Video SEO Tipy, ako vyťažiť maximum zo svojich videí WordPress v roku 2020

Video SEO Tipy, ako vyťažiť maximum zo svojich videí WordPress v roku 2017

Poďme hovoriť o videu SEO, o vplyve videí na skúsenosti používateľov a rebríčku vyhľadávania a o tom, ako môžete optimalizovať svoje videá, aby ste získali čo najviac šťavy SEO.

Rýchlo upustím niekoľko štatistík z video marketingu, aby som – viete – vybudoval určitú dynamiku. Vedel si:

 • Tretina všetkej online aktivity je venovaná sledovaniu videa?
 • 90% používateľov tvrdí, že videá s produktmi sú užitočné v rozhodovacom procese?
 • Vychutnanie videoreklám zvyšuje zámer nákupu o 97% a združenie značky o 139%
 • Zahrnutie videa na vstupnú stránku môže zvýšiť konverziu o 80%?
 • Články s videami dostávajú trikrát viac odkazov ako obyčajné textové články?

zdroj: HubSpot & Moz

Vstupy a výstupy z videa SEO

Aj keď sú tieto štatistiky pôsobivé, čo to má spoločné s videom SEO? SEO (alebo optimalizácia vyhľadávacích nástrojov pre nezasvätených) je len jedným z mnohých kúskov skladačky digitálneho marketingu. Ďalším a najdôležitejším prvkom je získavanie návštevnosti, ktorú skutočne pritiahnete.

Videá vám môžu pomôcť preklenúť priepasť medzi prevádzkou vyhľadávacieho nástroja a konverziou. Inými slovami, videá majú obrovský pozitívny vplyv na vaše hodnotenie a mieru konverzie.

Video už nie je „nadchádzajúcou“ marketingovou taktikou – je tu a je to mocný spôsob, ako sprostredkovať príbeh svojej značky, vysvetliť svoj návrh hodnoty a budovať vzťahy so svojimi zákazníkmi a vyhliadkami. – Lindsay Kolowich

V nie príliš vzdialenej minulosti sme načrtli niekoľko tipov SEO pre WordPress v niekoľkých príspevkoch vrátane:

 • Najlepšie WordPress SEO nástroje
 • Najlepšie praktiky SEO pre WordPress
 • Sprievodca pre začiatočníkov k programu WordPress SEO [séria príspevkov]
 • 10 najdôležitejších funkcií WordPress SEO od Yoast
 • WordPress SEO: vyššie hodnotenie vo vyhľadávačoch

Kľúčovým prvkom z vyššie uvedených príspevkov je SEO siaha ďaleko za hranice obyčajného textu SEO. Mali by ste optimalizovať svoj text, obrázky, videá a postarať sa o ďalšie technické podrobnosti o SEO, aby ste čo najviac využili svoje úsilie v oblasti SEO. Nenechajte sa tu však sústrediť na video SEO a iba na zvyšok tohto príspevku.

Ako vyťažiť maximum z videa SEO

Teraz sa ponorme hlbšie do videa SEO a pozrime sa na kroky, ktoré by ste mali podniknúť, aby ste z vašich videí WordPress využili čo najviac SEO (prostredníctvom týchto tipov sa naozaj vzťahujú na každé video).

Video SEO Kľúčové slová

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja začína výskumom kľúčových slov, ktorý nie je dokonalý. Ak napríklad predávate motívy WordPress, samozrejme sa chcete vysoko hodnotiť pod pojmom „témy WordPress“, „prémiové témy WordPress“ a ďalšie súvisiace výrazy. Platí to aj pre video SEO.

V súčasnosti spoločnosť Google obohacuje výsledky vyhľadávania pomocou bohatých médií, ako sú videá, s viac ako 90% uvedených videí pochádzajúcich zo služby YouTube (ktoré vlastní aj spoločnosť Google). Štúdie podľa MarketingLand a Searchmetrics ukazujú, že viac ako 50% univerzálnych vyhľadávaní Google obsahuje videá. Znamená to, že video YouTube je v ľubovoľnom čase vystavené veľkému počtu vyhľadávačov.

