rýchla zmena pomocou doplnku Broken Link Checker a malá úprava príspevku a vyriešil som akýkoľvek potenciálny zmätok pre návštevníkov príspevku..

Doplnok Peerless?

Neviem o žiadnom inom doplnku, ktorý sa zhoduje s funkciami ponúkanými programom Broken Link Checker. Vo svete nabitom nekonečnými druhmi doplnkov SEO a podobne, je to pre mňa prekvapením. Osobne by som rád videl nejakú konkurenciu v oblasti, ktorú považujem za nevyhnutnú pre pokračujúcu použiteľnosť akéhokoľvek blogu.

Z väčšej časti píšem blogové príspevky, ktoré by som rád videl stáť test času. Všeobecne by som rád písal „vždyzelené“ kúsky, ktoré sú od roku rovnako relevantné ako dnes. Z tohto dôvodu je pre mňa veľmi dôležité zabezpečiť, aby stránky, na ktoré odkazujem v starých blogových príspevkoch, zostali v budúcnosti správne. Preto považujem program Broken Link Checker za taký neoceniteľný nástroj.

Ak máte akékoľvek otázky alebo pripomienky, ako vždy, neváhajte sa ich spýtať v časti nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me