25+ bežných chýb WordPress, ktorým sa treba vyhnúť

Ako kurátorka obsahu je jednou z najväčších a najtrápnejších chýb, ktorú som urobil v roku 2014 opakujte známe chyby keď prišlo WordPress a všeobecne blogovanie. Každý nový rok si vyžaduje nové uznesenia. Niektorí (snažia sa) schudnúť – „Do konca tohto roka budem vážiť 130 libier“, iní robia dobrodružné plány – „Určite idem parašutizmus v marci“, zatiaľ čo iní sa rozhodnú uzol nakoniec priviazať – “Je čas, aby sme to večne”! Nie, že sme do tohto roka o mesiac, pridajme do zoznamu uznesenie – „WordPress chyby sa nikdy neopakujú v roku 2015 (alebo v nasledujúcich rokoch)“.

Do WPExplorer prispievam už viac ako rok a tento rok by som rád odštartoval úplne novú sériu príspevkov, ktorá sa zaoberá najčastejšími chybami WordPress. Začneme tým, že sa pozrieme na 5 rozhodujúcich faktorov, ktoré sa zaoberajú spustením stránky WordPress a prejdeme k odporúčaniam, ktoré z dlhodobého hľadiska prinesú ovocie. Tieto známe body je možné ľahko klasifikovať do kategórie „boli tam, urobili to“, ale uistite sa, že ich neopakujete ako ja. Pamätajte si, že dokonca aj zaškolené oko občas unaví.

Contents

Chyby a riešenia WordPress

Na internete nájdete veľa článkov, ktoré sa zaoberajú podobnými problémami, ktoré mám v úmysle prediskutovať v nadchádzajúcich príspevkoch. Ale našiel som jeden aspekt, ktorý vo väčšine z nich chýba – dôkladný vysvetlenie. Prečo? Prečo nie? Aké sú dôsledky? Máte nejaké riešenia? Alternatívy? Príklady?

To sú otázky, ktoré som sa pýtal, keď som čítal tieto články. Mám v úmysle diskutovať o všetkých spoločných otázkach, na dĺžku, aby ste mohli silne porozumieť predmetu.

Všetky body diskutované v tomto príspevku pochádzajú zo skúseností, experimentovania a samozrejme zo skúseností získaných z minulých chýb. Snažil som sa uviesť čo najviac príkladov, aby ste mohli získať praktické skúsenosti a uviesť, čo čítate, do skutočných scenárov. Žiadam vás, aby ste tento článok uložili do offline čítačky, ako napríklad Instapaper alebo Pocket, a prečítali si ho vo svojom voľnom čase. Len si sadnite, relaxujte a užívajte si článok.

1. Neupravovanie zálohy

Už ste niekedy zistili, že premýšľate – Hej, toto je nová stránka, sotva mám akýkoľvek obsah. Dovoľte mi, aby som sa neskôr obával zálohy. Drahý priateľ, dovoľte mi povedať, že je to jeden z rozhodujúci chyby, ktoré môžete urobiť počas svojej kariéry WordPress. Môže vás to stáť trochu peňazí, a veľa peňazí alebo v najhorších prípadoch, všetko. Objavili sa príbehy, ktoré stratili online podnikatelia (blogeri, kurátori obsahu atď.) tisíce dolárov len preto, že odložili zálohu.

plánovanie a zabezpečenie zálohy je jednou zo základných povinností správcu webu z akejkoľvek disciplíny. Pokiaľ ide o WordPress, priestor pre chybu je obmedzený pre učňa. Ale akonáhle sa dostanete na technickú stránku vecí, ako je zmena témy alebo konfigurácia rozšíreného doplnku, môžete:

 • Zničte vzhľad stránky
 • Prístavné bezpečnostné medzery
 • Splošte Bielu obrazovku smrti

Neopraviteľné incidenty sú celkom bežné a nemôžete mať stále pravdu. Preto je záloha nevyhnutným opatrením. Ak ste jedným z tých ľudí, ktorí si myslia, že program WordPress automaticky zálohuje vaše údaje, mýlite sa. Prečítajte si viac o bežných mýtoch o zálohovaní WordPress v mojom článku – 10 zálohovacích príbehov WordPress, ktoré by mohli zabiť vaše stránky..

Riešenie:

Existuje veľa bezplatných a prémiových zálohovacích doplnkov WordPress, z ktorých každý má rôzne funkcie. Ak plánujete mať niekoľko webových stránok WordPress, VaultPress je vaša najlepšia voľba. Je navrhnutý a udržiavaný spoločnosťou Automattic (spoločnosť za našimi obľúbenými redakčnými systémami) a dôverujú ju milióny používateľov. Niektoré z našich obľúbených záložných doplnkov WordPress zahŕňajú:

 1. VaultPress (Premium)
 2. BackupBuddy z iThemes (prémiové)
 3. BackWPUp (zadarmo)

2. Testovanie nových produktov na živom webe

Testovanie na živom webe

Mnoho ľudí to opakuje zrejme neškodná, ale ničivá chyba. Predpokladajme, že máte aktívny web WordPress a chcete nainštalovať záložný doplnok – povedzte BackWPUp, po prečítaní môjho posledného bodu (yay!). Ale rozhodnete sa nainštalovať doplnok priamo na živé stránky – len ušetríte ďalšie úsilie.

Čo ak sa niečo pokazí a ak chcete opraviť nové, bezprecedentné poškodenie, musíte svoje stránky na niekoľko hodín prepnúť do režimu offline? Pozrime sa niektorí vecí, ktoré stratíte:

 1. Organický prenos z vyhľadávacích nástrojov
 2. Priamy prenos sprostredkovania
 3. Príjmy pridružených spoločností
 4. Kliknutia na reklamu
 5. Konverzie a predaj
 6. E-mailové prihlásenia
 7. Strata pozície vyhľadávacieho nástroja – keď Google presmeruje vyhľadávača na vaše stránky a zistí, že je offline, automaticky stratíte body SEO

Inými slovami, stratíte prevádzku a peniaze!

Riešenie:

Ak sa zaoberáte testovaním nových tém a doplnkov na svojom webe WordPress, odporúčame vám použiť experimentálnu kópiu živého webu. Najlepším príkladom by bol pracovná plocha vo WPEngine. Jednoducho replikuje a najnovšie kópiu svojho webu WordPress ako ďalšiu inštaláciu, aby ste mohli experimentovať. Ak niečo zlomíte, môžete jednoducho obnoviť z poslednej pracovnej zálohy.

