WordPress SEO Guide: Prvé kroky

WordPress bol vždy oceňovaný ako jeden z najviac priateľských a optimalizovaných systémov na správu obsahu (CMS) optimalizovaných pre SEO – a to aj priamo v balení! Stále však existuje niekoľko veľmi dôležitých a základných prvých krokov, ktoré budete chcieť podniknúť pri prvej inštalácii WordPress na svoj blog alebo web, aby ste optimalizovali online SEO vašej inštalácie a zabezpečili, že ste na správnej ceste k dobrému hrabaniu pri vyhľadávaní. motory. Všetci tiež dobre vedia vysoké hodnotenie = premávka a dobre, premávka = peniaze.

Tento príspevok je určený pre tých, ktorí ho majú práve nainštalovaný WordPress a chcete optimalizovať svoje stránky aby sa ubezpečili, že nemusia prejsť ton práce neskôr, aby si opravili svoje základné SEO na stránke.

1. Skontrolujte nastavenia ochrany osobných údajov

Toto je veľmi jednoduchý krok, ale veľmi dôležité. WordPress má túto malú možnosť v časti Nastavenia -> Ochrana osobných údajov, kde môžete nastaviť svoje stránky tak, aby „blokovali vyhľadávacie nástroje“. Niektorí hostitelia, ktorí majú funkcie automatickej inštalácie, môžu nainštalovať WordPress s týmto nastavením v predvolenom nastavení, ktoré vám zabráni indexácii v ktoromkoľvek vyhľadávacom nástroji..

Uistite sa, že je nastavenie nastavené na možnosť, ktorá hovorí: „Povoliť vyhľadávacím nástrojom indexovať tento web.“.

Nastavenia ochrany osobných údajov WordPress

2. Optimalizujte Permalinks

V predvolenom nastavení používa WordPress veľmi „špinavú“ štruktúru adresy URL, ktorá vyzerá takto: http://www.example.com/blog/?p=70

Z dôvodov SEO a užívateľskej prívetivosti by ste mali mať vždy štruktúru URL pozostávajúcu z kľúčových slov, ktorá vám niečo povie o stránke len tak, že sa na ňu pozriete. Našťastie, WordPress má stránku nastavenia „permalinku“, ktorá vám umožňuje zmeniť štruktúru adresy URL na niečo optimalizované na optimalizáciu SEO. Prejdite teda do časti Nastavenia -> Permalinky a vyberte možnosť s názvom „Príspevok“ alebo nižšie zadajte vlastnú štruktúru adresy URL.

Nastavenia Permalink pre WordPress

Poznámka: Pre väčšinu ľudí program WordPress aktualizuje váš súbor .htaccess automaticky, aby odrážal vašu novú štruktúru permalinku, ale pre niektorých ju možno budete musieť aktualizovať manuálne. Budete to vedieť, pretože dostanete malé upozornenie, a tiež dostanete 404 chýb na vašom webe.

3. Nainštalujte doplnky SEO

Jednou z najlepších vecí v programe WordPress je možnosť nainštalovať doplnky, ktoré na vaše stránky pridajú ďalšie funkcie. Pokiaľ ide o SEO, je na výber veľa doplnkov WordPress, z ktorých mnohé môžu byť veľmi užitočné pri zlepšovaní celkového SEO na vašej stránke..

All In One SEO Pack alebo WordPress SEO Plugin od Yoast

Najprv chcete získať doplnok SEO, ktorý vám umožní ľahko pridať meta popisy a meta názvy do vašich blogových príspevkov. Skúsil som tam niekoľko a môjVáš SEO obľúbené doplnky pre toto sú Všetko v jednom SEO Pack“A„WordPress SEO podľa vášho“. Osobne používam balík SEO All-One, pretože ho používam už dlhú dobu a bolo by veľmi náročné na prácu prepnúť na plugin používateľom Yoast..

Pri výbere hlavného doplnku SEO pre svoje stránky vyskúšajte niekoľko a nájdite ten, ktorý sa vám najviac páči. Uistite sa, že sa vám to naozaj páči, pretože po tom, čo máte na svojom blogu niekoľko tisíc príspevkov, už nebudete chcieť prepínať doplnky a budete musieť prejsť všetky svoje príspevky, aby ste opravili všetky meta tituly a popisy.

