5+ dôvodov, prečo by ste mali vyskúšať Jetpack (znova)

Ak ste používateľom systému WordPress, pravdepodobne ste už o ňom počuli jetpack – keď bol vydaný používateľom WordPress.org pred viac ako dvoma rokmi, bol privítaný kombináciou potešenia a podozrenia.

Pre tých z vás, ktorí nie sú Spoločnosť Jetpack, ktorá je oboznámená s dieťaťom Automattic, zahŕňa množstvo rôznych populárnych funkcií (a niektoré z nich nie sú tak populárne) do jedného elegantného balíčka. Niektorí ľudia to z tohto dôvodu milujú, iní to nenávidia.

Ale na Jetpack nenávidím nenávist – koniec koncov, používam ho sám. ja nie veľmi dlho pod dojmom dojmu, že to veľa neponúkalo, ale chlapec sa mýlil. Aj keď má svoje nedostatky, je tu veľa vecí o Jetpacku a veľa funkcií, ktoré z neho vytlačiť.

V tomto príspevku sa podrobne venujem iba hŕstke funkcií Jetpacku, ale sú to moje obľúbené a samy by vás mali presvedčiť, že je to skvelá voľba pre váš web WordPress. Ak viete veľmi málo (alebo nič) o Jetpack, alebo aj keď ste ho použili a myslieť si že sa vám nepáči, čítajte ďalej. Je toho čo ponúknuť.

Než začneme…

Už som spomenul, že existujú dôvody, prečo ľudia nemajú radi Jetpack. Aby som bol úprimný, chápem ich úvahy. Je to takmer určite je určené ako prostriedok na poskytovanie prémiových služieb a pri implementácii môže byť trochu neúnosný, ale vždy máte na výber prémiové ponuky ignorovať. Podľa môjho názoru je výhodná výhoda (t. J. Všetky bezplatné funkcie).

tam je ale len jedna vec, ktorá sa mi na tom nepáči, a to je funkcia automatickej aktivácie. V zásade, ak sa do doplnku Jetpack pridá nový modul, bude na vašom webe predvolene aktivovaný. Našťastie existuje jednoduchá oprava: stačí nainštalovať a aktivovať doplnok Manual Control for Jetpack. Zabráni sa tým automatickej aktivácii nových funkcií a získate úplnú kontrolu nad funkčnosťou vášho webu.

Ak sa vám to podarí, poďme sa ponoriť do zábavných vecí!

1. Propagujte

Ak ste bloger, takmer určite máte účty so sociálnymi médiami s Facebookom a Twitterom (ak nemáte, nemáte blogovanie správne ;-)). Jedným zo zamestnaní, ktoré ma vždy trápili, je propagácia nových príspevkov prostredníctvom účtov sociálnych médií. Modul Publicize spoločnosti Jetpack našťastie odstraňuje všetky problémy z propagácie po sociálnych médiách.

Stačí pripojiť účty sociálnych médií až k Jetpack…

Nastavenia zdieľania sociálnych médií

… A každý nový príspevok sa uverejní na týchto účtoch:

Zverejniť meta box

Ako vidíte, môžete si tiež vytvoriť vlastné správy, ktoré budete zdieľať so svojimi konkrétnymi skupinami publika. Je to veľmi úhľadný, veľmi ľahko použiteľný a vďaka nemu sa zdieľanie vašich príspevkov stáva absolútnou záležitosťou.

2. Poznámky

V minulosti som strávil veľa času úvahami o tom, ktorý systém pripomienok sa má použiť. Začal som s predvoleným nastavením (ako všetci ostatní), vyskúšal som Livefyre a potom sa prepol späť. Podľa môjho skromného názoru to nemôžete poraziť.

V skutočnosti sa ukáže, že môžete (trochu). Jetpack Comments berie predvolený systém komentárov a preplňuje ho úžasnou omáčkou. Návštevníci sa teraz môžu prihlásiť a zanechať komentár cez Facebook, Twitter alebo WordPress.com.

Okrem toho formulár vyzerá elegantne a sexy a má tendenciu sa perfektne integrovať do vašej témy:

Komentáre Jetpack

Ako vidíte, upgradovaný systém komentárov obsahuje aj možnosti pre návštevníkov na prihlásenie na odber komentárov a nových príspevkov (táto voliteľná funkcia je riadená samostatným modulom Predplatné). V zásade je komentovanie a prihlásenie na odber čitateľov zapojených do čítania veľmi jednoduché, čo je presne to, čo chcete.

3. Zdieľanie

Zdieľanie v sociálnych sieťach je niečo, čo väčšina blogerov (vrátane mňa) posadá. Milujeme získavanie týchto sociálnych podielov. Osobne som veľkým fanúšikom Digg Digg a bude ho aj naďalej používať. Ale ja tiež použite zdieľací modul Jetpack:

Sociálne zdieľanie

Ako vidíte, možnosti zdieľania v sociálnych sieťach vyzerajú fantasticky a krásne sa integrujú bez potreby prispôsobenia. Moje nastavenie Digg Digg ponúka iba možnosť zdieľania cez Facebook, Twitter a Google+, ale využívam príležitosť s modulom zdieľania Jetpack, aby som čitateľom dal niekoľko možností.

