10 víkendových projektov, vďaka ktorým bude vaše stránky WordPress užívateľsky príjemnejšie do pondelka

Vylepšite si svoje webové stránky WordPress už v pondelok

Pre niektorých sú víkendy určené na párty. Pre podnikateľov sú víkendy dňom, keď sa od konkurencie odlišujú.

Víkendové projekty dávajú majiteľovi malej firmy úplný zmysel, pretože na dosiahnutie termínu je oveľa menší tlak. V krátkosti, víkendy sa cítia skôr ako zábavná práca.

Víkendy sú skvelé pre zameranie sa na užívateľskú prívetivosť vašich webových stránok. Či už máte autoritný blog alebo webovú stránku elektronického obchodu s tisíckami produktov, užívateľská prívetivosť je často premyslená, len čo sa rozbehne vaše podnikanie.

Preto je víkend taký úžasný, pretože si môžete vziať trochu času na to, aby ste sa dostali do víkendového projektu, aby sa vaše stránky v pondelok stali užívateľsky príjemnejšie. Pozrime sa na niektoré z týchto potenciálnych projektov.

1. Získajte spätnú väzbu od používateľov na svojich webových stránkach

Prvým krokom k zmene používateľského prostredia je pochopenie toho, čo by ste mohli vylepšiť. Koniec koncov, nechcete meniť niečo, čo nie je rozbité.

Niektoré z nich vyžadujú platby, zatiaľ čo iné sú bezplatné. Prostredníctvom spoločnosti Google môžete vyhľadávať aj ďalšie nástroje na testovanie používateľských skúseností. Celé je to, aby ste videli, čo ľudia hovoria o vašom webe, čo vám umožní robiť kvalifikované rozhodnutia, pokiaľ ide o úpravu UX. Nie je to tiež zlý nápad rozoslať prieskum vašim súčasným používateľom, pretože práve títo používajú váš web.

2. Urobte každú stránku a príspevok „čitateľnou“

V digitálnom svete už ľudia viac nemajú záujem čítať. Je to škoda, ale to znamená, že správcovia webových stránok musia vytvárať obsah, ktorý je čitateľný. Preto musíme zostaviť kompletný víkendový plán na odmeranie vášho webu a úpravu všetkého, čo nemusí prejsť testom „čitateľnosti“.

Tu je niekoľko rád, ako začať:

  • Nájsť nefunkčné odkazy a presmerovať ich na iné stránky alebo umiestniť obsah na tieto stránky. Pre externé odkazy ich môžete jednoducho odstrániť. Mali by ste tiež zvážiť vytvorenie pekných 404 stránok pre ľudí, ktorí skončia na nesprávnych stránkach na vašom webe.
  • Vytvorte krásne písmo prevedením väčšiny textu online na písma San Serif. Čitateľnosť klesá, keď preskočíte z jedného písma na druhé, takže sa musíte držať rovnakých typov písma. Nielen to, ale začnite používať krátke hlavičky na upútanie pozornosti a usmernenie činnosti používateľov.
  • Vyhodnoťte všetky stránky skontrolujte, či sa používa dostatok bieleho priestoru. Niekedy potrebujete viac priestoru, zatiaľ čo inokedy sa musíte zbaviť bočného panela.
  • Skontrolujte, či máte nejaké kontrastné farebné schémy pri umiestňovaní textu na obrázky alebo farby. Inak ľudia nebudú môcť prečítať text.
  • Použite skenovateľné techniky ako sú hlavičky, krátke odseky, odrážky, médiá na rozdelenie textu a ďalšie.

3. Otestujte a upravte navigačnú a vyhľadávaciu lištu

Ak vám chýba navigačná ponuka alebo vyhľadávací panel, teraz je čas zahrnúť obe možnosti. Častejšie ich nemáte. Ponuky a vyhľadávacie lišty však majú len málokedy optimalizáciu, ktorú potrebujú.

Cez víkend môžete implementovať Testovací program A / B alebo a systém tepelnej mapy. Týmto spôsobom môžete vykonať niekoľko testov na vyhodnotenie toho, kam zákazníci klikajú, pokiaľ ide o vaše navigačné menu a vyhľadávací panel.

Možno si všimnete, že na vyhľadávacom paneli sa nedotkla žiadna osoba. Znamená to, že je na vašej domovskej stránke príliš ďaleko dole? Pomohlo by to, keby ste ho umiestnili do hlavičky namiesto bočného panela? Po položení otázok, ako sú tieto, vykonajte budúci víkend ďalšie testy, aby ste zistili, či sa niečo zmení.

4. Ak nepredávate online, začnite prijímať objednávky online

Platí to pre fyzické produkty, digitálne produkty a služby. Jedným z hlavných bodov, ktoré majú webové stránky, je vyrezať nepotrebné procesy.

Napríklad, masážny terapeut zvykol a zdvihol telefón, aby si zarezervoval klientov podľa svojho rozvrhu. Jednoduchý doplnok pre rezervácie by však prerušil všetky tieto telefónne hovory.

