10 dôvodov, prečo zmeniť svoj web alebo blog na WordPress.org

s za 21 uverejnených komentárov za sekundu a 14 miliárd zobrazení stránky mesačne, WordPress sa stal najpopulárnejšou platformou CMS na internete dnes. Pomocou programu WordPress môžete doslova vytvárať všetko, čo sa vám páči. Od webových stránok elektronického obchodu po špecializované fórum – všetko, čo potrebujete, je ten správny doplnok.

Tradične sa WordPress ponúka v dvoch variantoch:

  1. WordPress.com – komerčná služba, ktorá vám umožní vytvoriť bezplatný blog
  2. WordPress.org – softvér s otvoreným zdrojom, ktorý začal revolúciu

Jediným najdôležitejším faktorom predaja, ktorý robí WordPress.com tak atraktívnym, je skutočnosť, že je 100% zadarmo – na celý život. Tisíce blogerov každý deň registrujú účet na WordPress.com a blog dostanú online za pár minút. Ale WordPress.com prichádza so svojím spravodlivým podielom obmedzení.

Pravdepodobne ste nevedeli, že WordPress.com je držiteľom priamo do ukončiť blog kedykoľvek, keď sa vám zachce. Vo svojich zmluvných podmienkach je to jasne uvedené.

Existuje niekoľko ďalších možných nástrah, vďaka ktorým nie je WordPress.com taký atraktívny voliteľný. Uviedli sme teda niektoré z nevýhod používania WordPress.com, čo vysvetľuje potrebu prechodu na WordPress.org – platformu s vlastným hosťovaním..

Nezabúdajte, že stránka WordPress.org odkazuje na webovú stránku WordPress, ktorú hostíte. Vo zvyšku tohto článku sa tieto dva pojmy používajú synonymá.

1. Príležitostné reklamy

Reklamný koncept na oblačnosti

S cieľom zachovať ich bezplatné služby, WordPress.com zobrazuje občas nenápadné reklamy vo vašom blogu. Takto platia za svoju gigantickú sieť, v ktorej bývajú milióny blogov. Keď o tom premýšľate, je to skutočne dosť logické. Ako inak budú platiť svoje účty za server?

Nemôžu naraziť na investorov, ktorí hovoria: „Investujte do nás milióny dolárov, aby sme mohli bezplatne hostiť blogy iných ľudí.“ To jednoducho nie je možné. Používanie reklám je teda úplne opodstatnené.

Naozaj chcete, aby vaše webové stránky firmy rozdeľovali reklamy, najmä ak z nich nevyrábate jediný cent? To ma privádza k môjmu ďalšiemu bodu.

2. Zobrazovanie reklám vo vašom blogu

shutterstock_156197999

Reklamy v blogu sú trvalý zdroj príjmu. Môžete ich spustiť sami alebo použiť službu ako Google AdSense alebo BuySellAds. Správne umiestnené reklamy vám urobia šťastie vzhľadom na správny objem premávky; zatiaľ čo stránka s miernou návštevnosťou bude každý mesiac zarábať 20 – 30 USD. To je dostatočné na pokrytie nákladov na hosťovanie a iných výdavkov, ako sú prémiové doplnky alebo predplatné služieb e-mailového marketingu.

WordPress.com vám neumožňuje zobrazovať na svojom blogu žiadne reklamy, keď používate bezplatnú službu. Na vašich stránkach však občas zobrazia reklamy, aby udržali svoje servery v prevádzke.

3. Hodnota značky

shutterstock_140282785

Jedným z najdôležitejších faktorov, pokiaľ ide o online portfólio, je hodnota značky. Keď poviem Nike, okamžite si predstavíš ikonický znak znamienka. Rolex vás zaujíma, ako by ste vyzerali s tou korunou. To je imidž značky. Je nevyhnutné, aby podniky pracovali na budovaní solídnej hodnoty značky.

