12 Osvedčené spôsoby, ako zarobiť peniaze pomocou programu WordPress

Osvedčené spôsoby, ako zarobiť peniaze pomocou WordPress

Veľa dní mnoho ľudí našlo spôsoby, ako zarobiť veľa peňazí pomocou WordPress. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako s tým môžete zarobiť aj na živobytie online.

Už ste niekedy premýšľali o zarábaní peňazí pomocou WordPress? Ak áno, tento podrobný príspevok je pre vás potešením! Budem diskutovať o 12 overených spôsoboch, ako môžete zarobiť peniaze pomocou programu WordPress. Metódy uvedené nižšie vyžadujú rôzne sady zručností, takže aj keď nie ste vývojárom v pokoji, WordPress je pre vás plný príležitostí!

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. Písanie na voľnej nohe (aka Tvorba obsahu)

make-money-písanie

Ľahké začatie – ak máte zariadenie, ktoré môžete písať, a pripojenie na internet, ktoré môžete vytvárať obsah pre iné webové stránky. Existujú milióny webových stránok a všetky potrebujú nový obsah.

Aj keď je tento zoznam plný spôsobov, ako môžete s WordPress zarobiť peniaze, tvorba obsahu sa rozširuje takmer do každej medzery. Stačí navštíviť svoje obľúbené online blogy. Mnoho z nich má stránky s prispievateľmi, na ktorých môžete posielať svoje články a dostať za ne zaplatené. Takže nielen získate úžasné spätné odkazy z najlepších stránok, ale môžete si za svoju tvrdú prácu zaplatiť.

Úlohy na písanie obsahu vo formáte WordPress nájdete tiež na stránkach pracovných platní. Pár stojí za vyskúšanie patrí UpworkÚlohy ProBloggeru – obidve majú od tohto okamihu k dispozícii veľa písacích úloh.

Pred použitím by mohlo byť dobré mať nastavenie portfólia online, ktoré vám umožní predviesť svoju predchádzajúcu prácu. Konkrétne by ste si mali byť istí, že ste zahrnuli krátke bio, aktívne sociálne profily a odkazy na nedávno uverejnené príspevky (alebo ak práve začínate vytvárať na svojom blogu niekoľko príspevkov, ktoré môžete použiť ako príklady). Potenciálni zamestnávatelia tak môžu nahliadnuť do vášho štýlu písania a odhaľovania vašich článkov prostredníctvom blogov a sociálnych médií.

2. Vytvorte a speňažte blog

Webové stránky WordPress

Vo svete online sa vždy odporúča založiť webovú stránku pre vaše podnikanie. Tak na čo čakáš? Spustite svoj vlastný blog WordPress a začnite zarábať peniaze!

Nie ste si istí, ako začať s webom WordPress? Pozrite si nášho jednoduchého sprievodcu, ako začať blog, kde vás prevedieme všetkými krokmi pri vytváraní webovej stránky. Kľúčovými krokmi sú výber domény a hosťovania, inštalácia WordPress, výber témy, inštalácia doplnkov a pridanie príspevkov a stránok.

Mať blog je skvelý spôsob, ako generovať pasívny príjem. Môžete zarobiť peniaze pomocou affiliate marketingu, predaja reklám, sponzorovaných recenzií atď. Z vášho blogu. Nevyžaduje si to žiadne ďalšie úsilie – je to jednoducho spôsob, ako naplno využiť obsah a návštevnosť, ktoré už máte.

Väčšina trhovísk a poskytovateľov služieb ponúka pridružené programy. Niektoré z našich osobných obľúbených položiek, s ktorými sa ľahko pracuje, zahŕňajú Themeforest, Shareasale, Pridružená spoločnosť CJ a kreatívny trh. Stačí sa zaregistrovať na účet ZADARMO a pridať odkazy na svoje príspevky tam, kde je to prirodzené.

na predávať reklamy môžete ponúknuť vlastné reklamné balíčky alebo pracovať prostredníctvom spoločnosti, ako je napríklad BuySellAds. Alebo sa zaregistrujte na Google AdSense účet a vložte svoj kód, aby sieť Google mohla s reklamami pracovať, zatiaľ čo každý mesiac získate peknú kontrolu.

