Najlepšie tipy na podnikanie v podnikaní WordPress

Najlepšie WordPress SEO tipy pre nové firmy

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (SEO) je široký predmet a môže sa zdať trochu ohromujúca, keď začínate ako nový vlastník alebo majiteľ webových stránok. Ale nebojte sa! V tomto článku sme rozdelili SEO do niekoľkých kľúčových oblastí, aby sme ich spravovali lepšie. Pozrime sa!

Nainštalujte si dobrý doplnok SEO

Je nevyhnutné používať doplnok SEO na optimalizáciu obsahu na vašich webových stránkach WordPress. Ponúkajú veľa vynikajúcich funkcií, ktoré pomôžu vášmu webu začať s hodnotením. Našťastie je k dispozícii množstvo bezplatných (a prémiových) doplnkov SEO, ktoré pomáhajú zlepšiť pozíciu vašich stránok a príspevkov vo vyhľadávacích nástrojoch..

Váš SEO

Váš SEO

Celkovo je SEO najpopulárnejším a najznámejším dostupným doplnkom WordPress. Toto bezplatné riešenie vám poskytuje kontrolu nad mnohými dôležitými faktormi SEO, ako sú vaše tituly a metaúdaje, súbory XML Sitemap, navigačná mapa, permalinky, sociálne odkazy a mnoho ďalších (o ktorých sa môžete dozvedieť v našom úplnom sprievodcovi SEO)..

Váš príspevok SEO Meta

Váš SEO vám tiež umožňuje zadať kľúčové slovo pre zameranie. Týmto spôsobom môžete skutočne optimalizovať konkrétny obsah podľa kľúčových slov s vysokou hodnotou. Váš zoznam vám ukáže, či ste kľúčové slovo použili dostatočne často a na správnych miestach. Poskytne tiež rady o tom, čo môžete urobiť, aby ste vylepšili svoj obsah a pomohli tak zaistiť, aby vaše stránky mali bojovú šancu ohodnotiť konkrétne kľúčové slová..

Miestne SEO

Ste miestni

Ak máte miestnu firmu s fyzickými umiestneniami, mali by ste tiež zvážiť inštaláciu do prémiového doplnku Local SEO spoločnosti Word pre WordPress. Alebo sa tiež rozhodnite pre Yoast je miestny SEO pre WooCommerce Ak prevádzkujete obchod s elektronickým obchodom popri kamennom obchode.

Keď optimalizujete miestne SEO, zacieľujete vyhľadávania geograficky blízko vášho miestneho nastavenia. To vám môže pomôcť pri vyhľadávaní v miestnych vyhľadávačoch (napríklad „najlepší obchod so zmrzlinou v New Yorku“) a tiež vám umožní ľahko vložiť Mapy Google, kontaktné informácie, vyhľadávač obchodov a otváracie hodiny na váš web WordPress..

Vykonajte prieskum kľúčových slov

Výskum kľúčových slov je pre nové podniky nevyhnutnosťou. Po určení toho, čo predávate a komu predávate, je prvoradé zistiť, čo hľadajú vaši potenciálni klienti alebo zákazníci. Napríklad, ak ste obchod s oblečením v Denveri, ktorý sa špecializuje na svadby, pravdepodobne budete chcieť hodnotiť „svadobné šaty Denver“ alebo „kde kúpiť svadobné šaty v Denveri“ a podobne.

S týmto pribitý nadol môžete potom napísať obsah pre svoj web so zameraním na tieto kľúčové slová. Ak napíšete „Najlepší sprievodca nákupom svadobných šiat v Denveri“, vaše stránky majú dobrú šancu na hodnotenie týchto podmienok. Keď teda niekto vyhľadáva pomocou týchto kľúčových slov, narazí na vaše stránky vo vyhľadávacích nástrojoch.