Súbory Google XML Sitemap

Mapa stránok je vždy skvelý nápad. V zásade ide o zoznam všetkých odkazov na vašom webe, ktoré by ste chceli indexovať, a môžete ich nahrať prostredníctvom webmastrov Google, aby ste spoločnosti Google mohli povedať, aký obsah máte na svojich stránkach a čo by mali prehľadávať a indexovať..

Google XML Sitemap je môj obľúbený doplnok na vytváranie súborov Sitemap. Automaticky znova vygeneruje váš súbor Sitemap, aby napísal nový príspevok, a vyhľadávačom oznámi, že súbor Sitemap bol aktualizovaný..

Automatické SEO odkazy

Podľa môjho názoru Automatické SEO odkazy je potrebné mať doplnok. Tento doplnok vám umožní zadať kľúčové slová a zvoliť URL pre každé z nich. Doplnok potom automaticky nahradí dané kľúčové slovo vo vašich blogových príspevkoch odkazom na zodpovedajúcu adresu URL. Je to veľmi účinná technika zosieťovania, ktorá si vyžaduje veľmi malé úsilie.

Automatické SEO odkazy môžu byť tiež použité pre pridružené spoločnosti, ktoré chcú propagovať produkty pomocou kľúčových slov na vašom webe. A áno, existuje možnosť pridať do každého individuálneho odkazu na kľúčové slovo „no-follow“.

Odoberať doplnok SEO pre obsah

Scibe SEO je prémiový doplnok, ktorý si v poslednej dobe získal veľkú popularitu a je určite jedným z najlepších doplnkov na vytváranie obsahu a odkazov. Tento doplnok bol vytvorený veľmi populárnym programom „CopyBlogger“ a funguje na základe členstva. V podstate to pridáva celý SEO analytický systém na vaše stránky, takže kedykoľvek píšete nový príspevok, môžete ho naskenovať a dá vám všetky druhy SEO tipov na zlepšenie blogového príspevku, pokiaľ ide o obsah, kľúčové slová, metaznačky … atď. Doplnok vám tiež ukáže zdroje, z ktorých by ste mohli získať súvisiace odkazy na vaše príspevky, a tiež identifikovať vplyvných používateľov sociálnych médií, ktorí by mohli chcieť zdieľať váš obsah..

Scribe SEO

4. Vyberte tému WordPress, ktorá je vhodná pre SEO

Pre tému SEO je tiež veľmi dôležitá téma WordPress. Mnoho bezplatných motívov prichádza so šifrovanými odkazmi, ktoré smerujú na škaredé stránky s hazardnými hrami, vďaka ktorým stratíte hodnotné stránky. Pretože sa jedná o stránky, ktoré nemusia súvisieť s vašimi, ich prepojenie môže poškodiť vaše hodnotenie.

Ďalším problémom je, že niektoré témy nevyužívajú správne značky nadpisov (h1, h2, h3, h4 ..), umiestnenie obsahu (text príspevku by mal byť vždy umiestnený pred bočným panelom) alebo sú jednoducho kódované tak zle, čo roboti vyhľadávacieho nástroja budú mať problémy so správnym indexovým prehľadávaním stránok.

Čo hľadať v téme WordPress:

Tu je niekoľko vecí, ktoré budete hľadať pri výbere témy WordPress.

  • Názov stránky by mal byť nadpisom h1 na domovskej stránke a nadpisom h2 na ostatných stránkach
  • Všetky názvy príspevkov by mali mať značku h1
  • Navigácia navigáciou
  • Odkazy na nasledujúci a predchádzajúci príspevok
  • Súvisiace príspevky na jednotlivé príspevky
  • Vyčistiť sémantiku – overiť pomocou W3C
  • Uistite sa, že v téme nie sú žiadne „rybie“ odkazy, ktoré odkazujú na útržkovité stránky

Vstavané možnosti SEO?

Osobne sa mi nepáčia zabudované možnosti SEO v mojich témach WordPress. Hlavným dôvodom je to, že ak niekedy chcem zmeniť témy, moje úsilie v oblasti SEO na stránke sa teraz stratilo. Podľa môjho názoru je to naozaj zlý nápad. Avšak pre niektorých ľudí, ktorí naozaj chcú nastaviť rýchly web, možno iba s niekoľkými stránkami (napríklad vstupná stránka pre rýchly pridružený podnik), môžu byť vstavané možnosti SEO v poriadku. Nižšie je uvedený rýchly pohľad na možnosti seo, ktoré Nick pridáva k svojim témam na tému Elegant Themes.