Umiestnenie týchto tlačidiel na zdieľanie navyše slúži ako pekné pripomenutie ich možnosti zdieľania, ak by bol používateľ slepý k pohyblivému bočnému panelu Digg Digg..

4. Kontaktný formulár

Všetci blogeri potrebujú kontaktný formulár a spoločnosť Jetpack na to predáva. Stačí modul aktivovať a na obrazovke Post / Page uvidíte nové tlačidlo:

Kontaktný formulár

Stlačením tohto tlačidla získate jednoduchú a intuitívnu obrazovku, z ktorej si môžete vytvoriť kontaktný formulár:

Kontaktný formulár

Po dokončení stačí pridať formulár kliknutím na tlačidlo a je to! Ľudia sa teraz môžu rýchlo a ľahko spojiť. Nielen to, ale ak áno Akismet Ak je nainštalovaný na vašom blogu, bude odosielanie kontaktných formulárov prebiehať prostredníctvom jeho antispamového systému, takže dostanete iba originálne správy.

5. Štatistiky WordPress.com

Od chvíle, keď som ho nainštaloval, ma to nejako ušetrilo. Aj keď takmer určite použiť Google Analytics alebo iný balík Analytics, ako je Clicky (Používam oboje), za čo sa oplatí aktivovať modul Štatistiky WordPress.com (v podstate iný analytický balík).

Prečo? Pretože analytické údaje získate priamo na informačnom paneli programu WordPress:

Štatistika WordPress.com

Panel WordPress má toľko potenciálu, pokiaľ ide o to, aby sa stal centralizovaným miestom pre všetky údaje, ktoré chcete vidieť každý deň, a pridaním štatistík WordPress.com do mixu sa stáva oveľa funkčnejším..

Keďže sa do svojho informačného panela už prihlasujem najmenej raz denne, aby som skontroloval komentáre a súbory na stiahnutie svojho informačného produktu (prostredníctvom úžasného miniaplikácie Dashboard Easy Digital Downloads Dashboard), netreba sem zahrnúť analytiku, takže nemusím brať čas na prihlásenie do samostatnej služby. Štatistiky WordPress.com ešte viac nezaťažujú váš server.

A je toho omnoho viac ….

Naozaj len poškriabam povrch. Jetpack je v súčasnosti tvorený najmenej 25 rôznymi modulmi, z ktorých každý má dôležitú úlohu, ak si želáte jeho funkčnosť. Medzi ďalšie najdôležitejšie patrí:

  • Upozornenia prostredníctvom panela nástrojov na klientskom rozhraní webu
  • Schopnosť blogovať prostredníctvom e-mailového klienta
  • Extra widgety bočného panela
  • Kontrola pravopisu, štýlu a gramatiky založená na umelej inteligencii
  • Galérie na celej obrazovke s komentármi a metadátami
  • Samostatný editor CSS
  • Mobilná téma
  • URL skrátenie WP.me

Navyše je toho ešte viac. Pre väčšinu blogerov bude k dispozícii množstvo modulov, ktoré by mohli byť veľmi užitočné, a preto vás žiadam, aby ste preskúmali!

Počkať …

Môžete mať niekoľko otázok týkajúcich sa Jetpack (a neváhajte sa ich spýtať v sekcii s komentármi nižšie), ale je tu taký, ktorý sa mi drží viac ako väčšina: Nemôžete si stiahnuť jednotlivé doplnky z WordPress.org, ktoré replikujú väčšinu Moduly Jetpack?

Moja odpoveď na to by bola áno aj nie. Áno – niektoré funkcie modulov Jetpack sú duplikované samostatnými doplnkami. Napríklad som už spomenul doplnok Digg Digg – môj obľúbený pre zdieľanie v sociálnych sieťach. Potom je tu Kontaktný formulár 7; mimoriadne populárny doplnok pre kontaktný formulár. Zoznam pokračuje.

Jetpack však ponúka niečo, čo iné doplnky nemusia: Prakticky máte zaručené krásne funkčné a pevne kódované funkcie, ktoré sa budú v dohľadnej budúcnosti neustále aktualizovať. To je obrovský výhody a nikto nesmie byť ignorovaný.

Každý modul Jetpack, ktorý som použil, sa integroval do tém svojich blogov bez problémov. Pridaná funkcia vždy vyzerá úžasne a správa sa presne podľa očakávania. Čo menej by ste od automatiky očakávali? že je pre mňa hlavným predajným miestom spoločnosti Jetpack – praktická záruka, že získavate kvalitný produkt.

Teraz by som sa rád dostal tvoj názor na spoločnosť Jetpack, preto využite túto príležitosť a oznámte svoj názor v sekcii s komentármi nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me