Plánovač kľúčových slov Google

Súčasťou dobrej stratégie kľúčových slov je použitie kombinácie variácií a podporných kľúčových slov. S Plánovač kľúčových slov Google môžete rýchlo určiť, ktoré kľúčové slová by ste mali vo svojich príspevkoch používať. Tento populárny nástroj umožňuje zadávať kľúčové slová spojené s vašou firmou. Plánovač potom poskytne dôležité informácie o počte ľudí, ktorí vyhľadávajú vaše kľúčové slová.

Podobne Plánovač kľúčových slov Google upozorní aj na hľadané súvisiace slová a frázy, ktoré sú relevantné pre vaše pôvodné kľúčové slová. Mali by ste sa pokúsiť použiť ich vo svojom obsahu, aby ste pomohli svojej stránke ohodnotiť množstvo populárnych kľúčových slov, ktoré sú kompatibilné vo vašom výklenku.

Ubersuggest Nástroj pre návrh kľúčových slov

Môžete tiež použiť bezplatné nástroje ako Ubersuggest nájsť ešte viac príbuzných kľúčových slov alebo Trendy Google objaviť nové / trendové kľúčové slová vo vašej oblasti. Toto sú skvelé nástroje, ktoré môžete vy alebo vaši autori blogov používať za chodu bez toho, aby ste sa museli prihlasovať do svojho účtu Google.

Berte odkaz Budovanie vážne

Vytváranie odkazov je dôležitým faktorom v algoritme spoločnosti Google na hodnotenie webových stránok. Uistite sa teda, že na svoje stránky pridáte odkazy vnútorne a zvonka. Odkazy sa časom objavia organicky, ale ako nové podnikanie by ste sa mali tiež snažiť naplánovať, ako na začiatku získať odkazy na svoj web..

Interné odkazy

Interné odkazy

Interné odkazy slúžia na iné stránky alebo príspevky na vašom webe. Napríklad, keď pridáme odkaz na WordPress SEO, jedná sa o interný odkaz na stránku v rámci našej vlastnej webovej stránky, ktorá hovorí o WordPress SEO.

Pridanie interných odkazov na vaše stránky je jednoduchý spôsob, ako zlepšiť svoju pozíciu vo vyhľadávačoch. Interné odkazy uľahčujú spoločnosti Google vyhľadávať na vašich stránkach a vyhľadávať a hodnotiť obsah. Interné odkazy tiež uľahčia vašim návštevníkom vyhľadanie obsahu a môžu pomôcť predĺžiť čas, ktorý strávia na vašich stránkach.

Pri vytváraní článkov alebo stránok na vašom webe nezabudnite odkazovať na iné relevantné príspevky alebo stránky. Nezabudnite tiež použiť interné odkazy na navedenie používateľov na najdôležitejšie stránky. Napríklad z domovskej stránky by ste mali odkázať na stránky, na ktorých chcete, aby vaši návštevníci pokračovali ďalej (na našej vlastnej domovskej stránke WPExplorer odkazujeme na naše základné články, ktoré považujeme za najužitočnejšie, ako aj na naše posledné príspevky).

Kdekoľvek má zmysel prepojiť stránky a príspevky, využite túto príležitosť a pridajte interné odkazy na svoju webovú stránku WordPress.

Spätné odkazy

Vonkajšie odkazy

Externé odkazy z webových stránok tretích strán, ktoré odkazujú na váš obsah, sa nazývajú spätné odkazy. V porovnaní s vnútornými väzbami je ich vytvorenie oveľa ťažšie. Je dôležité získať spätné odkazy na vaše webové stránky z relevantných, serióznych stránok. Vďaka prepojeniu odkazov spoločnosť Google rozpozná, že váš web je dôležitý, čo môže pomôcť vášmu umiestneniu vo výsledkoch vyhľadávania.

