10 spôsobov automatizácie úloh WordPress na vašom webe

Spôsoby automatizácie úloh WordPress na vašom webe

Keď je váš web funkčný, je potrebné urobiť veľa práce – tvorba obsahu, údržba, bezpečnostné kontroly, čistenie škodlivého softvéru, zálohy, moderovanie komentárov a ďalšie. Dobrá vec je, že nemusíte robiť všetko sami. K dispozícii sú nástroje, ktoré vám pomôžu automatizovať úlohy WordPress, a pomocou týchto nástrojov môžete automatizovať dobrú časť správy webových stránok. Vyhľadajte spôsoby automatizácie úloh WordPressu, aby ste si ušetrili čas.

1. Aktualizácie

Aktualizácia vášho WordPress je dôležitá pre bezpečnosť aj výkonnosť webových stránok. WordPress pravidelne vydáva aktualizácie a na informačnom paneli sa zobrazujú ako upozornenia. Ak sa rozhodnete automatizovať aktualizácie systému WordPress, do veľkej miery sa o ne postará v pozadí, čo vám ušetrí produktívny čas.

V predvolenom nastavení sa menšie aktualizácie programu WordPress uskutočňujú automaticky, aj keď to nie je prípad veľkých aktualizácií. Pokiaľ ide o témy a doplnky, automatické aktualizácie sú v predvolenom nastavení zakázané. Je možné vylepšiť možnosti alebo použiť kúsok kódu na zapnutie alebo vypnutie automatických aktualizácií jadra, tém a doplnkov. Pomôže vám to náš rýchly sprievodca aktualizáciou WordPress.

Automatizácia WordPress: Easy Updates Manager

Automatické aktualizácie môžete zapnúť aj pomocou Easy Updates Manager – všetko naraz alebo selektívne. Tento doplnok prepíše všetky nastavenia súvisiace s aktualizáciou. Umožňuje vám spravovať všetky aktualizácie jadra WordPress, motívov a doplnkov, aktualizácie vývoja, aktualizácie prekladov a niektoré doplnky tretích strán.

Pokiaľ ide o prémiové témy alebo doplnky z témy Themeforest alebo Codecanyon, doplnok Envato Market môže pomôcť automatizovať inštaláciu WordPressu a aktualizovať ho. Túto hĺbku sme podrobne opísali v našom sprievodcovi doplnkami pre trh Envato.

2. Zálohovanie

Zálohy sú skutočne to, čo vám umožní spať v noci bez obáv z vašich webových stránok. Ako často zálohujete svoje stránky, záleží na frekvencii uverejňovania obsahu. Je dobrým zvykom zabezpečenia nastaviť plán zálohovania vašich stránok. To nie je všetko, mali by ste si ponechať viacero kópií zálohovaných verzií na rôznych miestach a otestovať ich raz za čas.

Ak nemáte riadený plán hostenia, doplnky sú najlepšou voľbou pre zálohovanie WordPress. BackupBuddy môžete zálohovať celú inštaláciu WordPressu a môžete nastaviť plány zálohovania tak, aby sa spúšťali automaticky. Zálohy môžete ukladať na bezpečnom mieste mimo lokality a podľa potreby ich obnovovať.

Zálohujte kamaráta

Ak dávate prednosť bezplatnému doplnku, Updraft Plus je dobrá voľba. Naša príručka pre začiatočníkov po sérii WordPress obsahuje podrobný príspevok o tom, ako zálohovať webovú stránku WordPress.

3. Časový rozvrh príspevkov

Vedeli ste, že na publikovanie obsahu nie je potrebné, aby ste sa prihlásili do svojho WordPress. WordPress má vstavané funkcie, ktoré vám umožňujú publikovať príspevok v ľubovoľnom plánovanom čase.

