Ako zabrániť tomu, aby bol váš web WordPress vypnutý na čiernej listine spoločnosti Google

Ako udržať váš web WordPress mimo čiernej listiny spoločnosti Google

Všimli ste si náhly pokles prevádzky na vašich webových stránkach? Divné reklamy na tieňové produkty, ktoré na vašich stránkach blikajú? Ak súhlasíte, je možné, že v indexe Google chýbajú vaše webové stránky. Zjednodušene povedané, Google možno blokuje vaše stránky, pretože ich považuje za nebezpečné pre návštevníkov. Aby sa tomu zabránilo na vašom webe, je dôležité vedieť, ako zabrániť tomu, aby bol váš web mimo čiernej listiny spoločnosti Google.

Čo je čierna listina spoločnosti Google?

Vyhľadávacie nástroje ako Bing, Norton Safe Web, McAfee SiteAdvisor atď. Sa snažia používateľom ponúkať čo najlepší vyhľadávací zážitok a spoločnosť Google sa nelíši. Spoločnosť Google neustále hľadá škodlivý obsah na webových stránkach, ktorý môže potenciálne poškodiť návštevníkov. Tieto webové stránky potom umiestni do karantény.

Aj keď spoločnosť Google neuverejňuje žiadnu oficiálnu čiernu listinu, neustále vyhľadáva potenciálne hrozby na internete. Tieto nebezpečné webové stránky potom deindexuje, aby chránili návštevníkov. Webmasteri musia tomuto venovať veľkú pozornosť, pretože to môže viesť k veľkým stratám prenosu.

Spoločnosť Google má podozrenie, že tieto webové stránky vložia škodlivý kód do tichej inštalácie programov, ktoré využívajú akékoľvek chyby softvéru vo vašom počítači. Tieto programy potom môžu odosielať nevyžiadanú poštu a dokonca môžu zničiť počítač návštevníka alebo ho spomaliť. Môžu tiež ukradnúť osobné údaje vašich návštevníkov, ako sú heslá alebo informácie o kreditnej karte.

V mnohých prípadoch je čierna listina dobrá vec, pretože chráni nepotrebných návštevníkov. Potenciálny kupujúci webovej stránky by mal v skutočnosti skontrolovať, či je webová stránka na čiernej listine ako súčasť procesu povinnej starostlivosti..

Čo robí spoločnosť Google považovaním webových stránok za nebezpečné?

Spoločnosť Google berie do úvahy veľa aspektov pred tým, ako vytiahne vaše webové stránky mimo dosahu návštevníkov. Niekedy sa to deje z dôvodu algoritmických zmien, ale častejšie to môže byť kvôli bezpečnosti alebo iným problémom, ktoré si vyžadujú určité úpravy:

  • Škodlivý softvér alebo vírusy na hostiteľských serveroch alebo v počítači alebo sieti.
  • Nízka kvalita alebo pornografický alebo nevyžiadaný obsah, kontroverzný / nezákonný obsah, obsah, ktorý nie je originálny alebo porušuje autorské práva.
  • Hosting phishingových alebo podvodných stránok.
  • Presmerovanie na iné webové stránky.
  • Vytváranie zadných vrát, posielanie spätných odkazov, nákup alebo predaj odkazov.
 • Prepojenie na spamové a škodlivé stránky.
 • Znečistené postupy SEO, ako je maskovanie kľúčových slov alebo nadmerná optimalizácia kľúčových slov.

Tieto aspekty môžu viesť k sankciám od spoločnosti Google vrátane odstránenia z indexu vyhľadávania Google.

Čo sa stane, ak je váš web na čiernej listine?

Najdramatickejším dopadom zaradenia na čiernu listinu spoločnosti Google je pokles počtu návštevníkov. Dobré meno a dôveryhodnosť webu môžu okrem vážnej straty výnosov tiež poraziť.

Google začne blikať varovnými značkami na odradenie návštevníkov od vašich webových stránok. Akonáhle ste na čiernej listine, môže to byť dlhá cesta k uzdraveniu.

15 Známky, že váš web je na čiernej listine od spoločnosti Google

Spoločnosť Google občas upozorní správcov webu na odstránenie obsahu webových stránok. Ale môžete sa tiež pozrieť na tieto príznaky.

 1. Varovné správy, ako napríklad ‘Táto stránka môže byť napadnutá hackermi‘Alebo‘Táto stránka môže poškodiť váš počítač. Chcete pokračovať? “ začnú blikať.
 2. Google upozorňuje návštevníkov, že váš web je pravdepodobne ohrozený alebo potenciálne nebezpečný.
 3. Váš web načíta prázdnu stránku alebo vaša domovská stránka presmeruje na inú adresu URL.
 4. Pri vyhľadávaní na vašom webe v službe Google sa zobrazia neobvyklé stránky alebo reklamy.
 5. SEO spamové odkazy a presmerovania v SERP.
 6. Na vašej stránke sa objaví divné vyhľadávanie kľúčových slov pre tieňové farmaceutické výrobky.
 7. Vaše e-maily sa začínajú odraziť.
 8. Na vašom webe sa začnú objavovať neznáme kontextové okná, spamový obsah alebo divné reklamy.
 9. Váš prehliadač načíta divný obsah z externých zdrojov.
 10. Po kliknutí na Ctrl + U si v záhlaví alebo päte svojej webovej stránky všimnete zvláštne fragmenty kódu.
 11. Váš web viditeľne spomaľuje.
 12. Využitie šírky pásma sa zvyšuje.
 13. Návštevnosť vašich webových stránok sa každým dňom znižuje.
 14. Váš účet Nástrojov správcu webu Google dostáva upozornenia na škodlivý kód na vašom webe.
 15. Vaše webové stránky sa už nezobrazujú v indexe Google.

