Kas yra laikas pirmajam baitui ir kaip jį patobulinti savo „WordPress“ svetainėje

Galbūt esate girdėję frazę Laikas iki pirmo baito bet kažkodėl atrodo, kad kai kurie žmonės to išvengia. Ar tai būtų todėl, kad atrodo neįtikėtinai į technologijas orientuota, ar todėl, kad atrodo abstrakti sąvoka, o ne tokia svarbi kasdieniam naudojimui. Niekas negalėjo būti toliau nuo tiesos.

„Time to First“ baitas iš tikrųjų nėra idėja ar idėja, kurią turėtų suprasti tik patys technikos žinovai. Kiekvienas turėtų sugebėti suvokti jo prasmę ir pritaikyti jį praktikoje.

Šiame straipsnyje aš jums paaiškinsiu keliais žodžiais: kas yra laikas iki pirmojo baito, kaip tai veikia jūsų svetainę ir kodėl turėtumėte skirti daug dėmesio šia tema jei norite savo skaitytojams suteikti kuo geresnę patirtį naršant jūsų svetainėje.

Koks laikas pirmajam baitui?

Laikas iki pirmo baito (TTFB) yra matavimas, naudojamas kaip žiniatinklio serverio ar kito tinklo šaltinio reagavimo rodiklis..

TTFB matuoja trukmę nuo vartotojo ar kliento, pateikiančio HTTP užklausą, iki pirmojo baito puslapio, kurį gauna kliento naršyklė. Šį laiką sudaro lizdo sujungimo laikas, laikas, per kurį reikia siųsti HTTP užklausą, ir laikas, kurio reikia norint gauti pirmąjį puslapio baitą. Nors kartais klaidingai suprantamas kaip skaičiavimas po DNS, pradiniame tinkle esančiame TTFB skaičiavime visada nurodomas tinklo delsos laikas, per kurį reikia ištekliui pradėti krauti.

Tai yra „techie“ paaiškinimas, paimtas tiesiogiai iš Vikipedija. Dabar išverskime tai į paprastesnį, kuris tarnauja visiems.

Laikas iki pirmo baito – tai laikas, per kurį jūs paspaudžiate tą mygtuką, kad įkeltumėte svetainę, iki jos pradžios. Jei jūs kalbėtumėte apie tai žaidimų prasme, laikas į pirmąjį baitą būtų panašus į jūsų „latenciją“ ar „vėlavimą“ žaidžiant. Vėlavimas rodo tiesioginį reagavimą į jūsų svetainę.

Kokie veiksniai turi įtakos pirmajam baitui?

Laiką iki pirmo baito gali atspindėti keli veiksniai, tačiau kadangi tai yra „WordPress“ straipsnis, mes sumažinsime viską, kas paveikiama, kai „WordPress“ yra vietoje.

  • DNS atsakymo laikas
  • Serverio konfigūracija ir veikimas (PHP ir žiniatinklio serveris)
  • „WordPress“ papildiniai / tema
  • HTML kaupimas įgalintas / išjungtas

Kiekvienas iš šių veiksnių prideda papildomą delsą kiek laiko reikia jūsų svetainei pateikti. Tai reiškia, kad tai visi sudėti. Tai ne tai kai kurie iš šių veiksnių gali turėti įtakos vėlavimui, visi iš šių veiksnių lemia didesnį vėlavimą! Taigi galite atspėti, kad idealiausio scenarijaus atveju viskas turėtų vykti greitai, kad gautumėte labai gerą laiką iki pirmojo baito ir jei kažkam toje grandinėje reikia daugiau laiko apdoroti, nukentės jūsų paskutinis laikas į pirmąjį baitą..

Tai svarbu, nes „Time to First“ baitas daro įtaką viskam, ką jūs ar jūsų skaitytojai daro jūsų svetainėje. Kiekvieną kartą, kai skaitytojas spustelės nuorodą, paveikslėlį, tinklaraščio įrašą ar puslapį, bus atsižvelgiama į laiką iki pirmo baito. Galite pastebėti, kad netinkamas laikas pirmajam baitui reikš, kad skaitytojas turės panašią situaciją kaip žaidėjas, prijungtas prie prasto serverio. Kiekvienas spustelėjimas bus susietas su dideliu atsilikimu ir tai turės įtakos patirčiai.