Naplánujte si príspevok

Po dokončení príspevku vyhľadajte v editori príspevkov možnosť Publikovať a kliknite na odkaz Upraviť. Potom môžete určiť dátum a presný čas, kedy sa má príspevok uverejniť. Ak chcete, môžete tiež zmeniť rozvrhnutie príspevkov. Aj keď to môžete urobiť pre ľubovoľný počet príspevkov, nie je dobré plánovať príliš veľa do budúcnosti. Možno bude potrebné zmeniť rozvrh tak, aby zodpovedal relevantnosti príspevku a času jeho uverejnenia.

Ak uprednostňujete doplnok, vyskúšajte zadarmo Redakčný kalendár. To vám umožní jednoducho pretiahnuť vaše pripravené na publikovanie príspevkov do plánovacieho formátu. Budete mať tiež prehľad naplánovaných príspevkov a budete môcť spravovať svoje koncepty a svoje príspevky od viacerých autorov, prezerať si stav každého príspevku a rýchlo im upravovať.

CoSchedule

Ďalšou možnosťou je  CoSchedule, prémiový doplnok, ktorý vám umožní nielen naplánovať zverejňovanie príspevkov, ale tiež automaticky publikovať na sociálnych médiách. Získajte viac informácií o vytváraní redakčného kalendára v tomto príspevku.

4. Automatické publikovanie sociálnych médií

Väčšina príspevkov v sociálnych médiách sa dá automatizovať. Môžete to zariadiť tak, aby sa vaše účty sociálnych médií aktualizovali a aby sa váš obsah automaticky zdieľal na rôznych platformách sociálnych médií. Môžete tiež automatizovať informačné kanály RSS WordPress po ich formátovaní pre sociálne platformy.

V ideálnom prípade by automatizácia zverejňovania sociálnych médií mala byť súčasťou vašej celkovej stratégie sociálnych médií. To vám umožní oddýchnuť si od sociálnych médií bez toho, aby čitatelia stratili vašu prítomnosť. Ak potrebujete ďalšiu pomoc s automatizáciou úloh sociálnych médií WordPress, pozrite si náš predchádzajúci príspevok.

Oživiť starý príspevok

Jedným z doplnkov, ktorý vám tu môže pomôcť, je doplnok Revive Old Post. Po jednorazovom nastavení automaticky zdieľa nový aj starý obsah s vašimi účtami v sociálnej sieti.

5. Zastavte spam

Spam môže byť pretiahnutím na SERP. Spameri sú však odhodlaní, vždy hľadajú spôsoby, ako sa dostať na vaše stránky. Preto WordPress predinštaloval svoj výkonný doplnok proti spamu Akismet pri každom sťahovaní WordPress.

Akismet

Po inštalácii programu WordPress budete musieť doplnok aktivovať a získať kľúč API. Doplnok potom pravidelne kontroluje prítomnosť spamu v komentároch a podaniach kontaktného formulára.

Ak však nie ste fanúšikom Akismetu, mali by ste vedieť, že existujú aj ďalšie možnosti doplnkov, ktoré zabránia spamu WordPress, ako aj tie, ktoré sa môžu zaoberať pokusmi o prihlásenie, odbermi, registráciami, rezerváciami a ďalšími..

6. Komprimujte obrázky

Všetky tieto lesklé obrázky na vašom webe – pred odovzdaním do mediálnej knižnice je potrebné ich skomprimovať. Byte ťažké obrazové súbory môžu spomaliť vaše webové stránky. Pluginy ako Optimalizátor obrazu s krátkym pixlom a EWWW Image Optimizer umožňujú automaticky komprimovať obrázky počas ich nahrávania do knižnice médií. Môžu tiež komprimovať obrázky, ktoré sa momentálne nachádzajú vo vašom WordPress.

EWWW Image Optimizer

Ak je váš web ťažký z obrázkov, tieto doplnky sa môžu ukázať ako šetriče v reálnom čase. Ak chcete, môžete sa dozvedieť viac v našom podrobnom sprievodcovi optimalizáciou obrázkov.