Ak váš hostiteľ nemá prístup k pracovnej oblasti (čo je dôvod, prečo vám vždy odporúčame používať skvelé hostiteľské prostredie WordPress), odporúčame vám nastaviť si vlastnú pracovnú plochu (príručky). Experimentujte s novými produktmi a službami vo svojom experimentálnom nastavení. Keď je nový prírastok na vašom webe správne nakonfigurovaný, jednoducho ho zlúčte so svojím živým webom.

3. Nezabezpečenie zálohovania WordPress

Zabezpečenie zálohy webových stránok

Alebo ako by som to chcel nazvať: Zálohujte si zálohu.

Áno, to je pravda. Vytvorenie úplnej zálohy a jej uchovanie na pevnom disku vášho počítača je rovnako dobré ako vytvorenie zálohy na poškriabanom DVD. Najspoľahlivejším spôsobom je nahrať zálohu do cloudu – máme na výber veľa (bezplatných) možností – Dropbox, Box, SkyDrive atď. Odporúčame vám bezplatne BackWPUp plugin alebo VaultPress – oboje automaticky nahrá vašu zálohu do cloudu.

4. Nepoužívame Permalinks

Nepoužívajú Permalink

Trvalé odkazy nie sú ničím iným ako štruktúrou adresy URL vašich stránok. V predvolenom nastavení používa WordPress nasledujúci permalink:

www.wpexplorer.com/?p=

Pamätajme na túto štruktúru vždy práce, bez ohľadu na pridávanie nových permalinkových štruktúr. Odporúča sa použiť užívateľsky príjemnú štruktúru adresy URL – štruktúru, ktorá obsahuje kľúčové slová. To umožní vašim návštevníkom lepšie si zapamätať adresu URL a zlepší hodnotenie vyhľadávacích nástrojov. Zoberme si môj článok s recenziou MaxCDN. Obidve nasledujúce adresy URL fungujú, ale druhá je zapamätateľnejšia a funguje dobre pre vyhľadávacie nástroje.

 1. https://www.wpexplorer.com/?p=30951
 2. https://www.wpexplorer.com/maxcdn-review-best-cdn-wordpress/

Riešenie:

My vo WPExplorer používame a odporúčame používať Názov príspevku permalinková štruktúra.

 • Ak chcete zmeniť permalinky v admin oblasti WordPress, musí byť váš súbor .htaccess zapisovateľný.
 • Urobiť to, WordPress oficiálne odporúča že zmeníte povolenie pre súbor .htaccess na 644.
 • Ak nemáte povolenie na aktualizáciu .htaccess v admin oblasti, WordPress vám dá kód pre zvolenú permalinkovú štruktúru, aby ste manuálne aktualizovali súbor .htaccess. Potom môžete ručne aktualizovať súbor .htaccess pomocou správcu súborov účtu hosťujúceho účtu alebo pomocou klienta FTP (File Transfer Protocol).

5. Použitie lacného webhostingu

Lacné webhostingové úskalia

Väčšina ľudí odporúča používať zdieľaného hostiteľa, keď začnete so svojím webom WordPress. V minulosti sme BlueHost používali a veľmi ho odporúčame. Aj keď to stojí okolo 5 dolárov mesačne, niektorí ľudia sa snažia hľadať nové hostingové spoločnosti, ktoré videli na rôznych hostiteľských fórach. Dôvod je – sú lacné. (Niektorí dokonca ponúkajú hostingové balíčky za 1 $ mesačne!).

Problém s lacnými webhostingovými spoločnosťami

Za čo si zaplatíš, to aj dostaneš. Lacné hostingové spoločnosti zvyčajne zaplavia svoje servery jedným príliš veľkým počtom klientskych účtov. Jeden dopravný bod (alebo útok DDoS) a celý klaster (vrátane všetkých webových stránok v tomto klastri) je nefunkčný! Takéto hostingové spoločnosti majú tiež veľmi nízky limit tolerancie pre nadmerné využívanie zdrojov.

Stiahnite si súvisiace príspevky pre WordPress

Klasickým príkladom je Súvisiace príspevky Plugin pre WordPress. Súvisiace príspevky vyhľadávajú v databáze WordPress dotaz, aby zistili príspevky súvisiace s určitým príspevkom (povedzme XYZ) pomocou parametrov vyhľadávania, ako sú značky a kategórie. Výsledné príspevky sa potom zobrazia pod aktuálnym príspevkom (XYZ). Táto technika slúži ako vynikajúci prostriedok na zlepšenie zapojenia používateľov a zníženie miery odchodov na vašom webe WordPress.

Proces vyhľadávania YARPP v pozadí vyžaduje značné dotazy do databázy WordPress, ktorá sa zvyšuje s počtom príspevkov, značiek a kategórií na vašom webe WordPress. Viac otázok = vyššie zaťaženie servera = pomalší web.

Problém je, že k tomuto nadmernému používaniu dochádza automaticky a nemôžete obmedziť množstvo serverového prostriedku, ktorý môže doplnok použiť. (Bolo by to skvelé, keby ste mohli). ale si zodpovedný za zdroje, ktoré používate. Po prekročení určitého limitu serverový monitor prostriedkov zaznamená nadmerné použitie alebo zneužitie prostriedkov na váš účet. Opakujte to niekoľkokrát a váš účet sa automaticky pozastaví.

Preto by ste mali vždy hľadať odporúčané webhostingové spoločnosti a keď príde čas, prejdite na výkonnejšie riešenie, ako je VPS alebo ešte lepšie, spravovaný hosting WordPress..

6. Inštalácia príliš veľkého množstva doplnkov

sieťový rozbočovač

V našom poslednom článku sme hovorili o tom, ako môže doplnok YARRP spôsobiť nadmerné využívanie serverových prostriedkov, čo môže viesť k pozastaveniu vášho zdieľaného hostingového účtu. Podobný problém sa vyskytuje pri inštalácii a aktivácii mnohých nepotrebných doplnkov – tých, ktoré zriedka používate.

Je dôležité si uvedomiť rozdiel medzi nainštalovaný doplnok a aktivovaný doplnok. Všetky doplnky majú dva stavy – aktivovaný a deaktivovaný.