Ako skontrolovať, či je váš web WordPress na čiernej listine spoločnosti Google

Je celkom možné, že vaše webové stránky boli vyhľadávacími nástrojmi odstránené bez toho, aby ste o tom vedeli. Aj keď vyššie uvedené značky môžu znamenať čiernu listinu, existuje niekoľko konkrétnych kontrol, ktoré môžete vykonať na overenie toho istého:

Vykonajte manuálnu kontrolu

Do vyhľadávacieho panela Google zadajte svoju webovú adresu. Ak sa váš web nezobrazí a predtým to tak nebolo, je pravdepodobné, že spoločnosť Google index deindexovala. Toto samozrejme nebude fungovať pre nový web, pretože ho ešte nemusia byť indexované vyhľadávacími nástrojmi.

Bezplatné online nástroje

Nástroje na skenovanie online ponúkajú rýchlu kontrolu, či spoločnosť Google penalizovala váš web. návšteva IsMyWebsitePenalized a prilepte adresu URL svojich webových stránok. Tento nástroj je bezplatná služba, ktorá je užitočná pre webmasterov a profesionálov v oblasti SEO.

Čierna listina spoločnosti Google: IsMyWebsitePenalized

Tento nástroj prehľadá vaše webové stránky a informuje vás o stave trestu. Výsledky sú pomerne presné. Je dôležité si uvedomiť, že v parkovaných doménach, presmerovaných doménach alebo nových webových stránkach sa bude zobrazovať stav Penalizovaný.

Sucuri SiteCheck

Sucuri SiteCheck

Ďalším účinným nástrojom, ktorý môžete použiť, je Sucuri SiteCheck scanner. Dokáže zistiť škodlivý softvér a množstvo bezpečnostných problémov vrátane čierneho zoznamu vašich webových stránok. Skener okrem toho odporúča metódy na odstránenie problému.

Nástroje správcu webu Google

Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, by bolo použitie Nástroje správcu webu Google skontrolovať bezpečnostné chyby na svojich webových stránkach.

Čierna listina spoločnosti Google: Konzola vyhľadávania Google

Oblasť problémov s nástrojmi Google Webmaster odhaľuje množstvo užitočných informácií o vašom webe, vrátane odkazov na vaše stránky, vyhľadávacích dopytov, zdravotného stavu stránok a 404 chýb..

Tipy, ako zabrániť tomu, aby bol váš web vypnutý na čiernej listine spoločnosti Google

Oprava poškodenia spôsobeného deindexáciou je dlhodobý proces. Preto je múdrejšie (a ľahšie) prijať niektoré preventívne opatrenia. Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zostali na dobrej strane spoločnosti Google:

 • Nainštalujte bránu firewall a pravidelne spúšťajte antivírusový softvér.
 • Vyčistite svoje stránky a odstráňte škodlivý obsah.
 • Vyhnite sa odkazom na webové stránky so spamom, ako aj nákupom alebo predajom odkazov.
 • Zaistite originálny obsah bez vypĺňania kľúčových slov.
 • Vyberte si starostlivo svoj hostingový balík.
 • Aktualizujte svoj WordPress pravidelne, používajte spoľahlivé témy a doplnky.
 • Pravidelne menite svoje používateľské meno a heslo, zabezpečte svoje prihlasovacie stránky.
 • Zabezpečte súbor wp-config.php, ako aj súbor .htaccess.
 • Musíte poznať zmluvné podmienky spoločnosti Google a držať krok so zmenami algoritmu.

Nezabúdajte na to, že nejde o záruku (pretože nevieme, čo presne robíte na svojom webe), ale všetky osvedčené postupy je potrebné dodržať, aby váš web zostal na bielej listine..

záver

Ako vidíte, byť na čiernej listine od spoločnosti Google má obrovské negatívne dôsledky, ktoré si vyžadujú určitý čas na zotavenie. Je to vynikajúci nápad vytvoriť si účet pomocou nástrojov správcu webu Google na pravidelné kontroly vašich webových stránok. Môžete sa tiež obrátiť na náš predchádzajúci príspevok týkajúci sa zotavenia z napadnutého webu.

Keď už viete, že už nie ste v indexe, prvým krokom môže byť uvedenie vášho webu do režimu offline ako opatrenia na kontrolu poškodenia. Upozornite svojho hostiteľa a deaktivujte web. Ak sa môžete prihlásiť, poznačte si, čo vidíte, a oznámte to poskytovateľom hostiteľských služieb.

Vyhľadať Poznámka spoločnosti Google o udržiavaní čistej stránky, a ak je to potrebné, využite odbornú pomoc na vyčistenie svojich stránok. Po dokončení o tom informujte spoločnosť Google požiadaním o kontrolu. Google potom začne znova indexovo prehľadávať vaše stránky a znova indexovať vaše webové stránky. Bude to nejaký čas trvať, ale môžete sa zotaviť.

Máte nejaké užitočné tipy, ktoré môžete pridať? Alebo otázky týkajúce sa osvedčených postupov pri údržbe webových stránok WordPress? Zanechať komentár nižšie!