WordPress Image SEO Chyby a ako ich opraviť

WordPress Image SEO najčastejšie chyby
 1. 1. Ultimate Guide to WordPress Správa obrázkov
 2. 2. 3 menej známe tipy na správu obrázkov vo WordPress
 3. 3. Aktuálne čítanie: WordPress Image SEO Chyby a ako ich opraviť

Všetko, čo sme sa dozvedeli v posledných dvoch článkoch, by mohlo ísť po rieke, ak nezavedieme správnu stratégiu SEO pre image. Image SEO zohráva dôležitú úlohu vo vašej celkovej stratégii SEO a je rozhodujúci pre weby, ktoré zdieľajú návody. Pomyslite na všetok prenos, ktorý by ste stratili, ak by vaše obrázky neboli pomenované nesprávne, nemali „alt“ alebo horšie hostené na rôznych serveroch.

WordPress Image SEO Chyby

Pokiaľ ide o SEO, navštívime najdôležitejšie chyby – a odporučíme vhodné protiopatrenia.

Nepoužívate relevantné obrázky

Zoznámte sa s Ronaldom a spoločnosťou

Predstavte si, že vy a vaši priatelia máte vážnu diskusiu o tom, ktorý režim dopravy prevziať na nadchádzajúcu cestu. Medzimestský autobus aj let sa zdajú byť dobrými možnosťami – ste však v debatách o rozpočte a čase. Existujú dva tímy – v čele s Ronaldom a Jeremy. Ronald chce chytiť let, aby nemusel meniť svoje piatkové stretnutia. Jeremy na druhej strane, ako obdivovateľ Matky Zeme, nevadí obchodovať so svojím harmonogramom stretnutí, aby si vychutnal malebnú krásu, ktorá ležala na ceste medzištátnymi autobusmi. Každý člen cestovnej skupiny si samozrejme vyberie strany – tí, ktorí nechcú desaťhodinovú cestu autobusom, sú s Ronaldom v boji. Druhý tím, ktorý chce obdivovať krásu Matky prírody, považuje za absolútne nevyhnutné ísť autobusom.

Obe strany sa snažia čo najviac presvedčiť druhú, aby sa ujala svojej strany. Uprostred toho, čo sa zdalo byť jednou z najdôležitejších diskusií o ich živote, urobil Ron chybu, keď vyslovil tieto slová:

RON: Ahoj chlapci, je mi fajn pri oboch druhoch dopravy. Kto by mal o víkendu moju mačku strážiť?
Jeremy: Čo? Mohli by ste to nechať u Emily! Počkajte, prečo o tom ešte hovoríme?
GUY Z JEREMIEHO TÍMU: Áno, nevidíte, že sme uprostred dôležitej konverzácie?
GUY ON ROLAND´s TEAM: No tak, človeče!
ROLAND: Čo do pekla Ron! Nevidíte, že sme tu uprostred krízy?
RON (trochu vystrašený): Dobre, dobre, nechám Sarah s Emily. Jeezy.
SPOLOČNE: Sakra, Ron! Vždy to robíš …

A debata pokračuje.

Už nechceš byť Ronom, však? To isté platí relevantnosti. Obrázky stoja za tisíc slov. Ak však nebudete opatrní, môžete stratiť pozornosť osoby v inej myšlienkovej sústave.

Pravdepodobne práve teraz uvažujete o New Yorku

Jedným z prvých pravidiel pridávania obrázka k príspevku je vylepšenie spôsob komunikujete svoj nápad. Obrázky sú navrhnuté tak, aby prinášali hodnotu.

Preto sú návody programu WPExplorer plné snímok obrazovky a zoznamy tém sa zameriavajú na zobrazovanie najlepších bitov / ukážok každej témy..

Táto hodnota by mohla byť (a) informatívneho charakteru, (b) mať vizuálny alebo emocionálny dopad alebo (c) zmes oboch. Najlepšie obrázky sú najčastejšie kombináciou troch.

Príklad vstupnej stránky Githuba – ilustrácia vývojára pri jeho pracovnom stole

Ako už bolo povedané, nemá zmysel používať obrázok kvôli jeho pridaniu. Takéto činnosti sú často kontraproduktívne. Na druhej strane ten správny obrázok môže byť pre vaše konverzie viacnásobným prínosom.