 • Pri inštalácii doplnku (bez ohľadu na spôsob inštalácie – nahrávanie FTP alebo prostredníctvom správcu doplnkov) je v predvolenom nastavení doplnok deaktivovaný. Aby doplnok fungoval, musíte ho manuálne aktivovať.
 • Druhým stavom je aktívny stav, kde je doplnok aktívny a funkčný na vašom webe WordPress

Nežiaduce účinky sa objavia, keď máte viac aktívnych doplnkov. Môžu nastať dva hlavné problémy:

 1. Konflikty medzi doplnkami a témami doplnkov – Konkrétny doplnok (alebo téma) nemusí fungovať z dôvodu obmedzenia uloženého iným doplnkom (alebo témou). Dovoľte mi predstaviť vám programovací koncept s názvom vzájomné vylúčenie. Jeden doplnok (alebo téma) sa môže držať konkrétneho zdroja (na dobu neurčitú) a nedovoliť ostatným, aby tento zdroj používali. Ak chce iný zdroj získať prístup k prostriedku, nemôže – pretože bol predtým zablokovaný. Nový doplnok by teda nefungoval.
 2. Doplnky Buggy – V úložisku WordPress je k dispozícii množstvo doplnkov. Ktokoľvek môže prispieť – začiatočník alebo odborník s desaťročnou skúsenosťou s programovaním. Rozdiel spočíva v kvalita kódu kde by nepochybne vynikal. Preto by sme sa mali vyhnúť doplnkom s nízkym počtom stiahnutí. Aj keď tak urobíme, nezabudnite vyskúšať experimentálne nastavenie

Riešenie:

 • Držte sa dobrých a obľúbených tém a doplnkov
 • Použi požadovaný počet doplnkov (skúste to udržať čo najmenšie)
 • Deaktivujte nepoužívané doplnky
 • Vyhnite sa sťahovaniu doplnkov, ktoré nie sú k dispozícii v úložisku WordPress
 • Skontrolujte kompatibilitu doplnkov s vašou aktuálnou verziou WordPress
 • Pred inštaláciou doplnku s hlavnými funkciami vykonajte úplnú zálohu
 • Pokúste sa vytvoriť experimentálne nastavenie svojho webu WordPress a nainštalovať do neho doplnky

Niektorí z vás môžu požiadať – Je v poriadku nainštalovať toľko doplnkov, koľko chceme, a aktivovať tie, ktoré sú nevyhnutne potrebné? Odpoveď na túto otázku vynikajúci otázka bude – na vaše prekvapenie – žiadny! Tu je dôvod:

Niektoré doplnky, napríklad – doplnok WordPress SEO od spoločnosti Yoast, vyžadujú určité množstvo účtovníctva. Rôzne parametre SEO, vlastné nastavenia atď. Všetky tieto informácie sú uložené v databáze WordPress.

Väčšina doplnkov vytvára nové položky v databáze WordPress v okamihu, keď ich aktivujete. Keď nainštalujete príliš veľa týchto doplnkov, zbytočne nadvihne veľkosť databázy. Neskôr, aj keď deaktivujete doplnok – novovytvorené polia v databáze WordPress budú naďalej existovať. Nezabudnite preto trochu premyslieť, do ktorých doplnkov aktivujete.

7. Časté zmeny tém

šitie-background-Oksana-Kovach

Témy sú oblečenie stránky WordPress. Niektoré témy bohaté na funkcie, ako napríklad téma Total WordPress, sa dajú použiť v tisícoch rôznych projektov – každý s jedinečným rozložením. Čistá, dobre zorganizovaná téma vám záleží na miere konverzie.

Medzi začínajúcimi blogermi (alebo majiteľmi stránok) je bežnou praxou skákať z jednej témy na druhú. Pokiaľ ide o WordPress, pokušenie je príliš veľa! Máte tisíce krásne vytvorených zadarmo témy – na dosah ruky!

Noví používatelia WordPress samozrejme nebudú spokojní s témou, ktorú nainštalovali, a mali by tendenciu meniť témy – pri hľadaní toho najlepšieho. Pri zostavovaní svojho prvého blogu si pamätám počet tém, ktoré som zmenil – 27!

Tu je jedna rada, ktorú by som rád vzal:

Neexistuje nič také ako perfektný téma!

Teraz preskúmajme časť „prečo“.

Technická časť

prispôsobiť wp tému

Rovnako ako doplnky, aj niektoré témy bohaté na funkcie zahŕňajú ďalšie vlastnosti, ako sú vlastné nastavenia, hlasovanie, hodnotenie atď. Uloženie týchto nastavení by si vyžadovalo vytvorenie nových tabuliek alebo polí v databáze WordPress. Podobne ako v prípade doplnkov, keď inštalujete príliš veľa tém, rovnaký účinok sa prenesie ďalej. Nakoniec budete mať preplnenú databázu so zvýšenou dobou odozvy na dopyt.

Psychologický aspekt

shutterstock_186351248

Keď niekto navštívi vaše stránky, automaticky sa v jeho mysli zaregistruje obrázok. Ak je kvalita obsahu a dizajn je dobrý, získate jeden bod v mysli návštevníka. Keď tá istá osoba navštívi vaše stránky znova (inokedy a vidí rovnaký vzhľad), obnoví sa jej pamäť. Potom budete mať skóre dva povesť body v jeho mysli. Takto si vytvoríte reputáciu svojich stránok.

Teraz zvážte alternatívu. Predpokladajme, že ste pokračovali v zmene témy. Ak návštevník pri svojej druhej návšteve vidí úplne iný vzhľad, jeho pamäť sa neobnoví. Váš predchádzajúci dojem sa stratí a vytvorí sa nový dojem. Všetky vaše predtým nahromadené dojemné body sú stratené.

Faktor značky

shutterstock_140282785

Nakoniec je tu aspekt brandingu. Každá stránka alebo firma sa musí usilovať o založenie svojej značky. Po vytvorení obchodnej značky pre svoju spoločnosť nie je váš úspech nijaký obmedzený. Vezmite si napríklad Elegantné motívy. Ich doplnok Monarchsocial dostal od online komunity obrovskú odpoveď – a to hneď odo dňa jeho uvedenia na trh. Musíme sa pokúsiť udržať jednu tému spojenú s naším webom / značkou.

8. Inštalácia WordPress do podpriečinka s názvom „wordpress“

priečinok wordpress

Mnoho automatických inštalačných programov WordPress, ako je Softaculous, inštaluje WordPress ľubovoľným spôsobom. Niektorí ľudia si myslia: „Po inštalácii programu WordPress by som ho mal nainštalovať do správneho (pomenovaného) priečinka“ Nie! To nie je správne!

