Najlepšie nástroje WordPress SEO pre rok 2020

Najlepšie WordPress SEO nástroje

Väčšina vlastníkov stránok sa snaží zvýšiť svoju ekologickú návštevnosť – t. J. Návštevníci, ktorí prichádzajú prostredníctvom neplatených výsledkov vyhľadávania prostredníctvom stránok, ako sú Google a Bing. Avšak s toľkými webovými stránkami, ktoré súťažia o vyhľadávané miesta na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP), môže byť veľmi ťažké zvýšiť svoje hodnotenie.

Celý cieľ programu WordPress SEO (optimalizácia vyhľadávacieho nástroja) je vylepšiť vaše webové stránky tak, aby sa umiestnili na vyšších priečkach v SERP. Našťastie existuje veľa nástrojov, ktoré vám pomôžu pri implementácii vašej stratégie SEO, a v dôsledku toho zvýšite hodnotenie vyhľadávacích nástrojov.

V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších nástrojov a doplnkov WordPress, ktoré vám pomôžu optimalizovať vaše webové stránky v roku 2019. Začnime!

1. Ste SEO

Váš doplnok SEO

Vďaka miliónom stiahnutí je váš SEO jedným z najpopulárnejších doplnkov WordPress. Je dodávaný s ľahko použiteľnými funkciami, ktoré vám pomôžu s vašimi stratégiami SEO. Je to dobre známe analýza stránky funkcia, ktorá vám pomôže zlepšiť využitie kľúčových slov, dĺžku obsahu, čitateľnosť a ďalšie. K ďalším užitočným možnostiam patrí vytváranie a ukladanie súborov Sitemap XML, strúhanka a integrácia do sociálnych médií. Ak ste začiatočník v oblasti SEO, tento doplnok je fantastické miesto, kde začať.

2. SEOPress

SEOPress pre WordPress

Ďalšou skvelou možnosťou na optimalizáciu stránok WordPress je služba SEOPress. Tento doplnok SEO ponúka všetko, čo potrebujete na vylepšenie svojho hodnotenia, ako sú súbory XML a HTML, analýza kľúčových slov v obsahu, nastavenie otvoreného grafu, údaje o miestnych firmách Google, presmerovania a ďalšie. Plus SEOPress je vybavený bielou značkou a zabudovaným užitočným skenerom nefunkčných odkazov. (aj v bezplatnej verzii).

Kým tam je bezplatná verzia na WordPress.org, čo je skvelý spôsob, ako vyskúšať doplnok, SEOPress Pro ponúka viac nákladu. Keď inovujete na program Pro, získate ešte výkonnejšie funkcie, ako napríklad podpora strúhanky, vylepšené súbory Sitemap pre Google News alebo Video XML, označenie štruktúrovaných typov údajov, jednoduché nástroje na úpravu súborov robots.txt a htaccess, integrácia WooCommerce a ďalšie. Za pouhých 39 dolárov (ktoré môžete použiť na neobmedzenom webe) sa oplatí investovať do SEO vašich stránok.

3. Všetko v jednom balíčku SEO

Všetko v jednom SEO Plugin

Všetko v jednom SEO Pack je ďalší veľmi populárny bezplatný doplnok WordPress s viac ako 30 miliónmi stiahnutí. Často je naviazaný ako alternatíva k SEO, aj keď pri analýze na stránke neponúka rovnakú hĺbku. Má však mnoho ďalších podobných funkcií, ako sú metaznačky, súbory XML a integrácia sociálnych médií. Jedinou jedinečnou vlastnosťou balíka Vše v jednom je to, že je to jediný bezplatný doplnok, ktorý poskytuje integráciu SEO pre weby elektronického obchodu – vrátane stránok, ktoré používajú WooCommerce..

