3 kľúčové kroky na zvýšenie rýchlosti načítania stránok WordPress pomocou vyrovnávacej pamäte

Rýchlosť stránky je mimoriadne dôležitým faktorom úspechu vašej webovej stránky. Zjednodušene povedané, ak sa váš web nenačíta rýchlo, ľudia sa nebudú držať dostatočne dlho na to, aby zistili, čo im môže ponúknuť. Bolo to dokázané (možno najskvelejšie Google a Amazonka), že vyššia rýchlosť načítania vedie k väčšej angažovanosti a vyššiemu predaju. Nehovoriac o tom, že pomalé stránky vás môžu doslova dostať ‘červená označená‘Na Google dosť skoro.

Našťastie, WordPress ako platforma ponúka úžasnú rovnováhu medzi funkčnosťou a rýchlosťou. To znamená, že musíte vedieť, ktoré nástroje WordPress je potrebné využívať a ako. V tomto príspevku vás preto prevedieme niekoľkými spôsobmi, ako môžete zvýšiť rýchlosť svojich webových stránok WordPress. Od bezplatných doplnkov až po hostingové riešenia vám ukážeme optimálne kroky na zabezpečenie toho, aby sa netrpezliví návštevníci neodvrátili od vašich stránok..

Čo je to Caching?

Pokiaľ ide o skúmanie sveta ukladania do pamäte, je ľahké sa zmýliť v technickom žargóne, ale v skratke je ukladanie do pamäte technológiou, ktorá optimalizuje spôsob opätovného použitia predtým požadovaných údajov. Udržiavaním často požadovaných objektov na ľahko prístupnom mieste minimalizujete potrebu opakovaného získavania rovnakých údajov (ak to nie je potrebné).

Statické obrázky, ako sú logá, sú vynikajúcimi kandidátmi na ukladanie do pamäte cache, pretože sa nikdy nezmenia a sú súčasťou mnohých požiadaviek na stránku. Ukladanie do vyrovnávacej pamäte umožňuje takéto objekty ukladať lokálne (t. J. V počítači používateľa), aby sa pri každom novom načítaní stránky opakovane nestahovali..

Mali by ste sa starať o ukladanie do vyrovnávacej pamäte?

V tomto príspevku sa zameriame na ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ale v skutočnosti je oveľa viac, čo môžete pozitívne ovplyvniť rýchlosť načítania svojich stránok. Presnejšie povedané, medzi niektoré faktory s vysokým dopadom patrí téma, doplnky a obrázky. Viac informácií o nich nájdete v mojom nedávnom príspevku o výkonnosti a rýchlosti WordPress.

Ale odpovedať na otázku: Áno, určite mali by starostlivosť o ukladanie do pamäte cache; z dôvodov uvedených v úvode, ak nič iné. Aj keď je možné mať pomerne rýchly web bez ukladania do vyrovnávacej pamäte, infraštruktúra WordPress prakticky vyžaduje, aby ste zahrnuli riešenie ukladania do vyrovnávacej pamäte, aby ste sa uistili, že rýchlosť stránky je taká rýchla, ako by mala byť. Takže bez ďalších okolkov, pokračujme tromi kľúčovými spôsobmi, ako môžete zvýšiť rýchlosť načítania stránok WordPress pomocou vyrovnávacej pamäte!

1. Vyberte doplnok vyrovnávacej pamäte WordPress

Ako základnú súčasť mojej inštalácie WordPress vždy inštalujem doplnok cache pre WordPress. Päť doplnkov WordPress uvedených nižšie sú podľa môjho výberu, päť nižšie uvedených možností predstavuje crème de la crème. Odporúčam skontrolovať každého z nich a urobiť črevné rozhodnutie o vašich preferenciách, pretože neexistuje žiadna „správna“ možnosť ako taká.

Celková medzipamäť W3

Celková medzipamäť W3

Spomenul som to Celková medzipamäť W3 v ďalších článkoch. Má prémiovú verziu a ponúka zľavu pri pridávaní MaxCDN (niečo, na čo sa neskôr dostaneme). Všeobecné nastavenie zahŕňa stránku, databázu, objekt a vyrovnávaciu pamäť prehliadača, CloudFlare kompatibilita a možnosti pre špecializovaných Lakovacie servery.

ZenCache (predtým Quick Cache Lite)

ZenCache

ZenCache, ako W3 Total Cache, má prémiovú verziu. Aj keď existuje veľa možností, základná inštalácia je veľmi jednoduchá. Verzia Pro v súčasnosti podporuje Amazon CloudFront (špecializované CDN), ale bude pracovať aj s mnohými inými populárnymi CDN.

WP Rocket

WP Rocket

WP Rocket využíva ako medzipamäť prehliadača na strane klienta (obrázky, súbory JS a CSS), tak aj statické stránky na strane servera, ktoré obmedzujú spracovanie kódu PHP. Vývojár tiež poskytuje softvér na prehľadávanie webu, ktorý vám vyhľadá a uloží súbory do vyrovnávacej pamäte. Doplnok podporuje CDN a je kompatibilný s CloudFlare.

Najrýchlejšia vyrovnávacia pamäť WP

Najrýchlejšia vyrovnávacia pamäť WP

Najrýchlejšia vyrovnávacia pamäť WP softvér vytvára statické súbory HTML z PHP a MySQL. Automatizuje minimalizáciu HTML a CSS, zreťazenie CSS a JS, umožňuje kompresiu GZIP a využíva vyrovnávaciu pamäť prehliadača. Je kompatibilný s CloudFlare a MaxCDN.

