Marketing vašej webovej stránky WordPress: The Ultimate Guide

Máte nainštalovanú najnovšiu platformu WordPress. Máte najvyberanejšiu prémiovú tému a všetky potrebné doplnky nakonfigurované. Ste skutočne nadšení, že konečne končíte svoj dlhodobý sen o prevádzkovaní online obchodu. Alebo len vlastnenie osobnej webovej stránky. Máte nastavené poštové schránky a ste pripravení otvoriť obchod.

Inými slovami, vaša stránka WordPress je úplne naložená a vy naozaj chcete stranu rozveseliť. Máte však presne nula zákazníkov. Ak ste si urobili domácu úlohu, zákazníci sú v poriadku, ale nenašli ste ich alebo naopak; nenašli váš web WordPress a vaše ponuky.

Čo robiť? Odpoveď je v tomto marketingovom príspevku WordPress. Najprv si vymyslime niekoľko základných definícií:

Marketing – činnosť alebo podnikanie v oblasti propagácie a predaja výrobkov alebo služieb vrátane prieskumu trhu a reklamy.

Webový marketing – využívanie internetu na poskytovanie propagačných materiálov spotrebiteľom. Zahŕňa e-mailový marketing, marketing vyhľadávacích nástrojov, marketing sociálnych médií …

Zdroj: Definície online, Wikipedia.

Keď hovoríme, že uvádzame na trh vašu webovú stránku WordPress, máme na mysli marketing vašich produktov alebo služieb. Vaša webová stránka je iba marketingovým nástrojom, ale s toľkými obchodmi, ktoré sa objavujú každý druhý deň, by vaša webová stránka mohla byť obchodným aj marketingovým nástrojom. Rozlišujte tiež.

Marketingové metódy, o ktorých budeme dnes diskutovať, sú väčšinou bezplatné (alebo relatívne lacné) a pomerne ľahko implementovateľné, ale musíte byť pripravený na časovú investíciu. Keď budeme postupovať ďalej, odporučím niekoľko doplnkov, takže buďte opatrní. Ako je uvedené, ako môžete predávať svoje stránky WordPress s tukom na lakte a bez porušenia banky?

Vložte svoju webovú adresu na všetky dokumenty

add-your-e-mail

Vyrazme staromódnou cestou. Ak publikujete všetky druhy dokumentov: brožúry, brožúry, tlačové správy alebo propagačné tlačové médiá vo všeobecnosti, uistite sa, že na každom z nich je uvedená webová adresa (URL). Je to jednoduché a nevznikajú žiadne ďalšie náklady, tak už to urobte. Môže to byť vizitka, faktúra, hlavičkový papier, prezentačné zložky, technické listy, baliace listy alebo marketingový kolaterál, umiestnite svoju doménu na každý kúsok papiera, ktorý vychádza z vašej kancelárie..

Medzi ďalšie dokumenty patria elektronické knihy, návrhy, biele knihy, obalové materiály: kontajnery, veká, tašky a podobné výrobky, ďalšie propagačné predmety a dokonca aj prezentácie v PowerPointe. Každý dokument, ktorý predstavuje vašu firmu, musí mať názov vašej domény. Je to také jednoduché.

Tlačová správa

Áno, viem, že obyčajne nemáte chuť písať, ale tlačové správy stále fungujú. Jediným pravidlom je, že vaša tlačová správa musí byť informačná a musí obsahovať informácie o vašej firme.

Teraz už nie sú správy. Ak spolupracujete s novou spoločnosťou s cieľom ponúknuť novú (alebo lepšiu) službu, v každom prípade to znamená, že ide o novinky. Na druhú stranu, ak ste súčasťou rozhovoru, bude to dobré krmivo pre blogový príspevok, ale nie pre tlačovú správu. Získajte rozdiel?