4. Nástroje spoločnosti BAVOKO SEO

BAVOKO Doplnok WordPress zadarmo

SEO nástroje BAVOKO sú skvelou alternatívou k 2 vyššie uvedeným doplnkom. Okrem užitočného sledovania výkonnosti SEO (kľúčové slová, spätné odkazy a analýza konkurenta) a nástroja na vytváranie prehľadov sa spoločnosť BAVOKO oddeľuje tým, že ponúka štandardné funkcie pre SEO na stránke (súbory XML, meta tituly, popisy, dĺžku obsahu, optimalizáciu kľúčových slov atď.). Je to ako získať viac služieb SEO plus doplnok za jednu nízku cenu. Si môžete vyskúšať Nástroje BAVOKO SEO zadarmo, ale aby ste dostali všetky funkcie, ktoré potrebujete upgradovať na prémiu (od 19,99 dolárov mesačne).

5. Poradie Math

Poradie Math SEO WordPress Plugin

Rank Math je ďalšia skvelá voľba doplnku pre správu SEO WordPress. Doplnok poskytuje jednoduché možnosti, ktoré vám pomôžu vylepšiť váš obsah, ako sú tipy na kľúčové slová pre zameranie, monitor dĺžky obsahu, hodnotenie permalinku a ďalšie. Rank Math je tiež integrovaný do Google Webmasters, takže môžete sledovať štatistiky a výkonnosť stránok priamo z hlavného panela WordPress. Medzi ďalšie funkcie doplnkov patrí monitorovanie chýb indexového prehľadávania Google, kontextové popisy nástrojov, možnosti automatizovaného optimalizácie obrázkov, generátor súborov Sitemap XML, bohaté úryvky (vrátane vlastných typov príspevkov) a veľa ďalších.

6. Prémiový balík SEO

Snímka obrazovky dashboardu Premium SEO Pack

Info & DownloadView The Demo

Prémiový balík SEO je kompletný doplnok SEO pre systém WordPress, ktorý vašim webovým stránkam pomôže lepšie sa umiestniť vo vyhľadávačoch. Tento prémiový doplnok kombinuje to najlepšie z optimalizácie SEO a sociálnej optimalizácie, aby sa obmedzila potreba viacerých doplnkov. Prémiový balík SEO obsahuje sociálne štatistiky, analýzy stránok, validácie stránok a ďalšie. SEO je dôležité – keď ľudia vyhľadávajú tému, o ktorom píšete, chcete, aby sa váš web ukázal ako prvý. Takto môžete generovať veľkú návštevnosť (a dokonca aj tržby) a rozširovať svoje publikum.

Unikátnou vlastnosťou tohto doplnku je možnosť hromadnej optimalizácie SEO. Týmto môžete pomocou niekoľkých kliknutí optimalizovať každú stránku, príspevok a vlastný typ príspevku na svojom webe. Modul vám dáva možnosť optimalizovať meta názov, optimalizovať meta popis, ako aj automatickú detekciu a optimalizáciu kľúčového slova pre váš obsah. To znamená, že za pár sekúnd môžete potenciálne vylepšiť svoje SEO (a svoje hodnotenie).

Ďalšou vynikajúcou funkciou doplnku je integrovaná podpora služby Google Analytics a sociálne štatistiky. Týmto spôsobom si môžete ľahko všimnúť a sledovať svoje výsledky z vylepšovania SEO na vašich stránkach. Prispôsobený displej Google Analytics prémiového balíka SEO Pack uľahčuje videnie a pochopenie vašich štatistík vyhľadávania, zatiaľ čo modul Štatistiky v sociálnej sieti zobrazuje dosah vašej siete. So všetkými informáciami o vašom webe je skvelý, je tu tiež užitočný modul SERP Tracking, ktorý vám ukáže, ako sa vaše stránky hromadí v porovnaní s konkurenciou – skvelé informácie o tom, kde stojíte.

7. SEOPresor

Domovská stránka SEOPresor

Info & DownloadView The Demo

SEOPressor je prémiový doplnok WordPress navrhnutý tak, aby vám poskytoval maximálnu kontrolu nad SEO vašich webových stránok v ľahko použiteľnom rozhraní. Vývojári tvrdia, že pokročilý algoritmus doplnku emuluje algoritmus spoločnosti Google, takže získate presné návrhy na optimalizáciu svojich stránok. SEOPressor zhromažďuje všetky dôležité údaje SEO pre vaše stránky a prezentuje ich na jednom mieste – upozorňuje vás na akékoľvek problémy.