Ak chcete prevádzkovať svoje stránky iba pomocou jedného CMS (WordPress), mali by ste ich vždy nainštalovať do základného adresára – t. J. Bez použitia podpriečinkov. Premýšľajte o tom, vyzerá www.wpexplorer.com spôsob viac profesionálne ako www.wpexplorer.com/wordpress

Jediný čas, kedy by ste pre novú inštaláciu WordPress vytvorili iný priečinok, je použitie iného CMS pre vaše obchodné portfólio a WordPress pre blog. Aj v takom prípade znie priečinok s názvom „blog“ omnoho lepšie ako slovo „wordpress“.

9. Ako používateľské meno použite „admin“

heslo správcu

Počas inštalácie WordPress je predvolené užívateľské meno admin. vy musí zabezpečiť že používate iné používateľské meno. Ponechanie predvoleného používateľského mena na „admin“ je vážnou medzerou v zabezpečení WordPress, berúc do úvahy nedávny útok hrubou silou na viac ako polovicu stránok WordPress.

Ak máte ako používateľské meno „admin“, hackerom to umožní voľný vstup. Polovica ich práce (t. J. Uhádnutie správneho používateľského mena) je hotová. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť sériu brutálnych útokov na uhádnutie vášho hesla. Po dokončení infiltrujú vaše stránky, ukradnú e-mailovú adresu vášho klienta, denníky platieb a v podstate zničia to, na čo ste tak dlho stavali. Ak už máte administrátorské meno ako užívateľské meno – nebojte sa, urobil som pre tento účel návod, ako odstrániť používateľské meno „admin“ aplikácie WordPress..

10. Používanie slabých hesiel

LastPass

Môže to vyzerať ako hlúpy bod. Ale v skutočnosti ľudia stále veľa používajú zraniteľné heslá. Keby používali silné heslá, Twitter by nezverejnil zoznam z 370 zakázaných hesiel. Silné heslo by malo vždy obsahovať tieto tri znaky:

 1. Veľké písmená
 2. Malými písmenami
 3. čísla
 4. Špeciálne znaky

Chápem to – to je je nepraktické pamätať si také bláznivé heslá ako 6efH & 9sD2! LP. Ako riešenie môžeme použiť bezplatný nástroj na správu hesiel typu LastPass, ktorý obsahuje rozšírenia pre takmer všetky webové prehliadače, mobilné operačné systémy a samostatnú aplikáciu pre Mac. Princíp je jednoduchý – do tohto nástroja ukladáte všetky svoje zložité heslá a musíte si pamätať iba jeden prístupové heslo.

11. Ignorovanie aktualizácií WordPress

WordPress-updates

Je veľmi dôležité, aby ste svoje webové stránky WordPress aktualizovali hneď, ako budú k dispozícii. Tu je dôvod:

 • Globálna komunita vývojárov objavuje a hlási každý deň nové chyby, zraniteľné miesta a tipy na zvýšenie výkonu. Tieto návrhy sú preskúmané a začlenené do budúceho vydania programu WordPress.
 • Ak zraniteľnosť je dosť server, potom okamžitá aktualizácia je vydaná.
 • S každým hlavným vydaním WordPress sa tiež zavádzajú nové vzrušujúce funkcie, ako napríklad úžasný editor obrázkov WordPress (ktorý vám mimochodom umožňuje orezávať a meniť veľkosť obrázkov na cestách)..

Čo sa stane, ak neaktualizujem program WordPress?

 • Ignorovanie aktualizácií WordPress znamená nie rektifikácia známe alebo identifikované bezpečnostné medzery. Toto nerobí nič iné ako uľahčuje prácu hackerov. Čo sa stane potom? Viac informácií nájdete v nasledujúcom oddiele!
 • Chýba vám veľa nových funkcií a aktualizácií vylepšenia výkonu.

Dôsledky napadnutej webovej stránky:

Pozrime sa na niekoľko dôsledkov napadnutej webovej stránky WordPress:

 • Váš e-mailový zoznam (jeden z najdôležitejších prvkov služby akýkoľvek webová stránka) je ukradnutá a bombardovaná spamom. Aby sa to ešte zhoršilo, tento zoznam e-mailov možno predať aj iným kupujúcim na čiernom trhu.
 • Vaše stránky môžu byť tiež napadnuté škodlivým softvérom. To zasa nakazí niekto kto navštívi vaše stránky. Najhoršie na tom je, keď neviete, že váš web bol napadnutý hackerom – to spôsobuje maximálne škody, pretože vám poskytuje ilúzia bezpečnosti.
 • Účinok napadnutého webu je najnebezpečnejší, keď prevádzkujete členskú stránku. Ľudia ktorí pay Ak chcete zobraziť obsah svojich stránok, napadnite ich počítače / zariadenia a porušte ich súkromie.
 • Keď spoločnosť Google identifikuje vaše stránky ako doménu napadnutú škodlivým softvérom, klesne pozícia vášho vyhľadávacieho nástroja cez strechu. Zotavenie z čiernej listiny je neuveriteľne bolestivý a nákladný proces.
 • Niekedy môžu ľudia potrebovať zastávka ich podnikanie a ísť na úplne novú značku!
 • Stručne povedané, akonáhle je počítač napadnutý, reputácia a všetko budúce vyhliadky sú neodstrániteľne zničené.

liek

Zjavným riešením je proaktívna aktualizácia stránky WordPress. Vďaka novému Automatické aktualizácie na pozadí (ktorá bola predstavená s programom WordPress 3.7), ľudia sa nemusia starať o aktualizáciu svojich stránok. WordPress sa o to postará v pozadí.

Ak ste v hostiteľských službách spravovaných WordPress, ako je napríklad WPEngine, ste zažíva jeden z najjemnejšie Služby WordPress v odbore. WPEngine nielenže automaticky aktualizuje jadro WordPress, ale aj aktualizácie doladená podľa špecifikácií a bezpečnostných opatrení ich servera, aby ste dostali každý posledný kúsok zvýšenia výkonu a zabezpečenia.

Ak sa váš web nešťastnou udalosťou napadne, odporúčam vám najať profesionálnych vývojárov zabezpečenia WordPress, ako sú napríklad Šučur vyčistiť to. Ach a spomenul som, že WPEngine vám tiež dáva zadarmo hack vyčistenie?

