Kaip sukurti ir pridėti savo „WordPress“ svetainės schemą

Tinklalapiai būna įvairių dydžių. Ir kuo didesnė svetainė, tuo sunkiau naršyti svetainėje be efektyvių naršymo meniu. Dabar tai yra iš žmogaus perspektyvos. Tikrinimo priemonės požiūriu (robotai, kuriuos paieškos variklis siunčia jūsų svetainei patikrinti) labai tinka..

Svetainės struktūra yra labai panaši į tikrą žemėlapį. Laikykite tai paieškos sistemų el. Žemėlapiu. Tai padeda paieškos varikliams lengvai rasti ir pasiekti visus jūsų svetainės įrašus.

Kodėl jie svarbūs ?

 • Jūsų svetainė yra tikrai didelė arba joje yra daug turinio pagal daug įvairių kategorijų. Kai svetainės tampa didesnės, paieškos varikliams tampa sunkiau naršyti ir naršyti po naujesnį turinį.
 • Jei turite daug turinio, kuris buvo blogai susietas vienas su kitu, jei turite turinio, kuris yra izoliuotas nuo jūsų svetainės. Šis turinys, kuris kitaip neturi nuorodos, iš esmės yra našlaičiai ir neturi galimybių lankytojui prieiti. Sekundę tarkime, kad šiam izoliuotam turiniui trūksta įeinančių nuorodų ir iš kitų svetainių. Esant tokiai situacijai, jei paieškos varikliai nepateikia jų nuorodų, jie bus visiškai izoliuoti ir neturės jokio srauto. Svetainės schemoje bus nurodytas nenurodytas, izoliuotas jūsų svetainės turinys.
 • Svetainių schemose taip pat atsižvelgiama į svetainių raiškiosios medijos informaciją ir meta duomenis. Tai padeda paieškos varikliams suprasti, kas yra jūsų svetainė, o taip pat tam tikrų jūsų svetainės URL svarbą, palyginti su kitais tos pačios svetainės URL..
 • „Google“ taip pat informuoja mus, kad svetainių schemos gali padėti pačioms svetainėms, nors svetainės schema negarantuoja, kad kiekvienas interneto puslapis yra indeksuojamas.

Trumpai tariant, tikrai geriau turėti svetainių schemas, nei yra, jų neturėti. Jie šiek tiek palengvina paieškos variklio darbą, o dauguma interneto administratorių, pateikiančių savo svetainių schemas, dažniausiai naudojasi tuo, kaip ne.

Kaip kuriate svetainės schemą ?

Galite jį sukurti naudodami tam skirtą svetainių schemų papildinį arba galite naudoti paieškos variklio optimizavimo papildinį. Atsižvelgiant į tai, kad naudojasi daugybė „WordPress“ tinklaraštininkų Mielių SEO (anksčiau žinomas kaip „WordPress SEO“), pradėsiu nuo to, kaip sukurti ir pateikti svetainių schemas naudojant „Yoast SEO“.

Mielių SEO

Jei naudojate paieškos variklio optimizavimo papildinį arba „Yoast SEO“ ar panašų dalyką, paprastai nieko nereikės daryti. Svetainės schemos generavimas paprastai įgalinamas pagal numatytuosius nustatymus.

„YoastXML“

Nepakanka vien sukurti svetainių schemas – reikia pranešti paieškos varikliams apie pakeitimą. „Yoast“ tai palengvina, nes papildinys automatiškai įtraukia „Google“ ir „Bing“.

„Yoast SEO“ taip pat sukuria XML stiliaus lentelę, kurią galima perskaityti kaip HTML failą. Tai svarbu tuo, kad jūs iš tikrųjų galite patikrinti, ar teisingi URL yra pateikti ir tinkamai įtraukti į svetainių schemas..

Sukurta XML svetainės struktūra

Svarbu užtikrinti, kad jūsų svetainės schema būtų dažnai atnaujinama arba bent jau taip dažnai, kaip skelbiate naujus pranešimus. Aukščiau esančiame XML stiliaus lape pastebėsite, kad kiekvienam URL yra prioritetinis įvertinimas, svetainės schemos generavimo dažnis su vaizdų skaičiumi ir paskutine nurodyta pakeitimo data.

Visa ši informacija yra labai svarbi jūsų paieškos sistemos reitingavimui. Pvz., Jūsų turinio šviežumas, įskaitant pakeitimų kiekį jūsų svetainėje, pakeitimų dažnumą ir tai, kiek metų jis yra. Visi trys šie veiksniai gali labai paveikti jūsų svetainės paieškos sistemos reitingą.