Akonáhle budete mať tlačovú správu pripravenú, odošlite ju do miestnych médií, ale ak chcete výlet preskočiť, môžete svoje tlačové správy zaslať online zadarmo. Tu sú niektoré z mojich odporúčaní:

Ak je vaša tlačová správa aktuálna a ste v súlade s pokynmi, vaša tlačová správa by si mala nájsť cestu do rúk redaktorov. Výsledkom bude vysoko kvalitná premávka, ktorá sa vám dostane do cesty. Vyplavte si niekoľko tlačových správ a v štatistikách o premávke získate presne tú ranu, akú chcete. zaručená.

Článok Marketing

Bezdrôtové pripojenie v meste

Tu je ďalší oldie. Článok marketing bol už celé veky a nie je ani zďaleka mŕtvy ani s prísnymi aktualizáciami algoritmov. Ak to urobíte správne (dodržiavaním pravidiel a poskytovaním užitočných článkov), na prijatie je celý svet. S článkovým marketingom neprechádzajte temné uličky, pretože dobré veci Google sa im nepáči. Nehrajte triky s marketingom článkov!

Okrem nasledujúcich pravidiel a vytvárania vysoko hodnotných článkov sa musíte pripojiť a odoslať iba do adresárov článkov, ktoré dodržiavajú všeobecné pokyny pre SEO. V opačnom prípade vás spoločnosť Google a ďalšie dôležité vyhľadávacie nástroje označia všetkými druhmi zlých profilov, ktoré spôsobia stratu autority značky a prenosu. To okrem toho, článok marketing pomôže vašej firme využiť obrovské množstvo prevádzky, ktoré článok adresára vytiahnuť.

Jediné, čo musíte urobiť, je uviesť na konci vašich článkov svoje doménové meno (alebo odkaz na vaše produktové stránky), sadnúť si a sledovať, ako čísla strieľajú cez strechu. Nepáčilo by sa vám to? Ak by ste chceli vyskúšať marketing článku, aby ste propagovali svoje stránky WordPress, tu je niekoľko odporúčaných adresárov článkov:

 • Ezinearticles.com
 • iSnare.com
 • Articlealley.com
 • Webmasterarticles.net
 • Artipot.com

Neodosielajte svoje články do tisícok adresárov článkov, pretože to je považované za spamovanie a pavúky vyhľadávacích nástrojov vás potrestajú. Odoslanie do piatich adresárov článkov by bolo viac ako dosť.

Pred pridaním alebo odoslaním článkov nezabudnite skontrolovať, či sa váš adresár podľa vášho výberu riadi odporúčanými pokynmi.

Hosťovanie blogov

Hosťovanie blogov je fantastický marketingový nástroj, ktorý používam osobne. Zaradil som to do článku marketing, pretože v podstate je hosť blogov iba iná forma marketingu výrobkov. Na rozdiel od písania a odosielania tisícov článkov do rôznych adresárov, hosťujúce blogovanie zahŕňa písanie informačných (a často veľmi dlhých) blogových príspevkov na iných webových stránkach – pokiaľ možno jeden s vyššou návštevnosťou ako váš..

Je tiež dôležité zabezpečiť, aby vám hosť blog na stránkach, ktoré majú vysoké Google pagerank (nad 5). Pomocou nástrojov, ako sú napríklad, môžete skontrolovať oprávnenie domény, pagerank a rôzne ďalšie aspekty ktorejkoľvek webovej stránky Otvorte prehliadač stránok alebo Alexa. Hosťujte blog na viacerých súvisiacich webových stránkach, vložte svoju adresu URL do autorovho životopisu a sledujte, ako sa vaša návštevnosť zvyšuje. Väčšina online podnikateľov využíva blogovanie hostí ako hlavnú metódu marketingu, takže vám neunikne žiadna zábava..