Môžete tiež ponúknuť sponzorované príspevky na vašom blogu. Pridajte na svoj web stránku alebo kontaktný formulár, aby vás značky mohli kontaktovať a zaplatiť vám za recenzie, príručky, príspevky v štýle zoznamu alebo niečo iné. Vo svojej sponzorovanej poštovej zmluve nezabudnite uviesť, že všetky názory budú čestné a nezabudnite do konečného uverejneného príspevku pridať vyhlásenie o vylúčení zodpovednosti, ktoré bolo sponzorované..

Svoju webovú stránku môžete tiež využiť na propagáciu ďalších aktivít, ktoré generujú peniaze (ktoré sú uvedené nižšie), ako sú kurzy, produkty alebo prémiové služby.

3. Kurzy WordPress

Najlepšie kurzy WordPress pre začiatočníkov

Ste si celkom istí svojimi schopnosťami? Vytvorte kurz! Existujú milióny ľudí, ktorí používajú internet na osvojenie nových zručností. Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť (a speňažiť) kurzy, ktoré im pomôžu. Naučte ľudí, ako záhradovať, zdieľať tipy na varenie alebo dokonca zdieľať svojho vlastného sprievodcu o tom, ako začať blog. Akonáhle budete mať svoj predmet zúžený, existuje niekoľko možností, ako skutočne vytvoriť a speňažiť svoj online kurz.

Prvým je použitie vášho webu jednoducho ako marketingovej platformy s vašimi kurzami organizovanými na webe stránky pre e-learning tretích strán. Medzi obľúbené možnosti patria stránky ako Udemy, na ktoré môžete odovzdať svoje kurzy a nastaviť si vlastné ceny, alebo Lynda, kde je váš kurz súčasťou všeobecného členstva. Obidva ponúkajú jednoduché spôsoby, ako začať rýchlo. Nezabudnite, že s týmito platformami si neponechávate plnú sumu zaplatenú za váš kurz (Udemy zníži cenu kurzu o 3 až 50%, zatiaľ čo Lynda sa vypláca na základe vašich zobrazení za mesiac).

Druhou možnosťou je zapojiť sa do všetkých a použiť WordPress na zostavenie svojich webových stránok a usporiadanie kurzov. Týmto spôsobom spravujete svoje kurzy, nastavujete ceny a ťažíte zo všetkých výhod. A šťastie pre vás – existuje celý rad doplnkov, ktoré uľahčujú vytváranie kurzov pomocou programu WordPress. Ak chcete získať viac informácií, pomocou nášho sprievodcu vytvorte online kurz so službou WordPress. Alebo môžete použiť doplnok členstva na vytvorenie platenej sekcie iba pre členov s exkluzívnym obsahom. To môže zahŕňať kurzy, blogové príspevky, videá, nástroje na stiahnutie alebo aktíva – skutočne všetko, čo chcete ponúknuť.

4. Elektronický obchod a dropshipping

Jednoduché tipy spoločnosti WooCommerce na zvýšenie predaja

Okrem vedomostí môžete so svojimi čitateľmi zdieľať aj tovar na prevzatie alebo hmotný majetok. Začať si vyžaduje trochu úsilia, ale WordPress je fantastická platforma na vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu.

prečo e-commerce? Teraz viac ako kedykoľvek predtým ľudia nakupujú online. A s WordPress stačí nainštalovať doplnok ako WooCommerce, aby ste vytvorili internetový obchod. V porovnaní s inými možnosťami elektronického obchodovania je WooCommerce úplne zadarmo a ponúka mnoho užitočných funkcií, ktoré môžete použiť na nastavenie vášho obchodu..