Elegantné témy SEO

Možno budete chcieť pozrieť na môj Elegant Themes Review, ak máte záujem o kúpu ich balíka.

5. Pridajte k téme sledovanie sledovania Analytics

Nie je to nevyhnutne krok SEO, ale okamžité nastavenie sledovacieho systému vám pomôže sledovať, koľko ľudí navštívi váš web, ako aj sledovať, ako sa tam dostali. Dôkladné sledovanie analytických údajov vám môže v budúcnosti skutočne pomôcť pri optimalizácii vašich stránok.

Existuje veľa doplnkov, ktoré vám umožnia nastaviť sledovací kód na vašom webe / blogu (napríklad Váš doplnok Google Analytics). Mnoho prémiových tém však obsahuje vo svojom správcovskom paneli možnosť, do ktorej môžete vložiť kód a automaticky zahrnie vaše sledovanie do hlavičky alebo päty vašej stránky..

Osobne by som len otvoril svoj súbor header.php alebo footer.php a vložil kód ručne.

6. Pridajte k téme sociálne záložky

Všetci vieme, aký dôležitý je spoločenský vplyv z hľadiska hodnotenia stránok v týchto dňoch. A aj keď to nezvýši vaše hodnotenie, je stále dôležité generovať návštevnosť a sledovateľov. Na svoje stránky teda určite budete chcieť nainštalovať niektoré tlačidlá pre sociálne záložky, ako napríklad tlačidlo tweet, tlačidlo google plus a tlačidlo podobné facebooku, ako aj uverejňovať odkazy na svoje sociálne profily..

Nižšie uvádzame niekoľko doplnkov, ktoré som používal a ktoré sa mi páčili.

Sociálny box Sociálny widget

WordPress Social Box

Toto je môj obľúbený doplnok na zobrazovanie vašich sociálnych profilov na widgetovanom bočnom paneli vašej témy. Nielenže vám umožňuje predviesť vaše odkazy, ale tiež zobrazuje počítadlo vašich sledovateľov. Navyše som ho už v minulosti použil na prehliadači WPEx a fungovalo to skvele!

Sticky Bar Sociálne zdieľanie WordPress Plugin

WordPress Social Sticky Bar

Sticky Bar je skutočne úžasný doplnok WordPress, ktorý na váš web pridá statický panel zdieľania, aby používatelia mohli jednoducho kliknúť na páči, tweetovať alebo čokoľvek vaše. Je dodávaný s niekoľkými vynikajúcimi možnosťami a pretože dodáva lepkavý pruh, bude vždy viditeľný pre vašich čitateľov, takže je väčšia pravdepodobnosť, že kliknú na tlačidlá.

Poznámka: Zdá sa, že tento doplnok už nie je k dispozícii (smutná tvár). Tu je dobre vyzerajúca bezplatná alternatíva – Slick Social Sharing Buttons.

7. Napíšte / pridajte epický obsah

Teraz, keď ste hotoví s nastavením základov, vám zostáva iba napísať epický obsah. V konečnom dôsledku je najväčším faktorom, či získate návštevnosť a či ľudia zdieľajú vaše stránky, je váš obsah. Musíte sa uistiť, že váš web poskytuje čitateľom hodnotu. A nielen to, že budete mať skvelý obsah, vám pomôže ohodnotiť a prinútiť ľudí zdieľať vaše stránky, ale tiež vám pomôže získať nasledujúce informácie. A pre niektoré webové stránky vaši sledovatelia sú tým, čo vám prinesie najväčší príjem na rozdiel od pasívnych návštevníkov.

zhrnutie

Ak dostanete základy urobené na prvom mieste a správne, váš SEO bude pracovať v budúcnosti ľahšou úlohou. Videl som veľa ľudí, ktorí nezmenili svoju trvalú štruktúru, až potom, čo mali stovky príspevkov, čo znamenalo, že museli vytvoriť TON presmerovaní, aby jednoducho presunuli svoje hodnotenie stránky do novej štruktúry adresy URL. Navyše, ak dostanete všetky základné SEO z cesty hneď od začiatku, môžete sa zamerať na dôležitejšie veci, ako je obsah a sociálne médiá.