Doplnok tiež obsahuje sémantickú analýzu a príslušné súvisiace štandardy označovania. Ponúka úplnú kontrolu nad tým, ako vyhľadávacie nástroje indexovo prehľadávajú vaše stránky, a tiež optimalizuje profil odkazov. Na 9 dolárov mesačne pre úplné použitie nástroja, SEOPressor vyzerá ako docela veľa.

8. Moz Pro

Domovská stránka Moz Pro

Moz Pro ponúka súbor nástrojov a funkcií, ktoré vám pomôžu spravovať stratégiu SEO vašich webových stránok. Sleduje týždenné hodnotenie vašich stránok a vašich konkurentov a zisťuje a uprednostňuje kľúčové slová pomocou jeho Nástroj Prieskumník kľúčových slov. Tiež to používa Otvorte prehliadač stránok aby sme vám pomohli s vytváraním odkazov a indexovo prehľadali vaše stránky, aby vyhľadali všetky relevantné problémy.

Ak potrebujete ďalšie presvedčenie, Moz Pro tiež ponúka funkcie, ktoré vám pomôžu s online SEO, a ponúka sadu možností reportovania a analýzy. Cena je 79 USD mesačne (v prípade ročného predplatného) je cena v porovnaní s ostatnými určite vysoká. Ak si však myslíte, že využijete všetky jeho ponuky, môže to stáť za to.

9. ahrefs SEO nástroje a zdroje

ahrefs SEO Tools & Resources Premium Subscription

Ak hľadáte spôsob, ako monitorovať výkonnosť vašich stránok v oblasti SEO, je skvelá voľba. Táto prémiová služba zahŕňa nástroje na analýzu konkurentov, výskum kľúčových slov, monitorovanie spätných odkazov, medzery v obsahu, sledovanie poradia a ďalšie. Najlepšie zo všetkého je, že môžete nastaviť automatické upozornenia a správy tak, aby vám boli zasielané e-mailom v pravidelných intervaloch (napríklad raz týždenne), aby ste mohli sledovať konkrétne faktory SEO, na ktoré sa zameriavate.

10. Rankie

Hlavička domovskej stránky Rankie

Info & DownloadView The Demo

Rankie je prémiový doplnok WordPress, ktorý bol navrhnutý špeciálne na to, aby vám pomohol sledovať vaše hodnotenie Google na vašej webovej stránke. Namiesto manuálnej kontroly kľúčových slov použite Rankie na prieskum, sledovanie a podávanie správ o požadovaných kľúčových slovách, aby ste zistili, ako sa vášmu SEO darí.

SEO je veľmi dôležitý pre každú webovú stránku – najmä pre hodnotenie kľúčových slov. Ak vo svojom odbore vyhľadávate úžasný hľadaný výraz, môžete získať veľa návštevnosti, ktorá môže viesť k predaju, reklame alebo inej konverzii. Rankie je vynikajúci nástroj, ktorý môžete použiť na výber a sledovanie požadovaných kľúčových slov. Po inštalácii môžete pomocou Rankie vyhľadať kľúčové slová – doplnok dokonca navrhne ďalšie výrazy, ktoré by ste mohli chcieť hodnotiť podľa toho, čo hľadáte..

Pokiaľ ide o sledovanie, Rankie obsahuje 4 možnosti, ako sledovať svoje kľúčové slová pomocou: Google, Google Ajax api, whatsmyserp.com alebo ezmlm.org. Okrem integrovaného nástroja, ktorý navrhuje zoznamy kľúčových slov, na ktoré by ste mohli zacieliť. Doplnok vám tiež poskytuje denné rebríčky rebríčkov spolu s grafmi kľúčových slov, aby ste videli, či vaše metódy vylepšenia SEO fungujú. Navyše vám môžu byť zasielané e-mailové správy, aby ste ich nikdy nezabudli skontrolovať.

