3 menej známe tipy na správu obrázkov vo WordPress

menej známe tipy na správu obrázkov wordpress
 1. 1. Ultimate Guide to WordPress Správa obrázkov
 2. 2. Aktuálne čítanie: 3 menej známe tipy na správu obrázkov vo WordPress
 3. 3. WordPress Image SEO Chyby a ako ich opraviť

Vitajte na druhom mieste v Ultimate Guide to Image Management vo WordPress. Prvý príspevok sa týkal začatia na pravej nohe. Naučili sme sa, kedy používať formát obrázkov JPG alebo PNG (aj keď s prísnymi príkladmi), a niekoľko tipov na správne odovzdanie obrázka skladu..

V dnešnom príspevku sa pozrieme na niektoré z technických aspektov údržby a správy obrázkov na vašom webe WordPress.

 • Čo sa stane s vašimi obrázkami, keď zmeníte webovú adresu stránky alebo presuniete servery?
 • Čo ak máte na svojom webe viacerých autorov a niektorí z nich odkazujú na externé obrázky? Ako zabezpečíte, aby boli tieto obrázky hostené na vašom serveri?
 • Čo sa stane, keď niekto prepojí vaše obrázky? btw čo je hotlinking?

Toto sú niektoré z otázok, na ktoré odpovieme v dnešnom príspevku. Ako vždy v našej sérii príspevkov, začíname s tým, prečo a potom prejdeme k tomu, ako na to. Začnime!.

Tip č. 1: Správa obrázkov s aktualizáciami webových adries stránok

Toto je jedna z najčastejších chýb, s ktorou sa stretávame s používateľmi systému WordPress.

Kedy sa zmení adresa URL stránok WordPress?

Najprv však musíme pochopiť kedy URL webových stránok sa pravdepodobne zmení. Nasledujú tri najbežnejšie scenáre.

1. Prechod na nové doménové meno

Webová adresa stránky sa aktualizuje, keď zmeníte názov domény. Napríklad Moz bol predtým známy ako SEOMoz. Vďaka svojej novej značke museli aktualizovať všetky existujúce adresy URL obrázkov, PDF, pridružených odkazov atď. Zo seomoz.com na moz.com.

2. Zmena inštalačného adresára WordPress

Webová adresa sa tiež zmení, keď zmeníte umiestnenia vašej inštalácie WordPress. V skutočnosti je to jeden z najbežnejších prípadov.

WordPress sa nainštaluje do nového predvoleného adresára s názvom blog. Veľa začínajúcich používateľov WordPress nevedomky skončí inštaláciu WordPress v systéme Windows example.com/blog.

Až neskôr si uvedomia, že chcú presunúť WordPress do koreňovej domény, t. example.com. (Ak ste produktová alebo servisná spoločnosť, ktorá zahrnula marketing obsahu v neskorších fázach, mali by ste súvislosť.)

Akonáhle sa WordPress presunie do koreňového adresára, webová adresa sa zmení z example.com/blog spravodlivo example.com. Akýkoľvek obrázok, PDF (alebo akýkoľvek mediálny súbor v tejto veci) bude vyzerať asi takto:

 • OLD: example.com/blog/ebook.pdf
 • NOVÝ: example.com/ebook.pdf

3. Prechod medzi inscenovanými a produkčnými (živými) servermi

To je bežné u blogov s vysokou návštevnosťou alebo webových stránok pre elektronický obchod, kde každá chyba má za následok pokles konverzií. Ak používate spravovaného hostiteľa, napríklad WPEngine alebo zotrvačník, migrácia na a zo stagingového servera môže byť veľmi jednoduchá. (Btw, my vo WPExplorer používame WPEngine už tri roky v rade a nikdy sme nestáli pred výpadkom!)

Problém nastane, keď niekto odovzdá obrázok alebo odkazy na nejaký príspevok pomocou adresy URL postupovacieho servera. Keď prenesiete svoje stránky späť na aktívny server, odkazy na pracovné stanice sa použijú pre obrázky, ktoré boli odovzdané v prostredí pracovného servera. Preto by sa tomu malo v ideálnom prípade vyhnúť. Ak si myslíte, že niekto z vášho tímu mohol nahrať obsah v pracovnom prostredí, môžete použiť opravu, ktorú sa chystáme zdieľať nižšie.