12. Pirátske témy a doplnky

pirátska loď2

Priznajme si to – pre každú novú tému alebo doplnok vydaný v službe Themeforest (alebo pre ktorýkoľvek iný významný trh WordPress) je k dispozícii pirátska alebo „nulová“ verzia produktu v veľa stránky pre zadarmo.

Prečo si myslíte, že niekto kúpil motív 75 ​​dolárov a dal vám ho zadarmo?

Niektorí z vás si možno môžu byť vedomí toho, že tieto pirátske témy alebo doplnky nie sú hostené v službe Themeforest. Sú hostené v službách na zdieľanie súborov alebo v „kybernetických zariadeniach“. Ak vás to zaujíma, rozdrobil som si malý úvod k takýmto „kybernetickým blokom“.

411 o počítačoch Cyberlockers:

 • Cyberlockers sú služby, ktoré hosťujú vaše súbory zadarmo.
 • Ich hlavným zdrojom príjmu sú reklamy a prémiové účty.
 • Reklamy sa zobrazia na stránke na stiahnutie súboru.
 • Prémiové účty poskytujú sťahovači výhody, ako je rýchlejšia / neobmedzená rýchlosť sťahovania a nulová „čakacia doba“ pred stiahnutím.
 • Niektorí kybernetici tiež platia „uploaderom“ minimálnu sumu 2-5 USD za každých 1 000 stiahnutí, ktoré súbor dostane..
 • Zlá časť: Niektorí kybernetici zobrazujú škodlivé reklamy, ktoré obsahujú množstvo škodlivého softvéru. Ich tlačidlá na stiahnutie sú zámerne zavádzajúce, aby vás podviedli kliknutím na škodlivú reklamu.
 • Zahŕňajú aj množstvo automaticky otváraných okien a rozbaľovacích okien, ktoré spôsobujú zmätok vo vašom systéme, ak nie je nainštalovaný správny antivírusový program..

To sú len niektoré z nebezpečenstiev sťahovania z cyberlocka. To samozrejme neznamená všetci používa počítačové blokátory na nezákonné účely. MediaFire je vynikajúcim príkladom dobrej služby zdieľania súborov a milióny ho používajú na legitímne účely.

Vraciame sa k Nulled WordPress Themes…

Ak by ste chceli vypočítať príjmy z týchto nečestných prostriedkov, zistili by ste, že táto firma nie je zisková. Príslušné riziká sú omnoho väčšie ako NI. Človek sa musí pýtať – aký je úlovok?

Uisťujeme vás je jedna. A je to tiež škaredé! konečný dôvod za odovzdaním nulových tém a doplnkov je vložte škodlivý kód na svoj web. Vytvára to, čo hackeri a vykorisťovatelia nazývajú „zadné vrátka“Na vašom serveri. Akonáhle hacker získa vstup na svoje webové stránky, vy vedieť nekonečné možnosti.

Morálna polícia, pohotovostný režim…

To je dôvod, prečo by ste nikdy nemali inštalovať vynulované / pirátske témy a doplnky. Vývojári sa zapojili niekoľko sto hodín práce, vývoj, údržba a aktualizácia ich výrobkov. Nechcem kázať, ale nabudúce, keď si stiahnete produkt zadarmo, jednoducho vstúpte ich topánky a uvidíte, ako by ste sa cítili.

13. Voľné témy z tienistých zdrojov

7034829-nádherné-čierno-bielo-fotografovanie

Rovnako ako „nulové témy“ je ich niekoľko “zadarmo” WordPress témy, ktoré javí byť neškodný. Nehovorím o tisícoch tém v oficiálnom archíve tém WordPress. Všetky témy predložené v repozitári podliehajú prísnym kritériám výberu, ktoré, samozrejme, zahŕňajú kontrolu škodlivého kódu.

Mám na mysli tie, ktoré nájdete na webových stránkach, ktoré nikdy nepočuli, a ponúkam vám „krásne krásne témy zadarmo WordPress“. Vyskytli sa prípady, keď boli tieto „bezplatné témy“ načítané pomocou škodlivého softvéru. Spravidla si sťahujte bezplatné témy z:

14. Nie je zakázané prehľadávanie adresárov

Toto nie je ani tak bezpečnostná medzera ako bezpečnostná merať. Prehľadávanie adresárov jednoducho odkazuje na proces prehľadávania obsahu priečinkov nachádzajúcich sa v koreňovom adresári webu. Mali by ste zakázať prehľadávanie adresárov z viacerých bezpečnostných dôvodov. Skontrolujte, prosím tento tutoriál, kde som diskutoval o týchto problémoch a načrtol, ako zakázať prehľadávanie adresárov v programe WordPress a niekoľko ďalších tipov!

15. Neinštalujete bezpečnostný doplnok

bezpečnosť

Nakoniec je tu hlavný bod tohto príspevku – doplnok zabezpečenia. Už som veľa hovoril o bezpečnosti, o dôsledkoch napadnutia vašich stránok atď. Dnes by som rád zdôraznil niekoľko kľúčových pojmov..

 • Existujú kopa známych a neznáme zraniteľné miesta, pokiaľ ide o WordPress
 • Mnoho z nich závisí od vás hostiteľské prostredie a spôsob, akým ste nainštalovali WordPress.
 • Riešenie každej z týchto zraniteľností je prinajmenšom zdĺhavou úlohou.
 • Navyše veľa používateľov WordPressu nemá technické zázemie potrebné na spracovanie a implementáciu bezpečnostných opatrení.

Z tohto dôvodu odporúčame a bezpečnostný doplnok. Vezmime iThemes Security napríklad. Doplnok rieši všetky vyššie uvedené problémy a zaisťuje bezpečnosť vašich stránok.

Za dodatočné bezpečnostné opatrenia, ktoré sú zvyčajne potrebné pre členské weby, môžete zaplatiť poplatok. Akonáhle začnete generovať príjmy z online obchodu, je dobré:

 • Prejdite na spravované hostiteľské prostredie WordPress
 • Prihláste sa na odber prémiového bezpečnostného doplnku, ako je iThemes Security Pro

16. Neoptimalizácia obrázkov

neoptimizovaný obrázok

Optimalizácia obrázkov je jedným zo základných faktorov, ktoré zohrávajú úlohu v rýchlosti, výkone a používateľskej skúsenosti webových stránok. Prvá vec, ktorú niekto vidí na blogovom príspevku, je obrázok hlavičky. Efekt je hlbší, keď sa obrázok záhlavia používa ako pozadie textu – napríklad, pozrite si príspevky na stredná.