Skvelý spôsob, ako generovať odkazy na vaše stránky, je hosťovať príspevky na iných stránkach. Obráťte sa na ďalšie weby vo svojom výklenku, podobné podniky, priemyselné časopisy a spravodajské weby a akékoľvek ďalšie relevantné webové stránky, ktoré nájdete. Písaním príspevkov pre hostí na týchto stránkach môžete nechať odkaz späť na svoju vlastnú stránku.

Pridajte blog

Blog WordPress

Nájdenie času a vynaloženie úsilia na začatie blogu pre vaše podnikanie môže mať mnoho výhod. Vyhľadávače radi vidia, že webová stránka sa neustále aktualizuje a pridáva. Zaškrtávaním tohto políčka môžete uverejňovať denné alebo týždenné blogové články.

Blog tiež umožňuje vašim stránkam budovať celkový obsah, zdroje návštevnosti a nakoniec rásť. Pridanie zaujímavého a hodnotného obsahu pritiahne nových návštevníkov a povzbudí opakujúcich sa používateľov. Zvážte použitie rôznych typov médií, ako sú video, podcasty a webináre, na oslovenie rôznych divákov. Návštevnosť vášho blogu bude nielen prospešná pre vaše podnikanie, ale zvyšujúci sa počet návštevníkov vám pomôže pri hodnotení rebríčka vyhľadávačov pre vaše nové podnikanie..

Nakoniec nezabudnite napísať nové príspevky na nové témy. Nechcete duplicitný obsah. Namiesto toho sa zamerajte na zameranie každého príspevku blogu na iné kľúčové slovo. To umožní, aby sa vaše stránky ohodnotili podľa množstva kľúčových slov a následne oslovili širšie publikum. Čím zaujímavejší a rozmanitejší obsah uverejníte, tým je pravdepodobnejšie, že sa spojíte s novými používateľmi.

Optimalizujte výkon svojich stránok

Uistite sa, že vaše webové stránky WordPress dosahujú najvyššiu možnú úroveň. Vyhľadávacie nástroje berú do úvahy faktory ako optimalizácia obrazu a rýchlosť stránok. Optimalizácia vášho celkového výkonu stránok je teda ďalším spôsobom, ako môžete vylepšiť svoje stránky pre vyhľadávacie nástroje.

Monitorujte rýchlosť stránok

Monitorujte rýchlosť stránok

Google sa usmieva na stránkach, ktoré sa načítajú rýchlo a poskytujú plynulé používateľské prostredie. Ak vaše stránky nemajú rýchle časy načítania, mohlo by to výrazne ovplyvniť vašu pozíciu vo vyhľadávačoch.

Ak si nie ste istí, ako dobre funguje váš web, môžete na odpočinok použiť bezplatný nástroj. Jednou z vynikajúcich možností je Pingdom Tools. Bezplatná verzia tejto prémiovej služby správy výkonnosti webových stránok vám okrem iného umožní rýchlo otestovať rýchlosť načítania vašej stránky. Generuje tiež podrobné správy, ktoré vám pomôžu pochopiť, aký typ obsahu spomaľuje vaše stránky a čo môžete urobiť pre zlepšenie časov načítania. Prémioví používatelia môžu tiež priebežne monitorovať rýchlosť vašej stránky a dostávať upozornenia o výpadkoch v reálnom čase.

Ďalším skvelým nástrojom je boh ole Štatistiky Google PageSpeed. Tento nástroj analyzuje vaše stránky pomocou prvého indexovania mobilným telefónom – to znamená, že sa pozerá na výkonnosť vášho webu na základe mobilných zariadení pred stolnými počítačmi. Podobne ako v Pingdom, Google PageSpeed ​​Insights poskytuje aj „príležitosti“ na zlepšenie vašej rýchlosti na všetkých stránkach.

Zvýšte rýchlosť svojich stránok

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť rýchlosť vašich stránok. Zrejme vezmite do úvahy, aké nástroje rýchlosti stránky sa nahlásili, ale existuje niekoľko vylepšení, ktoré môžete urobiť bez ohľadu na to.