Super vyrovnávacia pamäť WP

Super vyrovnávacia pamäť WP

Super vyrovnávacia pamäť WP je CDN povolené s MaxCDN, ale nie je kompatibilné s CloudFlare. Ponúka vyrovnávaciu pamäť prehliadača. Ukladá súbory do vyrovnávacej pamäte tromi rôznymi spôsobmi podľa rýchlosti: Mod_Rewrite, kód PHP a staršie ukladanie do pamäte cache.

2. Vyberte optimálne riešenie hostenia

Väčšina ľudí nepotrebuje špecializovanú hostingovú platformu navrhnutú na optimalizáciu výkonu WordPress. Ak si to však môžete dovoliť, život môže byť oveľa jednoduchší.

Spravované služby vyžadujú väčšie finančné investície, ale na oplátku poskytujú ďalšie podporné funkcie, ako je správa, zálohovanie a bezpečnosť. Poskytujú tiež pokoj. Zverejnili sme komplexnú recenziu špecializovaných hostingových platforiem WordPress. Niekoľko populárnych hostingových platforiem spravovaných WordPress je tu skvelá voľba:

  1. WPEngine
  2. Chrám médií
  3. Hosting zotrvačníka

Odporúčam porovnávať hostingové platformy optimalizované pre WordPress z hľadiska funkcií, ceny a možných technických obmedzení alebo obmedzení. WPEngine, Pressidium a Pressable sú napríklad pripravené na CDN. Zotrvačník však ponúka služby MaxCDN v porovnaní s stránkou Pagely, ktorá používa PressCDN. Obidve poskytujú ďalšie funkcie, ako je ukladanie stránok do pamäte cache a administratívne služby, ako je spoľahlivosť prevádzkyschopnosti, zálohovanie, škálovateľnosť a bezpečnosť.

SiteGround, lacnejšia hostingová platforma, používa doplnok WordPress SuperCacher. Hostingové spoločnosti ako GoDaddy a Bluehost tiež ponúkajú spravované doplnkové služby, ako je CloudFlare. Odporúčame vám, aby ste svoje možnosti starostlivo preskúmali, pretože niektoré webové stránky ukladajú technické obmedzenia pre špecializované webové služby, ako je CDN.

DreamPress, porovnateľný s verziami WPEngine a GoDaddy vyššie, používa ukladanie vyrovnávacej pamäte Varnish pomocou doplnku Varnish HTTP Purge. Cloudways, ďalší príklad služby, prevádzkuje proprietárnu platformu VMAN, používa doplnok Total Cache doplnku WordPress W3 a podporuje servery Varnish, Memecached, NGinx a Apache..

3. Vyberte sieť distribuovanú podľa obsahu

 Sieť distribuovaná podľa obsahu (CDN) zvyšuje výkon načítania stránky pomocou siete geograficky samostatných fyzických serverov, ktoré zdieľajú statické stránky uložené v pamäti z obsahu vášho webu. Najbližší prístupný server bude efektívne obsluhovať náhodné požiadavky na obsah.

CDN je „kúzelná strela“ dostupná prostredníctvom mnohých doplnkov WordPress, napríklad W3 Total Cache, ak je možné obsah vašich webových stránok distribuovať čitateľom ako statické súbory. Hostiteľské plány ponúkajú túto možnosť doručenia. Amazon CloudFront, predná časť služby Amazon Web Services (AWS) spoločnosti CDN je príkladom tohto druhu webových služieb. Niektoré z vyššie uvedených doplnkov sú kompatibilné s CDN. MaxCDN a CloudFlare sú spravované hostingové platformy uvedené nižšie, ktoré tiež ponúkajú CDN.

CDN určite nie je nutnosťou, ale môže byť veľký rozdiel v rýchlosti načítania stránky. Predstavuje dodatočné náklady, preto je na vás, aby ste určili jeho hodnotu. Ak ty robiť Ak sa rozhodnete pre prijatie CDN, máte najlepšiu pozíciu na výber doplnku z vyššie uvedeného zoznamu, ktorý obsahuje riešenie CDN. Ak je to možné, vždy je najlepšie skonsolidovať riešenia!

záver

Vkladanie do vyrovnávacej pamäte môže byť dosť ohromujúce, ale viem, ale tri vyššie uvedené kroky sú v ich konkrétnom poradí z dobrého dôvodu: Mali by ste sa zaoberať každým z nich v súlade s vašimi požiadavkami..

Aj keď to nie je nevyhnutnosťou, dôrazne sa odporúča použitie doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Výber špecializovaného poskytovateľa hostingu vám môže uľahčiť život – aj keď za cenu. Využitie siete CDN nie je potrebné, ale je to ďalší logický krok, pokiaľ ide o zvýšenie rýchlosti načítania.

Na záver, váš web nebude nikdy „dostatočne rýchly“. Vždy môžete vykonať zvýšenie účinnosti. Mali by ste však urobiť primerané úsilie, aby ste sa ubezpečili, že váš web nie je príliš pomalý, a v skutočnosti vám dokonca aj bezplatné riešenia (ako napríklad W3 Total Cache) môžu dosiahnuť dlhú cestu k vášmu cieľu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me