S WordPress.com máte nárok na bezplatnú subdoménu. Ak máte v úmysle hostiť obchodné portfólio, dovoľte mi, aby som vás ubezpečil mygroovybusiness.wordpress.com nevyzerá profesionálne. Vôbec. Maľuje lacný obrázok. Pokles občasných reklám a máte recept na katastrofu. Ak to chcete napraviť, musíte si kúpiť aspoň dva doplnky: doména a Žiadne reklamy. Náklady na doménu budú omnoho lacnejšie u ktoréhokoľvek registrátora domény certifikovaného ICANN.

4. Žiadne pridružené odkazy

shutterstock_47424769

Mnoho blogerov zarobí pasívny príjem online pomocou pridruženého marketingu. Niektorí dokonca zarobia každý mesiac vyše 20 000 dolárov. WordPress má prísnu politiku proti pridruženým odkazom. Nemôžete propagovať výrobky, ktoré majú pridružený systém. Napríklad môžete napísať recenziu na 3 000 slov na WPEngine, nemôžete však zahrnúť odkaz na sprostredkovanie. Aby ste získali predstavu o tom, čo vám chýba, WPEngine zaplatí 150 dolárov (alebo viac) za každého klienta, ktorého odošlete..

Nie všetka nádej sa však stráca. Povolené sú dve formy pridruženého príjmu:

  • Recenzie kníh, filmov a hier od Amazonka – nie je povolený žiadny iný produkt
  • Odkazy na vaše produkty uvedené v zozname Etsy

Ak ste bloger, ktorý nepropaguje knihy, filmy alebo hry, máte šťastie. Ak sa rozhodnete byť rebelom, môže sa vám stať jedna z troch vecí:

  • Dostať varovanie
  • Zmrazte vaše pridružené odkazy
  • V najhoršom prípade je váš blog ukončený!

5. Obmedzenie tém

cesta uzavretá

WordPress.com má veľa obmedzení, pokiaľ ide o oblasť prispôsobenia. Pozrime sa na tieto ochromujúce nevýhody.

Prvým je otázka tém. Dnes sú k dispozícii stovky tisíc bezplatných a prémiových tém. Ľudia to zabíjajú. Je to predajná kategória spoločnosti Envato. WPExplorer je Elite autor v Envato a pomenovali sa poskytovaním kickass tém za nízku cenu.

Pomocou motívu môžete získať takmer akýkoľvek dizajn, ktorý chcete. Ak ste na webe WordPress.com, ste obmedzení iba na témy, ktoré sú k dispozícii v ukážke témy WordPress.com..

Niet pochýb o tom, že sú tu nádherné galérie tém, z ktorých každá je odborníkmi testovaná na kvalitu kódu. Ak by ste si však kúpili kickass tému, napríklad Total, nebudete ich môcť používať na stránkach WordPress.com

6. Prispôsobenie témy vás bude stáť

prispôsobiť wp tému

Povedzme, že ste sa uspokojili s témou, ktorú ste si vybrali z prehliadky motívov. Čo by ste chceli vylepšiť CSS trochu tak, aby obsahoval určité efekty, alebo by ste chceli zahrnúť podporu ikon ikon. Prepáč, amigo. V bezplatnej verzii to nie je povolené. Pre lepšie prispôsobenie budete musieť kúpiť vlastný CSS a balík písem.

7. Zásady nulovej tolerancie proti doplnkom

shutterstock_135573032

Toto je jediná najsilnejšia rana, ktorá končí diskusiu. WordPress.com nedáva priestor na inštaláciu doplnkov – ani tie najobľúbenejšie, ktoré boli stiahnuté viac ako 14 miliónov krát a použité takmer na všetkých stránkach WordPress. Ako už bolo povedané, nezabudnite, že WordPress je vo svojom jadre dobrý redakčný systém. Sú to pluginy, ktoré ho robia skvelý.

Ak viete, že nemôžete nainštalovať doplnok vo svojom blogu, môžete vážne považovať WordPress.com za životaschopné riešenie na hosťovanie svojho blogu..