Okrem bežného výkladu vlastného tovaru je možné WordPress použiť aj na zostavenie dropshipping store. V tomto prípade predávate tovar priamo zákazníkom, ale tretia strana ich expeduje (podobné tomu, ako Amazon často vybavuje prepravu pre menších predajcov pomocou svojej platformy). Či už používate WooCommerce alebo Shopify, táto metóda zvyčajne zahŕňa použitie doplnku alebo nastavenie, aby ste zaistili, že informácie o dodávke budú odoslané priamo dodávateľovi. Ak to pre vás znie ako správny obchodný plán, existuje niekoľko doplnkov, ktoré môžete použiť na vytvorenie obchodnej spoločnosti dropshipping s WordPress..

5. Služba nastavenia blogu

WordPress je viac ako blogovacia platforma

Ste začiatočník alebo bloger na polovičný úväzok, ktorý nemá veľa skúseností s vývojom, aj keď chcete pomocou programu WordPress zarobiť peniaze? Ak áno, služba nastavenia blogu je pre vás ideálnou voľbou. Túto službu môžu ponúknuť aj začiatočníci! Ale ako?

Mnoho ľudí chce používať WordPress vo svojich blogoch, ale jednoducho nemajú technické znalosti, aby skutočne začali. Preto sa rozhodnú pre službu nastavenia blogu. Vašou úlohou poskytovateľa služieb nastavenia blogu bude inštalácia WordPress, nahranie témy WordPress, pridanie odporúčaných doplnkov atď..

Ak chcete získať klientov, môžete začať s jednoduchou stránkou služby nastavenia blogu na svojom webe. Ak chcete na túto stránku prilákať potenciálnych zákazníkov alebo vyhradenú návštevnosť, pridajte bannery pre svoje služby na svojej vlastnej stránke, skúste osloviť ďalšie blogy, aby ste mohli uverejniť príspevok pre hostí, zanechať komentáre na fórach s odkazom na vaše stránky, dostať sa na sociálne médiá a investovať do platenej reklamy. ak ste schopní. Ak zacieľujete na menšie alebo miestne publikum (napríklad „služba nastavenia blogu pre záhradníkov“ alebo „služba nastavenia blogu v Savannah Georgia“), je často oveľa dostupnejšia, ako by ste si mysleli. Ak vás ľudia zaujímajú o vašu ponuku, budú vás kontaktovať.

Pri vytváraní stránky služieb zvážte pridanie viac cenových bodov so zvyšujúcou sa úrovňou služieb. Napríklad by ste mohli mať základnú službu nastavenia blogu za 100 dolárov, ktorá zahŕňa inštaláciu WordPress, odovzdanie témy a pridanie ukážkového obsahu témy. Potom môžete ponúknuť nastavenie doplnku SEO ako 20 dolárov upsell, alebo ako súčasť prémiovej inštalačnej služby spojenej s niekoľkými ďalšími funkciami (napríklad strúhanka, nastavenie domovskej stránky atď.).

Prípadne môžete poskytnúť služby nastavenia blogu zadarmo, ale na svojej stránke služieb sa budete musieť spoľahnúť na pridružené odkazy. Napríklad by ste mohli ponúknuť bezplatné nastavenie blogu zakúpením hostenia Bluehostingu, keď zákazník použije váš konkrétny pridružený odkaz. Bluehost ponúka konkurenčné ceny za hostingové plány, ktoré si môžu noví blogeri dovoliť, ako aj štedré provízie províznych predajcov s hodnotou nad 65 dolárov za každú úspešnú registráciu. Podobne môžete používateľom navrhnúť témy, doplnky, bezpečnostné služby a ďalšie pridružené produkty, keď sa zaregistrujú prostredníctvom vašej servisnej stránky. Nezabudnite iba odporučiť výrobky, ktoré ste testovali a sú dobré.