Vydavatelia videí, ako je napríklad YouTube, sú obrovské zdroje návštevnosti, najmä ak zvážite:

 • Výsledky vyhľadávania videa majú o 41% vyššiu mieru prekliknutia ako výsledky obyčajného textu (zdroj aimClear) a
 • Videá s 50-krát väčšou pravdepodobnosťou získajú organické poradie stránok Google ako výsledky obyčajného textu (Forrester Research)

Ale to všetko začína na výskum kľúčových slov s dômyselným videom. Sústredíte sa na kľúčové slová špecifické pre nika, ktoré majú video výsledky na prvej stránke Google.

stranou: Google má mäkké miesto pre videá s návodmi, recenzie, návody a zábavné videá. Videá s názvami ako „Ako nastaviť WordPress“, „Vytvoriť tému WordPress“, „Nastavenie témy WordPress“ a zábavné videá, ako napríklad „vtipné mačky“, dosiahnu vo výsledkoch vyhľadávania Google úžasné miesta..

Ak optimalizujete svoje video podľa kľúčových slov, ktoré majú výsledky na prvej stránke Google, a hosťujete video na YouTube, získate cielenú návštevnosť zo služieb Google aj YouTube. A ak ste to nevedeli, YouTube je druhým najväčším vyhľadávacím nástrojom.

Ako nájsť video kľúčové slová SEO

Ako však získate kľúčové slová pre video SEO relevantné pre vaše miesto? Je to jednoduché. Ak ste napríklad v tematickom výklenku témy WordPress, budete hľadať kľúčové slová pre video SEO pomocou vyhľadávaní ako „vytvoriť tému WordPress“, „tutoriál témy WordPress“ atď..

Aby som svoje peniaze umiestnil tam, kde sú moje ústa, dal som si testovaciu jazdu a na webe Google som hľadal tému „Vytvoriť tému WordPress“. Kľúčové slovo zobrazí v službe Google výsledok YouTube. Nie zlé:

nájdenie kľúčových slov pre video

Vyzbrojení kľúčovým slovom SEO SEO je všetko, čo musíte urobiť, je skontrolovať, či je pre dané kľúčové slovo dostatočný objem vyhľadávania. Tu môžete bez obáv používať Nástroj Plánovač kľúčových slov Google (zadarmo).

Podľa Briana dekana Backlinka zaistite, aby vaše kľúčové slovo získalo aspoň 300 vyhľadávaní za mesiac. Z nášho Plánovača kľúčových slov Google vidíme, že „vytvoriť tému WordPress“ dosahuje v priemere 1 až 10 000 mesačných vyhľadávaní. To je naozaj dobré:

google-kľúčové slová plánovač

bonus: Z tohto hlavného panela dostaneme súvisiace nápady na kľúčové slová a priemerné mesačné vyhľadávania, ako aj konkurenciu na úrovni každého súvisiaceho kľúčového slova:

google-kľúčové slová plánovač súvisiace s-video-SEO kľúčové slová

Prečo je to dôležité? Viac nápadov na kľúčové slová znamená viac nápadov pre vaše videá a ďalší obsah. Pokiaľ má kľúčové slovo viac ako 300 vyhľadávaní za mesiac, je to skvelé kľúčové slovo na vytvorenie videa. Čím viac vyhľadávaní, tým lepšie, len zaistíte, že konkurencia pre konkrétne kľúčové slovo bude nízka až stredná.

Ak vytvoríte video okolo svojho kľúčového slova a zaistíte jeho dobré umiestnenie v sieti Google, pokiaľ ide o video SEO, ste zlatí.

Teraz, keď máte kľúčové slovo (a súvisiace kľúčové slová), je čas vytvoriť vaše videá.

