10 bežných chýb v e-mailovom marketingu, ktorým sa treba za každú cenu vyhnúť

10 bežných chýb v e-mailovom marketingu, ktorým sa treba za každú cenu vyhnúť

Myslím, že budete súhlasiť, keď poviem: e-mailový marketing nie je pre slabé srdce. Platí to však iba v prípade, že neviete, čo robíte, a nakoniec v tomto príspevku urobíte niektoré alebo všetky bežné chyby v e-mailovom marketingu..

Môžete si to vziať od nás; e-mailový marketing je stále jedným z najlepších spôsobov zvyšovania návštevnosti a zvyšovania predaja. Ak si dobre spravíte domácu úlohu, môžete sa vyhnúť týmto častým nástrahám a zmeniť e-mailový marketing na zlatú baňu.

Znie to ako veľa, však? Beriem na vedomie, že práve začínate alebo uvažujete o e-mailovom marketingu. Ak ste profesionál, dobre a dobre, ste tiež vítaní.

Bez ďalšieho upovedomenia sa obráťte na podnikanie a vytvorte si zoznam e-mailov, ktorý ponúka konkrétne výsledky. Tu je 10 veľmi častých chýb v e-mailovom marketingu, ktorým by ste sa určite mali vyhnúť.

1. Začiatok e-mailového marketingu neskoro

Väčšina začiatočníkov zvyčajne nevidí v e-mailovom marketingu obrovskú hodnotu. Takže namiesto prideľovania času a zdrojov prostredníctvom e-mailového marketingu sa zameriavate na vytváranie obsahu, sociálnych médií a niektorých SEO.

Ako taký vložíte e-mailový marketing na zadný horák a nakoniec zanecháte veľa peňazí na stole. Zabudnete na väčšinu ľudí, ktorí prichádzajú na vaše stránky z vyhľadávacích nástrojov a sociálnych médií, často sa nevracajú.

Tabuľky však môžete otočiť nasadením e-mailového marketingu pri spustení svojho webu. Výsledkom je, že zvyšujete pravdepodobnosť zachytenia potenciálnych zákazníkov, ktorým by ste inak prišli o slovo. Použitím doplnku optin zameraného na ukončenie môžete pomôcť zachytiť nových potenciálnych zákazníkov skôr, ako opustia váš web.

Coschedule Inteligentné plánovanie

A pretože hovoríme o načasovaní, nezabudnite, že nemôžete jednoducho posielať e-mailové správy, kedykoľvek budete chcieť. Štúdie ukazujú, že sú špecifické dní a časov keď majú vaše e-maily najväčší vplyv na vašich odberateľov. Nástroje ako CoSchedule dokonca ponúkajú “inteligentné plánovanie“, Aby ste vedeli, kedy je najlepší čas uverejňovať príspevky na rôznych platformách.

Preto nečakajte na začatie e-mailového marketingu v budúcnosti; začnite ihneď a neustále sa zlepšujte, čo nás vedie k bodu numero dos.

2. Nepodarilo sa testovať a vylepšovať

Znalosť je sila, ktorú hovoria, čo znamená, že je nevyhnutné skúmať a testovať rôzne aspekty vašej e-mailovej marketingovej stratégie. Vo väčšine prípadov nováčikovia v oblasti e-mailového marketingu fackujú dohromady prihlasovací formulár, umiestnia ho niekde na svoje webové stránky a potom ho nechajú.

Potom sa čudujú, prečo ich zoznam e-mailov nerastie tak rýchlo, ako chcú. Ste na rovnakej lodi? Potrebujete nejaké spustiť Testy A / B takže sa môžete zamerať na oblasti s najväčším dopadom.

Správy OptinMonster A / B

Príklad správ OptinMonster A / B

Najlepšie marketingové nástroje ako Ahoj Bar a OptinMonster sú vybavené zabudovaným testom na oddeľovanie A / B. Týmto spôsobom môžete zostaviť a otestovať rôzne registračné formuláre, formulácie a umiestnenia a zistiť, čo pre vaše stránky najlepšie funguje.