6. Údržba webových stránok

Údržba webových stránok

Spomenuli sme nastavenie blogu, existuje však veľká príležitosť na generovanie priebežného príjmu údržba. Mnoho vlastníkov webových stránok sa nechce zaoberať každodennými úlohami súvisiacimi so správou webových stránok – jednoducho chcú, aby ich ľudia našli na webe. A to je miesto, kam prichádzate. Údržba môže zahŕňať aktualizácie WordPress, monitorovanie bezpečnosti, aktualizácie tém a doplnkov, správu hostingu, nastavenie CDN atď. Skoro všetko, čo už robíte pre svoj vlastný web, môžete dostať mesačný poplatok urobiť pre ostatných.

Je dôležité si uvedomiť, že ak pôjdete touto cestou, budete chcieť uľahčiť život pomocou doplnku pre správu stránok. Niektoré z najlepších možností sú:

 • InfiniteWP
 • MainWP
 • ManageWP

Všetky tieto doplnky vám umožňujú spravovať aktualizácie jadra, témy a doplnkov, ako aj monitorovať SEO, rýchlosť stránok, komentáre a dokonca aj zálohy všetko z jedného hlavného panela. Týmto spôsobom môžete poskytovať komplexnú službu údržby svojim klientom bez toho, aby ste museli jednotlivé stránky monitorovať jednotlivo.

7. SEO a marketingové služby

Najlepšie praktiky SEO pre WordPress

Ak ste strávili čas učením sa, ako optimalizovať svoje vlastné stránky, môžete tieto zručnosti určite využiť. SEO je obrovská súčasť budovania webovej stránky a môže to byť pre niektorých ľudí veľmi ohromujúce. To je dôvod, prečo SEO služby zvyčajne získajte prémiové ceny. Či už pomáhate pri optimalizácii obsahu, vytváraní odkazov, rýchlosti stránok alebo iných aspektoch SEO, určite je to oblasť, za ktorú budú platiť mnohí vlastníci webových stránok..

Marketingové služby choďte ruka v ruke s SEO. Správa reklám je časovo náročná, pretože si vyžaduje vytváranie grafiky, skúmanie kľúčových slov, stratégiu ponúkania cien, umiestnenie a ďalšie. Dobrá marketingová kampaň navyše zahŕňa viacero formátov – reklamy Google, informačné bulletiny, sociálne médiá atď. Vyzbrojení vedomosťami a súvislosťami, ktoré ste už vytvorili pre svoj vlastný web, určite môžete klientom požičať pomocnú ruku. Vo väčšine prípadov marketingové služby zahŕňajú poplatok založený na poplatkoch plus percento založené na premávke alebo zvýšení konverzií.

8. Bezpečnostné poradenstvo a riešenia

Zabezpečenie WordPress

Pre tých, ktorí sú si istí svojimi bezpečnostnými schopnosťami a najmä schopnosťami kódovania, môže byť bezpečnostné poradenstvo mimoriadne lukratívne. Bezpečnosť má zásadný význam pre každého vlastníka stránok. Niektoré oblasti, ktoré by ste mohli zvážiť, zahŕňajú:

 • Bezpečnostný audit: K dispozícii sú prémiové audítorské softvérové ​​služby, ale môžete to vykonať aj ručne. Bez ohľadu na to, ktorú cestu si vyberiete, nezabudnite pokryť kľúčové aspekty zabezpečenia, ako sú predvolené nastavenia WordPress, heslá, prístup k rolám používateľov, oprávnenia k súborom, aktualizácie, nastavenia bezpečnostného doplnku, nastavenia zálohovania (prostredníctvom doplnku alebo hostingu), konfigurácia servera, certifikát SSL atď..
 • Všeobecné bezpečnostné kalenie: Môže to byť také jednoduché, ako ponúkať profesionálnu službu nastavenia dôveryhodného bezpečnostného doplnku, ako je iThemes Security Pro, Wordfence alebo Všetko v jednom zabezpečení WP a bráne firewall.
 • Nastavenie SSL: SSL je komplikovaný, tak prečo vlastníkom webových stránok nepomôžete správne vytvoriť a nainštalovať ich certifikát SSL.
 • Odstránenie škodlivého softvéru: Ak viete súbory WordPress ako zadná časť ruky, odstránenie škodlivého softvéru je hneď na vašej uličke. Ak sa rozhodnete podozrivý kód odstrániť manuálne alebo pomocou doplnku, určite by ste to mohli pridať do svojich celkových bezpečnostných služieb..