Vytvárajte úžasné videá

Rovnako ako obsah obyčajného textu, tým viac vložíte do videa, tým viac z neho získate. Špinavá práca vás nikam nedostane. Pamätajte, že zlý obsah sa v tomto čase a dobe nehodnotí, preto neočakávajte, že vaše video bude hodnotené, ak je nezaujímavé, nepôvodné, irelevantné a / alebo vôbec neposkytuje žiadnu hodnotu..

Vytvorenie vysoko kvalitného videa stojí menej ako 200 dolárov, aj keď si najmete filmára a grafického editora. Ak pracujete s rozpočtom na topánky, môžete zaviesť a používať veľa dostupných nástrojov na nahrávanie obrazovky (radi sa nám páči Screencast-O-Matic).

Naozaj nemusíte na svoje videá najímať hercov. Animácia je pomerne populárna a fotomontáže vám môžu pomôcť rozprávať príbeh, najmä ak do mixu hodíte nejakú paralaxovú mágiu, ale mnohokrát je potrebné zamerať sa na poskytnutie užitočného a priameho obsahu..

Poskytnite hodnotu, urobte svoje video zaujímavým / zábavnejším a zostaňte relevantným pre svoje cieľové publikum, aby ste zvýšili zapojenie používateľov, čo je najdôležitejším signálom hodnotenia videí YouTube..

Viac zobrazení = lepšie video SEO

Ak stále viac ľudí sleduje, prihlásilo sa na odber, komentovalo, označilo, že sa im páčilo a zdieľalo vaše videá, budete v službách Google naďalej rásť. Ak je vaše video na hovno, nezáleží na tom, koľko za to SEO hodíte.

Skvelé videá poskytujú úžasné výsledky pre video SEO, vytváranie odkazov a povedomie o značke. Príkladom je Video Dollar Shave Club, ktoré sa stalo vírusovým pred chvíľou, a teraz zarába podnikanie (dollarshaveclub.com) desiatky tisíc odkazov (niektoré z obrovských webov, ako sú Mashable, Forbes, BusinessWeek, ďalší web atď.), veľa vystavenia značky a ďalšie opakujúce sa výhody SEO pre tento deň.

Toto video má viac ako 23 miliónov pozretí a v júli 2016 Unilever kúpil klub Dollar Shave Club za miliardu dolárov. Cha-Ching!

Pokiaľ ide o dĺžku videa, sám by som sa trochu nestaral. Niektorí odborníci na SEO tvrdia, že kratšie videá sú lepšie ako tie dlhšie a naopak, a ja hovorím, aby sa hádali. Pokiaľ je vaše video úžasné, ľudia ho budú sledovať bez ohľadu na jeho trvanie. Viem, že sledujem videohry dozadu a väčšina z nich je dlhšia ako jedna hodina. Stovky tisíc ďalších ľudí si tieto videá pozerajú tiež, takže si urobte dve alebo dve hodiny dlhé – na tom nezáleží.

Optimalizujte svoje video SEO

Môžete sa rozhodnúť nahrať videá do svojej domény, ale obhajujem ich odovzdanie Ty trúbka. Dovoľte mi to vysvetliť. Nižšie je uvedený graf, ktorý zobrazuje najčastejšie domény s úryvkami videa. V jazyku laikov sa zobrazuje, ktoré stránky Google uprednostňuje, pokiaľ ide o výsledky videa na SERP (stránky s výsledkami vyhľadávacieho nástroja)..

youtube-dostane-92-percent-of-google-video-titulov

Kde by ste chceli z vyššie uvedeného grafu hostiť svoje videá? YouTube alebo svoju vlastnú doménu? Hlasujem za službu YouTube každý deň, pretože čísla neklamú.