Galite perskaityti šį puikų „Moz“ įrašą apie „Google“ politiką, kai kalbama apie turinio šviežumą. Turėdami atnaujintą ir aktualų turinį kartu su dažnu svetainių schemų generavimu, labai veiksminga užtikrinant, kad jūsų turinys niekada nepraras paieškos reitingo, nes turinys gali būti laikomas pasenusiu.

XML svetainės schemos generatorius

Kitas įskiepis, kurį norėčiau pristatyti, yra XML svetainės schemos generatorius. Tikėtina, kad nenaudojate „Yoast SEO“ ir dabartinis jūsų paieškos sistemos optimizavimo papildinys nepateikia svetainės schemos. Šis papildinys sukuria svetainės schemą, kuri yra saugoma ir prieinama paieškos varikliams. Kaip matote iš toliau pateikto ekrano kopijos, svetainės svetainės schema saugoma arnebranchhold.de/sitemap.xml.

XML1

XML svetainės žemėlapio generatorius automatiškai informuoja „Google“ ir „Bing“ kaip ir „Yoast SEO“ papildinys. Svetainės schemos URL pridedamas prie failo robots.txt, kuris yra pirmasis paieškos variklių tikslas, kad būtų galima rasti daugiau informacijos apie svetainę (o jei jums kilo klausimas, robots.txt failas iš esmės yra tas, kuris nurodo paieškos varikliams, kurių URL nereikia nuskaityti. , kur kaip svetainės schema sukurta daryti visiškai priešingai).

Naudodamiesi XML svetainės žemėlapio generatoriaus įskiepiu galite nurodyti, kurie iš šių punktų yra įtraukti į jūsų svetainės schemą. Panašiai taip pat galite neįtraukti tam tikrų konkrečių įrašų ir tam tikrų kategorijų:

 • Pradinis puslapis
 • Žinutės
 • Kelių puslapių žinučių puslapiai
 • Statiniai puslapiai
 • Kategorijos
 • Archyvai
 • Autoriaus puslapiai
 • Žymų puslapiai

Be galimybės nuspręsti, kurios jūsų svetainės dalys bus įtrauktos į jūsų internetinių svetainių žemėlapių dalį, kiekvienam iš minėtų „WordPress“ tinklalapio aspektų taip pat galite priskirti tam tikras svetainių žemėlapių generavimo prioriteto ir dažnumo vertes..

Neautomatinės svetainės schemos

Abu papildiniai automatiškai pateikia jūsų svetainės schemą paieškos varikliams, kad nereikėtų to daryti. Dabar yra tikimybė, kad tai veiks puikiai. Bet dėl ​​tam tikrų priežasčių, jei jie to nedaro, o jūsų sėkmė tokia pat supuvusi kaip mano;), visada galite atsisiųsti savo svetainės žemėlapio kopiją ir įkelti ją į „Google“ paieškos pultas arba galite tai padaryti iš savo „Google“ žiniatinklio valdytojo paskyros. Ir jei nenorėtumėte naudoti papildinio svetainių žemėlapių generavimui, galite naudoti šis internetinis svetainės schemos generatorius.

Tai gana paprastas procesas, tačiau nuolat generuoti svetainių schemas ir jas pateikti rankiniu būdu užima daug laiko. Kuriant ir dažnai atnaujinant savo svetainės schemas, daug produktyviau išnaudojate savo laiką. Tai leis jūsų svetainei visada patekti į „Google“ paieškos objektyvą (ir suteiksite daugiau laiko turiniui kurti!).

Papildomi pranašumai

Dabar daugelis svetainių užsiima turinio sindikavimu, o kai kurios net aktyviai vagia turinį ir skelbia jį savo svetainėse be jokio oficialaus svetainės savininko leidimo (dar vadinamo turinio iškarpymu). Dėl naujų pakeitimų, įtrauktų į „Google“ paieškos algoritmus, svetainės, kopijuojančios turinį, yra griežtai baudžiamos. Tai yra geras dalykas – tiesiog turime užtikrinti, kad jūsų svetainės darbas būtų pripažintas originaliu turinio generatoriumi.

Sukūrę svetainių schemas, kai tik skelbiate naujus įrašus, galėsite tai padaryti. Nesvarbu, kiek kartų pavogtas jūsų svetainės turinys, „Google“ paieškos rezultatai atspindės tai, kad bet koks iš jūsų svetainės pavogtas turinys teisėtai priklauso jūsų.

Baigiamosios mintys

Vis daugiau dėmesio skiriama geresnių mašininiu mokymu pagrįstų algoritmų kūrimui, paieškos sistemos, tokios kaip „Google“, tiesiogine prasme, tampa vis intelektualesnės. Nepaisant to, kokie protingi jie yra, svetainės schema visada gali padėti tikrinimo robotams veikti protingai. Tai suteikia šiek tiek kontrolės, kaip rimtai paieškos variklis priima skirtingas jūsų svetainės dalis. Džiaugsmas ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me