WordPress Kľúčové slovo výskum a využitie pre SEO

  1. 1. Sprievodca pre začiatočníkov k SEO pre WordPress: Úvod, Prep a žargón
  2. 2. Aktuálne čítanie: WordPress Kľúčové slovo výskum a využitie pre SEO
  3. 3. Vylepšite SEO pomocou spätných odkazov, rýchlosti stránok a ďalších možností

Už sme dokázali, že všetko začína a končí výskumom kľúčových slov, však? Ale ako to robíš? A čo robíte s kľúčovými slovami, ktoré nájdete? To sa dozvieme v tejto kapitole sprievodcu. Pre niektorých ľudí predstavuje výskum kľúčových slov zapísanie ich výklenku do plánovača kľúčových slov Google a prezeranie súvisiacich výrazov. To nie je moc dobrý nápad. Aj keď je spoločnosť Google schopná vytvárať inteligentné spojenia v iných oblastiach, plánovač kľúčových slov je prekvapivo rovno vpred. S najväčšou pravdepodobnosťou zobrazí iba súvisiace výrazy, ktoré už kľúčové slovo obsahujú.

Ak zadám „futbal“ a požiadam plánovač kľúčových slov o nápady, uistite sa, že obsahuje zoznam „futbalových hier“ alebo „futbalových loptičiek“, ale neobsahuje zoznam „driblovanie“, „Messi“, „majstrovstvá sveta 2014“ ani žiadne ďalšie výrazy, ktoré sa veľmi týkajú danej témy. Pre väčšinu tém to znamená, že ak sa spoliehate iba na plánovač kľúčových slov, budete mať na výber veľmi obmedzené množstvo rôznych kľúčových slov. Preto musíte …

Buďte kreatívni pomocou svojich kľúčových slov

Mysli mimo krabičky. Čo vás napadne, keď si spomeniete na svoje miesto? Niečo, čo v ňom vôbec nie je, má medzeru na kľúčové slovo? Nerobte si starosti. Otestujte, či je životaschopný. Ak sa vám zdá, že na nič nedokážete myslieť, dobrým spôsobom, ako nájsť nápady na kľúčové slová, je ísť na fóra týkajúce sa tejto témy alebo do kategórie odpovedí / otázok yahoo a zistiť, s čím ľudia často žiadajú pomoc. (Nie je možné pre všetky výklenky.) Potom si môžete požičať ich slová a zistiť, či objem vyhľadávania dosvedčuje, že je užitočné použiť kľúčové slovo. Ďalším dobrým spôsobom, ako sa dostať pred konkurenciu, je…

Naozaj viete, o čom píšete

Mnoho ľudí, ktorí idú do výklenku s jediným úmyslom zarobiť si peniaze, budú mať k dispozícii len kľúčové slová, na ktoré sa môžu spoľahnúť. Ak však viete niečo o tomto predmete, môžete ho využiť vo svoj prospech. Môžete načrtnúť zdanlivo nesúvisiace témy, o ktorých viete, že súvisia, a použiť kľúčové slová, ktoré by outsider nikdy nedokázal vymyslieť za milión rokov. Nazvite to výhodu domáceho poľa. V niektorých výklenkoch existujú dokonca špecifické žargóny, ktoré by mohli presahovať hlavy väčšiny ľudí, s výnimkou tých, ktoré sa o ňu skutočne zaujímajú.

Nanešťastie tu neexistuje žiadna skrátená skratka, pokiaľ už neviete, o čom píšete, budete musieť vynaložiť čas a úsilie na to, aby ste dosiahli úroveň, ktorá vám bez námahy príde. Jedna vec, ktorá vám však môže pomôcť, je vybrať niečo, o čom by ste mali aspoň záujem, ak nie vášnivý, o čom písať. Ak je však vaším hlavným cieľom ziskovosť, mali by ste vždy vyskúšať životaschopnosť produktu skôr, ako sa pustíte do projektu príliš veľa času..