Po druhé, a už sme to spomínali, YouTube je druhým najväčším vyhľadávacím nástrojom, ktorý vlastní spoločnosť Google. Je pravdepodobnejšie, že ľudia nájdu vaše videá vo vašej doméne alebo na YouTube? Nemusíte odpovedať. Google chce čoraz viac podnikania a čím viac ľudí sa môže dostať k videám YouTube, tým vyššie je ziskové rozpätie.

Po tretie, môžete vytvoriť spätné odkazy z YouTube – jeden vo vašom profile kanála a jeden v každom popise videa, ktorý napíšete neskôr. Spätný odkaz nikdy nebol zlou vecou, ​​najmä ak ide o druhý najväčší vyhľadávací nástroj. Expozícia na YouTube, ktorá spúšťa sekundárnu akciu (čítanie ľudí, ktorí preklikávajú na vaše webové vlastníctvo), je najlepšia pre malé a veľké podniky v dobe, ktorej dominuje spoločnosť Google a spoločnosť Google, ktorá.

V neposlednom rade uložíte svoje stránky (a svoj server) dodatočnú záťaž, ktorá vrcholí rýchlejšou rýchlosťou načítania stránky, a teda lepším skóre SEO. Videá YouTube sa napokon ľahko vkladajú a sú kompatibilné s väčšinou, ak nie všetkými prehliadačmi. Iní ľudia môžu tiež vložiť vaše videá tak, aby vám mohli ľahko priniesť prichádzajúce odkazy a následne väčšiu návštevnosť.

Skrutky pre video SEO

Základné video SEO

Ako teda optimalizujete videá pre SEO? To je veľká otázka, správne?

Zviditeľnite svoje videá

Pri odovzdávaní videí samozrejme nahrajte najvyššiu možnú kvalitu. Aj keď veľa vloggerov môže smerovať do 4k ríše, pri odovzdávaní tutoriálov a príručiek WordPress nie je potrebné ísť tak ďaleko.. Nahrávajte videá s rozlíšením 720p (ak je to možné) s pomerom strán 16: 9 na zaistenie optimálneho sledovania.

Pri vkladaní videí však použite ľahký dotyk. Spoločnosť Google kladie dôraz na rýchlosť načítania stránky ako metriku hodnotenia, takže radšej využite ktorékoľvek nástroje a techniky, ktoré máte k dispozícii, aby ste zaistili, že vaše videá nespustia vaše stránky. Môžete dokonca použiť miniatúry videa, ktoré načíta prehrávač, iba ak používateľ spustí tlačidlo prehrávania. Urobte, čo môžete optimalizovať vložené videá takže sa načítajú rýchlo.

To je skvelé pre spokojnosť používateľov, najmä pri exponenciálnom náraste mobilných používateľov, ktorí opustia vaše stránky po štyroch sekundách čakania. Nikto nemá čas na načítanie stránky, ktorá trvá vek a spiatočnú cestu na slnko.

Označte svoje videá vhodným spôsobom

Zistíte, ako posypete kľúčové slová celým textovým obsahom? Musíte poskytnúť ďalšie informácie vyhľadávacím pavúkom, aby mohli identifikovať a indexovať vaše videá. Zahrňte kľúčové slová SEO do názvov videí, názvov, značiek a popisov aby ste si zaistili hodnosť podľa kontextu a relevantnosti.

Pri odovzdávaní videí vyberte miniatúru, ktorá má zmysel. Kým sa váš kanál YouTube neoverí, budete sa musieť vo svojom videu uspokojiť s rámom, ale po overení môžete nahrať vlastné miniatúry s pridaným textom alebo prekrytím, aby ste lepšie opísali

Pridajte video transkripty a súbory Sitemap

Ak použijete náš príklad „Témy WordPress“ znova, ak vytvoríte video, ktoré sa točí okolo tém WordPress, zrejme niekde tam uvediete „Témy WordPress“. Prehľadávače vyhľadávacieho nástroja „nevidia“ vaše videá, ako to robia ľudské bytosti, čo nás vedie k prepisom a súborom Sitemap..