7. Optimalizácia databázy

Keď na svoju webovú stránku pridávate čoraz viac obsahu, databáza sa môže začarovať. Dôležitou súčasťou bežnej údržby webových stránok je pravidelné čistenie databázy. Vyfarbená databáza spomaľuje vaše stránky, zatiaľ čo chudá databáza je pri odpovedaní na otázky efektívnejšia.

WP Optimize

Môžete sa spoľahnúť WP Optimize aby ste databázu vyčistili tak často, ako chcete. Môžete prispôsobiť, čo je potrebné vyčistiť, a nakonfigurovať ho tak, aby vymazal nadbytočné údaje. Ak chcete zaistiť, aby vaše údaje zostali vždy v bezpečí, môžete nastaviť doplnok tak, aby automaticky ukladal zálohu na UpdraftPlus pred optimalizáciou databázy..

8. Komunikácia

Veľkú časť času trávime písaním e-mailov členom nášho tímu a spolupracovníkom. Mal by si vyskúšať voľný, nástroj na zvýšenie produktivity online, ktorý pomáha zefektívniť komunikáciu medzi všetkými vašimi online komunitami, organizáciami, skupinami a mediálnymi účtami z jedného miesta.

Zjednodušenie pre používateľov WordPress sú podobné doplnky Slackbot ktoré slúžia ako kanál medzi účtom WordPress a Slack. Okrem toho môžete nastaviť vlastné upozornenia v Slack pre rôzne udalosti WordPress, ako sú aktualizácie, registrácia používateľa alebo publikovanie príspevku.

voľný

Slack funguje dobre s platformami sociálnych médií, ako sú Twitter a Dribble, ako aj s aplikáciami, ktoré sledujú výkonnosť webových stránok alebo dostupnosť. Urobili sme príspevok o integrácii WordPress so Slackom, takže si o ňom môžete prečítať viac.

9. Tvorba obsahu

Znie to neuveriteľne, nie je to tak, že vytváranie obsahu môžete dať na autopilota. Aj keď v mnohých prípadoch to nie je dobrý nápad, môže byť na niektorých webových stránkach, ktoré existujú väčšinou, zaťaženie vytváraním obsahu, aby bolo možné spravovať obsah z viacerých zdrojov. Doplnky pre autoblogging ako Agregátor WP RSS vám môžu pomôcť agregovať obsah a automaticky ho publikovať.

Napríklad môžete prihlásiť sa na odber kanála RSS niektorých kanálov YouTube a predstavte na svojich stránkach kurátorský obsah predplatiteľom.

10. Kontrola prerušeného spojenia

Nefunkčné odkazy na vašom webe môžu spôsobiť, že váš blog alebo webová stránka bude neprofesionálna a zastaraná. Jednoduchý doplnok, Kontrola prerušeného odkazu dokáže naskenovať váš web a automaticky opraviť nefunkčné odkazy a chýbajúce obrázky.

Doplnok sa navyše ľahko nastavuje a konfiguruje a dá sa deaktivovať, keď sa nevyžaduje.

Ako automatizovať zabalenie WordPress

Keď začnete automatizovať úlohy WordPress, občas ich skontrolujte, aby ste si boli istí, že konajú podľa plánu. Aj keď tieto doplnky sú skvelým spôsobom, ako automatizovať WordPress a uvoľniť si čas pre produktívnejšiu prácu (napríklad vytváranie kvalitného obsahu), stále musíte dvakrát skontrolovať aktualizácie a kompatibilitu doplnkov (ak používate viac ako jeden doplnok).

Aké ďalšie úlohy by ste chceli automatizovať pomocou WordPress? Alebo existujú nejaké kľúčové automatizačné doplnky, bez ktorých by ste jednoducho nemohli žiť? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov – radi by sme vedeli, ako spravujete svoje stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me