Podobne sa môžete učiť zo svojho e-mailového obsahu pomocou vstavaných prehľadov od vášho poskytovateľa e-mailu. Otvorené sadzby sú dôležité!

Zjednodušene povedané, žite, učte sa a zlepšujte kamaráta. Okrem toho nezabudnite pozorne sledovať najnovšie trendy e-mailového marketingu aby ste mohli využívať metódy s najlepšími výsledkami.

3. Nákup e-mailových zoznamov

Neviem, prečo by ste si chceli kúpiť zoznam e-mailov, pokiaľ samozrejme nie ste jedným z tých nigérijských chlapcov Yahoo alebo nevyžiadanej pošty. Keď však vidíte, že ani nie ste, radšej si zostavte zoznam e-mailov od začiatku.

Nákup e-mailového zoznamu je vždy zlý nápad, bez ohľadu na to, koľko času si myslíte, že šetríte. Nepotrebujete doktorát v technike výbušnín vedeli, že nákup e-mailového zoznamu vyhodí do povetria veľký čas.

Pre začiatočníkov nikto nechce dostávať e-maily zo zoznamu, ktorý si neprihlásil. Vydáva to vibrátor spamu / scammeru, ktorý vidíte pomocou e-mailov „Odhalenie videa, ako dosiahnuť 10X zisky zo svojich stránok“. Môžem vsadiť všetky svoje peniaze, ktoré sa neobťažujú otvárať tento druh e-mailu, a navyše zvyčajne skončia v priečinku nevyžiadanej pošty.

Po druhé, nákup e-mailového zoznamu je istý spôsob atentátu na vašu značku. Ak podnikáte (a ťažíte zo silnej značky), vyhýbajte sa nákupom e-mailových zoznamov. Váš poskytovateľ e-mailového marketingu vám to navyše zakáže a zabráni vám v odosielaní e-mailov na zoznam, ktorý ste si zakúpili.

Po tretie, v podstate splácate peniaze do odtoku a kupujete si zoznam falošných e-mailových adries. Aj keď je niekoľko kontaktov skutočných, nedajú vám záležať na vašom podnikaní, čo opäť znamená stratu času a peňazí..

Ale čo je najdôležitejšie, predávať (a kupovať) e-mailové adresy je nezákonné. CAN-SPAM konať obsahuje množstvo pravidiel týkajúcich sa súladu s e-mailovými správami (napríklad žiadne zavádzajúce názvy, možnosti jednoduchého zrušenia atď.) a prísne zakazuje predaj alebo prenos e-mailových adries. Takže to nerobte.

4. Ignorovanie generovania elektródy

Ak chcete vytvoriť zoznam e-mailov, musíte sa zaregistrovať. Váš fantastický obsah je súčasťou rovnice. Užívateľské skúsenosti sú druhé a riešenie generovania potenciálnych klientov je tretie. Dajte všetky tri dohromady a váš e-mailový zoznam rastie exponenciálne.

Aby sme to objasnili, mohli by ste ponúknuť najzaujímavejší obsah a užívateľské prostredie, ale ak sa vám nepodarí spoznať vaše prihlasovacie formuláre, všetko, čo sa týka e-mailového marketingu, nie je k ničomu. Ľudia musia vidieť vaše prihlasovacie formuláre!

Recenzia WP Optin Wheel: Ako zvýšiť sadzby prihlásenia okamžite

Zadajte pluginy generovania elektród, ako je napríklad WP Optin Wheel (pozrite si našu hĺbkovú kontrolu), Thrive Leads a Optin Monster a ušetríte tak deň. Vyššie uvedené nástroje samozrejme výrazne zvyšujú sadzby za prihlásenie, takže sa nikdy nemusíte sťažovať ľuďom, ktorí sa nezúčastňujú na vašom zozname e-mailov..

5. Skontrolujte svoje štatistiky?

Sledovanie vašich otvorených sadzieb je neuveriteľné a všetko, viete však, či ho čitateľ dostane na vaše webové stránky, kde si môže kúpiť? Ak ste vôbec netušili, môžete sledovať predplatiteľov e-mailov pomocou služby Google Analytics.