To isté platí pre fyzické výrobky. Aj keď by mohlo byť zastrašujúce predávať online s malým obchodom s tehlami a maltou, začnite s piatimi z najpredávanejších produktov a potom zistite, ako to funguje..

5. Ak predávate online, ponúknite ďalšie spôsoby platby

Internetový obchod by mal úplne akceptovať všetky hlavné kreditné karty. To je dané. Niekoľko ďalších spôsobov platby však môže zvýšiť váš predaj tým, že získa prístup k menším spoločenstvám ľudí s nejasnejšími spôsobmi platby.

PayPal je jedným z najlepších príkladov, pretože mnohí používatelia sa cítia bezpečnejšie pri platení online pomocou svojich účtov PayPal. Ďalším príkladom je bitcoín, decentralizovaná anonymná digitálna mena. Nielenže môžete prevádzať bitcoíny na bežné meny, ale znižuje aj podvod, pretože zákazníci nemôžu požadovať vrátenie peňazí.

Ale pre ktorúkoľvek bránu (y), ktorú chcete pridať, je to také jednoduché ako inštalácia doplnku. WooCommerce a Jednoduché digitálne sťahovanie Obidve ponúkajú obrovskú škálu prémiového doplnku pre populárne brány a od tretích strán je k dispozícii ešte viac možností.

6. Zostavte ľahko prístupnú a komplexnú oblasť podpory

Nie všetky webové stránky vyžadujú vedomostné bázy, ale každá jednotlivá stránka na internete by mala mať nejakú oblasť podpory alebo presvedčivú kontaktnú stránku.

Stránky s častými otázkami sú vhodné pre malé blogy a všetky stránky podpory by mali mať priame odkazy v navigačnej oblasti. Ako víkendový projekt vám odporúčame zostaviť zoznam desiatich najväčších konkurentov (alebo podobných webových stránok). Pozrite sa, ako poskytujú podporu a ktoré stránky sa používajú na zdieľanie kontaktných informácií, stránok sociálnych médií, dôležitých informácií na otázky a ďalšie informácie. Potom ho použite ako sprievodcu na vytvorenie stránok pre svoju vlastnú stránku.

7. Vytvorte a vyplňte sociálne účty (potom odkazujte na nich na svojej domovskej stránke)

Toto je jednoduché, ale je to skôr o tom, ako stráviť čas vypracovaním plánu obsahu.

Prvý víkend môže byť o vyplňovaní stránok Facebook a Twitter. Potom sa môžete opýtať, ako často budete uverejňovať príspevky. Ktorý typ obsahu získa najviac zdieľaní? Veci takhle.

Po nastavení môžete prejsť na pridanie svojho spoločenského streamu do WordPress, získanie ďalších sociálnych sledovateľov a dokonca automatizáciu zdieľania v sociálnych sieťach.

8. Prejdite si kroky potrebné na urýchlenie vášho webu

Naučiť sa, ako zrýchliť vaše stránky, nielen zapôsobí na Google, ale udrží vašich používateľov v okolí aj dlhšie. Navrhujem, aby ste si prečítali množstvo rôznych sprievodcov o zrýchľovaní stránok WordPress, ktoré máme:

  • Ako zrýchliť WordPress
  • Ako zrýchliť vaše WordPress stránky s CDN77
  • 10 spôsobov, ako urýchliť vaše stránky WordPress

9. Použite príslušné ikony na rozdelenie kúskov textu

Súvisí to s čitateľnosťou, ale ide skôr o prezentáciu vašich produktov a služieb na domovskej stránke. Príliš často vidíme dobre napísanú kópiu, ktorá kreatívne vysvetľuje vaše služby. Odseky sa však navzájom prelínajú a chýba vám jedna vec: Ikony týkajúce sa odvetvia.

Toto sú najzákladnejšie vizuálne prvky, ale pokiaľ ide o UX, robia taký veľký rozdiel. Doplnok WP SVG Icons je skvelé miesto, kde začať, ale vo všeobecnosti sa môžete na Googli rozhliadnuť a nájsť najrôznejšie bezplatné a prémiové balíčky ikon.

10: Zabezpečte, aby vaše stránky reagovali

Ak ste to ešte nepočuli, používatelia mobilných telefónov milujú webové stránky vhodné pre mobilné zariadenia. Spoločnosť Google vám navyše za to odmení.

Odporúčam vám nájsť tému WordPress, ktorá bude úplne reagovať. Väčšina vývojárov, ktorí vytvárajú dobre kódované témy, ich robí odozvou od začiatku (napríklad naša téma Total). Ale ak ste spokojní so svojou aktuálnou témou, že nie je pripravená na mobilné zariadenia, zvážte to aby vaša aktuálna stránka reagovala pomocou Jetpacku.

Bavte sa tento víkend!

Tam to máte! Teraz máte niekoľko víkendových projektov, vďaka ktorým bude vaša stránka do pondelka príjemnejšia. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa týchto projektov, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me