Pastaba: nuo šiol aš naudosiu akronimą TTFB, kad žymėčiau laiką iki pirmojo baito, kad tik šiek tiek paspartintumėte.

1. DNS reakcijos laikas

DNS skiriamoji geba yra pirmasis lygties veiksnys. Visada įsitikinkite, kad naudojate gerus DNS serverius ir kad jie turėtų mazgus, pasiskirstančius visame žodyje, kad būtų galima kuo geresnė skiriamoji geba. Geras būdas sumažinti TTFB šiame etape yra naudoti geras tokias pasaulines paslaugas kaip „CloudFlare“ kaip tokios rūšies paslauga įgyvendinama Visuotinis DNS talpyklos kaupimas. Šis metodas yra labai geras norint sumažinti TTFB kaupiant talpykloje tolimesnes skyres.

2. Serverio konfigūracija

Antrasis TTFB delsos žingsnis yra tikrasis serveris. Čia jūsų priegloba pradės veikti. Internetinio serverio konfigūracijos tipas, kurį jis naudoja, ir talpyklos kaupimo būdai labai sumažinti TTFB. Pvz., Jei jūsų serveris įgyvendins seną PHP 5.4 interpretatorių, gausite labai aukštą TTFB, tuo tarpu naudojant modernią PHP 7.1 konfigūraciją laikas sumažės 2 ar daugiau kartų..

Taip yra todėl, kad PHP vertėjas vaidina svarbų vaidmenį procese. Kiekvieną kartą paprašius pateikti tinklalapio puslapį ar tinklaraščio įrašą neišvalytas, serveris turės apdoroti aptariamus PHP failus konvertuoti juos HTML formatu atgal į naršyklę. Kuo sudėtingesni PHP failai, tuo daugiau laiko reikės jiems iš anksto apdoroti ir nusiųsti atgal į naršyklę.

Galite pastebėti, kad serverio veikimas taip pat užims svarbią vietą visame procese. Kuo greitesnis procesorius ir kuo daugiau išteklių jums paskirs priegloba, tuo greičiau jie apdoros tuos failus ir todėl jūsų TTFB bus mažesnis.

Be to, jei jūsų priegloba įgyvendina PHP talpyklą, tai bus dar labiau sumažinta pateikus antrą užklausą, nes ji pateiks talpykloje esančią to failo versiją, užuot vėl apdorojusi PHP failą..

Dabar galite pamatyti 2 tipų prieglobos verslą, bendrąsias (neišvalytas) ir „WordPress“ išskirtines prieglobos paslaugas, kurios paprastai įgyvendina talpyklos mechanizmas PHP, sumažinant jūsų TTFB procesą.

3. „WordPress“ papildiniai ir tema

Trečiasis TTFB lygties žingsnis yra jūsų tikroji svetainė. Tai yra svarbiausias veiksnys ir aš jums parodysiu, kodėl.

Paprastai „WordPress“ duos jūsų prieglobai kelis PHP failus apdoroti ir kuo sudėtingesni, tuo daugiau laiko reikės procesui. „WordPress“ aptarnauja įskiepiai ir tie įskiepiai prideda papildomą kodą iki galutinio PHP apdorojimo, todėl turėdami tai omenyje galite tai aiškiai pamatyti kuo daugiau įskiepių įdiegėte, tuo daugiau laiko reikės jų tvarkymui taigi, jūsų TTFB padidės.

Kuo mažiau, tuo geriau

Paprastai, geriau naudoti mažiau papildinių. Be abejo, vienas blogai užkoduotas papildinys gali būti daug blogesnis nei 10 profesionaliai užkoduotų papildinių arba įmanoma įdiegti du įskiepius, kurie konfliktuoja. Tačiau paprastai sutrumpinus papildinių skaičių, jums lengviau valdyti atnaujinimus ir jūsų svetainė tampa greitesnė. Pateikiame pagrįstą įdiegimo papildinių kiekį.