E-mailový marketing

wordpress-email-comment-oznámenia

Slovo na uliciach je toto deväťdesiat osem percent z vašich návštevníkov webových stránok nekupujú pri prvej návšteve. To je smutné, však? Nemôžeme si však dovoliť byť smutní, takže sa dostaneme k riešeniu: e-mailový marketing. E-mailový marketing vám ponúka priamy kontakt s vašimi potenciálnymi zákazníkmi. So svojimi zákazníkmi môžete kedykoľvek komunikovať. Môžete zdieľať novinky z oblasti priemyslu, tipy, lekcie alebo čokoľvek iné, čo zlepší život vašich zákazníkov (alebo firmy).

Svoje produkty (alebo pridružené produkty – jednoducho nie priame odkazy na pridružené spoločnosti) môžete propagovať prostredníctvom e-mailového marketingu. Môžete komunikovať aktualizácie a zmeny vo svojej firme. Pomocou niekoľkých chytrých e-mailov môžete zmeniť obyčajných návštevníkov webu na lojálnych a platiacich zákazníkov. Môžete, môžete. S e-mailovým marketingom môžete dosiahnuť toľko, že si budete udržiavať zdravý tok návštevnosti späť na svoje stránky WordPress. To platí najmä, ak máte obrovský zoznam e-mailov. Pri každej publikácii nového príspevku im jednoducho pošlite e-mail.

E-mailový marketing, áno, môžete �� Ako vždy som čuchal a našiel som niekoľko doplnkov pre e-mailový marketing, ktoré vám pomôžu začať. Tu je zoznam:

Ak by ste chceli ihneď začať s e-mailovým marketingom, radi vás chytia nasledujúci skvelí chlapci.

Tieto spoločnosti vám prenajmú softvér na e-mailový marketing a všetko, čo potrebujete, za pouhých devätnásť dolárov (19 dolárov) mesačne. Bol som so všetkými tromi a zatiaľ čo AWeber je super efektívny, MailChimp môže byť dosť komplikovaný (ale len preto, že má toľko vynikajúcich funkcií) a Mad Mimi je hračka, s ktorou môžete pracovať. V súčasnosti používam Mad Mimi a WPExplorer používa MailChimp. Vyberte si ten, ktorý vám vyhovuje!

Word of Mouth aka Vírusový marketing

Máte pravdu, môžete výrazne zvýšiť svoju návštevnosť na webe tým, že sa vám to podarí. Cieľom je povzbudiť svojich priateľov, aby zdieľali vaše doménové meno (URL) so svojimi priateľmi. Slovo z úst sa stáva vírusovým marketingom, keď priatelia vašich priateľov zdieľajú vašu adresu URL aj so svojimi priateľmi. Chvíľu to nechajte a vaše doménové meno sa za veľmi krátky čas dostane k veľkému počtu ľudí. Stačí začať zdieľať svoju adresu URL ešte dnes a požiadať svojich priateľov, aby ju zdieľali so svojimi priateľmi atď.

Poznámka 1: Uistite sa, že splníte svoje sľuby a poskytnete kvalitné služby, inak všetko porušíte.

Poznámka 2: Neposielajte nikomu spam – posielajte e-mailom iba svojim priateľom, nie svojim priateľom.

Môžete tiež ponúknuť stimuly a odmeny každému, kto zdieľa vašu webovú adresu s najväčším počtom ľudí, čo nás predstavuje v nasledujúcom bode.

Partnerský marketing / programy

Zarábajte peniaze pomocou WordPress

Môžete odmeniť ľudí, aby odkázali ostatných na vaše stránky WordPress. Funguje to ako mágia a je vynikajúcim marketingovým nástrojom pre mnoho online firiem, napr. webhostingové stránky. Môžete odmeniť ľudí, ktorí odporučia ostatných na váš web, províziami, bezplatnými členmi a zľavami.