Prepis zvukovej časti videa vám ponúka viac nehnuteľností na zahrnutie vašich kľúčových slov, čo zlepšuje schopnosť vyhľadávania. Prepisy tiež ponúkajú používateľom možnosť „čítať“ vaše video, ak ich v danom okamihu nemôžu počúvať. Okrem toho môžete dokonca použiť konkrétny prepis ako základ pre príspevok, ktorý odkazuje na váš ďalší obsah. Keď je všetko povedané a urobené, prepisy vám umožňujú odomknúť textový obsah vo vašich videách – obsahu, ktorému vyhľadávacie nástroje rozumejú.

Súbory Video Sitemap sú rozšírením vášho súboru Sitemap pre obsah, ktoré vyhľadávacím nástrojom pomáhajú nájsť a indexovať vaše videá spolu s iným obsahom. Najlepšie na tom je, že si môžete prispôsobiť súbory sitemap videa tak, aby obsahovali metadáta, čo zvyšuje relevantnosť vašich videí pre požiadavky vyhľadávania. Yoast ponúka skvelé Video SEO plugin len na tento účel.

Uľahčite vyhľadávanie videí

Pri nahrávaní videa na YouTube najskôr využite pole popisu a značky. Určite používať kľúčové slová a obsahovať relevantné odkazy na svoj web, kde môžu diváci nájsť viac informácií o téme, ktorú zaujímate. pridať relevantné značky takže vaše video je ľahké nájsť pre používateľov YouTube a vyhľadávacie nástroje.

Z hľadiska prehľadnosti a používateľského prostredia je tiež potrebné uľahčiť vyhľadávanie vložených videí na vašom webe. Vložte jedno video na príspevok / stránku a sledujte príslušné kategórie a značky. Používateľom a vyhľadávacím nástrojom to uľahčí vyhľadanie vašich videí.

Pridajte do svojich videí interaktívne prvky

Zdieľané položky, hodnotenia „páči sa mi“ a „obľúbené položky“ sú dobrými ukazovateľmi, že robíte niečo správne, nemusia však nutne znamenať, že dosiahnete svoje ciele v oblasti SEO. Môžete zachytiť divákov v kľúčových okamihoch vo svojich videách. Hovorím o interaktívnych prvkoch, ako sú formy, odkazy a kvízy vo videu ktoré vedú vašich divákov k ďalšiemu logickému kroku dlho pred koncom videa.

Zdieľajte svoje videá a získajte viac videa SEO Juice

Nestačí vytvárať videá; to je len prvá a najjednoduchšia časť rovnice. Ľudia musia pozerať vaše videá, pretože: 1) cítite sa skvele a 2) viac zobrazení znamená lepšie hodnotenie. Takže sa nemusíte hanbiť propagujte svoje video rázne alebo rovnako, ako propagujete svoje blogové príspevky.

Zdieľajte svoje videá na sociálnych médiách pretože sociálne signály znamenajú pre spoločnosť Google niečo. Je to indikátor relevantnosti a hodnoty, pretože čím viac máte, tým lepšie je vaše video. V jednom riadku propagujte svoje videá všade.

Záverečné slová

Pokiaľ ide o hodnotenie, spoločnosť Google prikladá videam väčší význam. Okrem toho spotreba videa online neustále rastie s tým, ako sa spotrebiteľom páči, používa a zapamätáva si video. YouTube v skutočnosti uvádza, že spotreba mobilného videa každoročne stúpa o 100%. [Zdroj: HubSpot]

Okrem toho sa video stalo dostupnejším a dostupnejším pre malé podniky. Čo vyvoláva otázku: Prečo ste doteraz nevykonali Video SEO?

Máte otázku alebo návrh? Počúvame. Zaškrtnite riadok v komentároch nižšie a my sa vám ozveme hneď. Vopred ďakujem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me