Napríklad môžete vidieť účastníkov, ktorí prišli na vaše stránky z každej e-mailovej kampane. Môžete sa tiež pozrieť na e-maily s najväčším vplyvom, nákupy na vašom webe a ešte oveľa viac. Veľké dáta.

Neustály kontakt v reálnom čase

Neustály kontakt v reálnom čase

Najlepšie je väčšina poskytovateľov e-mailového marketingu, ako sú MailPoet ponúkajú svoje vlastné vstavané prehľady a integráciu služby Google Analytics za chodu. Neustály kontakt je ďalším skvelým príkladom, ktorý ponúka priebežné prehľady a dokonca aj možnosti porovnávania kampaní. Takže môžete kedykoľvek vidieť, ako vaše marketingové úsilie pokračuje.

Na konci dňa je sledovanie zamerané iba na potvrdenie úspešnosti vašej e-mailovej kampane.

6. Segmentácia alebo jej nedostatok

Nie, nerob to. Nerobte chybu e-mailového marketingu pri odosielaní hromadných e-mailov, pokiaľ to nie je samozrejme iba bežná aktualizácia vhodná pre všetkých používateľov. Mať obrovský zoznam nestačí, chcete segmentovať svoj zoznam o parametroch, ako je geografická poloha, príjem, pohlavie, minulé nákupy atď.

Je zrejmé, že nemôžete požiadať o všetky tieto údaje vopred, aby ste predplatiteľov neodradili vďaka svojej nie tak krátkej forme. Koniec koncov, na registráciu čitateľa do svojho zoznamu potrebujete iba e-mailovú adresu. Údaje môžete zbierať neskôr pomocou prieskumov, formulárov na mieste a podobných kreatívnych metód.

Ide o to, čím viac údajov o svojej čítačke máte, tým lepšie môžete segmentovať svoj zoznam. Potom odošlite správy zamerané na laser do rôznych segmentov. V žiadnom prípade nechcete napríklad posielať zákazníkom a iným zákazníkom rovnaké e-maily.

Čím skôr segmentujete svoj zoznam, tým lepšie.

7. Používanie e-mailu, ktorý neodpovedá

Vo svete, ktorý je vybavený zariadeniami rôznych veľkostí a možností, si nemôžete dovoliť nechať ujsť značku s responzívnym dizajnom. Čo znamená, že okrem responzívnej webovej stránky WordPress musíte odosielať citlivé e-maily priateľské k mobilom.

Niektorí z vašich príjemcov si nepochybne prečítajú váš e-mail na svojich mobilných zariadeniach, takže neoddeľujte žiadnu danú skupinu v závislosti od zariadenia / klienta, ktorý používajú. Inými slovami, pri vytváraní e-mailových kampaní používajte prístup založený na mobilných zariadeniach.

Navyše investujte čas do testovania toho, ako e-mail vyzerá v čo najväčšom počte zariadení. Kampaň rozošlite, iba ak ste si istí, že váš e-mail vyzerá skvele na viacerých zariadeniach. Ako začiatočník som kedysi používal veľké obrázky v časti hlavičky a aby som skrátil dlhý príbeh, povedzme, že čitatelia nemohli čítať e-maily v smartfónoch..

V súlade s tým môžete použiť napríklad nástroj lakmus vyskúšajte svoj e-mail pred odoslaním úplnej e-mailovej kampane. Táto služba vám umožní skontrolovať, ako vyzerá vaša e-mailová adresa na viac ako 90 e-mailových klientoch, ako sú Gmail, Google Android, iPhone a Outlook..

8. Spamovanie

Porovnanie doplnkov AntiSpam WordPress

Ak bombardujete svojich odberateľov pomocou e-mailov, vaša agenda sa neposunie rýchlejšie. Naopak, zasielanie mnohých e-mailov príliš často je jednou z hlavných chýb v e-mailovom marketingu, ktorá vypne vašich čitateľov a mohla by zvýšiť mieru odhlásenia. Ak to nestačí, odosielanie e-mailov príliš často môže spustiť blokátory spamu, čím sa znižuje vaša šanca na spojenie so čítačkou..