Laikas iki pirmo baito: mažiau papildinių

Šis kitas pavyzdys gali būti problematiškas (vėlgi – tai iš dalies priklauso nuo to, ką įdiegėte).

Laikas iki pirmo baito: daugiau papildinių

Ir, žinoma, viskas, kas praėjo 30 papildinių kliūties, greičiausiai nebus naudinga jūsų vėlavimui. Galite būti tikri, kad svetainė, kurioje yra daugiau nei 40 papildinių, turės labai aukštą TTFB, net jei ji priglobta įspūdinga prieglobos paslauga ir aš jums parodysiu, kodėl.

4. HTML kaupimas

Paskutinis veiksnys yra pats svarbiausias ir susijęs su talpyklos mechanizmas nuspręsite įdiegti savo „WordPress“ diegimą. Nors „WordPress“ yra keletas talpyklos mechanizmų tipų, efektyviausias iš jų yra HTML kaupimas.

Turėdamas gerą įskiepį kaip „KeyCDN“ talpyklos įgalintuvas turės didžiulį poveikį jūsų TTFB, net labiau nei pats priegloba. Jis konvertuos visus šiuos failus į HTML, taigi, talpykloje aktyvavus, jūsų skaitytojams nereikės pereiti per PHP išankstinį procesorių jūsų priegloboje ir jis bus tik pats internetinis serveris atsakingas už jūsų turinio pateikimą. Jūs netgi galite dar labiau pagreitinti procesą, jei nuspręsite naudoti prieglobą, kurioje yra nginx kaip apašą, kaip pagrindinę žiniatinklio serverį, kaip paaiškinau šiame straipsnyje.

Laikas iki pirmo baito atvejų analizė: kodėl tai svarbu?

Dabar leiskite parodyti jums, apie ką mes kalbame. Toliau pateikiami atvejų tyrimai yra realūs įvairių interneto serverių konfigūracijos pavyzdžiai, kurių pabaigoje pateikiama patogi etalono santrauka.

Lėta svetainė lėtai serveryje

Lėtos svetainės turėjimas gali būti skausmas TTFB ir jei jums nerūpi gera hostingo paslauga, turite būti pasirengę priimti blogiausią įmanomą rezultatą.

Laikas iki pirmo baito: lėta svetainė, lėtas serverio veikimas

Paanalizuokime šią svetainę išsamiai. Šiuo tikslu ketinu naudoti „Pingdom“ įrankius, nes tai yra puikus įrankis, leidžiantis pamatyti TTFB. Triukas yra atverti detalė pateikus pirmą prašymą svetainei.

Laikas iki pirmo baito: lėta svetainė, lėtas serverio atsakas

Kaip matote, svetainės TTFB yra ne trumpesnis kaip 4,2 sekundės! Tai reiškia, kad praeis 4 sekundės, kol gausite bet kokį požymį, kad svetainė iš tikrųjų pasiekiama.

Padauginkite tą laiką iš visų paspaudimų, kuriuos atliksite svetainėje, ir pamatysite, koks skausmas gali būti skaitytojui. Žinoma, TTFB turi būti pridėtas prie bendro laiko, kurį svetainė pateikia. Rezultatas bus katastrofiškas spektakliui nes svetainė užims tiek 7 sekundės atvaizduoti tinkamai kartais.

Tai lemia kelių veiksnių derinys. Prastai optimizuota svetainė be talpyklos mechanizmo, labai lėta prieglobos paslauga ir visiškai pasenęs PHP vertėjas, kuris vis dar veikia PHP 5.4. Net jei svetainė naudoja debesų užtemimą kaip išorinį talpyklos kaupimo mechanizmą, nieko negalima padaryti, kad padėtis pagerėtų, jei svetainė ir priegloba nebendradarbiauja.

Greita svetainė vidutiniame serveryje

Pažiūrėkime, kas nutinka, kai įdedame labai greitą svetainę į vidutinį serverį, kuris naudoja „Apache“ ir PHP 7.1

Laikas iki pirmo baito: greita svetainė, vidutinis serverio atsakas

Svetainėje, kurioje be talpyklos yra mažiau nei 10 papildinių, rezultatas yra bent 5 kartus geresnis nei ankstesnis. Galite pamatyti, kad dabar TTFB yra 521 ms. Tai reiškia, kad svetainei užregistruoti jūsų naršyklėje užtruks 0,5 sekundės, nuo to momento, kai ji pereis nuo serverio iki momento, kai pasieks jūsų kompiuterį.