Snímka vyššie je Githubovou jednou z mnohých vstupných stránok. Pozrime sa na obrázok. Po prvé, všimnete si, že tento obrázok je v skutočnosti vektorové ilustrácie. Ilustrácia prekonáva všetky rasové / etnické bariéry. Navyše modrá farba, ktorá je v zhode s celkovou farebnou schémou stránky, ruší akékoľvek podvedomé profilovanie. Vynikajúci príklad správneho použitia obrázka – spolu s úžasnou kópiou a CTA – vytvárajú skvelú vstupnú stránku.

Sústredíte sa na názov súboru obrázkov

Chápem to – vytváranie kvalitných návodov je náročná práca. Každý krok musí byť jasne zdokumentovaný a napriek tomu nie taký opisný, aby ho vaši čitatelia považovali za urážku svojej inteligencie..

Keď ste pracovali na 1800-slovnom tutoriále a pokryli ste tucet snímok obrazovky, je veľmi ľahké presvedčiť a používať názvy ako screenshot-1, screenshot-17 atď..

Ale v skutočnosti to absolútne bolí vaše SEO.

Nastavenia permalinku pre WordPress

Premýšľajte o tom – ak by niekto hľadal niečo vzdialene súvisiace s vyššie uvedeným obrázkom – použil by „screenshot-1“ alebo „image-1“ alebo by s väčšou pravdepodobnosťou hľadal „ako vypnúť permalinky vo WordPress “

Ak chcete súvisiacu poznámku, ak chcete dať svojmu 100% obrázkovému SEO, potom k obrázkom pridajte aj atribút TITLE. Hodnota tejto značky TITLE môže byť názov súboru obrázka.

Neurčujete značky ALT

Značky ALT znamenajú alternatívny text obrázka. Malo by byť použité na každom obrázku bez ohľadu na rozmer, prioritu alebo čokoľvek podobné. Jednoducho povedané ALT značky sú popisom vášho obrázka. Čo predstavuje váš obraz v pravom slova zmysle?

Vyhľadávacie nástroje používajú ALT značky na indexové prehľadávanie vášho obrázka. Ak sa obrázok nedá vykresliť, použije sa namiesto neho značka ALT obrázka. Značky ALT používajú aj čítačky obrazovky pre ľudí, ktorí stratili zrak.

Napríklad značka ALT alebo popisný text našej predchádzajúcej snímky obrazovky môžu byť:

Snímka obrazovky ovládacieho panela WordPress, ktorá zobrazuje nastavenia permalinks, pričom je začiarknutá predvolená možnosť.

Písanie podrobných značiek ALT môže byť skutočným bummerom, ale úsilie sa oplatí. Bohužiaľ sa mi nepodarilo nájsť najnovšiu štúdiu, ktorá ukazuje nárast ekologického prenosu v dôsledku optimalizácie značky ALT. Väčšina z nich sú komentáre vo fórach. Ak ste náhodou narazili na takéto štúdie, zdieľajte ich s nami!

Ste Vyplnenie kľúčových slov TITLE a ALT

Vypchávanie kľúčových slov je v podstate ako pridanie všetkých obľúbených kľúčových slov, aby ste získali nejakú poslednú míľu SEO šťavy. V skutočnosti je to však ako pri výrobe dobre naolejovaného automobilu. Google sa stáva múdrejším každý deň, čo znamená, že vie, keď sa s tým snažíte pokaziť. A výsledok? Vaše SEO skóre je penalizované.

Typickým príkladom ALT značky s vypchatým kľúčovým slovom je:

Ukážka obrazovky dashboardu WordPress zobrazujúca nastavenia permalinks s predvolenou voľbou začiarknutou NAJLEPŠIE BEZPLATNÉ A PREMIUM WORDPRESS THPY WPEXPLORER

Moja rada? Neberte skratku. Tvrdo ste pracovali na definovaní ALT značiek – plody vašej práce budú nasledovať.

Nepoužívate titulky obrázkov

Čo sa týka značiek ALT a TITLE, je to, že nie sú pre čitateľa / návštevníka skutočne viditeľné. Vyhľadávacie nástroje sa to páčia, ale ako osoba, ktorá si prečíta váš článok, sa naozaj nad obrázkom nadvihnem, aby som videl váš alternatívny text. Oveľa menej ho otvorím na novej karte, aby som videl názov súboru. (Samozrejme, keby som ukladal obrázok, pekný popisný názov súboru by určite vytvoril môj deň!)

Zistili sme, že značky ALT a TITILE, bez ohľadu na to, aké zásadné sú pre SEO, nehrajú v čítaní návštevníka významnú úlohu..

Toto je kde titulky poďte ďalej Kissmetrická štúdia, zistilo sa, že titulky snímok sú čítané o 300% viac ako skutočná kópia tela. To je sakra oveľa viac očí, ako sa očakávalo.