V podobnej poznámke by sa niektorí z vás mohli pýtať – Aká je škoda pri používaní odkazov zo stagingového servera? Nezachráni to šírku pásma z aktuálneho / živého webu?

Nie je zlé myslieť si to. V skutočnosti sa to však zriedka stáva. Tu je dôvod:

 1. Pracovný server zvyčajne pracuje s nižšími zdrojmi. Rušili by ste rýchlosť webu, ktorá by negatívne ovplyvnila dojem používateľa.
 2. V mnohých prípadoch sa koreňový odkaz staging / testovacieho servera neustále mení – čo môže viesť k tony prerušených odkazov. Predstavte si 3000-slovný tutoriál s rozbitými obrazovkami všade. Ako by sa to cítilo?
 3. To by malo tiež negatívny vplyv na vaše SEO. Pamätajte, že vyhľadávanie obrázkov na stránkach Google je stále zdroj organickej premávky. Ak obrázok nepatrí do vašej domény, strácate pri bezplatnej organickej premávke a SEO body!

Čo sa snažíme vyriešiť?

Teraz, keď to vieme kedy zmení sa webová adresa stránky WordPress, ukážme príklad, kde je potenciálny priestor pre chyby. Odkazy, ktoré boli automaticky vygenerované (napríklad pridružené odkazy), nemajú problém. Odkazy, ktoré boli manuálne vložené do príspevkov a stránok (napríklad interné odkazy, odkazy na obrázky atď.), Sa však musia aktualizovať manuálne.

Všetci používame obrázky v našich príspevkoch a stránkach. Typickým príkladom odkazu na obrázok je:

http: //mywpsite.tld/wp-content/uploads/year/month/image-name.png

Keď sa zmení webová adresa vášho webu WordPress, zdrojové odkazy všetkých obrázkov mali by tiež zmeniť na:

http: //newwordpressdomain.tld/wp-content/year/month/image-name.png

Nielen obrázky, všetky odkazy (vrátane odkazov medzi poštami, mediálne súbory, súbory PDF atď.) Sa musia aktualizovať.

Dobre, vyzerá to, že sme problém podrobne prediskutovali. Teraz sa pozrime, ako problém vyriešiť raz a navždy. Ako vždy máme na záchranu doplnok WordPress!

Aktualizácia webových adries Velvet Blues

Výmena adresy URL vo WordPress – so súhlasom doplnku Velvet Blues Update URLs

Pamätajte, ako sme použili Nájsť a nahradiť funkcie Microsoft Word? To je v podstate to, čo robí doplnok! to nálezy staré adresy URL na stránke alebo uverejňujú obsah a nahrádza s novými adresami URL. Týmto spôsobom sa odkazy na obrázky aktualizujú vo všetkých vašich príspevkoch.

Okrem toho môžete rozšíriť funkčnosť doplnku tak, aby ste našli / nahradili adresy URL v odkazoch na stránky, výňatkoch, prílohách, vlastných poliach a meta boxoch..

Uvádzame niekoľko príkladov starých adries URL na vašom webe:

 • Ak ste sa sťahovali zo servera postupovania, stará adresa URL by bola niečo ako: hostname.com
 • Ak ste menili / aktualizovali názov domény, jednoducho použite nový názov stránky.
 • Ak ste ako protokol použili protokol https, nahraďte reťazec http textom https..

V našom príklade sme pôvodnú webovú adresu nahradili z http://seomoz.com na https://moz.com. Po zadaní starej a novej adresy URL jednoducho kliknite na Aktualizujte adresy URL TERAZ. Doplnok sa prehľadá všetko vaše príspevky a stránky a použite jeho hľadanie a nahradenie mágie. Všetky vaše adresy URL sa aktualizujú na Nová adresa URL hodnota

Upozornenie: Skenovanie a nahrádzanie viacerých príspevkov a stránok môže byť náročné na zdroje, najmä ak váš blog WordPress obsahoval stovky príspevkov. Ak ste vybrali všetky možnosti skenovania (odkazy na stránky, výňatky atď.), Využitie zdrojov by sa výrazne zmenilo. Mnoho aktualizácií webových adries na celom webe by mohlo viesť k dočasnému pozastaveniu vášho hostiteľského účtu z dôvodu nadmerného využívania zdrojov. Tento problém by sa vyskytoval najčastejšie u poskytovateľov zdieľaného hostenia. Preto by som pri spustení doplnku odporúčam trochu opatrnosti.