Výsledok je najdôležitejší, keď dosiahnete dokonalú rovnováhu medzi nimi kvalita a množstvo.

kvalita odkazuje na kontextový použitie obrázkov. Obrázky hlavičky pre váš blogový príspevok by mali byť príslušný, prúd a mali by byť schopní sa spojiť s čítačkou. Výber práva obrázok na sklade vyžaduje veľa búrok. Vyskúšajte prezentáciu Carly ako vybrať dobrý obrázok pre niekoľko skvelých praktických tipov.

množstvo odkazuje na technické aspekty obrázka – napríklad rozmer, veľkosť, schopnosť reagovať, formát atď. Existuje veľa faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, a podrobne som o nich diskutoval v článku Techniky optimalizácie obrázkov WordPress..

17. Použitie predvoleného alebo bez Favicon

favicon

Favicon je malý obrázok, ktorý sa zobrazuje v ľavom rohu titulnej lišty webového prehliadača. Pokiaľ ide o vaše webové stránky, je to dôležitý faktor brandingu. Možno sa čudujete, prečo zdôrazňujem význam značky. Tu je dôvod.

Branding 101

Branding webovej stránky vyvíja v priebehu času. Musíme sa zamerať na produkt najprv, Namiesto toho, aby ste trávili čas a peniaze na vymyslených logách a transparentoch, ktoré môžete zdieľať na sociálnych médiách. To však neznamená, že sa dá zanedbávať branding.

Aj keď máte vynikajúci produkt, nikto sa nebude druhýkrát venovať, ak je vaša značka bežná. Inými slovami –

Branding je spôsob, ako upútať pozornosť

Akonáhle budete mať slušné množstvo obsahu pripravené, práca na vašu značku. Tráviť čas a peniaze na to. Ak to rozpočet umožňuje, nie choďte za 5 $ grafik – väčšina z nich sú amatéri, ktorí chcú rýchlo zarobiť (bez urážky). Po vytvorení loga pre svoj produkt / webovú stránku ho môžete použiť ako profily sociálnych médií. Odporúča sa používať rovnaké logo ako favicon vašich stránok. To ešte viac zvyšuje povedomie o vašej stránke o značke! Ak pracujete na malom projekte a potrebujete rýchlu opravu, nájdete veľa bezplatných faviconov z webov ako IconFinder.

18. Neodstránenie predvolených príspevkov

predvolené príspevky

Jedným zo základných kameňov WordPress je urobiť publikovanie na webe intuitívne proces. Po týchto krokoch vygeneruje WordPress niekoľko ukážkových vecí ihneď po dokončení inštalácie. Tieto vzorky sú určené na to, aby vám pomohli začať s programom WordPress – aby vám poskytli pocit, ako vyzerá všetko. Zahŕňajú:

 1. Príspevok s názvom „Ahoj svet
 2. Stránka s názvom „Vzorová stránka
 3. Komentár k „Ahoj svet”Príspevok
 4. Predvolená kategória s názvom „Nezaradené” pre “Ahoj svet”Príspevok

Tieto vzorky by ste mali odstrániť skôr, ako indexujete / odošlete svoj web do vyhľadávacích nástrojov. bohužiaľ, tisíce webových stránok zabudli odstrániť vzorový príspevok a stránku. V tisícoch kópií rovnakých údajov sú teda tisíce kópií všetko tieto webové stránky.

To je zlé. Vieš uhádnuť prečo? Je to hlavne z dvoch dôvodov:

 1. Pretože (neúmyselne) hosťujete duplicitný obsah, vaše skóre SEO má nepriaznivý vplyv. V niektorých prípadoch sa dokonca považujú za spam,
 2. To vyzerá naozaj neprofesionálny a zdá sa, že ste svojim návštevníkom nedbalí.

Riešenie

Ak ste vzorové príspevky neodstránili, mali by ste tak urobiť okamžite. Navštívte Google Web Central, vyhľadajte vzorové stránky zo zoznamu indexovaných stránok a odošlite žiadosť o zrušenie indexovania. Tým sa urýchli proces odstránenia stránky z indexu vašich stránok.

19. Publikovanie neúplných príspevkov

neúplné príspevky

Áno, niektorí ľudia to robia. Ak ste jedným z nich, dôrazne odporúčam proti. Tu je dôvod:

 1. Po zverejnení príspevku WordPress automaticky pinguje množstvo vyhľadávacích nástrojov, ktoré nakoniec začnite indexovať svoju stránku. Po indexovaní stránky bude nasledujúca iterácia indexovať rovnaký stránka sa zvyčajne stane po a dlho Závisí to aj od toho, ako populárny je váš web. Počas tohto intervalu môžete svoj príspevok aktualizovať novým obsahom, ale výsledkami neodrazí sa to, kým veľa neskôr. Toto v podstate poškodzuje vaše SEO kampane do značnej miery.
 2. Keď ľudia navštívia váš web prostredníctvom sociálnych médií a zistia, že vaše príspevky nie sú úplné, sú opustiť vaše stránky – a dokonca sa im dokonca aktívne vyhnúť.

liek

Niekedy nie je možné zverejniť všetok váš obsah naraz. Na jeden príspevok môže byť jednoducho veľa obsahu a / alebo nie dosť času alebo príliš veľa obsahu. Riešenie je jednoduché –

Rozdeľte a dobyte – rozdeľte ho na menšie príspevky

Táto technika funguje naozaj dobre. Vo WPExplorer používame kombináciu dvoch vecí:

 1. Napríklad sme rozdelili (skutočne dlhé) príspevky na dve časti
  • Marketingové tipy pre témy WordPress – 1. časť
  • Marketingové tipy pre témy WordPress – 2. časť
 2. Vytvorte nový post-series. Vezmite si napríklad túto sériu príspevkov. Každý týždeň zdieľam nový obsah o chybách začiatočníkov programu WordPress. Vďaka tomu bude publikum stále zapojené a nemusím sa obávať, že to všetko napíšem naraz.

Prípadová štúdia – MacRumors

Naozaj cool a mierne odlišné vykonávanie príspevok série nápad robia MacRumors. Pokrývajú najnovšie technológie spoločnosti Apple – predtým, ako ich spoločnosť Apple oficiálne uvedie na trh. Napríklad, pozrite sa na ich pokrytie na internete iPhone XR. K dispozícii je hlavná stránka, ktorá obsahuje všetky informácie na prvý pohľad. Potom jednoducho odkazuje na všetko predtým súvisiaci obsah v rámci časovej osi.