Citlivý dizajn. Toto je príklad obrázka!

Ak sú vaše titulky chytľavé, je tu veľká šanca, že čitateľ bude trvať a prečíta, čo musíte povedať. Premýšľajte o tom takto:

 • Značka TITLE je stručný názov súboru obrázka
 • Značka ALT je popisné zapísanie obsahu obrázka
 • Popis je určený pre čitateľa. Ide o kombináciu značiek TITLE a ALT, ktoré sú navrhnuté tak, aby zlepšili zážitok zo čítania návštevníkov.

Neodoslali ste obrazový súbor Sitemap

Webová stránka je v podstate zbierka vzájomne prepojených stránok HTML. Mapa stránky je dokument obsahujúci informácie o štruktúre všetkých stránok na vašom webe. Spravidla neobsahujú informácie z obrázkov na vašom webe.

Tu prichádzajú obrazové súbory Sitemap Všetky obrázky Sitinra je ideálnym doplnkom pre danú úlohu. Doplnok podporuje zásuvné moduly obrázkov, ako napríklad NextGen Gallery a Envira Gallery; Doplnky elektronického obchodu, ako sú WooCommerce, Jednoduché digitálne súbory na stiahnutie a doplnky na tvorbu stránok, ako sú Visual Composer, Pôvod stránky atď..

Optimalizácia obrazu

Celkový výkon stránok je v SEO kľúčovým faktorom. Pokiaľ ide o optimalizáciu výkonu, nič nie je dokonalé – vždy existuje priestor na zlepšenie. Urobte nedávny príklad, keď spoločnosť Google znížila svoje logo od 14 000 bajtov do 305 bajtov a stále sa vyvíja.

Nasleduje niekoľko tipov na optimalizáciu obrázkov, ktoré sme zdieľali v našich predchádzajúcich príspevkoch.

Neoptimalizujete svoje obrázky

 • Jedným z najlepších spôsobov optimalizácie obrázkov je použitie nástrojov ako TinyPNG na zníženie a optimalizáciu veľkosti súboru..
 • Musíte tiež definovať maximálnu veľkosť pre všetky svoje obrázky a zmeniť veľkosť všetkých obrázkov, ktoré sú väčšie ako maximálna veľkosť.
 • Ale skôr, ako začnete s vyššie uvedeným, musíte sa naučiť správny formát na uloženie obrázka.

Predpokladám, že už to máte na svojom mieste. Ak nie, prečítajte si náš prvý príspevok – to je všetko, o čom hovoríme!

Nepoužívate responzívne obrázky

Všetci používame responzívne webové stránky. Je absolútne nevyhnutné mať v tento deň a vek webovú stránku prispôsobenú pre mobilné zariadenia. Ak tak neurobíte, potenciálne prichádzate o zákazníkov a nehovoriac o skóre SEO. (Áno, spoločnosť Google vás skutočne potrestá, ak vaše webové stránky nie sú vhodné pre mobilné zariadenia.)

Teraz diskutujme o responzívnych obrázkoch. Vo WordPress 4.4 je vlastnosť responzívnych obrázkov predvolene povolené. Keď odovzdáte obrázok, WordPress vytvorí jeho viacero verzií pre rôzne veľkosti obrazovky.

Vďaka novej podpore responzívnych obrázkov zahŕňa WordPress všetky dostupné veľkosti obrázka do srcset atribút. To umožňuje webovému prehliadaču vybrať si z možností a stiahnuť najvhodnejší rozmer obrázka na základe veľkosti obrazovky zariadenia. Prehliadač ignoruje ostatné – potenciálne šetrí šírku pásma a zrýchľuje čas načítania stránky.

Ak ste z nejakého dôvodu neaktualizovali na WordPress 4.4, použijete RICG responzívne obrázky plugin, aby ste dostali rovnakú sadu funkcií. Ak používate najnovšiu verziu programu WordPress, tento doplnok skutočne nepotrebujete.

Nepoužívate CDN zadarmo

Druhým spôsobom, ako zlepšiť výkon, je použitie bezplatného CDN, napríklad Photon z veľmi populárneho modulu Jetpack. Milujeme Jetpack z mnohých dôvodov a Photon je len jedným z nich. Ak by vás zaujímalo, čo je Photon – jedná sa o bezplatnú službu CDN s obrázkami od spoločnosti WordPress. Modul Photon spoločnosti Jetpack vezme všetky obrázky z vašich stránok a uloží ich do globálnej siete distribúcie obsahu WordPress.com. Obrázky sú stiahnuté z vášho servera, načítané rýchlejšie a šetríte náklady na šírku pásma. Čo iné by ste mohli chcieť??