Samozrejme existujú aj ďalšie aspekty zabezpečenia WordPress, ale toto je skvelé miesto, kde začať, ak je vaša vášeň webová bezpečnosť.

9. Vývoj doplnkov WordPress

10 najlepších doplnkov, rozšírení a rozšírení Gutenberg

Ak ste použili WordPress, musíte si byť vedomí jednej veci – svoj blog nemôžete spustiť bez použitia aspoň niekoľkých doplnkov, nie? Každý používa doplnky na pridanie ďalších funkcií, ktoré pomôžu úspešne spustiť blog WordPress. Vo WordPress sú k dispozícii tisíce doplnkov – niektoré sú úplne zadarmo, iné ponúkajú platené aktualizácie a zvyšné sú prémiové.

Ak nájdete riešenie problému a vytvoríte pre neho doplnok (ktorý by vaše publikum mohlo mať záujem o kúpu), nič vám nebráni v tom, aby ste z neho profitovali. Analyzujte niekoľko existujúcich doplnkov (pokiaľ možno v podobnom výklenku), ktoré zarábajú slušné peniaze. Uvidíte, či používajú prémiový (platený doplnok) alebo freemium (bezplatný doplnok s plateným upgrade). Využívajú na propagáciu WordPress.org, trh alebo spoliehajú na svoju webovú stránku? Môžete tiež skontrolovať komentáre / recenzie a získať predstavu o tom, aká podpora by pre vás mohla byť. Potom zistite, ako môžete urobiť to isté, aby ste vytvorili konštantný peňažný tok!

Ak uvažujete o zarábaní peňazí predajom doplnkov WordPress, nezabudnite ich vytvoriť zameraním na konkrétnu potrebu. Jedným z najlepších príkladov v tejto kategórii je tvorca stránok Elementor. Tento doplnok na vytváranie mega stránok je zameraný na uľahčenie vytvárania vlastných rozložení stránok a jeho používanie sa rozšírilo na viac ako 4 milióny stránok WordPress. Vývojár doplnkov speňažil ich tvorbu uvoľnením prémiového produktu Elementor Pro s pokročilejšími funkciami.

Doplnky WordPress môžete predať na stránke CodeCanyon. Môžete ho tiež predať z vlastného blogu alebo vytvoriť pre neho samostatný web. Môžete tiež zarobiť peniaze tým, že budete pracovať na vlastných projektoch doplnkov.

10. Vývoj tém WordPress

vyvinúť-WordPress-témy

Ste webový dizajnér alebo vývojár? Áno? Potom môžete zarobiť tým, že si vytvoríte WordPress Themes. Nemusíte byť špičkovým dizajnérom alebo programátorom, aby ste navrhli skvelo vyzerajúcu tému WordPress – určite by ste však mali vedieť, čo navrhujete pre svoje cieľové publikum. Na konci dňa by ste mali vedieť, pre koho navrhujete tému, inak skončíte s hľadaním témy pre nulové publikum..

Existuje toľko spoločností, ktoré navrhujú fantastické témy pre weby WordPress na vytváranie pasívnych tokov príjmov. Napríklad ľudia ako Brain Clark založili StudioPress (a lateriéri ho predali spoločnosti WP Engine, ktorá teraz zahŕňa všetky témy StudioPress zadarmo so svojimi plánmi hostenia) a naša vlastná AJ Clarke vytvorila témy WPExplorer (vrátane našej témy Téma WordPress # 1) vytvárať kvalitné a príťažlivé témy pre webové stránky WordPress. Už roky sa im darí veľmi dobre, pretože najímajú niekoľko dizajnérov a predávajú atraktívne témy.