Tip č. 2: Importovanie externých obrázkov do programu WordPress

Externé obrázky sú tie, ktoré nie sú hostené na vašom serveri. V tomto návode sa naučíme, ako rýchlo a efektívne importovať všetky externé obrázky na svoju vlastnú stránku WordPress.

Kvôli prehľadnosti predpokladajme, že obrázky používame s riadne licencie (inak by sme spolu mohli pristúpiť v inej diskusii!).

Z dôvodu rýchlej rekapitulácie sú dva dôvody, prečo by sme na našej stránke WordPress nemali používať externé obrázky:

 • Spotrebúvajú šírku pásma iných ľudí, čo nie je naozaj fér.
 • Zranenia nášho skóre SEO skóre.

Pozrime sa na nasledujúci príspevok. Je dosť ťažké pochopiť, či príspevok používa externý obrázok pomocou vizuálneho editora.

Vizuálny editor WordPress

Pokiaľ sa, samozrejme, nepresťahujeme Textové zobrazenie editora WordPress.

Textové zobrazenie editora WordPress, odhaľujúce zdrojový kód HTML obsahu príspevku.

Vidíme, že tento obrázok je v skutočnosti hostený na imgur.com – populárnej webovej stránke poskytujúcej obrázky. Aby sme to vyriešili, musíme:

 • Stiahnite si obrázok
 • Nahrajte ho do WordPress
 • Aktualizujte odkaz v príspevku

Viete si predstaviť opakovanie všetkých týchto krokov pre každý obrázok pre všetky príspevky? Nájdenie všetkých externých obrázkov bude trvať niekoľko dní! Takže musí existovať riešenie, však? Alebo to vychovávam len preto, aby som vás sklamal?

Samozrejme, že nie! Existuje riešenie. A ako vždy, je to úžasný bezplatný doplnok WordPress.

Ako importovať externé obrázky do WordPress

Jednou z prvých vecí, ktoré sa mi na tomto doplnku páčia, je jeho samotné meno. Je to jasné, svieže a k veci. Ak chcete začať, stiahnite a nainštalujte Importovať externé obrázky zapojiť. Aktivujte doplnok a prejdite na stránku Panel WordPress> Médiá> Importovať obrázky

Mali by ste vidieť panel volieb, ako je tento:

Importovať možnosti doplnku WordPress pre externé obrázky

Ak si všimnete v pravom dolnom rohu, uvidíte, že doplnok už identifikoval príspevky obsahujúce externé obrázky.

V našom príklade sme tento doplnok spustili v pracovnom prostredí, a preto máme iba jeden príspevok s jedným externým obrázkom.

Teraz stačí kliknúť na Importovať obrázky začať proces. Po dokončení by sa mala zobraziť podobná potvrdzovacia správa o celkovom množstve importovaných obrázkov.

Voliteľne môžete tiež vylúčiť obrázky na základe názvu domény. Je to užitočné, ak máte špeciálne odkazy na sťahovanie obrázkov (z platených externých webov na hosťovanie obrázkov, ako je Photobucket), ktoré nechcete nahradiť..

Po dokončení importu obrázkov, ak skontrolujeme galériu médií, zobrazia sa všetky importované obrázky.

Obrázky sa automaticky importujú a ukladajú do mediálnej knižnice WordPress.

Dobre, takže obrázky sa importujú do galérie médií WordPress. A čo obsah príspevku? Ukazujú stále na starú adresu URL obrázka? Rozhodne nie!

Doplnok tiež nahradí odkaz na súbor obrázka novou adresou URL, t. J. Odkazom na vašu doménu!