Načítate obrázky

Páchnuca mačka, lenivá mačka, čo vás kŕmia?

Ak je povolené lenivé načítanie, obrázky sa načítajú, keď sa zobrazia vo vašom výreze. Povedzme napríklad, že čítate 2000-slovný článok o najlepších riešeniach podcastingu pre WordPress. Kým sa nedostanete na koniec článku, nemusíte sa pozerať na všetky obrázky. Povolenie lenivého načítania drasticky skracuje časy načítania a šetrí tak šírku pásma vášho, ako aj návštevníka.

Doplnok BJ Lazy Load je tvoja odpoveď. S viac ako 50 000 aktívnymi inštaláciami sa nemôžete pokaziť. Stiahnite si a aktivujte doplnok a nechajte kúzlo začať jedným kliknutím.

Na druhej strane však existujú potenciálne úskalia, pokiaľ ide o obrázky s lenivým načítaním. Ak si nedáte pozor, môžete riskovať poškodenie skóre SEO. Uisťujeme vás, že ak použijete odporúčané doplnky, budete zoradení. Ak používate aj iné lenivé prihlasovacie doplnky, vyskúšajte Načítať webové stránky ako Google aby ste zabezpečili správne indexové prehľadávanie celého obsahu pomocou vyhľadávacích nástrojov.

Niekoľko tipov na použitie obrázka

Nasledujúce tipy by sa nemali považovať za chyby, ale za všeobecné pokyny, ktoré môžu zlepšiť kvalitu vášho obsahu.

Vyhýbajte sa generickým fotografiám

Čo je prvá vec, ktorá vám príde na myseľ, keď uvidíte tento obrázok?

Nič viac nezaujíma tú istú predstavu o výkonnej zákazníckej podpore, ktorá sa na vás usmieva Kontaktuj nás str. Alebo zrejmé fotografie fotografie modelov v O nás alebo horšie, Pripoj sa k nám str. Každý na nich je tak zvyknutý, že ich môžeme takmer okamžite spoznať. Ak chcete, aby vás oslovil potenciálny zákazník alebo zákazník – buď máte vynikajúcu fotku tímu podpory, alebo aby ste boli jednoduchí – urobte užitočný kontaktný formulár. Na svojich stránkach O nás, Pripojte sa k nám alebo Kontaktujte nás však nepoužívajte (pre lásku Božiu) obrázok s obrázkami. Dnes s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobia viac škody ako úžitku.

Ak je to možné, používajte GIF

Šťastie je Nicolas Cage. Zdroj: GIPHY

S rastúcou popularitou GIF od 4 kanálov do 9 GAG na všetkých hlavných sociálnych sieťach (áno, pozerám sa priamo na váš Facebook a Twitter) a klávesnice, ktoré ho podporujú; nemožno poprieť skutočnosť, že GIF sú tu, aby zostali. Ak uvažujete o použití GIFov vo svojich príspevkoch (a so skutočnosťou ste dosiahli pokoj), GIPHY je skvelým miestom na nájdenie dobrých obrázkov GIF.!

Používajte licencie opatrne – # CC0

Hovoria, že človek nikdy nemôže byť tiež opatrný. Nie, nežiadam vás, aby ste začali budovať svoj post-apokalyptický bunker. Pokiaľ však ide o licencovanie snímok, je najlepšie ísť za tie, ktoré si môžete stiahnuť a používať. Ak máte dobrý marketingový rozpočet, choďte do toho a kúpte si predplatné Shutterstock a stiahnite si pre svoj blog a informačné bulletiny nejaké vynikajúce fotografie bez poplatkov..

záver

Zosúladením tejto série príspevkov si prečítajte, čo sme sa doteraz naučili:

 1. Použite správny formát obrázka
 2. Tipy na nahrávanie fotografií z fotografií do blogových príspevkov
 3. Optimalizácia obrazu – veľkosť, rozmery, kvalita a uloženie pre web
 4. Správa obrázkov pri zmene adresy URL webových stránok WordPress
 5. Importovanie externých obrázkov do programu WordPress
 6. Prevencia hotlinkingu obrázkov vo WordPresse
 7. Časté chyby v obrázku WordPress SEO
 8. Lenivé načítanie obrázkov
 9. Súbory Sitemap pre obrázky vo WordPress
 10. Citlivé obrázky vo WordPress

Aké sú vaše názory na tento príspevok? Chýbajú im životne dôležité tipy? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me