Najprv si pozorne prečítajte téma a hostingové služby používate. Moderná téma s rýchlym načítaním, napríklad naša téma Téma Total WordPress Theme, okamžite zapôsobí na vyhľadávacie nástroje a môže sa hodiť na vaše stránky.

wpengine riadené poskytovateľa hostingu wordpress

Informácie a sťahovanie

Použitie vysoko kvalitného webhostingu je rovnako dôležité. S hostením staré príslovie „dostanete, za čo platíte“ určite zazvoní. Ak si to môžete dovoliť, vždy sa rozhodnite pre špičkovú riadenú hostingovú spoločnosť WordPress ako WP Engine. Táto webhostingová služba špecifická pre WordPress má pôsobivé výsledky a poskytuje rýchle načítanie mnohých webových stránok, ktoré hostia.

Medzi ďalšie tipy na zvýšenie rýchlosti vašich stránok patrí inštalácia niekoľkých rôznych doplnkov na váš web WordPress. Zvážte použitie doplnku pre vyrovnávaciu pamäť, doplnku na optimalizáciu obrázkov a doplnku pre lenivé načítanie. To všetko môže zlepšiť výkon vašich stránok a pomôcť vám získať priazeň pomocou vyhľadávacích nástrojov.

Prispôsobte svoje stránky mobilným stránkam

Prispôsobte svoje stránky mobilným stránkam

Mať mobilnú responzívnu tému je ďalším rozhodujúcim faktorom, ak chcete, aby sa vaša webová stránka WordPress vo vyhľadávačoch dobre umiestňovala. V súčasnosti je takmer nemožné kúpiť si tému, ktorá nie je pripravená pre mobilné zariadenia.

Ak si nie ste istí, stačí skontrolovať. Vytiahnite telefón alebo tablet a navštívte svoje stránky. Tieto tipy môžete použiť aj na to, aby vaše stránky boli prispôsobené pre mobilné zariadenia. V závislosti od výklenku vašej stránky sa možno budete chcieť zamerať aj na AMP pre WordPress. V skratke, AMP (Accelerated Mobile Pages) vám umožňuje zobraziť rýchlejšie načítanie, zjednodušené verzie vašich stránok (s ukladaním do vyrovnávacej pamäte, menej HTML, bez JavaScriptu atď.) Na mobilných zariadeniach. Ak je váš blog dôležitou súčasťou vášho webu, AMP by mohol byť pre vás dobrým nápadom.

Štatistiky Google PageSpeed

Ako už bolo spomenuté vyššie, pre kontrolu výkonnosti vašich stránok v mobilných zariadeniach sa pozrite na stránky Google Štatistiky rýchlosti stránky nástrojom. Jednoducho napíšte svoj web a Google vám dá skóre zo 100 za výkonnosť vašej stránky pre mobil a odporúčania, čo treba vylepšiť.

Záverečné myšlienky pre nové obchodné SEO

Mnoho firiem, najmä keď práve začínate, nemá čas venovať sa SEO. Ak je to váš prípad a máte na to rozpočet, je rozumné priviesť odborníka na SEO, ktorý vám pomôže optimalizovať vaše webové stránky..

Keď sa snažíte nájsť vhodného SEO firmy alebo jednotlivca, opýtajte sa okolo na odporúčania. Vždy sa snažte hovoriť s predchádzajúcimi klientmi, s ktorými spolupracovali, nečítajte iba posudky. A vyhnite sa akýmkoľvek hlavným nárokom. Ak sľubujú niečo, čo je príliš dobré na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to tak je!

Zamestnanie odborníka na SEO môže byť pre nové podnikanie skvelým spôsobom, ako sa dostať do vyhľadávacích nástrojov. Pred prijatím do zamestnania sa uistite, že ste svoj prieskum starostlivo vykonali.

Na akú oblasť SEO sa vaše webové stránky WordPress musia zlepšiť alebo zamerať? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me