Použite správny druh kľúčových slov

WordPress SEO Kľúčové slová

Ak hľadáte kľúčové slová, najlepšie sú tie, ktoré majú malú konkurenciu a ktoré majú predpokladaný alebo určený úmysel kúpiť produkt alebo službu. (Tam, kde je zámer špecifikovaný, zvyčajne existuje veľká konkurencia, ale nie vždy toľko, kde je zámer implicitne odvodený zo špecifickosti vyhľadávania.) Široké kľúčové slová sú zvyčajne neuveriteľne konkurenčné a tiež príliš všeobecné. Ľudia budú často hľadať tieto kľúčové slová zo zvedavosti a pravdepodobne sa budú cítiť neochotní kúpiť čokoľvek.

Zoberme si napríklad „copywriting“. Čísla sú celkom dobré. Približne 30 000 vyhľadávaní za mesiac. Ale tu sa dobré správy zastavia. Konkurencia je neľútostná … a čo je ešte horšie, hľadaný výraz je príliš všeobecný. Neexistuje žiadny skutočný dôkaz o úmysle. Ľudia by mohli hľadať jednoducho preto, že videli použitý výraz (alebo ho počuli v Mad Men) a chceli vedieť, čo to znamená. Alebo možno im bolo povedané, že by o nich mali vedieť viac.

Na druhej strane máme „copywriting coach“ s neistými 30 vyhľadávaniami mesačne. Zatiaľ čo niektorí môžu argumentovať, že je to jednoducho príliš málo na to, aby to bolo užitočné, existuje tu predpokladaný úmysel a viete si predstaviť celoživotnú hodnotu získania iba jedného koučovacieho klienta. A konkurencia je (nie prekvapivo) oveľa mäkšia. Dostať sa na titulnú stránku už nie je fenoménom snov. Ak hráte karty správne, je to celkom zaručené. Aj keď sa môžete rozhodnúť zvýšiť svoj objem vyhľadávania, je to príklad toho, na čo sa chcete zamerať. Nízka konkurencia a predpokladané alebo špecifikované úmysly.

Ďalším príkladom by bol „suchý ľad“ verzus „kde si môžem kúpiť suchý ľad“. Suchý ľad získa viac vyhľadávaní, odhaduje sa približne 90 000 mesačne. Ale opäť sa ľudia mohli čudovať, z čoho sú vyrobené, alebo chceli vidieť video “bombu” so suchým ľadom + mydlom. „Kde si môžem kúpiť suchý ľad“ však výslovne uvádza zámer kúpiť, ale zároveň má menšiu konkurenciu. A nielen to, stále má tisíce odhadovaných mesačných vyhľadávaní. Toto je príklad kľúčového slova s ​​dlhým chvostom. Fráza, nie slovo alebo dve, na ktorú môžete pri písaní obsahu zacieliť.

Bohužiaľ, vzhľadom na to, že sa zameriavame hlavne na WordPress, máme len čas na rýchly úvod do výskumu kľúčových slov, ale na začiatok vám bude viac ako dosť. Ak sa však chcete dozvedieť viac o výskume kľúčových slov, kľúčových slov s dlhým chvostom a o tom, ktoré kľúčové slová by ste mali hľadať, pozrite sa Backlinko je konečný sprievodca výskumom kľúčových slov alebo toto komplexné sprievodca kľúčovými slovami s dlhým chvostom od Fat Joe.

Čo robiť s kľúčovými slovami na vašom webe WordPress

V tomto okamihu by ste už mali nainštalovať program WordPress SEO od doplnku Yoast alebo iný s podobnou funkčnosťou. Ak nie, urobte to teraz, pretože je to skutočne potrebné pre prvý krok.

Použite kľúčové slová v názve príspevku / stránky

Ak zacieľujete na tie kľúčové slová s dlhým chvostom, ktoré sú často najjednoduchšie hodnotiteľné, často to môže stačiť, aby ste to uviedli ako celý názov. Ak už máte publikum, možno budete chcieť použiť niečo viac pozornosti ako štandardné hľadané výrazy, ale napriek tomu chcete optimalizovať pre vyhľadávače..