TIP: Vždy môžete experimentovať s rôznymi technikami a plánmi publikovania a používať tú, ktorá najlepšie funguje s výklenkom vášho webu.

20. Nepoužívanie responzívneho dizajnu

RWD

Google začali lepšie hodnotiť weby v závislosti od toho, ako dobre fungujú na mobilných zariadeniach. Veľmi skoro idú stanovili sankcie stránky, ktoré nereagujú na mobily. Takmer každá bezplatná téma WordPress (zabudnite na prémiu) vydaná dnes je mobilné reagujúce.

Jeho rok 2015. A nie je na to ospravedlnenie.

Ak váš web nejakým kozmickým zázrakom nereaguje na mobilný telefón, pokračujte a aktualizujte ho. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám s tým pomôžu –

 • Ak ste agentúra s mnohými problémami so značkou, najmite profesionálneho návrhára, aby presunul svoju aktuálnu tému WordPress do rámca, ako je napríklad Genesis alebo Total framework. V budúcnosti to bude nesmierne prospešné.
 • Ak téma nemá responzívnu verziu a nechcete ho zmeniť, môžete použiť mobilný modul Jetpack, ktorý jednoducho vytvorí verziu vášho webu optimalizovanú pre mobilné zariadenia / tablety..

V takom prípade však nebude vzhľad vašej stránky konzistentný (rôzne dizajnové a farebné schémy na rôznych zariadeniach). Môže to nepriaznivo ovplyvniť vaše úsilie o budovanie značky v dôsledku nekonzistentnosti. Preto sa dôrazne odporúča, aby ste dostali štandardnú tému WordPress, ktorá je založená na HTML5 (t. J. Je v podstate odolná voči budúcnosti) a má správnu responzívnu verziu..

21. Nepoužívanie detských motívov

Dieťa Témy WordPress

Začiatočníci WordPressu nemajú technické know-how, aby mohli začať upravovať vzhľad témy WordPress. Preto uprednostňujú zmenu z jednej témy na ďalšiu. Hovorili sme o tom v časti 2 tejto série, bod 7. Akonáhle získate „pocit“, ako veci fungujú okolo WordPress, možno budete chcieť začať experimentovať s vecami.

To je skvelé, ale skúste si spomenúť na našu malú prednášku o testovaní nových vecí na živom webe WordPress (časť 1, bod 2). Povedzme, že dodržiavate všetky tieto pravidlá a začnete upravovať tému na sekundárnej (alebo klonovanej) inštalácii WordPress. Napriek tomu sú niečo zle s tým. Nepoužívate detskú tému.

Témy pre deti 101

Dieťa téma WordPress je rozšírenie nadradenej témy. Zdedí všetky atribúty z nadradenej témy a pripojí k nej svoje vlastné úpravy. (Samozrejme zmeny, ktoré ste zakódovali).

Zvážte prípad, keď nepoužívate detskú tému. Priamo editujete rodičovská téma. Povedzme, že chcete upraviť rodinu písiem témy a rozloženie. Pravdepodobne by ste začali upravovať tému stylesheet.css a functions.php Súbory. Tu leží problém.

Štandardné témy WordPress sa neustále aktualizujú, aby vymazali chyby, zlepšili výkon, odstránili zastarané prvky, pridali nové funkcie alebo jednoducho držali krok s najnovšou verziou WordPress. Rovnako ako je dôležité aktualizovať jadro WordPress, musíte aktualizovať aj tému WordPress.

Keď aktualizujete nadradenú tému, všetky zmeny vykonané v tejto téme sú stratený. Po aktualizácii sa stratia všetky zmeny, ktoré ste vykonali v téme. Preto sa odporúča vždy pri zmene témy použite podradenú tému.

Keď použijete podradenú tému, všetok kód z nadradenej témy sa automaticky zdedí. Môžete pridať nové vlastnosti alebo upraviť existujúce (napríklad rodinu fontov). Vlastnosti vás nie modifikovať návrat k svojej pôvodnej definícii (ktoré sú definované v nadradenej téme), pretože už sú zdedené.

Prínos

 • Všetky zmeny témy usporiadané do súboru.
 • Po aktualizácii nadradenej témy sa nové funkcie automaticky zdedia na podradenú tému.
 • Získate aktualizácie bez straty vlastných úprav.

Dieťa témy WordPress sú naozaj ľahké zostavenie. Začnite oficiálnym kódom WordPress.

22. Nepoužitie vyrovnávacej pamäte WordPress

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress

Vyrovnávacia pamäť vášho servera WordPress výrazne zlepší výkon a dlhodobo spotrebuje menej serverových prostriedkov. To je skvelé pre zlepšenie skóre SEO, pretože Google miluje rýchle webové stránky. Okrem toho vaši návštevníci radi obsluhujú superrýchlu webovú stránku (ktorá zlepšuje dojem používateľa) a zároveň poskytuje minimálnu záťaž na váš server. Toto je ideálne pre zdieľané hostiteľské prostredia, kde sú zdieľané zdroje servera. Máme celú post-sériu o ukladaní do vyrovnávacej pamäte WordPress, ktorá vysvetľuje, čo to je, ako to funguje a ako to implementovať..

23. Komentáre nie sú moderované

Moderovanie komentárov

Pripomienky začínajú plynúť z internetu najprv deň iba za nasledujúcich okolností:

 • Váš obsah sa objaví v Reddit alebo Digg
 • Získava vírusové na sociálnych médiách
 • Oznamujete svoj blog svojim priateľom a rodine
 • Už máte obrovskú e-mailovú základňu, na ktorej oznamujete svoju novú webovú stránku

Vo všetkých ostatných prípadoch nastáva stály tok pripomienok čas. Závisí to aj od toho, ako je váš obsah pútavý alebo ako uzatvárate svoje príspevky. V každom prípade, akonáhle začnú prichádzať komentáre, mali by ste začať komentovať. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám s tým pomôžu –

 • Nainštalujte si napríklad doplnok proti spamu, Akismet.
 • Môžete tiež použiť doplnok na správu komentárov, ako je napríklad Disqus alebo Livefyre. To vám ušetrí bremeno inštalácie doplnkov na prihlásenie do spoločnosti
 • Neschvaľujte všetky komentáre, ktoré sa vás objavia. Prečítajte si komentár. Ak ide o návnadu na odkaz, zmeňte meno komentátora. Ak niekto s názvom „najlepší vlasový kúpeľ boston“ píše „vďaka, som zistil, že je to veľmi dôvtipné“, zvyčajne to znamená, že robot (používaný na hromadné komentovanie) má dobrý algoritmus!
 • Akonáhle sa spamový front alebo rozbité komentáre začnú prekvitať, vyprázdnite ho. Tým sa zníži veľkosť vašej databázy WordPress, pretože v nej sú uložené všetky komentáre (spam alebo iné).