Po importovaní sa aktualizujú aj odkazy na obrázky.

Vplyv na výkon: Podobne ako pri problémoch so spotrebou zdrojov, o ktorých sme diskutovali v doplnku na aktualizáciu adresy URL, aj pri importovaní externých obrázkov do programu WordPress sa spotrebuje spravodlivý podiel serverových prostriedkov. Našťastie vývojár zaviedol opatrenia na kontrolu používania servera. Doplnok naskenuje maximálne 50 príspevkov na hovor (t. J. Pri návšteve alebo obnovení stránky s nastaveniami doplnku). Tiež obmedzuje maximálny počet obrázkov na 20 na dovozné volanie.

Tip č. 3: Ako zabrániť prepojeniu obrázkov v programe WordPress

Jednoducho povedané, hotlinking znamená putovanie mestom po rezervácii Uber niekoho iného. Premýšľajte o tom. Môžete si rezervovať Uber pre dochádzanie a cudzinec nejako dokáže ukradnúť vašu rezerváciu a použiť ju podľa vlastnej vôle. Platíte za ich jazdy. Teraz si predstavte, či niekto mohli by ste si vziať svoju rezerváciu Uber – použiť ju, akokoľvek chcú – ako dlho chcú – a nemôžete s tým urobiť prekliatu vec.

dobre, obrazové prepojenie je trochu podobný. Ľudia robia vaše obrázky a používajú ich na svojich stránkach. Získajú slávu a vy nakoniec zaplatíte svoje účty. A s tým nemôžete robiť nič.

Počkaj! Posledný riadok nie je pravdivý. vy môcť s tým niečo urobiť. Koniec koncov, je to WordPress! Pravdepodobne si myslíte, že „Ah Sourav predstaví ďalší doplnok“. Bazzinga! Ja nie som.

1. Nakonfigurujte svoj webový server na prevenciu hotlinkov (Apache alebo NGINX)

Váš webový server je dostatočný na to, aby zabránil ostatným ľuďom v zobrazovaní vašich obrázkov. Dva najbežnejšie webové servery sú Apache a NIGNX. Ak používate Apache ako webový server, môžete zabrániť horúcim odkazom na obrázky v programe WordPress pridaním niekoľkých riadkov kódu do súboru .htaccess. V roku 2013 som o tom napísal krátky návod – dodnes sa uplatňuje.

Ak však ako server wes používate NGINX, potom do svojho konfiguračného súboru NGINX pridajte nasledujúci útržok kódu..

umiestnenie ~. (gif | png | jpe? g) $ {
valid_referers žiadny blokovaný .yourwebsite.com;
if ($ invalid_referer) {
návrat 403;
}
}

vymeniť yourwebsite.com s vaším skutočným názvom domény.

Stručne povedané, tento útržok kódu zabraňuje rýchlemu prepojeniu súborov GIF, PNG a JPG / JPEG. K týmto súborom bude prístupná iba vaša doména a nikto iný. V prípade, že sa niekto pokúsi prepojiť na tieto 3 formáty súborov, dostane chybu 403.

Tu je stručné vysvetlenie kódu, ktorý sa zachytil.

 1. Riadok 1 definuje obrazové formáty. Tu môžete pridať aj video formáty, ako je mp4.
 2. Riadok 2 hovorí NGINX, že žiadosti z vašej domény musia byť povolené. Ak to požaduje iná doména, zablokujte žiadosť.
 3. Riadok 3 hovorí NGINX, čo robiť, ak je žiadosť z nepovolenej domény
 4. Riadok 4 hovorí, že NGINX má vyhodiť HTTP 403 Zakázanú chybu, ak je splnená podmienka v riadku # 3.
 5. Riadky 5 a 6 správne zatvoria kód, aby sa vykonal!