Týždenný, mesačný alebo dvojmesačný rozvrh funguje úžasne dobre, ak odošlete hodnotný obsah a ponuky. Miera okamžitých odchodov, otvorených kampaní a kliknutí by mala byť dôkazom toho, že máte vypracovaný dobrý rozvrh.

9. Nezrovnalosť

Na druhej strane máme druhú skupinu obchodníkov s e-mailom, ktorí sporadicky posielajú e-maily, takže vaši čitatelia nevedia, kedy od vás očakávať obsah. Nekonzistentnosti sa môžete vyhnúť nastavením a dodržiavaním prísneho harmonogramu alebo vytvorením e-mailových kampaní na odkvapkávanie, aby ste sa uistili, že zostanete v kontakte po stanovenú dobu..

Inak skončíte frustrujúcimi príjemcami, pretože vaše e-maily sú predvídateľné, čo tiež znamená, že vaše podnikanie je ľahko zabudnuteľné. Cieľom je, aby vaša značka bola relevantná tým, že bude čitateľom pravidelne posielať e-maily, ale nebude ich spamovať.

Redakčný kalendár WordPress pre kalendár

Plánovanie nie je len časťou dobrej marketingovej stratégie pre obsah, ale je tiež dôležité zaistiť, aby vaše e-mailové kampane zostali na dobrej ceste. Bezplatný doplnok ako Redakčný kalendár je skvelý nástroj na pomoc.

Ak posielate e-maily nekonzistentne, je len otázkou času, ako odberatelia stratia záujem a odhlásia sa. A čo je horšie, mohli by označiť vaše e-maily ako spam, aj keď sa o vašu firmu skutočne zaujímali od začiatku.

10. Posielanie e-mailov „Filler“

Pravdepodobne ste sa stali obeťou tejto chyby miliónkrát a raz; Viem, že mám. Takto vyzerá typický scenár: Počujete o e-mailovom marketingu a chodíte do práce. O niekoľko dní neskôr máte niekoľko odberateľov a je to fantastické.

Niektorí guru internetového marketingu povedali, že najskôr by ste mali poslať uvítaciu správu, ale nikdy vám nepovedali, čo máte robiť. Takže posielate dva e-maily a už tretí týždeň nemáte čo povedať. Napriek tomu chcete zostať konzistentní, takže si dáte dohromady zbytočný e-mail alebo to, čo by som rád nazval „vyplnený e-mail“, a stlačte poslať.

Vaši čitatelia očividne prechádzajú fasádou a začínajú odchádzať. Stavím sa, že ste to videli aj pri blogových príspevkoch. Boli ste už niekedy na blogu so zdanlivo dobrým obsahom a potom ste našli jeden príspevok, ktorý, ako sa zdá, neslúžil žiadnemu účelu okrem naplnenia plánu?

Neodosielajte svojim odberateľom e-mail bez toho, aby ste mali na mysli konkrétny cieľ. Buďte profesionálni; naplánujte si rozvrh, aby ste mohli vždy doručiť hodnotný e-mail.

Koniec koncov, vaši odberatelia sú vaši zákazníci a vy by ste ich nechceli zabiť zbytočným haraburdom, teraz by ste?

Záverečné slová o bežných chybách e-mailového marketingu

Náš zoznam je iba malou ukážkou všetkých bežných e-mailových chýb, ktoré môžete urobiť. Dúfame však, že vám pomôžeme vyhnúť sa týmto desiatkam nástrah, ktoré poškodzujú úspech vašej e-mailovej marketingovej kampane. Ak ste oboznámení s ďalšími bežnými chybami v oblasti e-mailového marketingu, vítame vás, ak chcete zdieľať v sekcii komentárov nižšie.

Na zdravie šťastná budova zoznamu e-mailov!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me