Nemusíte mať provízne peniaze vopred, stačí ich vziať z predaja, ktorý zarobíte z odporúčaní. Inštalácia skriptov na spustenie pridružených programov môže byť dosť náročná úloha, takže odporučím programy a doplnky, ktoré môžete použiť na správu svojich pridružených spoločností. V pridružené doplnky kategória máme:

A v pridružené programy kategória máme:

Nezabudnite tiež vždy platiť svojim pridruženým spoločnostiam včas ��

Offline marketing

OLG-módne-pohľadnice-listy

Vlastníctvo stránky WordPress neznamená ukončenie marketingu v reálnom svete. Ako malá spoločnosť môžete stále ťažiť z reklám na Zlatých stránkach atď. Umiestňovanie reklám do časopisov a zasielanie listov by sa mohlo zdať ako zastaraná vec, ale nemýľte sa, veľká skupina ľudí stále číta časopisy a listy. Len sa uistite, že inzerujete v správnych časopisoch.

Malé reklamy v časopisoch sú pomerne lacné, čo znamená, že nemusíte okrádať banku, aby ste dosiahli lepší webový prenos. Posielanie niekoho občasnému listu sa trochu líši od bežného (e-mail, SMS, tweety) a odlišuje vás. Ešte ste to nepočuli. Svoje stránky WordPress môžete predávať pomocou pohľadníc! Áno, pohľadnice sú dosť staré školy, ale nezabudnite na silu vyčnievajú pretože presne to sa stane, keď svojim zákazníkom pošlete pohľadnice.

Pohľadnice sú lacné a z Amazonu môžete získať veľa. Svoju vlastnú tlač môžete tiež vytlačiť pomocou vlastnej šablóny od spoločnosti Creative Market alebo Etsy.

Príspevky do vyhľadávacích nástrojov

Väčšina ľudí spustí svoje obľúbené vyhľadávacie nástroje, ak a kedy budú potrebovať informácie o danom produkte. To znamená, že ľudia, ktorých hľadáte, by mohli hľadať presne to, čo ponúkate.

Ak však nie sú uvedení vo vyhľadávačoch, nenájdu vaše úžasné stránky alebo produkty WordPress. Odoslanie vášho webu do vyhľadávacích nástrojov je jednoduché a bezplatné.

Niektorí vlastníci webových stránok sa domnievajú, že sú uvedení na zozname vo veľkých vyhľadávacích nástrojoch, pretože to hovorí mesačné predplatné vo výške 49,95 USD s firmou SEO alebo preto, že ich niekto sľúbil zaradiť do tisícov vyhľadávacích nástrojov, ale na nič z toho nespadá..

Najlepším spôsobom, ako uviesť svoje webové stránky, je ručne – vlastnou rukou – pretože všetky podanie potrebujete tri hlavné vyhľadávacie nástroje, a to Google, Bing a Yahoo!

Odošlite svoje stránky na adresu:

Nezabudnite odoslať aj súbor Sitemap. Prečítajte si viac informácií o odosielaní súborov Sitemap spoločnosti Google tu, na Bing tu, a Yahoo! tu. Po odoslaní vašich stránok je čas na ich optimalizáciu, aby ste mohli v plnej miere využiť prevádzku vyhľadávacieho nástroja.

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja

SEO chyby

Toto by malo byť na tomto mieste prvé miesto, ale my sme museli odštartovať staromódny spôsob pamätania? Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (alebo skrátene SEO) je proces, vďaka ktorému je váš web WordPress neodolateľný pre pavúky vyhľadávacích nástrojov..

Štúdie v oblasti prieskumu marketingu obsahu ukázali, že veľa ľudí prichádza na webovú stránku po ich nájdení vo vyhľadávačoch. To znamená, že ak si starostlivo optimalizujete svoje stránky pre vyhľadávače, môžete si užiť obrovský skok vo svojej premávke. Koniec koncov, veľa ľudí nejdú okolo na prvej stránke s výsledkami vyhľadávania Google, takže sa musíte objaviť na prvej stránke, najlepšie v prvých piatich výsledkoch. Pretože sme zakryli WordPress SEO vo veľkej miere v tomto ďalšom príspevku spomeniem iba niekoľko bodov.