11. Google SEO Plánovač kľúčových slov zadarmo

Domovská stránka Plánovača kľúčových slov Google

Plánovač kľúčových slov Google je nástroj pre AdWords odberatelia, ktorí navrhujú kľúčové slová, ktoré sa majú pokúsiť hodnotiť. Môžete zadať informácie o vašom produkte a webe a zacieliť vyhľadávanie na rôzne parametre. Pre každé navrhované kľúčové slovo si môžete zobraziť historické údaje vrátane priemerných mesačných vyhľadávaní, úrovne konkurencie a navrhovanej cenovej ponuky služby AdWords.

Aj keď je tento nástroj mimoriadne cenný, má o niečo menej ako intuitívne rozhranie, preto sa oplatí vyskúšať dobrý návod pred uviaznutím.

12. Plánovač bezplatných nástrojov pre kľúčové slová

Domovská stránka Nástroja pre kľúčové slová, ktorá zobrazuje panel vyhľadávania

Nástroj pre návrh kľúčových slov je naviazaný ako alternatíva k Plánovači kľúčových slov Google. Má jednoduché rozhranie a používa funkciu automatického dopĺňania spoločnosti Google na generovanie stoviek návrhov kľúčových slov s dlhým koncom pre každý hľadaný výraz, ktorý zadáte. Na rozdiel od Plánovača kľúčových slov Google však bezplatná verzia Nástroja pre návrh kľúčových slov uvádza iba kľúčové slová a nie sprievodné údaje, ako je napríklad objem vyhľadávania, cena za kliknutie a konkurencia. Tieto informácie je možné odomknúť, ak sa rozhodnete platiť za internet prémiové verzie vyššej úrovne.

13. Prémiová služba LinkPatrol

Domovská stránka LinkPatrol

LinkPatrol je prémiový doplnok WordPress, ktorý je zameraný na pomoc pri vyčistení vášho odchádzajúceho profilu. Prezeranie odkazov na celom webe trvá iba niekoľko sekúnd a poskytuje vám zoznam všetkých autorov, domén a textov ukotvenia, ktoré sú s nimi spojené. Ak si to všimnete zlé odkazy, je to rýchle a jednoduché pridať nofollow označte alebo odstráňte odkaz na adresu URL. Ceny začínajú na 50 dolárov ročne.

14. GTmetrix Free Site Speed ​​Analyzer

Domovská stránka GTmetrix

GTmetrix je nástroj navrhnutý na pomoc s rýchlosťou stránok, čo je faktor vyhľadávače zvážiť v hodnotiacich algoritmoch. Poskytuje vám prehľad o rýchlosti načítania vášho webu a potom vám pomôže zlepšiť jeho výkonnosť. Analyzuje vaše stránky pomocou Rýchlosť stránky Google a Yahoo YSlow sady pravidiel a poskytuje výsledky vrátane času načítania stránky a celkovej veľkosti stránky. Môžete tiež vidieť, ako sa váš web hromadí oproti iným webom sledovaným GTmetrix.

Tento nástroj vám tiež umožňuje sledovať výkonnosť, analyzovať rýchlosť stránok prostredníctvom mobilného zariadenia a testovať vašu stránku vo viacerých oblastiach. Nakoniec môžete zaznamenávať načítanie stránok a prehrávať výsledky späť, aby ste zistili problémy s výkonom.

Záverečné myšlienky

SEO je komplexná téma a na prvý pohľad sa môže zdať skľučujúca. S toľkými komponentami, o ktorých sa dá premýšľať, sa môže stať obrovskou úlohou optimalizovať vaše webové stránky tak, aby lepšie hrali SERP.

V tejto časti sme vám poskytli viac ako 10 nástrojov a doplnky WordPress, ktoré vám pomôžu navrhnúť a implementovať vašu stratégiu SEO na rok 2019. Vyskytuje sa niektorý z týchto nástrojov vo vašom každodennom pracovnom postupe v oblasti SEO? Máte nejaké ďalšie tipy na SEO pre nový rok? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me