5 jednoduchých krokov na výber témy WordPress

Vybrali ste si názov svojej domény, vybrali ste si skvelého webhostingu, ktorý chcete používať, a naučili ste sa, ako úspešne nainštalovať WordPress. Teraz je čas vybrať si konkrétny vzhľad vášho webu.

WordPress používa množstvo rôznych tém, aby pomohol majiteľom stránok štruktúrovať a prezentovať ich obsah. Aj keď predvolená téma môže vyzerať dostatočne atraktívne (téma dvadsaťsedemnásť je dosť úžasná, najmä ak pridáte niekoľko základných doplnkov), existujú doslova tisíce ďalších, z ktorých si môžete dať svojmu webu jedinečnú rotáciu. Aj keď je množstvo tém na výber vzrušujúce, môže to byť aj ohromujúce. Váš web je v podstate ako vaša globálna vizitka, takže výber, ktorý urobíte, musíte urobiť opatrne.

Kde teda začnete vyberať tú perfektnú tému zo všetkých možností? Tu je päť jednoduchých krokov na zúženie výberu, kým sa správna téma nestane jasným víťazom.

1. Rozhodnite sa, či pôjdete s témou zadarmo alebo prémiovou

Vyberte bezplatnú alebo prémiovú tému WordPress

Existuje veľa bezplatných tém dostupných v Adresár WordPress, ktoré môžu fungovať pre mnoho typov webových stránok. Všeobecne sa však odporúča ísť s prémiovým motívom, ktorý ponúka úroveň prispôsobenia, ktorú potrebujete. Prémiové témy WordPress majú oproti bezplatným veľa výhod. Zvyčajne prichádzajú s podporou zákazníkov, sú aktualizované častejšie, zvyčajne majú viac funkcií a môžu byť prispôsobené tak, aby vyhovovali vašim špecifickým potrebám ľahšie ako témy zadarmo..

Ak sa rozhodnete kúpiť tému, venujte pozornosť tomu, či vám bude účtovaný jednorazový poplatok (Themeforest, Creative Market, Templatic atď.) Alebo na základe predplatného, ​​či už mesačne alebo ročne (napríklad Elegant Themes alebo Themify just) vymenovať zopár). Druhá možnosť vám dáva voľnosť pri výbere témy, ktorá sa vám páči od daného vydavateľa. Je zrejmé, že musíte skontrolovať svoj rozpočet, aby ste mohli určiť, koľko ste ochotní (a schopní) minúť na prémiové tému..

Čím viac za tému zaplatíte, tým viac funkcií môžete očakávať. Väčšina prémiových tém sa pohybuje v rozmedzí od 29 do 89 dolárov, takže to tak nie je tiež strašne drahé. Plus prémiové témy často zahŕňajú prémiovú podporu, takže ak máte otázku, môžete sa opýtať vývojára namiesto spoliehania sa na bezplatné fóra WordPress.org. Keďže je váš web významnou investíciou, určite by ste si mali vziať čas na zváženie možností a zistiť, ktorá téma je pre vás najvhodnejšia..

2. Prispôsobte tému WordPress vášmu odvetviu

Prispôsobte tému WordPress vášmu odvetviu

Môže to znieť ako nič netušiaci, ale je to jeden z prvých a najdôležitejších faktorov, ktoré treba zvážiť. Mali by ste vybrať tému, ktoré sa týka vášho odvetvia alebo podnikania. Webové stránky s kvetinovou tematikou by pre stolársku firmu nemali veľký zmysel. Namiesto toho by to niečo lepšie zodpovedalo drevu v pozadí témy. Rovnako ako webové stránky spoločnosti zaoberajúce sa automobilovými súčiastkami, by sa dobre spájali s témou týkajúcou sa automobilov. Ak potrebujete pomoc pri výbere témy, prečítajte si niektoré z týchto príspevkov od WPExplorer:

  • Ako vytvoriť webovú stránku cirkvi pomocou WordPress
  • Najlepšie lekárske WordPress Témy pre lekárov
  • Najlepšie realitné WordPress Témy
  • Najlepšie témy portfólia WordPress
  • Musíte mať WordPress podobné témy

Len sa ubezpečte, že nech si vyberiete akúkoľvek tému, presne odráža služby a hodnoty vašej konkrétnej značky. Zjednodušene povedané: nezamieňajte si svojich návštevníkov!

3. Zistite kompatibilitu prehliadača

Zistite kompatibilitu prehliadača s témou WordPress

Je dôležité zabezpečiť, aby bola nová téma, ktorú vyberiete, kompatibilná so všetkými prehliadačmi. Rôzni návštevníci vašich stránok pravdepodobne budú používať rôzne prehliadače, preto je nevyhnutné nepočítať žiadneho z nich. Mnoho technikov môže navrhnúť ignorovanie starších prehliadačov, ako je Internet Explorer, kvôli problémom s kompatibilitou, pretože stále viac používateľov tento prehliadač upúšťa v prospech novších verzií, ako je Google Chrome. Napriek tomu tam stále existuje veľa internetových surferov, ktorí sa spoliehajú na staršie prehliadače, takže nezabudnite venovať pozornosť kompatibilite s témou, ktorú na svojom webe zamýšľate používať, prehliadaču..

Skôr ako sa rozhodnete pre konkrétnu tému, mali by ste ju otestovať v niekoľkých prehľadávačoch. Ak už máte webové stránky funkčné, najjednoduchším spôsobom je skontrolovať službu Google Analytics a zistiť, ktoré prehliadače používajú vaši návštevníci na prístup na vaše stránky. Kurzy sú, musíte skontrolovať všetky hlavné prehliadače, vrátane Firefoxu, Safari, Google Chrome a Internet Explorer.