Ak práve začínate pri vytváraní tém WordPress a nie ste si dostatočne istí, že to zvládnete sami, môžete vytvoriť tím. Alebo sa môžete pripojiť k podniku, ktorý už pracuje na tvorbe tém pre iných. Týmto spôsobom nebudete mať tak ťažké zarobiť peniaze pri dokončení svojej práce.

Možno budete chcieť predať svoje motívy WordPress na adrese Šablóna Monster, Themeforest, Creative Market alebo ich môžete predať z vlastnej webovej stránky. Rovnako ako doplnky môžete pracovať aj na vlastných tematických projektoch WordPress pre klientov, aby zarobili nejaké doláre.

11. Prispôsobenie témy

Prispôsobenie témy WordPress

Ste pokročilý vývojár s nejakým časom navyše na ruke? Skúste ponúknuť služby prispôsobenia. Mnoho vývojárov zarába slušné vedľajšie príjmy, ktoré ponúkajú služby prispôsobenia webových stránok, tém alebo doplnkov na pracovných stránkach WordPress.

V každom prípade existuje veľa používateľov programu WordPress, ktorí si môžu nainštalovať tému (alebo ich poskytovateľ hostenia to ponúkol spolu s nastavením ich inštalácie WordPress), ale nemajú technické schopnosti vykonať zmeny. Napríklad:

 • Vlastné rozloženie stránky
 • Vlastné typy príspevkov
 • Vytvorenie loga / značky
 • Integrácia sociálnych médií
 • Nastavenie informačného bulletinu
 • Nastavenie elektronického obchodu
 • Konfigurácia doplnku

Toto je len veľmi malý príklad, pretože WordPress má toľko aspektov. Svoje služby môžete ponúkať za stanovenú cenu za úlohu alebo sprístupniť svoj čas s variabilnou hodinovou sadzbou.

12. Dizajnové služby WordPress

make-money-consulting

Jedným z posledných spôsobov, o ktorých chceme hovoriť o zarábaní peňazí online pomocou WordPress, je ponúknuť komplexné dizajnérske služby. Dá sa to urobiť ľahko, iba ak ste dobrí v WordPress – vytváranie vlastných návrhov pre klientov a budovanie úplnej webovej stránky od základov. Vývojári, ktorí pracujú priamo s klientmi na vlastných stránkach, si za svoju prácu účtujú tisíce. Takže aj keď táto možnosť môže vyžadovať viac vedomostí a úsilia, je to veľmi užitočné. A v podstate môžete spojiť niekoľko ďalších spôsobov speňažovania uvedených v tomto zozname a vytvoriť tak celkový balík služieb (vlastné motívy, nastavenie blogu, nastavenie zabezpečenia, nepretržitá údržba atď.).

Webové stránky ako CodeableUpwork a Toptal sú skvelé miesta na inzerovanie vašej dostupnosti pre prácu klientov. Svoje služby môžete ponúknuť aj prostredníctvom svojej vlastnej webovej stránky, ak chcete vynechať prostredníka. Ak uvažujete o vytvorení pasívneho toku príjmov pomocou tejto metódy, uistite sa, že máte veľké portfólio. Konkrétne nezabudnite požiadať klientov, aby poskytli spätnú väzbu, ak sú spokojní s vašou prácou, alebo aby sa podelili o preskúmanie vašich služieb, ktoré môžete zverejniť na svojich stránkach alebo zdieľať na sociálnych médiách. Toto môže skutočne zvýšiť váš online predaj, pretože svedectvá od najlepších blogerov sú skvelým sociálnym dôkazom.

Koniec poznámky

Nemusíte byť génius WordPress, aby ste si zarobili na živobytie. Ak dokážete urobiť niečo z vyššie uvedeného a viete, ako predať seba alebo svoj výrobok, budete mať veľa šancí zarobiť skutočne dobré peniaze pomocou programu WordPress. Zistite tiež, čo vaše cieľové publikum skutočne chce; Týmto spôsobom budete na správnej ceste.

Máte nejaké ďalšie stratégie na zarábanie peňazí online pomocou WordPress? Prosím, zdieľajte ich v sekcii komentárov.