V takom prípade môžete pomocou doplnku SEO zmeniť názov. V prípade tohto príspevku by sme napríklad mohli zmeniť názov stránky na „WordPress SEO pre začiatočníkov“, ak by sme zistili, že je cieľovejšia vyhľadávaná fráza.

obrázok seo titulu

Optimalizujte názvy súborov obrázkov a alternatívny text

Napríklad obrázok, ktorý som urobil pri zmene názvu, sa nazýva „seotitle.jpg“ a alternatívny text je „obrázok seo názvu“. To môže mať nielen pozitívny vplyv na hodnotenie vašej stránky, ale pomôže to aj pri hodnotení obrázkov podľa relevantných výrazov vo vyhľadávaní obrázkov Google.

Zápis obsahu 100% súvisiace s titulom

Bohužiaľ to nie je také ľahké, ako keď vezmete jeden obsah, o ktorom ste už písali, o niečom inom, zmeníte názov, trošku ho prepíšete a zacieľujete na úplne nové kľúčové slovo. Nielenže obťažujete svojich potenciálnych návštevníkov a ničíte svoje šance, že sa stanú predplatiteľmi alebo zákazníkmi, ale tiež vážne ublížite svojim šanci na to, aby ste boli na vysokej úrovni, aby ste si ich všimli. tak zostaňte relevantní.

Použite kľúčové slová v adrese URL stránky alebo stránky

Aj keď to môžete urobiť tak, že sa názov príspevku alebo stránky jednoducho zmení na trvalý odkaz, spoločnosť Google v skutočnosti neodporúča používať celé frázy a namiesto toho odporúča pre každý príspevok použiť iba niekoľko (3-5) kľúčových slov. Môžete to urobiť ľahko z editora príspevkov WordPress. Jednoducho kliknite na tlačidlo Upraviť vedľa adresy URL a zmeňte permalink z tohto typu:

permalink

Na niečo viac v tomto zmysle:

zmeniť permalink

Napíšte presný popis meta

Nesnažte sa stlačiť čo najviac kľúčových slov. Ak je to možné, opíšte, čo bude obsah pre potenciálneho návštevníka presvedčivým spôsobom. (Pretože meta popis môže byť tým, čo uvidí, keď sa vaša stránka zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania.) Ak máte pochybnosti, choďte s pomerne priamym opisom toho, o čom je príspevok. Urobíte to v editore pošty / stránok, v poli WordPress SEO by Yoast pod hlavným textovým poľom.

Na štruktúrovanie obsahu použite podnadpisy

A tiež zdôrazniť kľúčové slová, ktoré priamo súvisia s tým, o čom píšete. Vždy vložte svoje podnadpisy do príslušnej značky.

pre širšie témy a

za niečo konkrétnejšie.

Značky sú vyhradené iba pre názov stránky. Napríklad:

Slávni futbalisti

Lionel Messi

Christiano Rinaldo

Pre kategórie použite širšie kľúčové slová

Toto je spôsob, ako vysielať vyhľadávacím signálom, že ide o tému, o ktorej píšete veľa na svojom webe, a že by pravdepodobne mali zvážiť poskytnutie vyššieho hodnotenia pre hľadaný výraz bez toho, aby v skutočnosti museli zacieľovať na širšie kľúčové slová (a nezískavajú žiadnu návštevnosť) v jednotlivých príspevkoch a stránkach. Ak sa pozriete na naše kategórie tu v aplikácii WP Explorer, môžete vidieť túto stratégiu v akcii.

NEPOUŽÍVAJTE kľúčové slová príliš

Často sa označuje ako vypchávanie kľúčových slov, príliš veľa kľúčových slov v obsahu je jednoducho zlý nápad. Nielenže to spôsobí hrozné a strašné zážitky zo čítania pre každého návštevníka, v skutočnosti to vôbec nepomôže pri hodnotení. Môže to, a ak pôjdete príliš ďaleko, poškodiť ich.

záver

Týmto sa uzatvára kapitola o kľúčových slovách. V ďalšej časti príručky sa dozvieme viac o spätných odkazoch, rýchlosti stránok a ďalších faktoroch, ktoré môžu prispieť k zlepšeniu poradia našich vyhľadávacích nástrojov. A ako vždy, ak máte nejaké otázky alebo čokoľvek pridať k vyššie uvedenému, jednoducho zanechajte komentár nižšie. Radi by sme počuli vaše myšlienky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me