Obsah SEO

 • Snažte sa najprv vytvoriť webový obsah pre ľudí a potom vyhľadávacie nástroje. Váš obsah musí byť užitočný a vaše tituly musia byť skutočne pútavé, aby lákali čitateľov – nesklamujte kreativitu. Rozložte kľúčové slová rovnomerne – neprekážajte.
 • Vykonajte prieskum kľúčových slov vopred a optimalizujte svoje produktové stránky s výrazmi, ktoré ľudia používajú pri hľadaní vašich produktov. Používajte tiež úzke alternatívy.
 • Neexistuje absolútne žiadny dôvod na optimalizáciu vášho kontaktu, častých otázok, pravidiel ochrany osobných údajov a tých ďalších stránok, ktoré nemajú priamy vplyv na váš spodný riadok. Optimalizujte svoju domovskú stránku a produktové (vstupné) stránky.
 • Hustota kľúčových slov 2,5% je základná hodnota
 • Zahrňte primárne kľúčové slová do nadpisov (

  ,

  ,

  …,

  ) a v kotvovom texte.

 • Vyhnite sa automatickému otáčaniu článkov, nevytvárajte čerstvý a originálny obsah ani ručne prepisujte články

Obrázok SEO

 • Do názvov obrázkov zahrňte kľúčové slovo
 • Zahrňte kľúčové slovo do značky ALT
 • Pridajte ku všetkým obrázkom popisy bohaté na kľúčové slová

Prečítajte si viac informácií o SEO WordPress v našom iný článok. Rozhodne nie je potrebné manuálne upravovať šablóny WordPress. Svoju stránku WordPress môžete optimalizovať pomocou niektorého z týchto doplnkov:

Ďalšie zdroje informácií o SEO WordPress a SEO všeobecne:

Sociálne médiá

wordpress-sociálno-ettiquette

Facebook, Twitter, Pinterest, Reddit, Digg, StumbleUpon a ďalšie stránky sociálnych médií vyvolávajú zásahy v miliónoch. Každý deň. Žiadny z týchto serverov vám neúčtuje poplatky za vytvorenie účtov a za pár minút môžete svoju firmu propagovať do celého sveta.

Stačí si založiť účty a začať komunikovať s miliónmi používateľov. Je to také jednoduché, ale musíte mať aj stratégiu. Uverejňujte aktualizácie blogov, pípajte nové ponuky služieb, pripájajte zaujímavé obrázky, redditujte niečo, vyťažte niečo iné a jednoducho narazte na lepší webový prenos. Bavte sa pri tom, sú to sociálne médiá.

Toolbox

Pri predaji svojej stránky WordPress budete potrebovať arzenál nástrojov. Nasledujú niektoré zdroje a doplnky, ktoré budete potrebovať:

zdroje

Doplnky WordPress pre marketing / sociálne zdieľanie

záver

Marketing vášho webu WordPress sa na prvý pohľad môže javiť ako výzva, ale v okamihu, keď ho zaujmete, budú to najjednoduchšie veci, aké ste kedy urobili. Najlepším prístupom je vždy dodržiavať pravidlá, najmä v súčasných časoch aktualizácií algoritmov Google. Vyhýbajte sa čiernym klobúkom marketingových metód a behajte do kopcov, keď vaša spoločnosť so sídlom v SEO alebo internetový marketing navrhujú uvedené metódy.

Na konci dňa, nie je to ani tak o metódach, ktoré používate, ale o schopnosti podniknúť kroky, ktoré určia váš úspech. Je to preto, že marketing je nepretržitý proces a váš úspech je úmerný vášmu úsiliu. Vždy pamätajte, že investujete najviac energie do metód, ktoré pracujú pre vás, rovnako ako v prípade pravidla 80-20 Paleo.

Poznáte nejaké marketingové metódy WordPress, ktoré som nespomenul v tomto príspevku? Alebo máte nejaké skvelé marketingové tipy na zdieľanie? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me