Laikas iki pirmo baito: greita svetainė, vidutinis serverio atsakas 2

Kas nutiks, kai suaktyvinsime talpyklą toje svetainėje? Magija atsitinka. Paprastai vidutinis serveris, veikiantis „Apache“, gali duoti puikių rezultatų tik su 152 ms TTFB. Galite pamatyti, kiek a geras „WordPress“ talpyklos kaupimas mechanizmas turi įtakos rezultatams.

Labai lėta svetainė greitame serveryje

Dabar pažiūrėkime priešingai. Kas nutiks, jei įdėsime labai lėtą svetainę į labai greitą serverį.

Laikas iki pirmo baito: lėta svetainė, greitas serverio atsakas

Optimizuotam serveriui, kuriame veikia „Plesk“ su „nginx“ ir PHP 7.1.11, prireiks 1,29 sekundės, kad svetainė būtų užpildyta papildiniais (daugiau nei 27).

Laikas iki pirmo baito: lėta svetainė, greitas serverio atsakas 2

Bet kai suaktyvinome talpinimą „WordPress“ naudodamiesi jaukiu „KeyCDN Cache Enabler“, rezultatas yra nuostabus. Dėl labai lėtos svetainės TTFB sumažinta iki 400 ms.

Greita svetainė greitame serveryje

Dabar pažiūrėkime optimalią situaciją. Greita svetainė veikia greitame serveryje.

Laikas iki pirmo baito: greita svetainė, greitas serverio atsakas

Tas pats serveris, kuris lėtą svetainę suteikė 1,29 sekundės TTFB, greitojoje svetainėje reaguoja mažiau nei 500 ms be talpyklos.

Laikas iki pirmo baito: greita svetainė, greitas serverio atsakas 2

Jei įgaliname talpyklą, rezultatai yra tiesiog stulbinantys. Greitas serveris kartu su greita svetaine su įgalinta talpyklos talpa suteikia mažiau nei 150 ms TTFB!

Lyginamieji rezultatai

Pažiūrėkime visus rezultatus į vieną didelę lentelę, skirtą etalono mėgėjams.

Laikas iki pirmo baito etalonų

Galite pastebėti, kad priegloba atlieka svarbų vaidmenį mažinant TTFB ir gerinant jūsų svetainės vėlavimą ir suprantamą našumą, tačiau tai, ką darote su svetaine, daro didžiausią įtaką našumui.

Apvyniokite

Turėdami gerą TTFB metriką garantuosite, kad turėsite greitą ir greitai reaguojančią svetainę, ji sutrumpins jūsų bendrą atvaizdavimo laiką ir taps puikia metrika našumui nustatyti. Paprastai, kuo aukštesnė TTFB, tuo lėtesnė bus jūsų svetainė. Svarbu turėti omenyje TTFB, kai nustatote savo svetainės etaloną, nes šis laikas taip pat gali būti naudojamas nustatant „WordPress“ diegimo kliūtis. Galite atlikti paprastą pratimą, tiesiog išjungę visus papildinius ir perėję prie pagrindinės temos, tada vėl išmatuodami TTFB. Jus nustebins rezultatai.

Norėčiau pabaigti šį straipsnį sakydamas, kad tai jokiu būdu nėra „viena metrika, skirta jiems visiems valdyti“, nes yra ir kitų veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti, įskaitant duomenų bazės našumą, turimą pralaidumą ir tinklo greitį. Bet kadangi TTFB paprastai taip pat turi įtakos visi šie veiksniai, tai yra geras trūkumų kitur ženklas.

Tikimės, kad pasinaudosite proga eksperimentuoti su savo TTFB. Palikite komentarus žemiau. Mes norėtume išgirsti apie jūsų pačių bandymus ar padėti iškilus klausimams.