Google Analytics tiež identifikuje tie, ktoré väčšina vašich návštev používa. Môžeš použiť Browsershots.org otestujte si prehliadače, keď budete vedieť, o ktoré sa treba zaujímať. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať prehliadač a verziu, ktorú chcete testovať, a Browsershots.org vygeneruje test pre každý z nich. Potom sa výsledky zobrazia na vyhodnotenie.

4. Vyberte tému, ktorú je možné jednoducho upravovať

Vyberte tému WordPress, ktorú je možné ľahko upravovať

Dúfajme, že vaše podnikanie bude naďalej rásť. A ako to bude, bude na ceste niekoľko zmien. Nové produkty alebo služby môžete začať ponúkať neskôr, alebo sa v určitom okamihu môžete rozhodnúť premiestniť. Váš web musí držať krok so všetkými zmenami, ktoré sa odohrávajú vo vašej firme, a preto je dôležité zvoliť tému, ktorú je možné jednoducho upraviť.

Častou chybou je výber témy, ktorá vyžaduje, aby ste sa ponorili do kódu a všetko zmenili, aby ste urobili jednoduchú zmenu. Existuje veľa tém a hoci môžu vyzerať úžasne, môžu byť tiež dosť komplikované. Vyzerá to, že nie sú všetko. Namiesto toho vyberte motív, ktorý vám umožní vykonať zmeny, ako uznáte za vhodné, pomocou niekoľkých jednoduchých kliknutí myšou.

Ak chcete overiť možnosti prispôsobenia užšieho výberu témy, mali by ste skontrolovať funkcie, ako sú farebné možnosti, typy príspevkov, rôznorodosť rozloženia blogu a stránky a či potrebujete určité špeciálne funkcie (napríklad kalendár, zobrazenie portfólia). atď.).

Zistite, či téma prichádza s krátkymi kódmi alebo tiež s nástrojom na tvorbu stránok. Umožňujú vám pridať do svojho príspevku a stránok konkrétne funkcie alebo prvky stránky. Aj keď je k dispozícii veľa doplnkov (môžete si prečítať náš zoznam najlepších doplnkov s krátkym kódom a nástrojom na tvorbu stránok, kde nájdete len niekoľko), ktoré vám pomôžu prispôsobiť váš web, je však oveľa jednoduchšie, ak už máte k dispozícii základné funkcie, ktoré potrebujete – to je dôvod, prečo je do našej témy Total WordPress zabudovaných veľa výkonných možností prispôsobenia.

5. Pozrite sa do technickej podpory a aktualizácií

Podpora tém WordPress

Pre zvolenú tému by sa mala poskytnúť technická podpora, najmä ak za ňu platíte. Pod pojmom podpora rozumieme pomoc s chybami a aktualizáciami tém – nie prispôsobenia tém, ak potrebujete vykonať úpravy, mali by ste zvážiť najatie vývojára motívov WordPress alebo použitie služby, ako je Elto, pretože to presahuje rámec podpory..

Niektoré témy WordPress sa dodávajú s e-mailovou podporou, zatiaľ čo iné ponúkajú iba fórum pre otázky. Musíte určiť, ktorá možnosť je pre vás najvhodnejšia. Ste v poriadku s čakacím časom spojeným s odpoveďami poskytnutými v rámci fóra, alebo potrebujete časovo citlivejšiu komunikáciu? Mali by ste tiež zistiť, kedy bola vykonaná posledná aktualizácia témy a koľko aktualizácií bolo vykonaných od počiatočného vydania témy. Dobré témy sa často aktualizujú, a to najmä pri vydávaní nových verzií programu WordPress (napríklad téma Total WordPress z programu WPExplorer je neustále aktualizovaná, aby bola kompatibilná s najnovšou verziou programu WordPress a aby obsahovala najnovšie funkcie, ako napríklad vytváranie front-end stránok. ).

Je lepšie ísť s aktuálnymi témami. Ak nechcete vydávať novú verziu programu WordPress, nechcete riskovať, že zaplatíte iba za to, že váš web prelomí váš web. Musíte mať istotu, že vývojári v pozadí témy, ktorú si vyberiete, zostanú aktuálne a budú svoje témy priebežne aktualizovať..

Bonusový tip: Prečítajte si recenzie

Keď si myslíte, že ste si vybrali tému, venujte niekoľko minút prečítaniu recenzií od iných blogerov a vlastníkov webových stránok. Vyhľadajte v službe Google názov témy a meno vývojára. Zistite, čo o tom majú hovoriť ostatní ľudia. Týchto päť minút výskumu vám môže ušetriť veľa zármutku!

záver

WordPress poskytuje jeden z najjednoduchších prostriedkov na rozvoj a posilnenie vašej online prítomnosti. Aj tí, ktorí nie sú technologicky dôvtipní, si môžu počas niekoľkých hodín bičovať webovú stránku s voľbou platformy WordPress. Postupujte podľa týchto rýchlych a jednoduchých krokov, aby ste pre svoj web vybrali ideálnu tému, aby bola vynikajúca z balíka!

Teraz by som chcel vedieť, ako postupujete pri výbere témy pre svoje stránky? Záleží na vás vyššie uvedené kritériá? Alebo sa jedná o inú metriku? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me