8. Online vzdelávacie kurzy a elektronický obchod

shutterstock_104989865

WooCommerce prišiel s dvoma úžasnými pluginmi – Sensei a WooCommerce čo robí uvedené vlastnosti skutočnosťou. S Sensei si môžete vytvoriť online vzdelávacie kurzy na svojom webe WordPress. WooCommerce, iThemes Exchange a Easy Digital Downloads sú niektoré z najpopulárnejších elektronických doplnkov WordPress pre elektronický obchod.

Na webe WordPress.com nemôžete používať doplnky, takže dvere sú zatvorené. Webovú stránku elektronického obchodu však môžete vytvoriť pomocou plateného upgrade – Podnikateľský plán čo stojí 299 dolárov ročne. To je okolo 25 dolárov mesačne.

9. Hosting viacerých stránok WordPress

shutterstock_133642784

Pokiaľ ide o hosťovanie šírky pásma a úložného priestoru, WordPress.com poskytuje dostatok miesta pre nové stránky – 3 GB na ukladanie všetkých vašich nahraných médií spolu s 10 GB šírky pásma každý mesiac..

U tradovaných zdieľaných webových hostiteľov sú tieto dve funkcie neobmedzené, ale uplatňujú sa zásady spravodlivého použitia. Samozrejme, budete musieť platiť 4 až 5 dolárov mesačne. Ale pokiaľ ide o hosťovanie viacerých stránok WordPress alebo viacstránky WordPress, víťazom je vždy platforma s vlastným hosťovaním (aj keď sme fanúšikmi hostenia Managed WordPress, ktorý z vlastných stránok hostuje ťažké časti)..

Na WordPress.com každá nová inštalácia WordPress znamená novú doménu a nákup „Žiadne reklamy“ (t. J. Ak sa chcete javiť profesionálne). Zatiaľ čo väčšina webhostingov vám umožňuje hosťovať viac domén a inštalácií WordPress na jednom účte, čo by výrazne znížilo náklady.

10. Skúsenosti

domovská stránka Shutterstock 1

Predovšetkým, keď sa rozhodnete pre výzvu hostenia svojich stránok, nastanú chvíle, keď narazíte na malé problémy. Biela obrazovka smrti, interná chyba servera, chyby motívu a neprimerané povolenia webového servera – to všetko je pre začiatočníkov programu WordPress spoločné. Dobrá správa je, že riešením všetko tieto problémy sú dostupné na internete. Musíte len vedieť, kde hľadať.

Skúsenosti, ktoré získate z boja s cestami z blokovania ostatných reklám, sú na špičkovej úrovni. Žiadne množstvo vedomostí z učebnice nemôže konkurovať skúsenostiam získaným z praktických situácií v skutočnom živote. Ak sa teda chcete učiť WordPress, mali by ste vždy ísť s platformou, ktorá je hostiteľom hostiteľa.

záver

Ľudia, ktorí nie sú technicky zdraví, môžu pri odovzdávaní WordPress považovať za ťažké alebo dokonca zastrašujúce. Ak nechcete mať ďalšie bolesti hlavy pri hostovaní a údržbe svojich stránok, máte oveľa lepšie možnosti spravovať hostingové služby WordPress ako WPEngine alebo Media Temple. Tieto spoločnosti denne obsluhujú približne milión zobrazení stránok a majú špecializovanú konfiguráciu hardvéru optimalizovanú pre maximálnu účinnosť WordPress. Starajú sa o zálohy, základné aktualizácie WordPress a celkovú bezpečnosť stránok. Tu vo WPExplorer používame WPEngine a veľmi ho odporúčame.

Ak ste teda prešli z WordPress.com na WordPress.org, zdôvodnite svoje dôvody v komentároch nižšie. Alebo ak si nie ste istí, či je pre vás WordPress.org to pravé, dajte nám vedieť, čo vás drží späť – radi by sme sa s vami podelili o priateľské rady ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me