Podobne, ak chcete zabrániť rýchlemu prepojeniu celého adresára, existuje aj útržok kódu.

miesto / odovzdané / {
valid_referers žiadny blokovaný .yourwebsite.com;
if ($ invalid_referer) {
návrat 403;
}
}

Nahraďte / odovzdajte / adresárom, ktorý chcete zabrániť tomu, aby sa naň odkazovalo. V našom príklade sme vybrali predvolený WordPress nahranie adresár. Ak ste ako väčšina z nás, všetky svoje obrázky, súbory PDF a ďalšie mediálne súbory by ste odovzdali pomocou predvoleného programu WordPress uploader, ktorý by ich následne umiestnil do priečinka / uploads /. Chránením hlavného priečinka teda zabránime tomu, aby sa všetky odkazy odovzdávali ako odkazy.

2. Použite CDN na zabránenie horúcim odkazom na obrázky vo WordPress

Prekvapený? Tak som to bol aj keď som o tom prvýkrát čítal. Všetci sme počuli o službe CloudFlare ako o jednom z najlepších bezplatných CDN. Vedeli ste, že ponúkajú aj bezplatnú ochranu odkazov?

Ak chcete povoliť ochranu pomocou odkazu, jednoducho prejdite na hlavný panel účtu CloudFlare a potom Scrape Shield. Prepnite prepínač do polohy ZAPNUTÉ a máte nastavené.

Ak používate Cloudflare, môžete to ľahko povoliť ochranu odkazov vo svojom účte v časti Scrape Shield. Keďže služba Cloudflare je služba úplného servera proxy, nemusíte sa obávať, že na svojom pôvodnom serveri povolíte ochranu pomocou rýchlych odkazov.

Ak používate prémiovú službu CDN, ako je StackPath CDN alebo KeyCDN, všetko, čo potrebujete, je vytvoriť príslušné pravidlá pre sprostredkovateľov zón a presadzovať ich. KeyCDN má nádherný návod v tejto súvislosti sa oplatí dať to prečítať.

3. Použite doplnok: všetko v jednom WP Security & Firewall Plugin

Ak by ste radšej nesúviseli s kódom .htaccess a chceli by ste mať k dispozícii doplnok, ktorý by sa mohol starať o podnikanie – dobre, máte šťastie.

Pozrite sa na Zabezpečenie a brána Firewall typu všetko v jednom zapojiť. S viac ako pol miliónom aktívnych inštalácií má tento doplnok veľa základných funkcií zabezpečenia WordPress.

Tu je to, čo musíte urobiť, aby ste aktivovali funkciu prevencie horúcich odkazov na obrázky.

Ako predísť horúcim odkazom na obrázky v programe WordPress pomocou bezpečnostného doplnku WordPress All in One

 • Stiahnite si a nainštalujte zapojiť.
 • Aktivujte ju a zamierte do Panel WordPress> Zabezpečenie WP> Firewall a kliknite na ikonu Zabráňte odkazom
 • Začiarknite malé začiarkavacie políčko v dolnej časti a kliknite na Uložiť nastavenia.

A to je všetko. Od tejto chvíle už nie je možné zabezpečiť hotlinking obrázkov.

záver

Ak chcete tento príspevok zabaliť, rýchlo prejdeme to, čo sme sa doteraz naučili.

 1. Ako aktualizovať, namiesto toho nahradiť staré adresy URL novými. Riešením je šikovný doplnok s názvom Aktualizácia webových adries Velvet Blues.
 2. Ďalej sme sa naučili, ako importovať externé obrázky do WordPress. Mnoho blogerov to urobilo aspoň raz za život! Riešenie bolo opäť v doplnku s názvom Importovať externé obrázky.
 3. Oba pluginy uvedené vo vyššie uvedených dvoch scenároch majú s nimi súvisiaci vplyv na výkon. Potrebovali by sme spustiť tento doplnok opatrne.
 4. Nakoniec sme sa pozreli na to, čo je hotlinking obrázkov, a videli sme dva spôsoby, ako tomu zabrániť. Jedným bolo pridaním niekoľkých riadkov kódu do doplnku .htaccess a druhým bolo použitie bezpečnostný doplnok.

Otázka – čo si myslíte o týchto tipoch? Našli ste niečo užitočné? Máte čo ponúknuť lepšie? Ako sa vám zatiaľ táto séria páči? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a zostaňte naladení na ďalšiu časť série.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me