24. Nesprávna rovnováha medzi kategóriami a značkami

07-KATEGÓRIE-tags

Zatiaľ čo značky majú tendenciu indexovať sa rýchlejšie, z dlhodobého hľadiska bude vždy dobre vyhratá dobre štruktúrovaná webová stránka. Niektorí odborníci na SEO vám hovoria, aby ste používali čo najviac značiek. „Názov príspevku? Použiť ako značku! “

Urobte si láskavosť a nie počúvaj ich. Dôverujte iba blogom s autoritami ako Moz, SEJ alebo Matt Cutts – ľuďom, ktorí vedieť o čom hovoria. Toto je všeobecné pravidlo, pokiaľ ide o značky a kategórie. Pretože väčšina z nás tu je nadšencami WordPressu, vezmime si to ako príklad.

Predpokladajme, že naše stránky majú nasledujúce kategórie –

 • Tipy
 • návody
 • Zoznamy tém
 • Recenzie produktov
 • mienky

Môžete hlbšie kopať pomocou podkategórií. Napríklad Tipy kategóriu možno spresniť do Bezpečnostné tipy, Tipy týkajúce sa výkonu a Tipy na speňaženie. Ako sa rozhodnete svoje stránky vylepšiť, záleží výlučne na vás.

Na druhej strane so značkami sa musí zaobchádzať citlivo. Udržujte počet značiek na minime. Dôkladne ich spravujte. Napríklad, ak sa váš web zameriava na bezpečnosť, mali by ste použiť bezpečnostné tipy ako značku a nie ako kategóriu. Zvážte nasledujúce príspevky:

 • Recenzia bezpečnostného doplnku WordPress
 • Doplnenie bezplatných bezpečnostných doplnkov pre WordPress
 • Výukový program o tipoch .htaccess na zlepšenie bezpečnosti
 • (Stanovisko) Prečo by bezpečnosť WordPress mala byť prioritou

Všetky tieto príspevky majú jednu spoločnú vec – bezpečnosť. Každá z nich patrí do inej kategórie. Namiesto toho, aby ste každému z týchto príspevkov priradili viaceré kategórie, priraďte ako značku jednu kategóriu a „bezpečnostné tipy“!

Neexistuje žiadne „dokonalé“ riešenie, na ktorom z nich sa dá použiť – značka alebo kategória? Dôležitou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať, nie je ich nadmerné využívanie. Spoločnosť Google sa stáva múdrejším. Zahrajte si hru spravodlivo (čo bude určite vyžadovať značné množstvo času a úsilia). Na konci dňa sa na vašej stránke objaví zanedbateľný pokles v prevádzke, zatiaľ čo iní sa rozpadnú pri vydaní nového vyhľadávacieho algoritmu..

Posledné dva tipy sú moje obľúbené. Zaviazal som sa ich, pretože som si istý, že 99% používateľov WordPress má na prvý pokus.

25. Indexovanie vášho webu po inštalácii

Indexovanie vášho webu po inštalácii

Počas záverečných fáz inštalácie programu WordPress získate malé začiarkavacie políčko s textom „Povoliť vyhľadávacím programom indexovať moje stránky“. Vtedy nemáte žiaden obsah na indexovanie, však? Aj keď ste všetko naplánovali, je pravdepodobné, že zmeníte niektoré funkcie, ako sú značky a kategórie.

Moja rada je zrušiť začiarknutie tohto políčka počas inštalácie. Po pripravení 2-3 príspevkov na publikovanie nastavenie vráťte. To je možné vykonať z Informačný panel WP> Nastavenia> Čítanie > Povoliť vyhľadávacím nástrojom indexovať moje stránky. Po dokončení príspevok zatiaľ neuverejňujte!

Prejdite na stránku Google / Bing Webmaster Central a zaregistrujte svoje stránky manuálne. Po odoslaní žiadosti zamierte späť a uverejnite príspevok. WordPress bude teraz pingovať všetky vyhľadávacie nástroje týkajúce sa vášho nového príspevku.

Tento tip je skôr návrhom, ktorý vychádza z praktických skúseností. Vyhľadávacie nástroje sú veľmi dobré pri stanovovaní priorít obsahu vašich stránok. Keď zistia, že nejaký obsah alebo príspevok alebo stránka chýba, nakoniec ho odstránia! Je to len preto, aby sme vám pomohli s novým obchodným úsilím.

26. Bonusový tip – začnite vytvárať zoznamy e-mailov

Začnite vytvárať zoznam e-mailov

Než som si prečítal blog Jon Chowa, nevedel som o dôležitosti zoznamu e-mailov. Nerobte rovnakú chybu ako ja! E-mailové informačné bulletiny sú jedným z najdôležitejších aspektov akéhokoľvek online obchodu! Sú stále zeleným zdrojom prenosu na požiadanie, ktorý sa iba zvyšuje. Môžete získať zadarmo starí s e-mailový marketing softvér, ako je MailChimp.

Nad tebou

Týmto sa uzatvára naša post-séria. Tento magický okamih som prežil, keď som dostal svojho prvého e-mailového predplatiteľa alebo prvý komentár v mojom blogu. Teraz, keď sa obzriem na chyby, je mi ľúto. Pretože ja Učil sa od nich. A dnes ich zdieľam s vami. Takže ak ste sa už dopustili niekoľkých alebo všetkých týchto chýb, necítite sa (ani na sekundu) zle.

Prečo padáme, pán Wayne?

V časoch, ako sú tieto, mi Alfredova otázka dáva inšpiráciu. Batmanova odpoveď omladzuje moju dušu –

Vstať a znova bojovať

Nebudem vás žiadať, aby ste sa vyjadrili, pretože už máte (ako vždy). Ďakujem za to! Dúfam, že ste sa z tejto poštovej série naučili niečo nové. Ak máte príbeh, ktorý chcete rozprávať, alebo tip na zdieľanie, radi sa dozvedia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me